Jump to content
BulForum.com

Моделизъм и 3D printing. Всичко за моделирането като хоби


gado

Recommended Posts

17 minutes ago, kotora said:

Някъде аз да съм написал, че съм взел дрон за 50лв ?  Разликата между моя дрон и готов сглобен дрон среден клас(разбирай не съм взел супер дупер най-яките моторчета) от магазина е, че аз ще го сглобя сам :) 

 

И за конкретните пеесе лева от алито. Частите за дрона са ми 400лв, Контролер 300лв, FPV Очила над средния клас 2ра ръка 400лв. Още не съм взел батериите, но и те са към 250лв. Та така за пеесете лева от Алито :) 


Абе аз ти давам генерален пример бе, момче. Какво ме грее ТВОЯТ дрон?!?! Говорим ПО ПРИНЦИП. 
Сега на тебе като ти се сглобява - сглобявай. То си е твое решение. Като гледам пак ще дадеш над бон и половина, та все тая от моя гледна точка. Аз купувам директно готов дрон и карам. Ти ако искаш си го принтни твоя щом ти се занимава. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, RaptoR said:

Аз купувам директно готов дрон и карам. Ти ако искаш си го принтни твоя щом ти се занимава. :laughing1:

С дроновете не знам, но с 3D принтерите определено не е така, Мисир. Купуваш директно и като пристигне кашона имаш поне един час сглобяване, след което няколко дни тестове и настройки. Явно няма да ти хареса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Godfather said:

С дроновете не знам, но с 3D принтерите определено не е така, Мисир. Купуваш директно и като пристигне кашона имаш поне един час сглобяване, след което няколко дни тестове и настройки. Явно няма да ти хареса. :lol:

Mоже ли да си принтираш 3д чеп с вени :D. Да знам дали има хляб в това. С толкова много онлифенс и курвалък :D. Масова продукция на чепове :D

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Godfather said:

С дроновете не знам, но с 3D принтерите определено не е така, Мисир. Купуваш директно и като пристигне кашона имаш поне един час сглобяване, след което няколко дни тестове и настройки. Явно няма да ти хареса. :lol:


Никой не е очаквал такова нещо, естествено, мисир с мисира ти. И много повече от час и ден ще се прекара в рзучаване на софта за принтера. Както казах - няма да е сега точно. Ни пари, ни време имам за такива лиготии в момента. 
 

25 minutes ago, DON_CHEFO said:

Mоже ли да си принтираш 3д чеп с вени :D. Да знам дали има хляб в това. С толкова много онлифенс и курвалък :D. Масова продукция на чепове :D


Можеш, Стефче, само дето за масово производство няма да ти се получи :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/10/2023 at 1:48 PM, netrootbg said:

@Godfather върху подлложката слагаш хартиено тиксо и печаташ върху него. Така ще си спестиш много ядове.

Ванка, ядовете си ги спестих напълно с тази PEI подложка за 20 кинта. Това е ИСТИНСКАТА подложка за 3D принтиране! Всичко се лепи перфектно, когато температурата е окло 60-65 градуса и не можеш го помръдна - даже престанах да използвам външните допълнителни линии за слепване в Cura. В момента, в който приключиш принтирането, махнеш подложката и температурата падне на половина, материала директно сам се отлепя. Баси, ТОВА е решението! :punk

 

pei3dhub.jpg

Link to comment
Share on other sites

Първите компоненти за новия проект вече са разпечатани. Предполагам не е нужно да обяснявам за какъв точно култов модел са тия части. :)

at-at.jpg

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще е грайферен гъзогъделичкач с крачно задвижване. :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Godfather changed the title to Моделизъм и 3D printing. Всичко за моделирането като хоби
On 5/10/2023 at 1:48 PM, netrootbg said:

Преди доста ползвах и това нещо:

https://octoprint.org/

Ванка, това е софтуера! Най-накрая успях да освободя една Pi четворка и инсталирах това нещо с доста плъгини и ситуацията вече е на съвсем друго ниво! Още не съм нагласил уебкамерата подходящо, пък трябва да сложа и LED осветление та да стане съвсем прилично, но възможностите на това софтуерче са страхотни!

image.png

 

 

ПП. Сложих и "3D Printing" в името на темата, защото явно тук най-подхожда да си бъбрим и за това. Все пак си е моделиране в най-чист вид. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Godfather said:

 

Не мисля, че ти трябва 4-ка за Октопринт. Аз го ползвах на 2-ка и нямаше проблеми. Една 3-ка ще е идеална за целта.

Мисля вече настъпи момента да минеш на следващото ниво и да принтираш един дикозавър :lol:  :hump:.

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2023 at 10:56 PM, netrootbg said:

Не мисля, че ти трябва 4-ка за Октопринт. Аз го ползвах на 2-ка и нямаше проблеми. Една 3-ка ще е идеална за целта.

Мисля вече настъпи момента да минеш на следващото ниво и да принтираш един дикозавър :lol:  :hump:.

Работата е, че имам само една тройка, но пък цели три четворки, та беше далеч по-лесно да освободя една четворка за целта. :lol:

 

ПП. Сглобяването започна! :punk

 

at-at-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Като мине крастата, какво ще стане с всичките тия боклуци, с изработката на които си се забавлявал сега? :D 
Дикозавъри, мисирки с табелки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

Като мине крастата, какво ще стане с всичките тия боклуци, с изработката на които си се забавлявал сега? :D 
Дикозавъри, мисирки с табелки и т.н.

Подаряваш принтера си на следващият ентусиаст ;). Аз така направих. Не бях го пускал от години и просто го подарих на един приятел който имаше мерак.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

А боклуците, които беше принтирал през годините? :D 

Една част си пазя, друга съм изхвърлил. Трябва да се отбележи, че ползвах PLA за печатане.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Като мине крастата, какво ще стане с всичките тия боклуци, с изработката на които си се забавлявал сега? :D 
Дикозавъри, мисирки с табелки и т.н.

Ти нещо май не си разбрал, че боклуците и мисирките са между другото. Основно го използвам този принтер за полезни неща - кутии, части и прочие. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като събера повече боклуци ще му мисля. Все още не съм стигнал този етап. Досега съм разпечатал само една мисирка, един малък Tie fighter и сега това чудо. Вероятно мога да ги продам в Etsy някой ден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

По трудния начин установих, че PLA пластмасата не трябва да се излага на директна слънчева светлина. По време на сглобяването установих, че една камара части са някак си странно огънати (виж снимката по-долу). Първоначално бях потресен от това, понеже със сигурност преглеждам всяка част след принтирането и определено нямаше как да пропусна нещо такова, ако беше в резултат на недобро залепване за подложката или всякакви други проблеми с принтирането. След кратко "разследване" установих, че бях оставил една част от чаркалъците така, щото през деня в един момент са били директно изложени на слънцето откъм прозореца. Естествено в мрежата има доста информация по въпроса, ама кой да чете. :lol:

 

 

PLA issues.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...