Jump to content
BulForum.com

Godfather

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Определено. Макар и продължавам да си носталгирам към двойката, тази е класи над онзи боклук 3-ката.

3-ката не беше толкова лоша. Ако я сравним с Mass Effect примерно, която беше първата на Bioware, която не играх докрай.

Link to comment
Share on other sites

E, не, не казвам, че чак толкова лоша игра, казвам, че е ужасен Fallout. Ако тръгнем да я сравняваме с други бози (като Witcher-a примерно) - да, ще блесне.

Иначе ME 1 и 2 ми бяха приятни за изиграване игри. Тройката още дори не съм се опитал да я играя.


Ред:
Двата комплекта брони:

2ufgf44.jpg

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Тази, която описваш въобще не е Synth.

 

Първоначално наистина не е, защото е женския вариант на Codsworth, но с въпросния секси френски акцент. По някое време обаче я водиш при д-р Амари и тя предлага да й се прехвърли съзнанието в тялото на някакъв прецакан Synth, който иначе сдава багажа и така Кюри на практика става една много сладка синтетична (от най-съвършените модели) мацка. :)

 

 

Curie.jpg

 

Едит: В момента отношенията се развиват на етап леки флиртове като в същото време мадамата е много по-стойностен партньор в битките от Codsworth. Макар, че можеш да я екипираш с всякакви оръжия, явно се оказва, че си пада по мелето и затова съм й дал един Crippling Aluminum Rolling Pin (50% more limb damage), с който е изключително ефективна, особено срещу супермутанти. Дори не ми се иска да я сменям с може би най-ефективния компаньон за битки - един специален супермутант на име Strong. :)

 

Curie2.jpg

 

 

Едит2: Още два интересни момента. Кюри има навика като обикаля да си събира сама оръжия и амуниции (това е леко досадно, защото понякога взима по два екземпляра от едно и също оръжие, както и слаби такива, та се налага да й ги взимам и изхвърлям, защото иначе капацитета й за носене заминава за отрицателно време. Другото нещо е, че бидейки абсолютен хуманоид, който кърви при нараняване и прочие човешки особености, когато бъде неутрализирана от гадовете (тя разбира се сама се възстановява след време, но просто за този период е неактивна), може директно да й се бие един Stimpak, който веднага я вдига на крака.

 

Link to comment
Share on other sites

На сегашното си преиграване ползвах един единствен спътник и това беше Deacon и то само за да му взема перка, но иначе гледам да играя соло - прецакват ми stealth-а. Надушват ги гадовете и става престрелка, докато обикновено е спотайване, спотайване, пуф, долу, пуф, долу, пуф, долу...

Deacon дава бонус на sneak

 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мдам, ако искаш да се правиш на нинджа, компаньон не ти трябва и определено ще те дъни всеки път. Нещо не ме кефи обаче, според мен lone wolf варианта не е толкова фън. :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък не ме кефи както се прицелвам в главата на някакъв хипер мутант на три километра и хубавеца да ми мине пред мерника... Рееедовно ми го правят... Или както си пълзя (имам достатъчно sneak, че да не активирам мини), хубавеца/вицата да мине и да детонира пет-шест мини... Или кучето да мине и да събере всичката гад от нивото...

Link to comment
Share on other sites

Мен пък не ме кефи както се прицелвам в главата на някакъв хипер мутант на три километра и хубавеца да ми мине пред мерника... Рееедовно ми го правят... Или както си пълзя (имам достатъчно sneak, че да не активирам мини), хубавеца/вицата да мине и да детонира пет-шест мини... Или кучето да мине и да събере всичката гад от нивото...

