Jump to content
BulForum.com

Doom 3 out!


ShitHappen

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply
Moda e stabilen varvi dobre no problema e 4e triabva kato se pravi server da se natisne deathmach za da pokaje single player nivata,pokazva absoliutno vski4ki niva,hosta izbira nivo pravi igra i horata vlizat i po4vate da igraete,nivoto ot na4aloto,sus govor i zvuci samo ne znam dali rabotiat film4etata na tozi mod.

tva da ne e nekaf COOP mode we ?

Link to comment
Share on other sites

позаговори се за разни tweak-чета за Doom 3 значи (разлика основно в по-слаби машинки)

1. отивате в Doom3 директорията ви от там на base има 1 файлче DoomConfig.cfg отваряте го с Notepad и в какво се състой работата ... вътре намерете ред-а image_cacheMegs в кавичките би трябвало да е 20 или нещо от сорта значи аз го промених на 256 (имам 512 Рам ) поне така беше написано в tweak-a за 512 Рам играта не вади повече фпс просто върви по-добре (гладко) ( за 256 Рам примерно трябва да направите номера на 128 )

2. този tweak се състой в това на extract-ване на .pk4 фаиловете значи отворете ги с WinRar или друг архиватор и extract-нете фаиловете в директорията в която се намират . След това ги изтриите. С този tweak може да изкарате 4-5 фпс отгоре ! ( за сега не съм го тествал ,но ще го направя след малко )

 

Ако някой друг знае някъкав tweak нека сподели

П.С. гарантирам ,че ако изпълните всичко точно рискове за прецакване на играта няма ,най-много да спечелите

Link to comment
Share on other sites

позаговори се за разни tweak-чета за Doom 3 значи (разлика основно в по-слаби машинки)

1. отивате в Doom3 директорията ви от там на base има 1 файлче DoomConfig.cfg отваряте го с Notepad и в какво се състой работата ... вътре намерете ред-а image_cacheMegs в кавичките би трябвало да е 20 или нещо от сорта значи аз го промених на 256 (имам 512 Рам ) поне така беше написано в tweak-a за 512 Рам играта  не вади повече фпс просто върви по-добре (гладко)    ( за 256 Рам примерно трябва да направите номера на 128 )

2. този tweak се състой в това на extract-ване на .pk4 фаиловете значи отворете ги с WinRar или друг архиватор и extract-нете фаиловете в директорията в която се намират . След това ги изтриите. С този tweak може да изкарате 4-5 фпс отгоре ! ( за сега не съм го тествал ,но ще го направя след малко )

 

Ако някой друг знае някъкав tweak нека сподели

П.С. гарантирам ,че ако изпълните всичко точно рискове за прецакване на играта няма  ,най-много да спечелите

 

Ето ти цитат за първия tweak:

 

I've had friends say that below does work and others say it doesn't. Give it a try but make a note of your current settings before you change it. You can do that either by reading your DoomConfig.cfg or by typing the command without a variable in the console.

 

set image_useCache "1"

set image_cacheMegs "128"

set image_cacheMinK "10240"

 

20 was the default Cache for me and I've had a small FPS boost by setting it higher, although this is bound to be linked directly with available memory so don't go too high. I'd set it between 96 and 128 depending on your system specs. Note you will need to raise the cacheMinK as well or the game will crash before you've finished loading. Still playing around with above but even if it doesn't raise the FPS, it does seem to smooth out the transitions and pauses you can experience in single player. Note that these settings are for PreCompressed textures only, so should you be lucky enough to run in ultra mode without texture compression, they shouldn't effect you.

 

Както сам разбираш,нещата не винаги действат и за това не съм го добавил към тези които съм превел.

А на втория tweak просто не схващам трика - разархивираш някакви файлове и после ги триеш...

 

Иначе кажете,на някой тръгна ли му едитора!?!?

Link to comment
Share on other sites

hora kato instaliram igrata i doide vreme za cd2 puskam go (ot daemoda de :) stiga po4ti do kraq i mi dava tva

 

Error 1305.Error reading from file F:SetupDatabasepak001.pk4. Verify that the file exists and that you can access it.

 

davam retry (moga da izbiram retry i cansel) stiga do kraq (bez da mi iska cd3 :blink: ) i pak mi dava tva i nemoga da q instaliram

ako nqkoi znae nqkakvo reshenie na problema pls da kaje :(

Link to comment
Share on other sites

Na4i po4vame sega:

set image_useCache "1"

set image_cacheMegs "128"

set image_cacheMinK "10240"

 

1. Tova li samo trqbva da napi6a v conzolata za toq tweak

na4i ma6inata mi e AMD Athlon XP 2400+ (2GHz) 256 MB RAM DDR 400

Video Card : GF2Ti 64MB DDR i do kolkoto razbrah koito e s 256MB ram trqbva da go napravi na 128 tova mi e qsno oba4e samo otvarqm konzolata i pi6e tiq raboti tova li e ? i da mi obqsnite kvi sa tiq 2 tweaka 4e ne moga go 4atna i 2oriq li trqbva da vyveda ?

 

2. Da pitam RiBaTa za COOP mode kak go napravi da mi obqsni po-podrobno da jitkame az imam lockal mreja s o6te 5-6 4oveka i mojem i ot evrocom da igraem mai s IP. Awe 6e sym blagodaren da mi obqsni kak da naprava COOP moda i da pitam na4i COOP e da po4ne6 celiq single s o6te hora i da jitate zaedno nali si4ko e edno i sy6to ili si4ko e drugo nqma ni6to ob6to sys single-a. TNX ;) :)

 

Edit: na4i napravih onva deto e s Config.cfg na doom tam i go smenih onva "20" s "128" i dadah save i tova e mai to4no sym go napravil nqma smisyl za onva gore 6toto to e v igra nali ? ili da gi promena v cfg-to.

