Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Вижте сега - нормално е Ферари да участват. Тук става въпрос за адски много пари и никой не иска да ги изпусне току-така, а за тях това си беше голяма възможност.

Дали е било колегиално и професионално? - НЕ.

Дали са имали полза от това? - ДА.

Дали някой им забранява да карат? - НЕ.

 

Всъщтност всичко е по правилата и няма за какво да им се сърдим. Не беше красива победа, но какво да се прави. От тук идва момента, че FIA наистина направи най-голямата глупост. Това си беше напълно в подкрепа на Ферари и никой не може да ми промени мнението дори и 200 поста да изпишете по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И как по-точно ФИА подкрепи Ферари? Като приложи правилата ли или по друг начин че не ми стана много ясно.

 

В този топик на няколко пъти беше цитирана точка от договора Конкорд, който гласи, че не може да се провежда състезание, ако няма МИНИМУМ 12 КОЛИ НА СТАРТА! На по-голям аргумент от тва здраве му кажи! Да не говорим, че просто е чиста гавра със спорта това, което допуснаха Ферари. Направо както казва народа "на умряло куче нож вади" :( Направо жалка работа. Макларън също изостават в класирането от Рено. Колко му беше да пуснат Кими и Монтоя да врътнат 2-3 обиколки и да им дадат служебно седмо и осмо място, но не го направиха нали! Същото важи и за всички други отбори!

Link to comment
Share on other sites

На старта си застанаха 20 коли не знам точно как се разбира тази клауза но на стартовата решетка имаше 20 коли и след това просто не ги класираха все едно са отпаднали тва е

Link to comment
Share on other sites

В този топик на няколко пъти беше цитирана точка от договора Конкорд, който гласи, че не може да се провежда състезание, ако няма МИНИМУМ 12 КОЛИ НА СТАРТА!  На по-голям аргумент от тва здраве му кажи! Да не говорим, че просто е чиста гавра със спорта това, което допуснаха Ферари. Направо както казва народа "на умряло куче нож вади" :(  Направо жалка работа. Макларън също изостават в класирането от Рено. Колко му беше да пуснат Кими и Монтоя да врътнат 2-3 обиколки и да им дадат служебно седмо и осмо място, но не го направиха нали! Същото важи и за всички други отбори!

 

правилника важи само за коли, които правят загряваща. Ако на загряваща тръгнат примерно 10 коли състезание няма да има. Направят ли загряваща вече са в състезанието и могат да се откажат по всяко време ( дори преди старта ). Ти кво мислиш че Рон Денис не са му текли лигите ли. Просто всички се интересуват от безопасността на пилотите това е. И ми е интересно как така всички викат Ферари са виновни. Що не Минарди или Джордан например. То по вашта логика колкото вина имат Феррари толкова имат и Минарди и Джордан. Ама тях що не ги плюят? Щото ферари пак ще станат N1 и тогава ще им се стъжни на останалите.

Link to comment
Share on other sites

На старта си застанаха 20 коли не знам точно как се разбира тази клауза но на стартовата решетка имаше 20 коли и след това просто не ги класираха все едно са отпаднали тва е

 

На старта имаше 6 коли а не 20 поне толкова тръгнаха да правят 73-те обиколки а това е началото на състезанието значи е имало 6 коли а не 20 на страта!!

Link to comment
Share on other sites

Според мен подкрепата е друга: първоначално FIA изпраща на Мишлен информация за пистата, според която те трябва да си направят гумите. Мишлен правят тези гуми и накрая се оказва, че тази информация от FIA не е изпълнена. И в краен случай на Мишлен не им е разрешено да си подновят гумите за състезанието.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера феновете на Макларън и Рено!Само ревете че и ФЕРАРИ не трябвало да участват :lol: То така ФЕРАРИ като знаят че на някоя писта са слаби и айде да не излезем!Според мен всичките които бойкотираха станаха за смях на целия свят :tongue Дано да се случи чудото и пак Михаел да стане шампион! :punk FERARI FOREVER :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Според мен подкрепата е друга: първоначално FIA изпраща на Мишлен информация за пистата, според която те трябва да си направят гумите. Мишлен правят тези гуми и накрая се оказва, че тази информация от FIA не е изпълнена. И в краен случай на Мишлен не им е разрешено да си подновят гумите за състезанието.

