Jump to content
BulForum.com

Integrated Amplifiers


w00x

Recommended Posts

Аз съм навит. Имам Блутуут ресивер/усилвател на Фиио, който си ползвам в колата. Предполагам, че ще стане, ако сигналът се усили.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 hours ago, Mockingbird said:

Ще го вземеш, тъкмо ще го сравним като качество с моя. Нека и Чарми се включи и ще измислим нещо....

Ще стане, ама малко по нататък, че купих една къща в Равногор и сега правя ремонт, което е много ама много тегава работа. През уикендите съм там постоянно, през седмицата търся и се разправям с майстори, не съм слушал музика както си трябва не знам от кога. Отделно, че жена ми мрънка, че това лято не сме ходили никъде и в края на седмицата мисля да я заведа на море за около седмица.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Тази машина е чудесна на хартия… Не са само НАД, и други го правят, обаче таргет клиентите са им по-високо платежни.. Което си е нормално де… Хвърлил съм му око още мин. година на НАДчето, ама ми е малко солено за момента…:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
47 minutes ago, w00x said:

 

Стриймър за какво?

Ще дращя тук, че не ми се отваря излишно нова тема…, а и вероятно ще си пишем само двамата..( то по тая логика може и на лични, ама знам ли…)

Та замислям някакъв нов проект (ъпгрейд) и съм в процес на гледане/четене на ревюта и т. н. Та, преди да споделя повече инфо исках да те питам дали ползваш таквоз чудо… Примерно:

https://www.bluesound.com/products/node-2/

 

Аз ползвам от доста време, друга марка, слабо известна в Европа.. И имам абонамент Deezer HiFi (доставя FLAC качество).. Но за текущото ми комплектче по-късно… 

Link to comment
Share on other sites

Не. Един приятел ползва такова същото. Няма оплаквания. Лично не чувам особена разлика. :)Той твърди, пе чува.

Всички е до улесняване на ползването според мен, не толкова до подобряване на качеството.

 

Аз стриймвам само от Спотифай, така че си ползвам или Шийлда, или вградения в ресивера Спотифай Конект.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mockingbird said:

Ще дращя тук, че не ми се отваря излишно нова тема…, а и вероятно ще си пишем само двамата..( то по тая логика може и на лични, ама знам ли…)

Та замислям някакъв нов проект (ъпгрейд) и съм в процес на гледане/четене на ревюта и т. н. Та, преди да споделя повече инфо исках да те питам дали ползваш таквоз чудо… Примерно:

https://www.bluesound.com/products/node-2/

 

Аз ползвам от доста време, друга марка, слабо известна в Европа.. И имам абонамент Deezer HiFi (доставя FLAC качество).. Но за текущото ми комплектче по-късно… 

На скоро бях на гости на приятел от казармата в София. Добър приятел и доста заможен. Та той ми се похвали с подобно устройство (не помня марката), вързан към доста висок клас ресийвър Денон и тонколони B&W. Като звук наистина перфектно, но на мен не ми хареса усещането. Сигурно съм дърт вече, но тази цифровизация не ми донесе никакво удоволствие. На скоро жена ми ми подари грамофон Audio-Technika, съвсем бюджетен модел с който основно да си слушам старите балкантонски плочи. Такова усещане на уют и топлина не бях усещал от години. Самото пукане на старите плочи е уникално за мен. На дали ще се вманиача по винила, най-малкото заради цените на плочите, както каза друг приятел, че е по добре да мина на хероин щото ще ми излезе по евтино. Може и аз да съм повреден нещо.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има усещането. Не си повреден.. Всяко хоби е скъпо по някакъв начин…

Аз имам цедета, имам свалена музика от винили, имам флакове, стрийминга също е флак…

Честно да ти кажа точно това пукане и шум във винила ме дразни… Искам да чувам педалите на пианото примерно, не външен шум внесен от технологията на звукоизвличане… А и топлината идва от типа (моделите, характерното звучене на всеки производител) на техниката, не от самия носител.

23 hours ago, w00x said:

Лично не чувам особена разлика. :)Той твърди, пе чува.

Не чуваш разлика спрямо? Твоя спотифай (320кб) и друга стрийминг услуга?

Дам, до улесняване е… Сегашния ми стриймър е с ужасно приложение и много ме вбесява вече…

Имам чудесен блутут ресивър с възможности почти до флак качество, APTxHD, LDAC, но нали съм въйфон ползвател почти не го ползвам…заради поддръжката само на ААС, което е с трагично звучене… Накрая ще взема да си купя един андроид телефон/таблет с LDAC кодек….:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ама стрийма е флак.. как да чуеш разлика, ако не се ползва ДАК-а…

Или казваш, че си ползвал ДАК на телевизора/лаптопа и сравнен с Нод-а не чуваш разликата?

