Jump to content
BulForum.com

Star Wars VII: The Force Awakens


Godfather

Recommended Posts

Ти пък си много интересен...Нали този епизод пресъздава отново същото време (с леки отклонения), когато най-значимото нещо (погледнато глобално) е било строежът на Звездата на смъртта. Така че просто ще гледаш почти същите герои в други ситуации, а на заден фон звездата ще си я строят...няма как. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Rogue One - определено по-добър, по-дързък, по-различен и по-изненадващ от The Force Awakens! :bowdown:

Толкова засега, че трябва да почна със спойлерите.

Link to comment
Share on other sites

Rogue One - определено по-добър, по-дързък, по-различен и по-изненадващ от The Force Awakens! :bowdown:

Толкова засега, че трябва да почна със спойлерите.

Сега се връщам от киното. Уникален Rogue One. Брутален, разтърстващ...ето така си представях чакането 10 години.

Link to comment
Share on other sites

Да не ме подведете ей... :grin:

Щото Star Wars VII: The Force Awakens ми хареса на първо гледане,ама едва ли ще го гледам пак.

Не мисля, че ще се разочароваш, филма е епичен. Доста по-мрачен от The Force, доста по-сериозен, в смисъл...както казаха в един форум, филма е за порасналите фенове на сагата. Визуалните космически ефекти са просто изумителни. Битките са може би най-добрите от цялата 7-епизодна сага до сега.

Link to comment
Share on other sites

Мда аз не останах много очарован от оригиналната част 7, но тази ме взриви буквално, страхотно е изпипан и направен от началото до самият край !

Link to comment
Share on other sites

Изгледах го, хареса ми, но щом няма битки с мечове - минус 2 точки :moon:

Иначе го препоръчвам на кино.

Какви битки с мечове в този период точно търсиш? Единствените останали джедаи по това време са Оби Уан Кеноби и Мастър Йода - и двамата дълбоко покрити, а Люк Скайуокър все още е фермерче-тийнейджърче изобщо нямащо си идея какво го очаква. :)

Link to comment
Share on other sites

Спойлер, my ass. Дори и да си бил през цялото време на Марс, пак има някакъв шанс да си разбрал, че историята във филма се случва малко преди легендарния New Hope. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Какви битки с мечове в този период точно търсиш? Единствените останали джедаи по това време са Оби Уан Кеноби и Мастър Йода - и двамата дълбоко покрити, а Люк Скайуокър все още е фермерче-тийнейджърче изобщо нямащо си идея какво го очаква. :)

Всъщност има резон :laughing: . Хич не се замислих, че това е времето преди епизод 4.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Любопитно ми е колко ли съфорумци са гледали на кино (то друго и нямаше тогава де...) началните IV-ти, V-ти и VI-ти епизод в момента на излизането им, респ. през '77-ма, '80-та и '83-та...един вид да сравним малко ЕГН-тата... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично гледах как Люк взривява Звездата на смъртта от пъвия ред на балкона на унищоженото вече кино Сердика. Баща ми цяла нощ беше чакал за билетите, а опашките бяха невиждани. Случаят е запомнен и с това, че малко преди пускането на торпедата до такава степен бях влезнал във филма, така щото бях забравил, че съм в кино, станах и с всички сили виках "ДАВАЙ, ДАВАААЙ!!!" Цялото кино подскочи, а аз си умрях от срам като се осъзнах, че не съм в Х-уинга.... 

Link to comment
Share on other sites

И после се засягаш когато Коста се обърне към тебе с "чичо". :lol:

В интерес на истината няма как да се сравни усещането на преживяването през '77-ма (примерно) и който и да е друг филм сега през 2016-та...не заради самия филм, а най-вече заради комплексни причини - възрастта ти тогава, времето в което си потопен и изолацията в която си принуден да живееш и не на последно място просто защото такъв филм изобщо нямаше дотогава. Филми правени с компютри? К'во е това...? ;)

Link to comment
Share on other sites

Off/ Любопитно ми е колко ли съфорумци са гледали на кино (то друго и нямаше тогава де...) началните IV-ти, V-ти и VI-ти епизод в момента на излизането им, респ. през '77-ма, '80-та и '83-та...един вид да сравним малко ЕГН-тата... ;)

Какво да кажем тези които не сме били родени тогава? Не мога да се сетя кога за първи път гледах епизодите. Бях малък, доста малък. Спомням си, че около 95-та пуснаха по кината редактирата версия. Бяха подобрили малко визуалните и звуковите ефекти. Спомням си, че тогава нямаше кой да дойде с мен и само отидох на кино да ги гледам. По това време съм бил на 10 години някъде. Гледах ги в кино Космос :).

Link to comment
Share on other sites

Гледах ги в кино Космос :).

Бях на премиерата през 1982-ра (5 години след излизането на оригиналния филм в нормалния свят) и тогава киното се казваше Комсомол. Спомням си, че беше огромна блъскаща се тълпа за билети отвън и особено отвътре - райско време за местните скалпъри. Разбира се бяхме избягали от училище този ден (ако не се лъжа, беше понеделник). :)

Link to comment
Share on other sites

Току-що се прибрах от повторно гледане на Rogue One, този път в IMAX. На огромния 3D екран филмът е още по-епичен (особено космическите битки)! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам по-сведущите - в кой от двата мола е по-добре да гледам филма или няма значение?.

Дори и да не е IMAX, 3Д технологията е по-нова в залите на Арена. Има и зала с Долби Атмос звук.

 

Но пък в Синема Сити филма го има на 4DX, а четох отзиви, че не било лошо специално за Стар Уорс: Роуг Уан. 3Д технологията не знам обаче каква е там.

 

Аз избрах IMAX.

Link to comment
Share on other sites

Щом го има във вариант за IMAX, значи това ще е...просто все още не съм стъпвал в новия мол, макар и вече да съм минавал покрай него с колата поне 50 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...