Jump to content
BulForum.com

Integrated Amplifiers


w00x

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Quote

From 1935 to October 1, 2008, the company name was "Matsushita Electric Industrial". On January 10, 2008, the company announced that it would change its name to "Panasonic Corporation", in effect on October 1, 2008, to conform with its global brand name "Panasonic"

 

Link to comment
Share on other sites

Не ги знам на кой са собственост, но усилвателят изглежда уникално яко.

 

Мисля, че го бях проверявал и не можеше да се свързва към пред-усилвател на домашно кино. Което за мен е голям минус...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Е същото де... Търговски марки... 

 

И тук имаме подобен случай, макар мащабът на компанията да е много, много по-малък :online2long:

"Кулбокс" беше марка на "Ай Ти Ди Нетуърк", но от пет години вече е и име на фирмата.  

 

11 hours ago, w00x said:

Не ги знам на кой са собственост, но усилвателят изглежда уникално яко.

 

+1

Едно време заради такива индикатори, вместо "надуй музиката", казвахме "Я размърдай чистачките!" :punk

Link to comment
Share on other sites

Не съм. Аз много трудно чувам разликата и между този, сравнен с ресивера.
Трябва да си поиграя да ги замеря с микрофона. Поне да се успокоя, че разликата я има на хартия.

Чувам обаче промяна във високите. Малка, но е там. С ресивера бяха някакси по-изциклени, а с Hegel-а са по-спокойни и звънкат.

 

Преди няколко седмици имах възможността да усиля звука, докато слушах музика. Бях неподготвен за това, което чух. Никакво чуваемо изкривяване при по-високи нива и басът си ме удряше в гърдите, както си му е реда. И това без субвуфера. Само с букшелфовете. Наистина не очаквах такава сила.

Link to comment
Share on other sites

Това, което си написал, го усещам при слушалките. :) 

Аз не съм слушал достатъчно музика на ресивера, за да усетя разликата след слагането на усилвателя обаче.. Аз и сега не слушам особено много музика вкъщи. 95% слушам на слушалки в офиса.

 

Гледал съм филми, а там нямам забележки. Филмите ми звучат много добре. Чуват се ефекти, които са извън очертанията на която и да е от колоните. Многократно съм връщал сцени, за да чуя дали е било от филма. Спирал съм, защото съм си мислел, че нещо наистина е паднало в стаята.

Link to comment
Share on other sites

Е, то за това така. Послушай повече музика и ще започнеш да чуваш разликите. Иначе за филмите няма голямо значение, освен в тягата и то ако гледаш без суб. Но е съвсем нормално Хегела да ти отвори сцената и да "добави" звуци.... 

Link to comment
Share on other sites

Ама нали това ти казвам??? :D Как да чуя разликата при положение, че слушам само с едното? На мен ми е ясно, че музиката през тонколони няма да я чуя с такъв детайл, с какъвто я чувам през слушалки.

 

Не, те звуците си бяха там и преди. Просто Хегел-а някак май ги разпръсна повече. Тонколоните също имат голяма сцена и помагат, разбира се. Ако затвориш очи и посочиш с пръст мястото, от което се чува звука, ще се посочи извън очертанието на озвучителното тяло. Няколко пъти съм си правил тест.

Просто ако звукът е кранче, в централния говорител (който е вързан към ресивера) го чувствам отворено на 85%, а в предни лява и дясна го усещам на 100%. Не са се появили несъществуващи преди детайли, съответно, но ми се струва, че се чува по-отчетливо и разделено.

 

Абе.... промяната не струва 3000лв със сигурност, но пусто желание за ъпгрейд...

Link to comment
Share on other sites

Само за филми не струва, но за музика (HiFi) си струва. 

Прослушай малко музика с повече живи инструменти - блус, рок, джаз, класика.. . Ако ти допада де... Тогава ще чуеш неща, които според мен нямат шанс с ресивъра.... :)

Link to comment
Share on other sites

Няма как да разбера, защото не смятам да връщам колоните към ресивера. :) Дори да ги върна ще е единствено, за да направя замерване. Няма да ги оставя така достатъчно дълго, че да забележа разлика при смяната от ресивер в усилвател.

Имам си тестов плейлист с всякакви песни в него и не чух разлика при бързото прослушване преди да ги прибера (усилвателя и ресивера) в шкафчето.

