Jump to content
BulForum.com

Integrated Amplifiers


w00x

Recommended Posts

3 hours ago, w00x said:

Поръчах Hegel H90. Чакам го да дойде, но ще е към Юни месец. :D

Ама тоя Хегел има много малко входове за други у-ва. Нещо не мога да му схвана идеята на това устройство. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имаш три оптики, 1 коаксиал и два чинча. Напълно достатъчно са. Реално можеш да включиш пет устройства. А ако ползваш  мрежов стриймър, не ти трябва нищо друго.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Имам ТВ, тунер, СД плеър, касетен дек и Блу рей плеър. Трудно бих ги навързал. А и не виждам смисъл да търсиш аудиофилско качество, а да изпилзваш стриим вместо оригинални СД-та. Сигурно няма да сте съгласни, но аз поне така мисля.

Ангеле, на кви тонколони ще го вързваш тоя Хегел?

Link to comment
Share on other sites

Стриймът може да бъде и с доста по-високо качество от "оригинални СД-та".
HDtracks, например продават в тези формати:

  • 96kHz/24bit
  • 192kHz/24bit
  • 352kHz/24bit
  • DSD 2.8MHz
  • DSD 5.6MHz

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Добре, да приемем, че съм старомоден и предпочитам тръпката от физическия носител. Да си отворя диска, да го сложа на плеъра, да си чета текстовете от книжката и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш проблем, просто ползваш оптиките...но при теб специално за малко не ти достигат входовете. Пък Ангел ще ползва ресивъра като предусилвател и реално ще му трябва един вход само. 

Ще го ползва на Фокал Ариа 906. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mockingbird said:

Бравос! Аз се отказвам от него. Извън бюджетен ми е. Иначе е добър, поне на хартия. 

Мисля си за Маранца или Ямахата плюс стриймър.

НАД-а отпада. Първо ми е извън бюджета в к-кт със мрежовия модул и второ има по-лоши отзиви от другите два. Ще ходя да слушам някъде.... Нека отмине ситуацията. 

 

 

Аз ти препоръчах H80, а не H90. H80 ти е в бюджета.

 

8 hours ago, charmock said:

Ама тоя Хегел има много малко входове за други у-ва. Нещо не мога да му схвана идеята на това устройство. :huh:

 

 

8 hours ago, charmock said:

Имам ТВ, тунер, СД плеър, касетен дек и Блу рей плеър. Трудно бих ги навързал. А и не виждам смисъл да търсиш аудиофилско качество, а да изпилзваш стриим вместо оригинални СД-та. Сигурно няма да сте съгласни, но аз поне така мисля.

Ангеле, на кви тонколони ще го вързваш тоя Хегел?

 

На мен са ми достатъчни. :)  TV, PS3, PS4 и nVidia Shield са ми включени в ресивера. В ресивера са включени и центъра, събвуфера, и двата съраунда.

От ресивера имам изход за предусилвател на всички канали. Ще включа стерео усилвателя в изхода за предните 2 колони, а колоните ще включа в усилвателя.

От там единия вход с чинчовете на усилвателя се настройва да получава сигнала от ресивера, а другия остава свободен ако ти трябва. Аз лично ще ползвам единия оптичен или USB, за да си включа компютъра/лаптопа, за да прескоча ресивера напълно тогава, когато слушам музика. Ще видя как ще го наглася, за да е с минимално превключване и бъзикане. Може да добавя и някакъв евтин стриймър, за да не се налага да превключвам звуковите настройки на Уиндоуса всеки път, когато искам да слушам музика.

Реално ми трябват единия аналогов и 1 цифров. Няма какво друго да включвам там. Няма да слагам грамофон, CD или касетофон.

 

Focal Aria 906

Link to comment
Share on other sites

Да де, H80 плюс читав стрийм ще излезе доста над 2000. 

А и не мисля, че евтин стриймър е оферта, ще развали цялата идея за по-добро звучене.

А защо чак юни? Много добра цена или не може се достави до България? 

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че стриймъра е от значение ако DACът е вграден в усилвателя. Какво по-различно ше направи тоя стриймър? Ще прочете MP3ката/FLAC-а по различен начин? :) Не де вманиячавай.

 

В България не се предлага H90.

Един приятел ще ми го носи от Норвегия.

