Jump to content
BulForum.com

Алтернативни DNS-и, мнения


Recommended Posts

ARPAnet, обещават, защото риби, които да се хващат на такива обещания и приказки винаги ще има :) . Мислех, че е очеизбождащ факт. Точно пък днешно време приказките, обещанията и т.н. са без никакво практическо значение.

 

биодезайне, специално за теб ако някой ме цитира, мога да ти дам един ред правило за ublock Origin/Adblock, който скрива И цитатите на който си пожелаеш, ако е mentioned в пост на друг (неблокиран) човек.

Доскоро мисля, че нямаше едни фийчър в тия адони, които сега позволяват адски повече манипулации за това какво да се скрива от страниците. Много е полезно.

 

Аз, за разлика от теб не съм те блокирал и не смятам, защото в твоя стил, е много забавно да ти се четат излагациите и небивалиците. Няма логика да блокираш някого ако се спукваш от смях на "пробиващите блокадата цитати" на други потребители. И затова е забавно да те чета, алогичното при теб е правило и избуява навсякъде, където съм те мяркал.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ARPAnet, обещават, защото риби, които да се хващат на такива обещания и приказки винаги ще има :) . Мислех, че е очеизбождащ факт. Точно пък днешно време приказките, обещанията и т.н. са без никакво практическо значение.

Ако съдим по темата, рибките се хващат и без такива обещания :))

Но както и да е, опираме до нивото на личната параноя в човек, личните виждания, което обикновенно е безсмислен разговор. :)

 

Честно казано, никога не съм се престаравал с решаването на тези "проблеми", вероятно защото не живея в някоя от по-идиотските държави :)) А домашната ми мрежа/впн свързва машини в Европа и Америка, на първо четене се сещам за 14 изхода в мрежата ми които са в различни държави и от IP-та които в голямата си част не са свързани с мен, плюс моите си ми DNS-и. В момента си пускам и SD-WAN който ще ми даде още няколко възможни изхода  :D

Винаги съм смятал, че не бива да се прекалява с параноята, основно пречи. Заради което и адски рядко ползвам алтернативите си, правя го основно за да заобиколя някое идиотско ограничение.

 

PS: Мрежите на основните доставчици се "подслушват", а ние тук се притесняваме за DNS-чета. :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Именно :), и аз това викам, затова и не ми пука точно за това. Тва понеже нагоре стана дума за днс прайвъси и т. н.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам как всички имаме над 1000 поста (да не споменавам рекордьорите) в публичен форум, личи си колко сме притеснени за днс прайвъси и т. н.   :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Малко пак навлизате в теорията на конспирацията...

 

Къде теория, къде практика :) ... Сега ми кажи, че не си чувал за една от доста показателните такива. Пък и доказана, даже го има публикуван и договорът между страните, ако се поразровиш. Със задължение всеки да си води статистика и да взима мерки ако случайно продукцията му е прекалено качествена:

 

По Рождество 1924 г. в Женева, Швейцаршя се събират няколко важни личности производители на електрически крушки, сред които американецът Томас Едисън, холандецът Антон Фредерик Филипс (основател на концерна Филипс - Royal Philips Electronics N.V), германецът Карл Фридрих фон Сименс (баща му основава Siemens & Halske AG, известните днес като Siemens AG) французинът Пол Блавие (La Compagnie des Lampes) с цел изготвянето на таен план. Те създават тайния картел Феб (Phoebus - по името на древен римски бог на слънцето и светлината, което е директен окултизъм и в противоположност на християнството). В картела влизат Osram, Philips, Tungsram, Associated Electrical Industries, ELIN, Compagnie des Lampes, International General Electric и the GE Overseas Group. По това време те успели да удължат работата на една крушка до 2500-3000 часа. Но на тайната среща конспираторите решили, че трябва да се намали живота на крушките, които се продават до 1000 часа. Така потребителите ще трябва по-често да си купуват крушки и те ще правят по-големи печалби.

През следващата 1925 г. те направо създали "Комитет 1000 часа", чиято основна цел била навсякъде пред производителите на електрически крушки да се спре да се произвеждат крушки с по-дълъг живот. Картелът направо забранява на другите компании произвеждащи електрически крушки да се предлагат, рекламират и продават електрически крушки с повече от 1000 часа. Дейността на Феб се свързва контрол и обмяна на патентите за Европа, Америка и дори колониите от третия свят Азия и Африка. Това е първият световен картел на производители, който контролира продукцията и разпространението й.

Link to comment
Share on other sites

Но на тайната среща конспираторите решили, че трябва да се намали живота на крушките......

