Jump to content
BulForum.com

Doom 3 out!


ShitHappen

Recommended Posts

Имам един въпрос към тези който са я превъртели. Как да убея последния бос, който е при телепорта към ада, щтото аз стигнах до него и нямам идея какво трябва да направя.  :(

 

Първо ако наистина говориш за АДА,то това не е последен бос,нито пък е един ;) .Убиването става чрез стрелба :D .Така че за да сме по-сигурни,защо не обясниш по-добре?

 

PiBaTa и аз не искам да споря,но има има игри със сюжет и игри със сюжет.Doom е от първите.В тях се набляга на на детайлите,а не толкова на основната концепция.Кажи ми друг такъв екшън с толкова дълбока и подробна история...опа...взе да се заформя спор :D.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Ami kakvo da vi kaza igrah doom3 na vazmojno nai-brutalnia ge-force za momenta i iskam da vi kaza 4e grafikata naistina e MNOO ZLA no ne e tova koeto o4akvah toest ne6to izvunzemno mojebi ozvu4avaneto naistina e razmazva6to.Kogato varviz iz koridorite 4uva6 kak padat kapki i muzikata naistina e depresira6ta i poddtiska6ta tova moje bi pravi i samata igra legendarna

Link to comment
Share on other sites

Днеска си взех нова видео карта GeForce Ti 4200, да ви кажа неп равете такава грешка в ДХ9 приложения картата е по слаба от FX5200, днеска разбрах каква е разликата междо ДХ9 и ДХ8, хората със Ти 4200 и по стари карти който нямат ДХ9, не виждат графиката на ДООМ 3  :P  Разликата е огромна. Скоро ще се купува нова видео карта  :D

 

Хайде не приказвай, глупости 4200 по-слаба от FX5200 вярно каратата не подържа DX9 но размазва FX5200 във всяко отношение.

Предтсвям си как вървят DX9 игрите на 5200 благодаря слайд шоу не ми се гледа. Иначе много ясно, че някои екстри които си зависят от DX9 няма да се виждат при Ti4200. Ако не си събрал пари за нещо което по-високо от 5600 изобщо не си сменяй картата, поне 5700 или 5900XT а при ATI нещо от рода на 9600PRO или 9600XT.

 

еми казаха ти хората ,че Dx8 подръжка е различно от тази на Dx9 ,ама ти не .. искам Ti 4200 ;) (без лоши чуства  :punk )

 

Ами да различно е DX9 от DX8, но ми кажи колко игри ползват масово екстрите на DX9? Аз се сещам само за 2 Far Cray и DOOM3, а да и в Max Payne2 огледалата. Ама да ми се твърди, че FX5200 e по-добра от Ti4200 айде моля. Това, че 5200 има подръжка на DX9 не означава, че ще си играеш играта на воБоките резолюции и екстри :-).

 

Аз съм с Ti 4200 и ми е пределно ясно,че картата е слаба в DX9,но се държи доста добре в Doom III.А ако и сложиш най-добрите игрови драйвети 44.09 картата се държи още по-добре (най-добрите за тест са 40.72).Пробвах и с по-нови,но още преди да пусна играта ми стана ясно,че резултатите ще са слаби и познах - близо 2 пъти е по-бавна,а на Mark 2001 вади 3000 точки по-малко.Пък и не виждам що си направил тая тъпа покупка,DX8 карта когато DX9 вече се е наложил.Ti 4200 става за офис работа и за малко по-стари игри...

 

За парите си покупката е по-добра от всяка друга карта. И това последното дето си го казал малко си се поизхвърлил нещо. За офис работата става да. Ама вървят и всички игри излезли до момента и то доста добре, кажи ми коя нова игра няма да тръгне на тая карта, че не се сещам и както казах ще си върви добре. Освен това се сещам само за две игри които ще изгубят част от красотата си с нея (Far Cray, DOOM3). Интересно какво разбираш под малко по-стари игри?

Link to comment
Share on other sites

Shade Posted Yesterday, 22:51 PM

  Ами аз си играя на Low на 1024х768 без вертикална синхронизация, антиалайсинг и без сянки. И се радвам колко добре върви  .

