Jump to content
BulForum.com

Integrated Amplifiers


w00x

Recommended Posts

Неее, новия им е 600 лева.. Сега намерих и стария за 200 лв... 

В тази ценова категория (600) са Yamaha, Denon, Sonos.... Около 400 са auna, TechniSat и други подобни... Това не е точно мрежов стриймър, не поддържа DLNA...това е за мултирум с бежични колони.... Може да вържеш и телефон явно, пък на телефона може да имаш Upnp сървър и да стриймваш от него, ама не ми се струва практично.... Както и да е, наспамихме темата.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дойде още началото на Юли месец. :) 

Честно? Правих сравнение между двете (ресивера и усилвателя) преди да ги сложа по местата им. Не чувам разлика с ресивера. Явно съм глух.

Може би високите не са толкова изпилени, а са по-контролирани и басът е по-контролиран, а не толкова бумчащ, но май само е това...

 

Купил съм си микрофон за настройка на системата (главно субвуфера), но още не съм го отворил.

Като хвана как работи, може да направя едно замерване на предните тонколони закачени към усилвателя и към ресивера. Поне на графика да видя разликата, защото ако и на графика не излезе.... е*ал съм ти и аудиофилските змийски масла.

Link to comment
Share on other sites

"Може би високите не са толкова изпилени, а са по-контролирани и басът е по-контролиран, а не толкова бумчащ, но май само е това..."

То това е едно много важните неща, особено за баса. Имаш много по-добра точност на звученето. В какъв режим ги слуша? С тон корекции или всичко изключено?

А сцената как му е?  Всъщност мястото за слушане как ти е позиционирано?

Link to comment
Share on other sites

Може да е просто внушение, за да си оправдая покупката. :D За високите съм сигурен обаче, защото през ресивера имаше един звучко дефект в колоните, а през усилвателя го нямаше.

 

С всичко изключено. Усилвателя няма тон корекции така или иначе. :) Ресиверът в Stereo - Direct режим.


Сцената му е добре, но тонколоните също имат голяма сцена по подразбиране. Мисля обаче, че с усилвателя сцената е малко по-голяма.

Забравих вече какви ми бяха точните впечатления. :) Трудно ми е да ги сменям в момента, защото са сложени в шкаф. Ако ми се занимава пак в един момент - ще ги тествам отново.

Всички промени бяха "малки" обаче. Нямаше нещо, което драстично се промени след добавянето на усилвателя.

 

Мястото за слушане е позиционирано на равно разстояние от двете тонколони. Разстоянието между двете тонколони е същото като това до мястото за слушане. Тонколоните са под ъгъл и са насочени 1 метър зад мястото за слушане. Абе, като по учебник са. :D

Гледам за някакви панели за акустично третиране. На тавана и на едната стена. Нищо прекалено. Просто не знам дали да слагам дифузори или абсорбатори...

Link to comment
Share on other sites

Чудесно.:) Може и колоните да не си пасват с Хегел. А тяга усещаш ли, не знам как точно да го обясня? Имаш ли разлика между ниските и високите нива на слушане или плътността (честотната лента в чуваемия спектър чува ли се или ти се губи нещо? ) на звука е сходна и при двете?

Между другото и аз съм изпаднал в чудене за акустичните пана. Със сигурност ми трябват поглъщащи такива на стената зад и между колоните, но също и на едната странична стена, че кънтят леко нещата. Жалко че Пламен го няма, да ни внесе малко разяснения от първа ръка....че само интернет не стига... 

Link to comment
Share on other sites

Не усещам усилвателя да се затормозява. Напълно безпроблемно си задвижва колоните. Дори и при увеличаване на звука се усеща контрола върхи озвучителните тела.

Колкото и да не пасват, все трябваше да има някаква промяна мисля..

 

Аз обмислям да пусна тема в bgaudioclub, за да питам за паната. Тъкмо съм в отпуск и ще мога да ги накача по стенате/тавана.

Rumbata виждам, че се подвизава там и е правил някакъв личен проект за акустично третиране, та и той можеше да внесе някаква яснота ако все още беше тук..

Link to comment
Share on other sites

Нека се разсвири малко. Да "позагрее"....

Със времето ще направиш разликите между двете....

За акустиката прати линк към темата там да я следя... Макар да има доста хора, които се правят на велики в онзи форум....

Link to comment
Share on other sites

Той отдавна се е разсвирил. :)

Няма да направя разлика, защото не съм слушал достатъчно музика на ресивера. Ако беше нещо, което бях слушал много - със сигурност ще направя разлика, но аз не съм, защото ползвам системата главно за филми.

 

Да. Аз също забелязах, че всички са специалисти и като се сблъскат един с друг - започват да се нагрубяват. Хептен като майстори довършителни работи. :)

Link to comment
Share on other sites

Аааа, това е друга бира вече....щом не си слушал музика....

Искаш ли да ти дам моя ресивър за няколко дни? Да чуеш разликите.... :)

Ох, големци са.... Особено като започнат да говорят за кабели с посока и ми иде да се гръмна... Аз съм фен, дори леко аудиофил, ама там нещата са много зле понякога.... 

Link to comment
Share on other sites

Слушах музика за тестовете. Опитвах се да сменям тонколоните и източника от ресивера към усилвателя достатъчно бързо, за да чуя разликата, но не ми се получаваше много добре.