Link to comment
Share on other sites

Това добро ли е с поред вас? Имам един Pioneer SX-777, който искам да сложа в стаята на големия ми син, ама нямам подходящи тонколони. Искам да направя някъв подарък на детето. Сигурно Фокалите на Ангел звучат доста по-добре, но на този етап не ми се дават повече пари.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Мдам, и този момент го има. 

То в България какво ли има от тази техника.... Там поне прилична ли е цената?


Да. На добра цена го взех.

 

33 minutes ago, charmock said:

Това добро ли е с поред вас? Имам един Pioneer SX-777, който искам да сложа в стаята на големия ми син, ама нямам подходящи тонколони. Искам да направя някъв подарък на детето. Сигурно Фокалите на Ангел звучат доста по-добре, но на този етап не ми се дават повече пари.


Много трудно да се чуят повечето тонколони в днешно време... Аз лично не съм чувал тези. Може да погледнеш и JBL Arena 130, както и Studio. Не помня на вторите номера. Има ги в Технополис. За първите съм чел добри отзиви.

Link to comment
Share on other sites

Много са добри. Когато тръгнах за букшелфи прослушвах точно тези и Зенсор 3-ките доста пъти.  Предпочетох 3-ките заради по-мекото и чисто/свежо (crisp) звучене на копринените високи. На Monitor Audio ми дойдоха по-остри. Но смея да твърдя, че са наистина добри за парите си.

 

А тея от Амазон са педали. Имат изключителна оферта за Ямахата, мамка му... A-S701 за 650 лева с доставката до България.. Баси гадовете.... А тъкмо се бях наклонил към Маранца вече и то без да слушам нищо....Бррр..

Link to comment
Share on other sites

В петък ми се наложи да чакам жена ми, от един нотариус и влязох в магазин Exproject в капана да поразгледам. Младежа беше много любезен и явно скучаеше, за това имах възможност да изслушам голяма част от тонколоните. Те продават основно Swan както и техни тонколони. ТЪ пича ми пусна ето тези тонколони, които били тяхно производство и били с пъти по добри от аналогичния Swan...ми кво да кажа! Ако съм ги купил онлайн и съответно платил 1200 кинта щях много, ама много да псувам. А най-интересното, че аналогичния модел на Swan, който струваше към 1600 кинта не звучеше по добре. Та мисълта ми е, че преди да съм чул нещо, не бих го купил. А лошото е, че повечето качествени неща няма как да чуеш, дори и в Технополис.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
7 hours ago, w00x said:

 

Ми ти с тоя Блутуут без AptX HD... дали слушаш FLAC или 128bit mp3 - все тая. :D

Вземи си един отделен плейър или DAC. По-лесно ще намериш усилвател така, отколкото да търсиш комбинирано. Има хубави DAC-ове за по 100-200лв. Свързваш си ги с компютъра и си готов. Ако дадеш малко повече пари, можеш да вземеш модел с AptX HD кодек и блутуут.

 

Аз просто не мога да чуя разликата между 320bit mp3 и некомпресиран FLAC, пък квото ще да става. Правих си тестове, слушах с различна техника, различни DAC-ове, различни усилватели, различни слушалки - нищо. Просто не мога да направя разликата и това е. А ако няма разлика със слушалки за 900лв, то тогава заслужава ли си изобщо разликата?

 

Между 128бит и 320бит мп3 - да, но иначе - не. Апък ако е 320bit OGG, който е по-добър и модерен кодек от МП3 - абсурд.

 

Тестове съм пробвал с файлове, които аз съм си направил. Взел съм оригиналното CD, рипнал съм го във FLAC, 320bit MP3 и съм слушал оригинала директно от диска. Еми.... не го чувам и това е.
Има и тестове онлайн, на които също не мога да го чуя.
 Може да пробвате и вие.

http://abx.digitalfeed.net

Напълно ясно ми е. Просто намерих временен начин да си слушам музиката от компа.. :)

Основния ми проблем, ако въобще може да се нарече проблем, е в това, че източника ми на музика (компютъра) е в друго помещение и задължително искам новото устройство да е с DLNA/UPNP поддръжка. Дали ще има блутут с аптикс не ми е важно... Ако има и поддръжка на приличен апп за смартфон за управление на източниците (youtube, spotify, dlna и т.н.) ще е чудесно. 