(вижте подписа  )

 

az e igraq na low na 1023x768 oba4e sym s dosta po-slabi4ka karta GF2 Ti 64mb si4ki efekti sym gi mahnal prosto napravih 2-ata tweaka i igrata proraboti dosta dobre po-byrzo mi zarejda i vadi s 5-6 kadyra pove4e.Samo 4e zaradi Tweak 2 ne6to mi se bygna fener4eto kato go pusna pyrviq pyt i ne ba4ka trq da smena na oryjie i da go pusna pak i togava se opravq ne 6te da mi osvetqva. Sq sym na delta labs 1. A to4no predi tqh se bih s edni takiva deto okolo tqh ima edni gazove :sick

Link to comment
Share on other sites

Мале, ако чуят пичовете в hardwarebg.com, че 5200 била по-добра от 4200 в дуум 3, направо ще изпадат от масите. Това, че можеш да видиш "някои" ефекти, които ги няма при 4200, далеч не означава, че с 5200 ще играеш по-добре...

Link to comment
Share on other sites

awe hora na4i edno ne razbrah v taq igra maina ok de tuk koi ot koi e bahti obyrkvaciqta. Nqkoi zamislil li se e 4e kato trepete nared trepete marinki deto sa kato vas i ne sa zombita v na4aloto na igrata ima6e edni zombita s pompi ama sq po-napred sq normalni vikat lets go komunikirat po radiostanciqta i nezavisimo ot tova se vyrtat pri oniq 4udovi6ta zaedno se sybrali i ma strelqt. A i o6te ne6to dobre si4ki kato sa zombqsali kak samo na6iq 4ovek ne zombqsva ili ima nqkyv specialen skafandyr :) ili pa oniq s o4ilcata i marinkata deto se merkat na 2-3 mesta v igrata.

Link to comment
Share on other sites

Първо ако наистина говориш за АДА,то това не е последен бос,нито пък е един ;) .Убиването става чрез стрелба :D .Така че за да сме по-сигурни,защо не обясниш по-добре?

Не в ада, а на послдното ниво(така мисля) там(не помня как се казваше точно), минах през ада, убих сержанта и сега обджективът ми е да разруша телепорта към ада, само че има някъкъв огромен звяр напомнящ на минотавър и нямъм идея кво да го правя :( .

Link to comment
Share on other sites

Не в ада, а на послдното ниво(така мисля) там(не помня как се казваше точно), минах през ада, убих сержанта и сега обджективът ми е да разруша телепорта към ада, само че има някъкъв огромен звяр напомнящ на минотавър и нямъм идея кво да го правя  :( .

 

Ето какво трябва да го правиш ;) Значи трябва да си взел едно оръжие (то не е точно оръжие ама...) наречено soul ... (забравих втората дума, дано се сетиш). Това оръжие като се зареди след употреба трябва да ти светне неговата картинка долу в дясно на екрана, тогава може пак да го използваш. Изчакваш звяра да се приближи достатъчно близко (ако е прекалено далече не става) и след това го пускаш това и то си го помпи :D

Звяра може да се убие единствено с това оръжие (не е оръжие ама...)

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми снима папката си Doom3/base/ тъй като extract-нах .pk4 фаиловете ,но играта сега зарежда 100 пъти по-бавно и не върви по-бързо като цяло ... така ,че ще съм благодарен ,ако някой ми направи снимчица ;) и я качи на варез-а възможно най-скоро ;) 10х предварително

Edit : http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...e_doom_3%2f4%2f

нещазата започват да си идват на мястото ;)

Edit2:вече няма нужда благодаря на този който ми го прати той си знай кой е ;)

Link to comment
Share on other sites

Myth,казвам,че ства за офис,защото това не е карта с бъдеще и е по-добре да я сложиш там като можеш да разцъкваш UT200/04,Doom III,Far Cry и т.н.Под по-стари игри разбирам игри които са излезли преди година.Просто не ме разбирай погрешно,картата става и за нови игри,но няма да се видят красотите им и ще вървят дсота по-бавно.

 

Soul_Fly,тея дето си комуникират пак са си мутирали пичове,а как е станало,можеш да се сетиш...

 

Imago,става така както ти каза petst,но със Solucube-a няма значение разстоянието.

Link to comment
Share on other sites

Iskam da se obyrna kym horata s FX 5900 XT. Kolko gradusa vi dyrji kartata kogato ne igraete, ne gledate film i t.n. i kolko e vednaga sled nqkakyv test ili sled igra na doom3?

 

Моята в момента държи: Gpu Core Temperature - 40 градуса целзий

Ambient Temperature - 32 градуса.