Link to comment
Share on other sites

В единия случай се ползваше ДАК-а на лаптопа/телевизора, в другия случай се ползваше ДАК-а на Блусаунд-а.
Сравнявал съм различни ДАК-ове и ако нямат "окрасяване" на звука или паразитни шумове/дефекти, разлика не мога да намеря.
Дори да има някаква на разни замервания, щом аз не я чувам на моята система, значи за мен различен ДАК не прави никаква разлика. По-добре да инвестирам парите за ДАК в друг компонент.

 

Според мен ако взимаш Блусаунда с идеята, че ще ползваш неговия ДАК и ще получиш подобрение в сравнение с този, който сега използваш (в случай, че не е проблемен) - недей.
Ако го взимаш на 90% заради функциите му и 10% заради ДАК-а вътре - ще останеш доволен. Особено ако ще ползваш Roon за локалната си библиотека. Ако ще си стриймваш от Тайдъл ..... не знам. Има и по-евтини варианти, като дори с Raspberry Pi можеш да си сглобиш сам стриймър. HiFiBerry предлагат DAC модули за Raspberry Pi 4. Аз обмислям техния DAC + DSP, но за момента не мога да намеря мнение на потребители за уменията на DSP-то.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах те. Да, трудно доловимо е наистина…много трябва да “чува” човек, че да хване повече детайли….

Аз чувам разликата между нисък клас, евтин вграден дак в нещо си и устройство с по-висок клас дак. И е сериозно осезаема… Примерно дак-а на едни Едифайърки, които купих да дрънкат на работното ми бюро е много зле. Като ги ползвам през аналоговия вход и дак-вам с Fiio-то (което има опция преамп, освен амп за слушалките) звука е класи нагоре.. детайл, сцена.. хем са супер евтини колонки…

 

Аз дак не искам, ама стриймър с хубав апп и без дак няма…:lol:

Така или иначе стриймъра ще го ползвам само като мост. Нет/локална мрежа към интегриран усилвател с оптика или коаксиал….и ще дак-вам с усилвателя…

 

Не мислиш ли, че процесора би ти “оцветил” звука?

Хегела знам, че е натурален, Денона е, да речем топъл, мек, поне моя де, не знам ресивъра ти как е.. Ариа-та и тя май е натурално-топла…

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Със сигурност ще го промени, но то реално това му е и идеята.
Няма как да се тушират проблеми със стаята без DSP, а именно проблемите със стаята са най-водещ фактор за промяна на звука в 99% от домашните системи.

 

Най-голямо подобрение на системата ми даде Room Correction-а на Denon-а - Audyssey X32.

Смея да твърдя, че домашното ми кино звучи перфектно към момента (от мястото на слушателя). Удоволствие е всеки път да се гледа дори и някакъв тих романтичен филм/сериал, а какво остава за нещо с повече атмосфера като Sci-fi, Horror или екшън сцени. Няма дупки в сцената, няма изкривявания, няма заглъхвания, бучене, ехо. Между и около всички говорители има фантомни звуци от саундтрака.. Фоновата музика във филма звучи навсякъде около мен и отгоре, както е и предвидено.

И всичко това е благодарение на правилно настроения Room Correction и донякъде разположението на съраунди + център, защото на същите тонколони съм ползвал и друг ресивер с различен резултат. Добавянето на Hegel-а само отне от товара на ресивера и системата стана още по-безпроблемна, но и без него си звучи супер.

 

Ако говорим за музика.... не мога да кажа точно. Музика слушам предимно на слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Дааам, без калибрация (особено за дом. кино) и акустична обработка на помещението е адски трудно постигането на нещо по-така… Но за кино, дори да оцвети/промени нещо процесора, няма как да го чуеш.. Въпроса е за музиката… 

Както и да е… продължавам с ревютата… като сведа нещата до по-малко продукти, ако има начин отивам да ги чуя…:)

Link to comment
Share on other sites

Ами, за музика е същото. Стаята пак влияе на звука по същия начин както при кино. Пак е нужна настройка за помещението, която стерео усилвателите не притежават.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид оцветяването, не калибрацията… Ясно ми е, че технологията спомага за добра настройка спрямо позицията на слушателя… Ямаха имат такъв стерео усилвател… RN2000 май беше модела….

Link to comment
Share on other sites

Ами то оцветяването е толкова, колкото позволи настройващия. Или аз не разбирам какво имаш предвид. :) 
Много хора смятат, че ако ръгнеш тонколоните в усилвателя и пуснеш източника без да пипаш нищо, получаваш "неоцветен звук", което няма как да е по-далеч от истината. Вероятността с калибрация на стаята да получиш по-реален звук е доста по-голяма, отколкото без.

 

Калибрацията на Ямаха не е особено добра сравнено с конкуренцията. Има и други стерео усилватели с калибрация, като за тези на Lyngdorf съм чел най-добри отзиви.

Има и активни озвучителни тела с вградена калибрация за стаята. Дори на някои за микрофон повреме на калибрацията се използва Айфон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...