Jump to content
BulForum.com

Multicookers, slow cookers, airfryers - рецепти, тънкости и пинизи


Recommended Posts

Както си говорихме, със засиления интерес към този вид уреди - правя тема, в която да пишем за тях.

Почвам с нещо, което правя в моя airfryer в момента - на тефал големия с бъркалката.

Когато ще правя пържени картофи след измиването или ги подсушавам с кухненска ролка или ги слагам на 100 градуса за 7-8 минути в уреда, да изсъхнат от водата.

Така после като сложа мазнината и подправките, полепват по картофите, а не се измиват.

 

Очаквам скоро новата придобивка, която да замени airfryer-а - мултикукър от Instantpot + капака за запичане, та ще правя сравнения :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тииииии, изобщо нещо остава ли ти от тия картофи, освен скорбяла?  :laughing1:

Пак ти казвам - силно препоръчвам да си вземеш два отделни уреда по тоя въпрос. И с тия цени ти секат главата, не знам защо и как са такива. Аз и кукъра ми и фрайъра ми ги взех на около 90 паунда! 

Link to comment
Share on other sites

Няма да е все така. В началото на другия месец и аз взимам моя. :) 

Междувременно, наред със всички останали подобни групи във фьейса, намерих една, посветена конкретно на Instant Pot уреди: ЦЪК

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mIRCata said:

@netrootbg Ето тема. Само Виден спами в нея :):):), ти избяга.


Аз щи каа на тебе кой спами, Слакър! На тема потовете ви водя с поне две обиколки, пардон, години, така че е редно И за това да ме слушате. :laughing1:
 

2 hours ago, deus_pld said:

Няма да е все така. В началото на другия месец и аз взимам моя. :) 

Междувременно, наред със всички останали подобни групи във фьейса, намерих една, посветена конкретно на Instant Pot уреди: ЦЪК


Взимай го и си направи шкембе. Между другото ако е продухана на пара заготовка става за няма 5 минути :devil
Аз естествено съм на по-високо ниво и моето шкембе е по-сериозна схема

Link to comment
Share on other sites

И сто години напред да си, до тук само общи приказки. Ето пак - "направи си шкембе". Направил съм си, сега искам да го махна, ма трудно се топи.

Дай нещо конкретно - виж темата е И рецепти. До тук ти само спамиш. Мисирин.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

И сто години напред да си, до тук само общи приказки. Ето пак - "направи си шкембе". Направил съм си, сега искам да го махна, ма трудно се топи.

Дай нещо конкретно - виж темата е И рецепти. До тук ти само спамиш. Мисирин.


Ама аз какво да направя, че ти си мисислакър!!! Рецепти за шкембе валяло, моята е дълга и трудна, не виждам мисислакър да се справи хахахаха
После ще пиша, че не съм спал над 40 часа и тоя ден още няма край.... А некъв мисир с милиони се оплаква, че картата му дошла скъпа...:effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Може да има много, идеята е ако има нещо специфично спрямо уредите. ама явно трябва ти го обяснявам с картинки. като на "специалните" деца

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mIRCata said:

Може да има много, идеята е ако има нещо специфично спрямо уредите. ама явно трябва ти го обяснявам с картинки. като на "специалните" деца


Ами не! Няма! Това са си нормални, но много висококачествени уреди. Нищо различно не се прави в тях. Нищо специално няма. Но ти си "специален" слакър и на човек с две години стаж ще даваш наклон, като не знаеш как изглежда уреда... :laughing1:
Да повторим:
Ако правиш продухано шкембе - просто няма да чакаш един час да ври в тенджера под налягане, а пота вдига много бързо и за 5-6 минути под налягане си готов. Така ми казва Петко, защото аз години продухано шкембе НЕ ползвам.
Ако правиш ИСТИНСКО  шкембе - процедурата си е същата - 1 час под налягане (при мен са тривида шкембе + крака), след това си вадиш бульона, материалът изстива, нарязва се (свинското се и бели), краката се обезкостяват, бульонът се подправя, материалът се връща в него, а на финала разбира се запърженият в масло червен пипер и затоплено прясно мляко. Вдигане на налягане вече не е нужно. 
При фрайъра също не съм забелязал нещо особено, но там не съм правил нищо - жена ми се занимава. Основен момент - върши работата перфектно, без прекъсване, въртене, бъркане и т.н. като при другите куци кютуци за по пет-шестин леа... Смятай, че и банички стават в него. Прави и перфектни печени чушки!
Общо взето и двата уреда си имат функции за всичко  и не виждам как може да се обърка човек. В групите има разни експерименти на разни домакини, които понякога са доста интересни. Като цяло обаче общите процедури са стандартни, предимно силно ускорени. Потът също така не отделя почти никаква миризма и има уникалната способност да държи чорбата топла до сабаля. Фрайърът обаче си намирисва и аз съм инсталирал на терасата