След продължителна игра на някой 3D екшън (под продължителна разбирай 3-4 часа) температурата се повишава с 12-13 градуса нагоре. Значи става съответно 50-53 градуса (даже и към 60 ми отива ако времето е по-топло) и 42-44 темпуратура около GPU-то. Имайте предвид, че имам едан PCI турбина точно под VGA-то и два вентилатора на задната стена на кутията. Имам един вентилатор на харда отдолу. Това също има з-начение за охлаждането (особено PCI турбината).

Колко съм картата ми е на ASUS и не е клокната (ASUS V9950SE)

Link to comment
Share on other sites

значи сега ще ви разясня за 1 tweak-че което на мен ми дигна 6.4 фпс и вече си играя на Ultra Quality такам ..

значи в папката base на Доом-а има файл pak000.pk4 отваряте го с WinRar 3.3 после влизате в папка glprogs от там зимате/сваляте файла interaction.vfp зимате си го значи файлчето после го едит-вате с Notepad (поне аз така направих ) едит-а се състой в това

 

Code:

 

PARAM subOne = {-1, -1, -1, -1};

PARAM scaleTwo = {2, 2, 2, 2};

 

 

Add this right below them:

 

Code:

 

PARAM specExp = {16, 0, 0, 0};

 

 

Now scroll down to this:

 

Code:

 

# perform a dependent table read for the specular falloff

TEX R1, specular, texture[6 ], 2D;

 

 

Comment out that line by adding a "#" to it, and add another line that will do the same thing with math instead, so it should look like this:

 

Code:

 

# perform a dependent table read for the specular falloff

# TEX R1, specular, texture[6 ], 2D;

POW R1, specular.x, specExp.x;

 

след процедурата save-aте и го връщате в WinRar-a същата папка (glprogs) изчаквате да се ъпдейтне и после пускате TimeDemo-то ;) това е

Edit: дам има ефект по-голям ефект де на Ати карти ,но не пречи и на тези с Nv да пробват ..

Източник : http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...php%3ft%3d14874

Link to comment
Share on other sites

значи сега ще ви разясня за 1 tweak-че което на мен ми дигна 6.4 фпс и вече си играя на Ultra Quality такам ..

значи в папката base на Доом-а има файл pak000.pk4 отваряте го с WinRar 3.3 после влизате в папка glprogs от там зимате/сваляте файла interaction.vfp зимате си го значи файлчето после го едит-вате с Notepad (поне аз така направих ) едит-а се състой в това...

 

ShitHappen,трябва да се отбележи, че това е само за ATI карти, нали? ;)

Link to comment
Share on other sites

Не знам от кой tweek се дължи ама и при мен се дигнаха кадрите Пробвах дадения от ShitHappen

След това и този: и се дигна с около 14 фпс.

 

 

In your DOOM 3 directory, find "DoomConfig.cfg" (x:\Program Files\Doom 3\base). Open DoomConfig.cfg in Notepad.

 

Find the line:

 

seta image_cacheMegs "32"

 

I changed 32 to 96.

Link to comment
Share on other sites

Myth,казвам,че ства за офис,защото това не е карта с бъдеще и е по-добре да я сложиш там като можеш да разцъкваш UT200/04,Doom III,Far Cry и т.н.Под по-стари игри разбирам игри които са излезли преди година.Просто не ме разбирай погрешно,картата става и за нови игри,но няма да се видят красотите им и ще вървят дсота по-бавно.

 

 

Добре ама тогава се изразявай по-добре, в този пост пак не си се изразил много ясно. Значи не става ясно от кое ще вървят по-бавно от коя видеокарта или си говорим, че по принцип ще си вървят по-бавно. Защото ако ми кажеш, че ще вървят по-бавно от колкото на 5200 просто е смешно и са глупости, 4200 отнася дори 5600. А иначе си прав някои от красотите няма да се виждат. Но нека да бъдем честни, щото на 5200 като се видят красотите (нали човека говори Ti4200 и FX5200) raznite DX9 игри ще вържат та ще цъфнат.

Просто място за сравнение м/у Ti4200 и FX5200 няма, Ti4200 е МНОГО

по-добрата карта. И ако парите стигат до толкова, че да се избира м/у двете е ясно, че единствения избор е 4200 и които твърди обратното меко казано нищо не разбира и говори глупости. Иначе си прав Ti4200 вече и минава времето, както и на някои карти от FX серията.