Я пак? Ква информация от Фиа кви 5лв... Фиа ли е длъжна да събира информация за пистата? Не знаех. Да вземе и гумите да им прави на Мишелин. Разбирам че ви е тежко ама прекалявате вече феновете на всичко различно от Ферари. /Джордан и Минарди не ги включвам в сметките, че като гледам нещо нямат фенове тук ;-)/.

Това си намирисва на бойкот на ФИА, както и да го погледнеш. Просто си намериха удобен предтекст да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Я пак? Ква информация от Фиа кви 5лв... Фиа ли е длъжна да събира информация за пистата? Не знаех. Да вземе и гумите да им прави на Мишелин. Разбирам че ви е тежко ама прекалявате вече феновете на всичко различно от Ферари. /Джордан и Минарди не ги включвам в сметките, че като гледам нещо нямат фенове тук ;-)/.

Това си намирисва на бойкот на ФИА, както и да го погледнеш. Просто си намериха удобен предтекст да го направят.

И аз споделям тва мнение. От бая време се говори за промени за алтернативни шампионати и тем подобни и тва беше най-удобния момент за кавгата.Изказаха се много хипотези и се дадоха много примери Ами я ми кажете ако гумата на Ралф не се беше спукала никой нямаше да говори за шикани да се тръшка и да прави бойкоти и с тва да се прави на интересн "Виште ни не ни позвилиха да си сменим гумите и ние няма да се състезаваме" :devil

Link to comment
Share on other sites

Я пак? Ква информация от Фиа кви 5лв... Фиа ли е длъжна да събира информация за пистата? Не знаех. Да вземе и гумите да им прави на Мишелин. Разбирам че ви е тежко ама прекалявате вече феновете на всичко различно от Ферари. /Джордан и Минарди не ги включвам в сметките, че като гледам нещо нямат фенове тук ;-)/.

Това си намирисва на бойкот на ФИА, както и да го погледнеш. Просто си намериха удобен предтекст да го направят.

 

Изобщо не ми пука че Рено или някой друг тим е изпуснал точки!!Яд ме е за това че Ферари не показаха и малка лоялност към колегите си или уважение към тях а и феновете им се отнесоха още по вулгарно!!Обвиниха всички пилоти за страхливци въпреки че не е така!!Друго нещо е че Ферари винаги така в някви суматохи и обърквации са печелили победите си а когато нещата се обърнат срещу тях започват да мрънкат!!Ето точно по тези причини немога да ги приема като велик отбор!Така или иначе без тези точки Рено или Макларън ще вземат титлата при конструкторите и при пилотите!Аз лично твърдя че това ще са Рено!! :sayjin

 

 

Ами що пък да е не е бойкот срешу ФИА????Като Ферари са бъзлиовци да бойкотират а само мрънкат че правилата били направени против тях сега отборите ползващи Мишлен ще го направят! Ако Бърни иска да има Формула ще му се наложи да се съборазвя с исканията на отборите!!Ако ли не ще се създаде алтернативен шампиона и това е!!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Според мен подкрепата е друга: първоначално FIA изпраща на Мишлен информация за пистата, според която те трябва да си направят гумите. Мишлен правят тези гуми и накрая се оказва, че тази информация от FIA не е изпълнена. И в краен случай на Мишлен не им е разрешено да си подновят гумите за състезанието.

О да, кажи направо че ФИА са пратили мейл с информацията на Мишлен и те са замижали и са направили гумите. Айде смешки сега. Информацията за пистите се събира с години. Сменили асфалта и в това било проблема. Това е смешно.

Link to comment
Share on other sites

Ами що пък да е не е бойкот срешу ФИА????Като Ферари са бъзлиовци да бойкотират а само мрънкат че правилата били направени против тях сега отборите ползващи Мишлен ще го направят! Ако Бърни иска да има Формула ще му се наложи да се съборазвя с исканията на отборите!!Ако ли не ще се създаде алтернативен шампиона и това е!!