 

Значи сега осъзнавам, че най-големите конспиратори всъщност са китайците - техните крушки карат най-малко...то бива-бива тайни срещи, ама жълтите направо са се осрали да намаляват живота на крушките им..."нова LED технология"..."супер ярки"...ала-бала, а като изгори само един диод от крушката, спира цялата крушка (това го били решили на последната си конспиративна среща). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Значи сега осъзнавам, че най-големите конспиратори всъщност са китайците - техните крушки карат най-малко...то бива-бива тайни срещи, ама жълтите направо са се осрали да намаляват живота на крушките им..."нова LED технология"...ала-бала, а като изгори само един диод от крушката, спира цялата крушка (това са го решили на последната си конспиративна среща). :lol:

 

Ей ти го ефекта от живака и алуминия във ваксините  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ей, ама сигурен ли си, че нямаш шопска жилка :) "Те такова животно нема", даже и да е пред тебе и да мачка наред...

 

Горното хич не е "конспирация", а си е факт, сега, че още не са направили холивудски филм за него не означава че документите не са налични за който си направи труда...

Link to comment
Share on other sites

Къде ги тия документи? Кой ги писа? Кой ги подписа? Дай да ги видим! Че вече Секси Банова три деца ражда за няма 6 месеца на тоя принцип на Плювнелиев... 

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха :grin:  :grin:  :grin: Както обикновено, темата кърЧи...

Аз нали вече си получих отговорите... по правило дойде времето на втора фаза на темата... всички теми се сливат в една обща дискусия в този форум :D .

Link to comment
Share on other sites

Теди, не се възмущавай, защото темата ти по дефолт е конспиративна - айде сега ми кажи, че ония от Cloudflare и APNIC не са се уговорили с Гугъл на някоя дълбоко конспиративна среща, където са решили да ни цакат с топла бира? Че това реални DNS-и ли са - 1.1.1.1 или пък 8.8.8.8...пълна липса на въображение...от това по-дълбока конспирация, здраве му кажи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ся кой влиза в измислени конспирации :)

Аз и не се възмущавах, и се радвам, че 1.1.1.1 не са реални днс-и, в смисъл че това ИП ако беше една реална машина в интернет като останалите със собствен IP адрес, щяхме да имаме 180ms пинг към нея, вместо 2. Искам само такива конспирации аз :) .

По темата (опа), конспирациите като такива са нещо нормално, не виждам що някои хора скачат като ужилени - като има милиарди хора по земята и някакви групи хора някъде взимат някакви решения или правят нещо, няма как всички останали да "присъстват" на всичко навсякъде. В такива условия ВИНАГИ има някакви съглашения, решения, които бидейки "частни", предвид човешката природа, НЯМА как да не добият параметрите на конспирация.

Link to comment
Share on other sites

Къде ги тия документи? Кой ги писа? Кой ги подписа? Дай да ги видим! Че вече Секси Банова три деца ражда за няма 6 месеца на тоя принцип на Плювнелиев... 

 

Преди години ги бях намерил, много изпипана работа бяха, от всяка партида произведени крушки взимат проба и оставят да свети, ако мине 1000 часа - глоба на производителя дето я е правил :). Сега не ми се търси, но ей така, за минута само виждам, че има и страница в уикипедията по въпроса. Там трябва да са и сорсовете: Phoebus cartel

 

The cartel conveniently lowered operational costs and worked to standardize the life expectancy of light bulbs at 1,000 hours[5] (down from 2,500 hours),[5] and raised prices without fear of competition. The cartel tested their bulbs and fined manufacturers for bulbs that lasted more than 1,000 hours.

Link to comment
Share on other sites

Това за крушките преди десетилетия е станало нарицателно, как може още да има хора, които не са го чували :) ..

В днешно време всички знаем и виждаме разни неща като програмирани дефекти, тук таме се появяват случайно партиди от хардуери като звукови карти и монитори, които съвсем случайно умират много точно малко след изтичането на гаранциите си...

Всичко вече е по-ачик работа, проблемът е, че е толкова повсеместно, че някак вече всички си траят, защото всички го правят в някаква степен и е нещо "нормално". Особено в сфери и области, където има някакво насищане и не може да се разчита само на чистия напредък на технологиите, който да движи продажбите.

Link to comment
Share on other sites

Преди години ги бях намерил, много изпипана работа бяха, от всяка партида произведени крушки взимат проба и оставят да свети, ако мине 1000 часа - глоба на производителя дето я е правил :). Сега не ми се търси, но ей така, за минута само виждам, че има и страница в уикипедията по въпроса. Там трябва да са и сорсовете: Phoebus cartel

 

The cartel conveniently lowered operational costs and worked to standardize the life expectancy of light bulbs at 1,000 hours[5] (down from 2,500 hours),[5] and raised prices without fear of competition. The cartel tested their bulbs and fined manufacturers for bulbs that lasted more than 1,000 hours.

