Jump to content
BulForum.com

Multicookers, slow cookers, airfryers - рецепти, тънкости и пинизи


Recommended Posts

2 hours ago, Mockingbird said:

Винаги правя. Тези купешки сосове са всичко друго не и читави. На вкус може да са супер, но иначе….

Както и да е, няма да спамя повече. Само ще следя темата с интерс, че имаме някакви намерения за нещо айрпотфрайър нещо си там….


Болшинството - да. Аз обичам единствено и само Унисос. едниствен "проблем" е, че е много солен. Така са и подправките - близо 50% е сол - от това печелят. Но за бързи действия са си супер.  
 

2 hours ago, mIRCata said:

Пусни поне рецепта за маринати и миризми, да използваме. Да не те бележим като спамър :)

 

Алоу, Белязания! По-спокойно! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Днес пробвахме принцеси с кайма.

Roast, 8 мин, 210С - супер станаха. Коричките и от долу хляба - хрупкави. Сега дали от каймата или от кукъра, не се свиха. Остава да си уцеля правилното овкусяване на самата кайма, но това не зависи от уреда :)

Link to comment
Share on other sites

Използвам, че се отвори приказка за подправките, та да вметна в тази връзка, макар че мисля е коментирано в другата тема: има един човек, Ангел Георгиев, предлага всякакви миксове за овкусяване, собствено производство. Само натурални подправки, без глутамати и дивотии като в готовите сосове. Във всички месарски групи го знаят и взимат от него. Човекът е от Пловдив, в Кичука до кметството живее, прави и разнос в рамките на града. 

Минали ден пекох кюфтета с  кайма по рецепта на дзвера и овкусена с подправката за кюфтета от Ангел. Еми няма такъв кеф...

 

Прилагам списъка с подправките, които предлага. За цените- не гарантирам, че са актуални. Ако някой се интересува мога да му пратя на ЛС телефона на човека. Раптор-а също го има, предполагам.

подправка 3(72).pdf

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mIRCata said:

не се отваря файла

Слагам го пак. подправки.pdf

 

11 hours ago, RaptoR said:

Иначе го знаем чуяка. Но ако нв мож си заърка сам стоката...

 

Кай честно, беше ли си покръкнал като го писа т'ва :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 minutes ago, vikktor said:

 

Щях да ти пиша и забравих. Лично аз съм с 2 отделни уреда. Когато ги купувах все още в Европа нямаше опцията за 2в1. Единственият недостатък е ако готвиш нещо по - сложно и ти трябват и 2-та уреда едновременно. Дали някога ще ти се наложи е друг въпрос.

Ако си активираш безплатено Amazon Prime, можеш да вземеш този уред на цена от 79 евро:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08SR2VJG1/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Това е air fryer само.

Ако искаш 2в1:

https://www.amazon.de/-/en/Instant-Crisp-Fryer-Electric-Multi-Cooker/dp/B0979HKNRH/?_encoding=UTF8&pd_rd_w=IH8ko&content-id=amzn1.sym.8c720878-f1dc-47b1-b1d6-8b2050664dc3&pf_rd_p=8c720878-f1dc-47b1-b1d6-8b2050664dc3&pf_rd_r=PFZQZCE6HYN8GDTHMGD2&pd_rd_wg=2DmyH&pd_rd_r=b2aeb518-27e6-479e-821b-14621b6f85b6&ref_=pd_gw_pndvi

Цената с Prime е 128 евро. Цената е много добра и горещо ти го препоръчвам като вариант. Чак се замислям дали да не подаря моите уреди и да си взема този 2в1.

Link to comment
Share on other sites

И друго нещо с цена от prime съм си харесал, така че е възможно :) Доставката е доста пари, обаче.

 

кои са 2-та уреда - едното е air fryer, другото какво е?

Какви функции има air fryer-а? 

пече тесто, пече като фурна, пържи без мазнина и претопля като микровълнова?

 

ей това гледам че доста го ползват по различни клипчета 
Make sure to follow these Dos and Don’ts when using your Instant Pot. These helpful tips will keep you pressure cooking safely and more efficiently! #instantpot #tiptok #dosanddonts (tiktok.com)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vikktor said:

 Доставката е доста пари, обаче.

 

Габиели карат от Германия на 4лв/кг до склада им в Пловдив. Около 45лв ще ти излезе 6-литровата версия. На тази цена си заслужава.

Аз лично обаче ще изчакам черния петък и ще си го купя от България. Говоря за Про Крисп-версията, 8л. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vikktor said:

И друго нещо с цена от prime съм си харесал, така че е възможно :) Доставката е доста пари, обаче.

 

кои са 2-та уреда - едното е air fryer, другото какво е?

Какви функции има air fryer-а? 

пече тесто, пече като фурна, пържи без мазнина и претопля като микровълнова?

Това са функциите на air fryer частта. Втората функция е тенджера под налягане, multi cooker, slow cooker и още сума ти функции. Просто тенджерата идва с 2 капака. Единият се ползва в режим air fryer, а другият е когато ще го ползваш като тенджера под налягане или там производните му функции.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Искам да влезя и аз в клуба. Кажете кой модел да гледам и къде да следя за цена.

 

Спомням си, че някой @RaptoR или @netrootbg беше писал, че е най-добре да не е 2 в 1. Какво още?


Аз съм с два отделни уреда, като съм с големия пот 8л, на което държах много. Изтеглих къса клечка и имах проблем, но ми струваше малко псувни, малко време и 15 лева общо. Замениха пота без въпроси. Цени - в черния петък. Инак си е игра на дебнене. 
 