Бъзльовците бяха тези, които не се състезаваха. Не е срамно да участваш. Срамно е да не участваш.

А за алтернативен шампионат - ясно е, че това няма да стане. Просто някои отбори се опитват да рекетират с цел получаването на повече пари.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не ми пука че Рено или някой друг тим е изпуснал точки!!Яд ме е за това че Ферари не показаха и малка лоялност към колегите си или уважение към тях а и феновете им се отнесоха още по вулгарно!!Обвиниха всички пилоти за страхливци въпреки че не е така!!Друго нещо е че Ферари винаги така в някви суматохи и обърквации са печелили победите си а когато нещата се обърнат срещу тях започват да мрънкат!!Ето точно по тези причини немога да ги приема като велик отбор!Така или иначе без тези точки Рено или Макларън ще вземат титлата при конструкторите и при пилотите!Аз лично твърдя че това ще са Рено!! :sayjin

Ами що пък да е не е бойкот срешу ФИА????Като Ферари са бъзлиовци да бойкотират а само мрънкат че правилата били направени против тях сега отборите ползващи Мишлен ще го направят! Ако Бърни иска да има Формула ще му се наложи да се съборазвя с исканията на отборите!!Ако ли не ще се създаде алтернативен шампиона и това е!!

Дай сега да започне да играе по свирката на другите То хубаво да приемаш съвети но да не се прекалява

Link to comment
Share on other sites

Дано да се случи чудото и пак Михаел да стане шампион! :punk FERARI FOREVER :sayjin

Дори не знаеш как се пише името на любимия ти отбор...

 

Ами я ми кажете ако гумата на Ралф не се беше спукала никой нямаше да говори за шикани да се тръшка и да прави бойкоти и с тва да се прави на интересн "Виште ни не ни позвилиха да си сменим гумите и ние няма да се състезаваме"  :devil

Ами ако не бяха катастрофите на Ratzenberger и Senna можеше и да карат съъ сликове още? След това можеше и още много пилоти да ги няма, нали?

 

О да, кажи направо че ФИА са пратили мейл с информацията на Мишлен и те са замижали и са направили гумите. Айде смешки сега. Информацията за пистите се събира с години. Сменили асфалта и в това било проблема. Това е смешно.

Защо да не е проблем? Ако си нямаш и елементарна представа за видовете настилки и сцеплението с тях едва ли аз ще съм този, който ще те научи. Просто не споменавай, че такава причина може да е смешна. Или пък защото историйката е супер смешна и за това 14 болида(включително и лидерите) се прибраха в бокса? И как може от цялата история да искарвате Ferrari най-добрите и най-безстрашните като цял сезон нищо не правят, освен ако някой не отпадне да му заемат мястото.

Link to comment
Share on other sites

И как може от цялата история да искарвате Ferrari най-добрите и най-безстрашните като цял сезон нищо не правят, освен ако някой не отпадне да му заемат мястото.

Kъде по-точно е написано че след тази победа Ферари са най-великите Ми те батко винаги са били са и ще бъдат най-добрите Но в някои от скорошните постове това да е написано Писаха се само работи по адрес на М и за тва как с тяхния бойкот най-много се облажиха Ферари

И как по точно разбра че работата във Ферари е спряла и те нищо не правят.Напротив скъсват си задниците от работа за да може колата им да стане добра колкото ф2004 миналата година когато думи като РЕНО И МКЛ не се споменаваха :sayjin

Link to comment
Share on other sites

О да, кажи направо че ФИА са пратили мейл с информацията на Мишлен и те са замижали и са направили гумите. Айде смешки сега. Информацията за пистите се събира с години. Сменили асфалта и в това било проблема. Това е смешно.

 

 

Бъзльовците бяха тези, които не се състезаваха. Не е срамно да участваш. Срамно е да не участваш.

А за алтернативен шампионат - ясно е, че това няма да стане. Просто някои отбори се опитват да рекетират с цел получаването на повече пари.

 

Първо ще започна с малко оффтопик:@VooDooMaN ти си от толкова веме в тоя форум така ли не се научи къде е бутона ЕДИТ а те виждам в няколко поредни страници праскаш пост след пост?? :confused :confused Или пък просто гледаш да трупаш постове!!