Не, мерси. Надали ще чуя чак такава разлика. Щом между стерео усилвател и ресивер ми е трудно....

Аз имам още 2 ресивера вкъщи. Един Ямаха, който замених със сегашния ми Денон и едно старо JVC, което съм пуснал за продажба, че само седи.

 

Трябва да се наканя да ги направя тия замервания. Утре може да пробвам тестове с по-високи нива на музиката, защото ме е страх да увелича. Над 50 (от 100) започва да ми става неудобно от съседите. Иначе с усилвателя се усеща как тонколоните имат повече мощност, когато се увеличат. С ресивера някак започваха да се размиват нещата, но с усилвателя си има доста резерв и звукът става по-силен без да се променя.

Link to comment
Share on other sites

Ето, продължаваш да откриваш разликите. Ресивъра маже, а усилвателя  контролира много по-добре нещата....Иска слушане. Не е необходимо да сменяш бързо между двете. Просто прослушвай парчета, които познаваш добре и си слушал дълго време. И изключи суба, ако е включен. Слушай без него, поне временно. Понякога малко се омазват нещата с него. Дори и в добри системи, ако няма добра акустика в помещението става каша. 

Link to comment
Share on other sites

Разликата я откривам на нива, на които не слушам. Стаята е малка и не увеличавам толкова много.

 

Субът не работи при слушане на усилвателя, освен ако не прекарам сигнала през ресивера и от там от предусилвател към усилвателя. :)

При тестовете го бях изключил, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте ,  имам нужда от помощ за избор на домашен усилвател

ето на тези два модела съм се спрял и се колебая кой от двата да избера /като цена са почти еднакви DENON-на е 20-30лв по малко

1 SONY TA-F550ES

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Sony_TA-F_550_ES

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-f550es.shtml

 

2Denon PMA 1055R

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Denon_PMA-1055_R

https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-1055r.shtml

благодаря предварително на отзовали те се

 

Link to comment
Share on other sites

Хъм, с този затворен обем ще ти трябва тяга за да свирне по-сериозно. Сонито е една идея по-басово като свирня и вероятно ще пасне малко повече. Но като цяло са сходни машини... Явно ще е втора ръчка, така че вземи по-запазения. 

Link to comment
Share on other sites

"Уж" запазени обаче.

От обяви из базарите ли са или от гарантиран източник? Повечето от тези усилватели са внос от разни държави, които си изхвърлят старата техника до къщите. Затова и са без дистанционно в 80% от случаите. Внасят ги за без пари, почистват ги, оправят им някакви компоненти при нужда и ги пускат за продажба.

Бъди много внимателен с купуването на такава техника втора ръка. Може да свири нормално и след 2 месеца да спре да свири, защото ремонтиращият си е оставил ръцете по време на ремонта.

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2020 at 12:04 PM, w00x said:

"Уж" запазени обаче.

От обяви из базарите ли са или от гарантиран източник? Повечето от тези усилватели са внос от разни държави, които си изхвърлят старата техника до къщите. Затова и са без дистанционно в 80% от случаите. Внасят ги за без пари, почистват ги, оправят им някакви компоненти при нужда и ги пускат за продажба.

Бъди много внимателен с купуването на такава техника втора ръка. Може да свири нормално и след 2 месеца да спре да свири, защото ремонтиращият си е оставил ръцете по време на ремонта.

В тоя ред на мисли си имам нова придобивка от Германия, само дето разликата е, че е на приятел който го е купил нов през 90-те и чак сега е решил да си го смени с 5,1 канален ресийвър. Между другото свири феноменално и е доста мощен, по 100 вата ня канал при 4 ома.

 

viber_изображение_2020-09-27_18-33-06.jpg

Link to comment
Share on other sites

По принцип обожавам витиджа. Там всеки дизайн, визия е уникален. Дори съм си сложил за украса разни неща като например, фотоапарат Смяна символ. Но и като се замисля, надали някоя нова пръчка би ми дала някво по уау преживяване от тази от 80-те или 90-те. 

 

viber_изображение_2020-09-27_22-12-05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, съгласен съм, че много от дизайните са хубави. Или по-скоро носталгини. Стремяли са се към иновация. И там си има греди обаче. :) И тогава е имало трендове в дизайна, които са се следвали. Много продукти от една година изглеждат еднакво.

 

Аз много харесвам как изглеждат новите усилватели на Техникс.

Technics SU-G700

 

image.png

 

Има го и в черно.

image.png

 

Може това да е следващият ми ъпгрейд, въпреки, че не виждам причина за ъпгрейд в момента или когато и да било.
Не че цената му се различава много от тази на Hegel-а... Като се има предвид, че едното е марка, а другото е по-малко известно, като качество, сигурно ще са еднакви. Не бих се изненадал ако Хегел-ът е по-добър. Но пък дизайнът на Техникса е страхотен. Поне на мен много ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

 

Аз много харесвам как изглеждат новите усилватели на Техникс.

Technics SU-G700

Ангеле, Мацушита не фалираха ли марката Техникс преди доста време? Да не би да са я възродили отново или китайци са купили името? Иначе наистина изглеждат уникално.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...