Другата ми драма, както вече споменах по-нагоре е с немощния ми ресивър и непригодността му за просвирването на хубав HiFi звук. 

Та, докато ти си по-лесен и заръча Хегела, аз още се чеша по кратуната... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Напълно ясно ми е. Просто намерих временен начин да си слушам музиката от компа.. :)

Основния ми проблем, ако въобще може да се нарече проблем, е в това, че източника ми на музика (компютъра) е в друго помещение и задължително искам новото устройство да е с DLNA/UPNP поддръжка. Дали ще има блутут с аптикс не ми е важно... Ако има и поддръжка на приличен апп за смартфон за управление на източниците (youtube, spotify, dlna и т.н.) ще е чудесно. 

Другата ми драма, както вече споменах по-нагоре е с немощния ми ресивър и непригодността му за просвирването на хубав HiFi звук. 

Та, докато ти си по-лесен и заръча Хегела, аз още се чеша по кратуната... 

Аз от седмица насам съм в ново жилище и тук го имам този проблем, че компютъра ми е далеч от усилвателя. В тоя ред на мисли се замислих за един USFF Tiny който да вържа до усилвателя . В Импакто има този модел и цената за мен е 125 лв., верно, че е с Pentium процесор, но пък аз ще го ползвам само за мултимедия. Което е напълно приемливо и решаващо проблема. :)

Link to comment
Share on other sites

Възможна опция, но трябва винаги да ти е включен телевизора, за да виждаш какво правиш.....А аз това не го искам....И сега го ползвам за плеър (интернет радио, тубата и mp3 по мрежата), но искам да го избегна. За  моите изисквания относно мултимедия (филми и сериали) тивито ми си върши почти прекрасно работата...Имам някои дразнители, но се преглъщат...Ама то, хем боли, хем сърби....:lol: . Сега като отпаднат мерките отивам да слушам, че някои магазини не работят все още....в София, тук в нашето село няма какво да чуе човек....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Аз от седмица насам съм в ново жилище и тук го имам този проблем, че компютъра ми е далеч от усилвателя. В тоя ред на мисли се замислих за един USFF Tiny който да вържа до усилвателя . В Импакто има този модел и цената за мен е 125 лв., верно, че е с Pentium процесор, но пък аз ще го ползвам само за мултимедия. Което е напълно приемливо и решаващо проблема. :)

 

Изглежда добре. Сигурен съм, че има вариант да се ползва като плейър и без монитор.

 

Но пък за малко повече пари може да се вземе Streamer, който да ти стриймва по DLNA от компютъра по мрежата.

 

Teufel Connector, например. Сигурен съм, че Китайските производители също имат подобни устройства, които могат да ти свършат работа ако компютърът е далеч от мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти споменаваш немците... повечето ревюта, които намерих са на неразбираем за мен език... Можеш ли да споделиш нещо повече за тях? 

Link to comment
Share on other sites

Споменавам ги, защото когато аз търсех алтернатива, това беше единственият вариант на нормална цена. :) В последствие закачих лаптопа с оптичен кабел и си спестих парите.

 

Ами, това устройство си е просто един мрежов стриймър. Свързва се с усилвателя директно. Управлява се с приложение на телефона/таблета. Ако имате някой стар таблет, може да си го ползвате като дистанционно.

Link to comment
Share on other sites

Нормална цена...Зависи... за около 600 кинта има и други решения на пазара...

Конектора не се предлага вече....иначе беше по-евтин....Сега е "Стриймър"...

Link to comment
Share on other sites

Ама конектора беше 99 евро. :) 600лв къде са? :D

Забелязах го това и аз.. сигурно може да се издири някъде Конектор.

Link to comment
Share on other sites

600лв за втора ръка Teufel Connector? Тия са полудели.

 

Най-евтиният мрежов стриймър, който намирам, е Ямаха. Мислех, че chi-fi марките ще имат нещо, но проверих 2-3 и нямат такъв продукт. Тоест имат, но цената не е китайска. :) Най-вероятно са по-добри от продукти на същата цена от големите марки, но все пак... Може да се намери нещо по-евтино, но трябва да се потърси.

 

Ето тази джаджа ми излезе след едно бързо търсене.

https://www.klipsch.com/products/gate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...