Хахаха, верно го има този момент, ама то и това всъщност засилва фън-а. Codsworth е най-смешен в това отношение с неговото невинно "Ouch", когато го нацелиш без да искаш.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кодсуърт е ВЕЛИК. Предвид че съм общо взето на два шамара живот, винаги го пускам напред да избива келешите... Днес няколко пъти ми се случи даже да го бутам по стълбите пред себе си...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=571069973

 

Липсата на физика за разрушаване е едно от нещата, които ми развалят кефа от играта. Може да изсипя целия си ядрен арсенал по тази пиклива мрежа и тя дори няма да се изцапа. В предишните части имаше модове за взривяване на базата на Explosives пърка, сигурно скоро ще направят и за четворката. Което не извинява Бетесда, че не са направили нищо по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

"Брат'чед, свалих я! Шивачева! Тя те обича!"  :lol:   :rofl: 

Иначе казано, мацката вече се обръща към мен с "My love!". Обаче съм много зъл гений и ето какво сътворих за нула време:

 

Съвсем случайно ми проблесна, че някъде в скрина с всички боклуци бях зарязал и т.нар. Grognak costume (носен от вездесъщия Grognak the Barbarian). На секундата изпълних пъкления план (без изобщо да подозирам, че това се явява един от малкото multi gendered екипировки в играта и ето какво се получи:

 

Curie, before (the original outfit):

 

Curie_before.jpg

 

Curie, after, with the Grognak costume:

 

Curie_after.jpg

 

:punk

 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм разположил артилерия из почти цялата карта.

Не знам дали знаете, но перка "local leader", освен да строите crafting stations ви позволява да изграждате supply lines между отделните селища. Което... позволява да споделяте материалите между отделните селца. Излишната храна/вода от едно село отива към такива с недостиг. За целта - отваряте интерфейса за строене, задържате върху бачкатор и [q] ако не се лъжа беше за изграждане на такава линия. Бачкатора обаче остава жител във въпросното селище, те не изграждайте като мен от един централен хъб всичките работници да ходят към останалите... Че при мен castle се обезлюди :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Това е ключов perk, ако искаш да изграждаш селища. Аз все се амбицирам да се грижа за тях, но рано или късно ги оставям на произвола на съдбата. Така и не мога да си харесам местенце, на което да обърна повече внимание и да си го направя по свой вкус - навсякъде има развалини, които не могат да се скрапнат, и ме дразни как изглеждат.

Link to comment
Share on other sites

Като разчистя ново селище - от най-близкото пращам каравана, след това отивам, построявам една барака, пълня я с двойни легла (адон), слагам генератор с кула, да викам заселници, качвам търетки и т'ва е. Като се понапълни - отивам да видя нещо трябва ли, слагам един магазин да ми изкарва кинти и до там.

Link to comment
Share on other sites

Local leader си е просто задължителен за здравословното разрастване на колонията. :)

 

Ето още една серия интересни кадри:

 

 

Eager for the night

Curie_eager.jpg

 

 

Роботката ми иска да опитва от всичко! Having a smoke (WTF):  :lol:

 

havingasmoke.jpg

 

 

Твърде много романтика. :lol:

 

inlove.jpg

 

 

И най-накрая да си дойдем на думата - след кратка битка с окървавена точилка в ръка и все така секси. :)

 

afterbattle.jpg

 

Имам едно яко видео, в което мадамата с ловко и професионално движение прекършва врата на една рейдърка, ама трябва да го кача в тубата. Тази кака няма спиране в мелето и близкия бой.  :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Единия от героите си го залюбих с Пайпър. Просто стопи сърцето ми с обръщението "Blue" :)

Иначе бонусът от цялата тази любов не е нищо особено (+15% еxp за определен период), по-интересни са историите, които разкриват с развитието на "връзката".

 

Сега се мъча да се сприятеля с Валънтайн, защото има специален куест, но съм изринал цялата карта и няма много варианти за добри постъпки, чрез които да ме хареса.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще има да чакам с тия сприятелявания... Нищо де. Поствайте снимки, ей. Аз правя скрийнове с различните парцали, които намирам и ще ги качвам. Понеже явно съм най-назад - моля дръжте в спойлери издайнически сцени и кадри. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...