Jump to content
BulForum.com

Godfather

Recommended Posts

Не казваш нищо по въпроса ми  :grin:

Не го видях бе мисире. Да, Психозиса е прав, аз в момента съм и към Minuteman и към Brotherhood of Steel. Усещам обаче как последните ще ги разкарам по някое време, няма да ти казвам защо, за да не те спойлвам. За джънка също така тъпчеш до максимума както себе си, така и спътника (който и да е той, дори и кучето Догмийт носи джънк) и след това го складираш в работилницата на базата. Джънк си трябва не само за ъпгрейда на армора и оръжията, но и за изграждането на самата база и по-специално защитата, електрификацията и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз естествено така и правя - няма боклук несъбран от мене... Добре знам къде се складира, въпросът е, че вече имам огромни количества. Отделно всеки убит бива разсъблякан гол... Имам един бездънен шкаф в работилницата... Мога да облека и въоръжа цялото село...

 

Мисля да отделя един ден за строежи в SANCTUARY, което съм избрал за МОЕ село... Засега опасах периметъра със защитни структури - укрития и кули. Следват картечни и прочее кули, но нямам време да седна да електрифицирам като хората. Строежите на къщи пък са доста объркани, но и там ще се поровя... 

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги играя като кофа за отпадъци. Събирам почти всички (без steel/wood). С по-голям приоритет са ми материалите, отколкото оръжията, които обикновено са евтини. Особено adhesive, screw, fiberglass, silver, aluminium. Периодично си отивам до базата за да разтоваря (workbench -> transfer -> store all junk). Ако качиш един от перковете (не помня как се казваше, local leader или нещо от сорта) - можеш да правиш trade routes между отделните селища и така материалите са споделени.

Link to comment
Share on other sites

Нали и аз това казвам - няма несъбран боклук... Последно се връщах до автозавода да събера всички фланци и боклуци от поточната линия...  :grin:

 

А ла MAFIA style:

 

sSKl9Zf.jpg

 

Иначе при perks мисля, че сгафих леко, но засега съм доволен...

 

rDW0RQd.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Сгафих леко" е меко казано :) Меко като след пране с Коколино :D

VANS е безполезен perk, Medic или както там се казва - също. Стимпакове има за целия китайски народ. Gunslinger е ок в началото или ако ще се развиваш като асасин с тих пистолет.

Така или иначе, ако играеш на normal, няма да ти се отрази злощастно този подбор.

 

Две от най-важните умения са Armorer и Gun Nut - за подобряване на бронята и съответно оръжията. Отделно уменията за подобряване на типовете оръжия - полуавтоматични, автоматични, тежки, меле или пистолети. А ако искаш да играеш без компаньонка - Lone Wolf е може би най-ценното умение.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Ще ти кажа защо се получи така, Гвендолин... Изцяло поради мое недоглеждане незнайно защо бях решил, че трябва да изпълня цял ред преди да слезна надолу.... Нейсе. Към момента си играя доста успешно на SURVIVAL, но е ясно, че гафът ще има последствия... Има ли чалъм за преразпределение или съм издухал топлата супа безвъзвратно?  

Link to comment
Share on other sites

Няма преразпределение, поне "легално" - има вариант през конзолата да ги настроиш по свой вкус. 

Чак безвъзвратно не си прецакан, но ще видиш бая зор с легендарните врагове, тъй като поначало на Survival правиш 50% и получаваш 200% damage. Реално няма level cap, така че можеш да си трупаш experience и да наваксаш нужните умения. А ако стигнеш до непоклатима стена, сваляш трудността и пробваш пак. 

Link to comment
Share on other sites

Мдам, абе може малко да закрепи нещата с някой читав и ъпгрейднат пауър армор ама като му гледам и липсата на споменатия вече пърк плюс другия за сайънс (този също взима сериозно участие в ъпгрейда на пауър армора) май няма да му е никак розово.

Видене, харизмата също ти е безнадеждно никаква. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре де, колко пъти да кажа - виноват  :laughing:

 

Но пък Кристина каза нещо много важно - няма левъл кап, туй ме крепи, ще си говорим след ... месеци...  :santa:

Link to comment
Share on other sites

Страхотна идея, но в случая ми се струва засрана - ский, не фаща калъфа 6s - ужасТ! :laughing: 

 

Представям си сега  какви цени ще чукне това при спекулантите... Бетер тия в играта ще е хавата... Наистина много симпатично и оригинално, НО - нефункционално. Искаме ОЩЕ! :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам само този за разширените диалогови опции, но мисля да пробвам и други, най-вече във връзка със settlements. Има такива, които премахват ограничението за строене (Settlement Size най-горе вдясно), други добавят много нови предмети и конструкции.

 

В ютуб има доста ревюта на модове, аз лично следя този тип:

 

Link to comment
Share on other sites

Не ползвам никакви засега, но силно ме влече тази идея за безгранични строежи.... Калинке, тая стане ли, играта ми ще да е безкрайна...  :laughing:

 

Продължавам да имам сериозни забележки към системата за строежи, но ще продължавам да се боря там... 

 

Споменах ли, че по принцип на всеки 5 мин псувам шибаното конзолно управление? 

Link to comment
Share on other sites

Шибаната клавиатурна адаптация на шибаното конзолно управление. Момчил тук да каже дали му е удобно на гейпада, но аз със сигурност заявявам, че на клавиатура си е живо изтезание. Не че не сме привиквали и към по-лоши неща, но все пак... 

 

ИСКАМ РАБОТЕЩ ПИПБОЙ!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Алфа-Ромея, дай ми конкретен пример. За мен единственият недостатък е липсата на специален бутон за гранати - това със задържането на меле бутона не ми е удобно, поради което почти не ползвам експлозиви.

Loot-ването например много ми харесва - поглеждаш към нещо, с колелото на мишката шаваш нагоре-надолу, с Е прибираш и продължваш нататък. Екстра!

Link to comment
Share on other sites

Едно от нещата, които ми късат нервите, дето ги нямам, е именно E/R балъшината. Е ли нужно, Петранке, да вадим множество примери от други игри на тема работа с инвентара? Която е доста честа в нашия случай... Да - ще се нагодим и къмто тая тъпанарска интерпретация, не е за пръв път...

 

Интересно обаче е как са нещата при Момчил, който със сигурност има интересни преживявания, прицелвайки се...  

Link to comment
Share on other sites

На аматьорски мисир конзолните настройки му пречат. :lol:
 
На мен нищо не ми пречи, освен споменатото вече задържане на меле бутона за хвърляне на гранати, но и с това се свиква.
 
Ако се чудите, кое е най-смешното оръжие в играта, ето го - Kneecapper Shishkebab:
 
shishkebab.jpg


Kellog's Outfit:

 

kellogsoutfit.jpg

 

 

А това е един от сглобените от една камара различни части пауър армор:

 

powerarmor.jpg

Link to comment
Share on other sites

На второто си преиграване само в началото за самия куест съм сложил Power Armor. Сега го играя нинджа. Със Sandman/Nindja/Stealth си е буквално "one shot - one kill". Дори и с моднатия 10mm пистолет :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...