Link to comment
Share on other sites

НАЛАЗВАЙТЕ ВЕДНАГА!!! Имате още два дни и то ако не свършат на мига

https://www.technopolis.bg/bg/Uredi-za-zdravoslovno-gotvene/URED-ZA-GOTVENE-INSTANT-POT-DUO-CRISP-8L/p/821267?fbclid=IwAR1POJUqNEO_OBcc1adglVufg-JKxQ_G4laS4APQwfeZurvFXghhkeB99YQ

ЕДИТ: Аз все пак си предпочитам двата уреда отделно. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ай сиктир бе!!!!! Такава наглост не съм виждал скоро... ТОТАЛНА кражба на фрайъра на Инстантпот!!! 100 изкопирано! Тука как не се води дело не знам... 

TEFAL-EY505D-826250_A-250821_1629913014.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някаква рецепта за скариди? Че жената е взела някакви от Лилд намалени и се чуди сега дали да ги правим на мултикукъра или на тиган

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mIRCata said:

Някаква рецепта за скариди? Че жената е взела някакви от Лилд намалени и се чуди сега дали да ги правим на мултикукъра или на тиган


Тънка работа са скаридите, слакъре мой, но нека пробва да ги пръжне - няма лошо. Просто ако не е свикнала най-много да ги предържи и да са жилави. Иначе няма как да не се получат. Абе я й кажи направо да се обади на кака ти и да се разберат! :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Аз ги овъргалях малко в подправки и на еърфрайъра за 7-8 минути. Изядоха ги. Единственото оплакване беше, че пушения пипер излезе и малко лют :)

После врътнахме една мусака - стана бомба. След запръжването на каймата, като сложихме картофите, подправки, малко вода за 6 минути на високо налягане, после заливката, сменихме капака с тоя за въздуха, на печене - още 8 минути. Свърши вече.

Link to comment
Share on other sites

Брейййй, мусака чак! Браво бре! Ти всъщност взе пот с фрайър капак ли? Аз още бесувам, че се офлянквах и пропуснах... Ам майка ми и тя се "сети" да ми каже навреме, че иска... 

Link to comment
Share on other sites

Ми сега ще правя пиле, но първо го "сварявам" малко под налягане и пара. След това с капака.

Картофите още ги разучавам за правилната техника, че тефала ги бъркаше и там беше програма, не знам градусите какви бяха.

Нямам против да ти го донеса у вас и да пробваме някакви неща - ти имаш повече опит, ще вземем материал, децата ще играят, ние ще експериментираме.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mIRCata said:

Ми сега ще правя пиле, но първо го "сварявам" малко под налягане и пара. След това с капака.

Картофите още ги разучавам за правилната техника, че тефала ги бъркаше и там беше програма, не знам градусите какви бяха.

Нямам против да ти го донеса у вас и да пробваме някакви неща - ти имаш повече опит, ще вземем материал, децата ще играят, ние ще експериментираме.


Скоро и това ще стане, нека налея плочата и колоните на село, че полудявам и съм там на всеки 2-3 дни. Аз сега едно парче гърди нарязах на филенца, полях с унисос и универсалната подправка 10 зеленчука и довечера ще го пуснем у фрайъра... Мани ми се събрахме долу пред блока една камара бащи и се почнаха и там джумбиши... Хубаво си седях вкъщи и не излизах толкова години... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Скоро и това ще стане, нека налея плочата и колоните на село, че полудявам и съм там на всеки 2-3 дни. Аз сега едно парче гърди нарязах на филенца, полях с унисос и универсалната подправка 10 зеленчука и довечера ще го пуснем у фрайъра... Мани ми се събрахме долу пред блока една камара бащи и се почнаха и там джумбиши... Хубаво си седях вкъщи и не излизах толкова години... :rofl:

Е тук вече ме изгуби тотално….. как може да ползваш такива боклуци?

Като искаш марина, направи си я ти, не с таз гняс…

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Е тук вече ме изгуби тотално….. как може да ползваш такива боклуци?

Като искаш марина, направи си я ти, не с таз гняс…


И кой, къде и кога ти е казал, че са боклуци? Като не ги харесваш - не ги ползвай. Аз си ги харесвам и са ми вкусни. Това е отъркалване за 1 мин. Как не тръгнах за 4-5 къса месо да правя специални истории... 

Link to comment
Share on other sites

Винаги правя. Тези купешки сосове са всичко друго не и читави. На вкус може да са супер, но иначе….

Както и да е, няма да спамя повече. Само ще следя темата с интерс, че имаме някакви намерения за нещо айрпотфрайър нещо си там….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...