Link to comment
Share on other sites

XeForce3, направих това, което ти си писал, но нямаше абсолютно никаква промяна. На timedemo изкарах 37.2 и при двата варианта.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с FX5900XT на Chaintech картата държи 40 градуса а като поиграеш отива на 55, 60. Това не е кой знае какъв проблем, само дето ако искаш такава карта е по-добре кутията ти да има захранване поне 400 вата. Аз използвам Codegen със захранване 400 W което е добро, нямам допълнителни вентилатори по кутията само стандартния на захранването, вътре имам DVD, CD, 80GB HDD, FDD, всяко нещо си има захранване, в момента нямам свободен конекор за захранване след като и FX5900XT-то ми използва стандартен такъв като за хард диск, така че прави му сметка!

Link to comment
Share on other sites

Не знам от кой tweek се дължи ама и при мен се дигнаха кадрите Пробвах дадения от ShitHappen

След това и този: и се дигна с около 14 фпс.

In your DOOM 3 directory, find "DoomConfig.cfg" (x:\Program Files\Doom 3\base). Open DoomConfig.cfg in Notepad.

 

Find the line:

 

seta image_cacheMegs "32"

 

I changed 32 to 96.

съветвам те ,ако си с 512 рам да го сложиш на 256 и да тестваш пак ;)

иначе от тоя tweak дето го дадох аз съм много доволен цъкам на Ultra по-добре отколкото преди на High :D

Link to comment
Share on other sites

Dnes izvartjah njakolko niva...Abe k'vo tolkova vijdate v taja igra?? Super grafika...ubijstven zvuk....Ne izpadajte v roljata na tezi deto kato im reklamirat neshto 100 pati i se vkljuchvat vav vseobshtata psihoza da vijdat neshta deto ne sa chak tolkova hubavi. Izvinjavajte ama sam s P4 2.6&3.3/1Gb(d.ch.)/9800Pro/21"Samsung/6(golemi) tonkoloni i imam vazmojnost da vidja 'prilichno' igrata na Ultra i 1024X768. Grafikata e mnogo dobra, no v nikakav sluchaj neshto izkljuchitelno. Zvukat e dosta dobar, no njako efekti(stapki i dr.) sa dosta ednoobrazni i ne savsem realistichni. Realnostta v dvijeniata dalech ne e tova, koeto trjabva da bade(s leki izjljuchenia za tezi deto lazjat po stenite i njakoi drugi). Kato cjalo igrata darji v naprejenie, koeto se dalji naj-veche na zatvorenite prostranstva i tamninata. S 2 dumi - igrata e mnogo dobra(normalno....toku shto e izleznala i ima visoki iziskvania kam harduera), no ne e "neshto nevijdano". Ne sam tipichniat gamer, vapreki che sam minal desetki igri ; ne igraja v mreja (njamam vreme) - "single player only"(verojatno mrejovata igra e dosta po-interesna). Tova e edno lichno mnenie - mnogo vi molja ne zahvashtajte diskusia ot tipa "...kakvo iskash be tapanar....kaji koja igra e po-dobra i t.n." Otsega se saglasjavam - tapanar sam, ne razbiram ot igri, no tova ne mi prechi da si izgradja lichno mnenie, kakto i da priema chujdite. Za final: vapeki, che igrata ne se okaza tochno tova deto ochakvah smjatam da mina oshte njakolko niva, a moje i da ja prevartja. :D

Peace! :D

 

ADD (Za Shade): Oshte ot zaglavnata stranica v menjuto natiskash "CTRL+ALT+~" i shte ti se otvori konzolata. Pishesh "timedemo demo1.demo" i natiskash ENTER. Tova e. ;)

 

P.S. Instalirah 4.9 driverite na ATI za DOOM, no ne namerih sashtestvena razlika ot predishnite. Njakoj s ATI ima li podobni nabljudenia po vaprosa? Imam edin tweak , ama oshte ne sam go probval.

Link to comment
Share on other sites

Momcheta mnoo myka s toja DOOM

 

Taino se nadjavah da se prebora ma neise - iska si mashina

 

Athlon xp2000 s GFMX440 128 DDR i 512 RAM DDR DALECHE NE STIGAT

 

KYSA JAKO

 

Sleznal sym na MEDIUM QUALITY i 800x600 veche :angry:

 

Inache mnogo pipnati neshtata

 

Jalko che njama da gi vidja dobre...

 

Otgore na tva i smel - na nightmare igraja hahahah

Link to comment
Share on other sites

С моята карта (подпис) се играе напълно нормално на Meduim 800x600 без сянки или антиалайсинг. А на Low 1024x768 върви като пушка :) . Мисля че дори Medium 1024x768 ще върви добре без сянки. А иначе special effects са включени.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...