 

a za tweak 2 zna4i extractvat se tiq failove i koe iztriva6 tiq failove deto ot tqh si extracnal nali mn nape4eno i se pritesnqvam da ne stane fal a me myrzi da praa backup awe pyrvo obqsnete za tweak 1 dali e pravilno posle za tweak 2 =))) awe kvoto znaete kajete pls

Link to comment
Share on other sites

Here is how to "Rip" the atioglxx.dll:

 

1) Download the 4.9b hotfix.

 

2) Let it set itself up in a folder on your HD.

 

3) Hit "Cancel" when the install diallogue box comes up (hit "Yes" when the confirmation box pops up).

 

4) Use Windows Explorer and find the following folder:

 

C:\ATI\wxp-w2k-DOOM-HOTFIX-8-05-040727a-017086E\Driver\2KXP_INF\B_17036

 

5) Find the file "atioglxx.dl_".

 

6) Open it up with Winzip.

 

7) Extract the "atioglxx.dll" to:

 

C\Windows\system32\

 

8) Reboot (just to make sure).

 

I would highly recommend installing the entire package, however, just because they might have even made some D3D and DX9c enhancements as well.

 

 

някой да може да ми обясни за какво става дума :confused

Edit : сега загрях за какво става дума .. значи това ще помогне на хората който са с клок/моднати Radeon 9800pro/xt да не им се появяват снежинки това е :)

Link to comment
Share on other sites

A ve X-4eto

 

Za tova razbrahme

set image_cacheMegs "128"

 

 

A za tiq dvete trqbva li ne6to da gi promenqme ili ne.

 

set image_useCache "1"

set image_cacheMinK "10240"

 

I sa6to tova sa za 256 ram i trqbva da izglejdat

taka za 512 ram.

 

set image_usecach "2"

set image_changemink "20480"

 

taka li

Link to comment
Share on other sites

4.9b hotfix...Вероятно нещо за драйверите на ATi...знам ли?От къде го намери тоя текст,трябва да има допълнителна информация все пак?

Link to comment
Share on other sites

SLAIZER,бе прочети цитата дето го сложих.Просто тея неща не дават особен ефект и трябва бая да ги бъзикаш.

Link to comment
Share on other sites

Pichove iskam da vi pitam niakoi zaboliavalo li go e glavata ot tazi igra.Na 35-ta minuta mi stava losho a sam absolutno zdrav fizi4eski.Sigurno da e ot tamnite zatforeni prostranstva-neznam.Na nito edna igra ne mi e stavalo dosega taka a sam sravnitelno dobar igra4.Ako ima niakoi kato men da spodeli mnenie. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Soul_Fly downloadva6 moda za co-op i extractva6 pk4 faila vuv base foldera na doom3 sled tva puska6 da pravi6 igra,i pravi6 game type da e death mach v liavo sa pokazani kartite,6te zabeleji6 4e ve4e sa mnogo pove4e a immeno tova sa sp nivata,izbira6 si single-player nivo pravi6 igra i kato se joinat o6te hora trugvate da igraete na izbranata ot teb karta(moje6 i sam da trugne6 da igrae6 ama kakuv 6te e smisala :woot ).

Link to comment
Share on other sites

Soul_Fly downloadva6 moda za co-op i extractva6 pk4 faila vuv base foldera na doom3 sled tva puska6 da pravi6 igra,i pravi6 game type da e death mach v liavo sa pokazani kartite,6te zabeleji6 4e ve4e sa mnogo pove4e a immeno tova sa sp nivata,izbira6 si single-player nivo pravi6 igra i kato se joinat o6te hora trugvate da igraete na izbranata ot teb karta(moje6 i sam da trugne6 da igrae6 ama kakuv 6te e smisala  :woot ).

 

Ama 4ovek az go napravih tova daje s Da_Devil napravihme igra toi vijda si4ko normalno, a az kato vlezna i ni6to ne se vijda absoliutno nqma zombita nqma ni6to predmetite podkska4at probvai s nqkoi v mreja da vidi6 kvo stava s toq deto se joinva ... ne6to ne e nared si4ko e bugnato

Link to comment
Share on other sites

Emi az probvax s edin friend na nivoto hell i si varve6e dobre ama sled kato probvaxme na parvoto nivo(mars city) kato se joinaxme i naistina ima6e problemi i men(az biax host) me izhvurli izglejda 4e kadeto ima film4eta ne stava...

Link to comment
Share on other sites

A we pi4ove vidqhte li drugite modove 6toto me iteresuva toq ChainSawOnly mod slaga chainsaw-a ot Quake III samo v multi kato se igrae ili go ima i v single.I toq RochedDM mod slaga RocketLauncher-a samo v multi li i v single.

Link to comment
Share on other sites

Pichove iskam da vi pitam niakoi zaboliavalo li go e glavata ot tazi igra.Na 35-ta minuta mi stava losho a sam absolutno zdrav fizi4eski.Sigurno da e ot tamnite zatforeni prostranstva-neznam.Na nito edna igra ne mi e stavalo dosega taka a sam sravnitelno dobar igra4.Ako ima niakoi kato men da spodeli mnenie. :wub:

Ами ако не си настройвал нищо по драйвърите играта върви на 60 херца и за тва може би е така. Оправи го на 85 или 100

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...