54 minutes ago, deus_pld said:

Аз лично обаче ще изчакам черния петък и ще си го купя от България. Говоря за Про Крисп-версията, 8л. 


И аз ще взема един да видим какво ще шкартирам на майка ми като ги тествам. :gangstah:
Да ми напомниш, ей!

За подправките - аз лично си правя всичко сам, понеже си имам предпочитания. Подправките на Ангел са известни навсякъде, аз мисля да взема нитритна сол от него. Към момента все още нямам време да запукам мляни колбаси, но и това ще дойде. 

Link to comment
Share on other sites

За черния петък от България или черен петък в Амазон?

 

8л ми се струват прекалено много. Ако не ти представлява проблем може ли да ми изпратиш една снимка, за да добия представа от реалния му размер. Преди 2-3 седмици като гледах, че си шернал линк за  технополис/маркет и обиколих всички магазини да видя дали го имат наличен да го видя на живо, но вече го няма никъде.

 

Всички ли сте се насочили към Pro Crisp?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично- да. При подобен тип уреди винаги предпочитам да взема най-доброто. Първо защото го взимаш за години напред, не знаеш какво ще ти се наложи да правиш в него след време. Разликата от 100-200лв, която ще дадеш в повече ще си я забравил след 2 седмици, но ако някой ден ти се прииска да направиш нещо в тоя уред и не можеш, защото си взел по-евтина версия и нямаш съответната функционалност- ще те е яд в пъти повече. 

Между другото причината да не го купя на предното намаление в българския представител е, че бях малко изтънял финансово и не беше момента за допълнителен разход. Заради това без малко се бях навил да взема някой по-евтин вариант за половината пари, но просто бях сигурен, че след година-две щеше да ме е яд много, че не съм изчакал месец-два да нормализирам финансите и да го взема на някое следващо намаление. Сега чакам черния петък и/или коледните прИмоции. 

 

Относно литрите- не гледай размери, взимай по-голямото. В него можеш да сложиш и малко и много. Сега сте с едно дете, след време може да имате второ, трето... Ще ви дойдат гости и тн. Място все ще се намери къде да го сложиш. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Всички ли сте се насочили към Pro Crisp?

Аз съм с 5.7 литра. Зависи за колко човека ще се приготвя храна и каква. В моята ситуация не виждам смисъл от 8 литровия. За няколко човека е достатъчен. Премери колко побира някоя от тенджерите в които готвиш в момента и ще добиеш представа. Не съм в Бг иначе щях да ти го покажа колко е като размер.

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 1:33 PM, vikktor said:

За черния петък от България или черен петък в Амазон?

 

8л ми се струват прекалено много. Ако не ти представлява проблем може ли да ми изпратиш една снимка, за да добия представа от реалния му размер. Преди 2-3 седмици като гледах, че си шернал линк за  технополис/маркет и обиколих всички магазини да видя дали го имат наличен да го видя на живо, но вече го няма никъде.

 

Всички ли сте се насочили към Pro Crisp?


Винаги и задължително големия съд, както е казал колегата по-назад. Като ти се каже обем 8 литра, то не значи, че можеш да сготвиш 8 литра чорба. Като всеки съд под налягане си има буферна зона. Ти си семеен човек, отделно като се съберете повече хора какво става. И разбира се, отново както бе казано - в голям съд може и малко, може и много. 
Про крисп е новото нещо и естествено всеки иска да го опита. Аз имам опция да го направя и смятам да се възползвам. При други условия обаче не бих се засилвал, тъй като за себе си имам нужното. 

Между другото ето една шкембе чорбица отпреди време. Изключителен уникат. 

https://i.imgur.com/U8MYz4K.mp4

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

uRCxaeM.jpg

Трябваше да го снимам преди да сложа мерудийките за агнешко, но и така е кристал. Абсолютно чисто курбанче, месото не е пипвано (някои го запържват преди варене) Просто снощи го метнах в делиманския кукър, който е командирован тук на село, пуснах го на STEW, тази сутрин като станах още един път и след това веднъж на STEAM. Овчето месо е станало по-крехко от агнешко. Уникална история! Само да ви кажа, че тва курбанче и мъртвец може да вдигне!!!

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за Тефал и Филипс за начинаеща/любителска употреба? Ако се насоча към Инстант, как да се ориентирам измежду всичките им модели?

Link to comment
Share on other sites

За начинаещи? Т.е не може да готвиш и сега ще се учиш ли? Щото то тенджера като всяка друга само с някой друг пиниз, които е просто в рецептите.

Разликата е, че нещата стават по-бързо и се пести време, и уреда се контролира сам и не му баеш. Просто трябва да разбереш кое колко време иска за приготвяне.

За тефал и другите не знам, знам само, че бих избягвал уреди с "вградени" рецепти. Някак си ограничаващо ми звучи. Все едно да си купя тенджера и да ми кажат може да правиш само тези 5 неща, които ние предварително сме решили вместо теб. И ще ги правиш както сме решили.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fibaman said:

Ако се насоча към Инстант, как да се ориентирам измежду всичките им модели?

 

По принцип на българския сайт на инстант пот има много информация, включително сравнения измежду всичките им уреди. Например ТАЗИ таблица и още сума ти информация в раздел "Полезно". Сядаш, четеш и преценяш кой е най-подходящ за теб.

Link to comment
Share on other sites

Начинаещ за използване на мултикукър. :) Ако има вградени рецепти означава ли, че може да се използват само те и нищо по-различно?

Ще разгледам подробно сайта на Инстант.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...