 

Няма да ме впечатлят, защото вече съм чувал въпросните детайли на слушалките.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Всъщнот това:

https://nadelectronics.com/product/d-7050-direct-digital-network-amplifier/

Или това:

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/wireless_streaming_amplifiers/wxa-50/index.html

разглеждах преди време. Но в крайна сметка си взех друг стриймър и за сега съм все още с пайнерския ресивър, но пък съм в напреднал в избора на усилвател... 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Да не отварям нова тема излишно - какво мислите за това? Асене, как ти се струва на тебе? Баща ми се е засилил да го купува, а аз като наблюдаващ предимно стара техника нямам никакво понятие от параметри, свойства, и съответстващо качество и цена... 

https://www.emag.bg/resijvyr-denon-avr-s650h-5-x-135w-bluetooth-wifi-5-hdmi-in-heos-dolby-true-hd-dts-master-audio-cheren-avrs650hbke2/pd/DR6TVQBBM/?utm_source=facebook&utm_medium=dpa_emag&utm_campaign=facebook_dpa_ongoing_all_1d_cia_f2_v2_rewq&utm_content=carousel_image&utm_term=23843688660960581&cmpid=91510&fbclid=IwAR2AV1haoarzo7SrVsATST7eYeqHdjl6rKp52gU9OSiLHbWFrq-2FFScUxM

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mockingbird said:

Целта е?

Или просто нещо със съвременни възможности откъм комуникации да дрънка там някъде... 


Трудно ми е да говоря от чуждо име. Скоро ще разбера повече. Към момента по-скоро питам това бива ли го и струва ли си парите. Както казах, аз предпочитам старата техника. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:


Трудно ми е да говоря от чуждо име. Скоро ще разбера повече. Към момента по-скоро питам това бива ли го и струва ли си парите. Както казах, аз предпочитам старата техника. 

 

Не. Не си струва. Цената от 1500лв е налудничава.

 

https://avelectronics.bg/index.php?_route_=denon/Denon-AVR-S960H-AV-reciever

https://avelectronics.bg/index.php?_route_=denon/Denon-AVR-X1700H-AV-reciever

https://avelectronics.bg/index.php?_route_=denon/Denon-AVR-X2700H-AV-reciever

 

И трите са по-добри от този, които си показал.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, RaptoR said:

Да не отварям нова тема излишно - какво мислите за това? Асене, как ти се струва на тебе? Баща ми се е засилил да го купува, а аз като наблюдаващ предимно стара техника нямам никакво понятие от параметри, свойства, и съответстващо качество и цена... 

https://www.emag.bg/resijvyr-denon-avr-s650h-5-x-135w-bluetooth-wifi-5-hdmi-in-heos-dolby-true-hd-dts-master-audio-cheren-avrs650hbke2/pd/DR6TVQBBM/?utm_source=facebook&utm_medium=dpa_emag&utm_campaign=facebook_dpa_ongoing_all_1d_cia_f2_v2_rewq&utm_content=carousel_image&utm_term=23843688660960581&cmpid=91510&fbclid=IwAR2AV1haoarzo7SrVsATST7eYeqHdjl6rKp52gU9OSiLHbWFrq-2FFScUxM

Ако ще го ползва за домашно кино е перфектен. Между другото слушал съм го как звучи както и както и AVR-S960H, аз лично не видях някви кой знае какви разлики от към звук. Ако ще го ползва само като стерео, може да се насочи към това. Аз от кога му се точа на един такъв, къв звук вади не е истина просто.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 3/19/2020 at 10:09 PM, charmock said:

Пичуи, аз си изнамерих един FineArts by Grundig. 2х70 вата на 4 ома за смешни пари и с уникален звук. Няма мрежови свързаности и други такива екстри, но пък свири уникално. Мисълта ми е, като си вземете вашите усилватели от 2К+ пари, обадете се да ги сравним и ще видите, че Грундига по нищо не отстъпва като звук. 

 

On 3/19/2020 at 10:17 PM, w00x said:

Аз съм навит. :) Само да го взема първо. Аз и не съм го чувал де. На сляпо купувам. По ревюта. Един подобен тест ще ми бъде много интересен.

С моя усилвател да дойда при теб или с твоя усилвател ще дойдеш при мен? :D

Или и двамата с магданозчо да вземем усилвателите и да дойдем при теб на гости за час и нещо да сравняваме, да слушаме музика и да пием Кока Кола? :D

 

On 3/19/2020 at 10:27 PM, charmock said:

Като минат карантините ще направим теста. Ама кока кола-та ще си я пиеш ти, ние с Магданозчо може да го ударим на по твърдо :)

Нещо ще правим ли? 

От мен имате ретро Denon 1080R, топ е... Ако искате ще довлача и Далитата.... И може за проби да взема Bluetooth reciever-a IFI ZEN.

Пък за твърдо не знам....За последните 20 дни съм пил твърдо само три пъти...по стотина грама...мъча го да го спирам...карам на бЕло винце...иначе може и Кока-кола..по предложение на Ангел...:bgrin: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...