И от картела при крушките стигнахме до DNS-ите които логвали въпреки публичните обещания?  :confused

Тва ще да е някаква тех вариация на "Всички са маскари" :D

Link to comment
Share on other sites

И от картела при крушките стигнахме до DNS-ите които логвали въпреки публичните обещания?  :confused

Тва ще да е някаква тех вариация на "Всички са маскари" :D

За теб стана ясно, че това че някой обещава нещо, означава по-голям шанс да го прави от другите, които не го обещават ;) . Аз съм ок с такова мислене и го разбирам. Само дето в днешно време за мен е наивно.

Има прекалено много примери и evidence, че думите и писанията вече не значат почти нищо. Казвам почти, защото това обикновено означава въвеждане на някакви палеативни "мерки", а "отзад" нещата са си същите, ако не и по-зле.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

За теб стана ясно, че това че някой обещава нещо, означава по-голям шанс да го прави от другите, които не го обещават ;) . Аз съм ок с такова мислене и го разбирам. Само дето в днешно време за мен е наивно.

Има прекалено много примери и evidence, че думите и писанията вече не значат почти нищо. Казвам почти, защото това обикновено означава въвеждане на някакви палеативни "мерки", а "отзад" нещата са си същите, ако не и по-зле.

Е поста ми не е към теб де. Просто търся логиката по която инстинкта свързва картел от преди 100-на години с логинг практиките от днес.  Наистина ми е интересно къде е връзката м/у двете неща :))

Link to comment
Share on other sites

Е, тя е ясна де :) .

И в двете има елементи, които се причисляват към конспирациите, или лъжите в по-далечен смисъл. Не логинг практиките, а тежестта на едни обещания и реалността, която знаем, че няма общо с приказките, в контекста особено на сигурността, на прайвъсито, и изобщо неща и качеството на неща, които трудно (или невъзможно) се измерват или доказват (в софтуера, че и в хардуера) и има поле за големи спекулации и манипулации.

А в друг аспект пък (любимия вайбър и рекламите) много лесно се доказва лъжата (нямаше никога да вкарат реклами), но вече са прекалено големи и много хора зависят от тях за да ги напуснат, въпреки че са фрий.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

А в друг аспект пък (любимия вайбър и рекламите) много лесно се доказва лъжата (нямаше никога да вкарат реклами), но вече са прекалено големи и много хора зависят от тях за да ги напуснат, въпреки че са фрий.

 

Което още веднъж потвърждава, че няма смисъл да обещаваш нещо, което не изпълняваш, защото рано или късно истината излиза наяве и бизнесът ти пострадва...все пак никой не иска акциите му да се сриват, да губи милиони, да го разкарват по съдилища, конгреси и т.н.....примери с Фолксваген, Фейсбук и кой ли още не - бол. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това е така, но както и преди казвах, явно са си стрували и си струват, рисковете. Предполагам от обещания много корпорации печелят повече отколкото биха загубили ако ги "хванат" или излезе наяве нещо. Днес малко хора се сещат (или изобщо са чували) за фолксваген одисеите. Пълно е с фолксвагени и днес по улиците, и то нови :) .

Link to comment
Share on other sites

Днес малко хора се сещат (или изобщо са чували) за фолксваген одисеите. Пълно е с фолксвагени и днес по улиците, и то нови :) .

 

Което не изключва факта, че VW загубиха 25 милиарда от дизелгейта - оцеляха, просто защото са огромен концерн. :)

 

П.П. А за новите фолксвагени по улиците вече ме съмнява, че лъжат по същия начин както за онези предишните, щото от 25 милиарда доста боли. ;)

Link to comment
Share on other sites

Което не изключва факта, че VW загубиха 25 милиарда от дизелгейта - оцеляха, просто защото са огромен концерн. :)

 

П.П. А за новите фолксвагени по улиците вече ме съмнява, че лъжат по същия начин както за онези предишните, щото от 25 милиарда доста боли. ;)

Така е, като не използват алтернативни DNS-и :lol:
Link to comment
Share on other sites

Така е, като не използват алтернативни DNS-и :lol:

Т'ва беше разбиващо остроумно, нямам думи.

 

По темата - вече няколко дни, не съм усетил и за миг някакво лагване (на въпросната фаза в браузъра looking up somedomain.com.....). Всичко изглежда светкавично, но не мога да кажа докъде е сугестия, и докъде реална разлика. Така да е винаги. Ако се появи и най-малък проблем някой ден, може да пробвам пак ISP-ските. Такива неща леко трудно се "доказват" и анализират в реални условия, защото изискват време за впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...