 

Ми много ясно че ако сложат друг асфалт и ще има проблем!!Всеки знае че по-грапавия асфалт по бързо износва гумите а по-гладкия по-малко!!Така че това не е маловажен факт!

 

Изобщо не рекитират с цел пари!!Просто отборите искаха да са сигурни че няма да има пострадали ама вие така и не го разбрахте тва нещо!!Вие да нямате родствени връзки с Хитлер или Сталин ве хора че човешкия живот няма никва стойност за вас???Кви пъзлзьовци ми говорите!!Всеки човек си пази живота и неиска да умира млад така и пилотите неискат да умрат като знаят че имат "бомба със закъснител в колите!!"

 

Не мога да разбера феновете на Макларън и Рено!Само ревете че и ФЕРАРИ не трябвало да участват :lol: То така ФЕРАРИ като знаят че на някоя писта са слаби и айде да не излезем!Според мен всичките които бойкотираха станаха за смях на целия свят :tongue Дано да се случи чудото и пак Михаел да стане шампион! :punk FERARI FOREVER :sayjin

 

Поредния голям фен ей!! ;) Евала уе голям сиии даже незнаеш как се пиеше Ферари :lol: :lol: :lol: :lol:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

И как по точно разбра че работата във Ферари е спряла и те нищо не правят.Напротив скъсват си задниците от работа за да може колата им да стане добра колкото ф2004 миналата година когато думи  като РЕНО И МКЛ не се споменаваха :sayjin

Друго имах предвит. Няма отбор, който да не си скъсва д-то от работа. Мисълта ми беше, че в постиженията нищо не правят.

Link to comment
Share on other sites

Друго имах предвит. Няма отбор, който да не си скъсва д-то от работа. Мисълта ми беше, че в постиженията нищо не правят.

E лека по лека кретат и ще видим на края на сезона кой ще има повече точки и ще се радва Аз лично заставам зад Ферари поне за едната титла щото ако МКЛ и РЕНО искат титлите трябва да се научат да завършват с двете коли

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не рекитират с цел пари!!Просто отборите искаха да са сигурни че няма да има пострадали ама вие така и не го разбрахте тва нещо!!Вие да нямате родствени връзки с Хитлер или Сталин ве хора че човешкия живот няма никва стойност за вас???Кви пъзлзьовци ми говорите!!Всеки човек си пази живота и неиска да умира млад така и пилотите неискат да умрат като знаят че имат "бомба със закъснител в колите!!"

е голям идеалист си честно нямам думи.а замислял ли си се по колко пари им плащат на тия пилоти отборите за да си рискуват задника всеки ден.не мислиш ли че тези хора са напълно наясно че седят на 10 сантиметра от земята в болид който се носи с 360 км в час.болид който е пълен с части които са разработени в последния момент и не е имало време да се тестват достатъчно дълго.мислиш ли че на някой от шефовете му пука повече за пилота отколкото за приходите/загубите/ а? а каквео ще кажеш за това че кими казва на рон денис че няма проблем с гумите а той му отговаря че става въпрос за политика ?:angry1

Link to comment
Share on other sites

Бъзльовците бяха тези, които не се състезаваха. Не е срамно да участваш. Срамно е да не участваш.

 

Сидейки удобно пред монитора е изключително лесно да наричаш пилотите "бъзльовци".И ако най-страшното при теб е да паднеш от стола или да си разшириш ноздрата при тях не е така.Да летиш с над 300 км. в час не е като да караш колело в парка.А и заврян в тесният кокпит на 10 см. над земята усещането за скорост ,а и рискът не е същият както с опела по магистралата.

Късмет е ,че Шумахер е жив.И Заради по-малки работи са ставали ужасни катастрофи.Това ,че последните 10 години няма загинал пилот,не означава нищо в този спорт ,чиято история е написана с кръв.

Сигурно и Ники Лауда е "лигльо" и "бъзльо" ,когато отказа да стартира в Япония под проливен дъжд и изтърва титлата,когато му беше нужна само една точка?Или Джеки Стюарт който се отказа от формулата с думите"Отказвам се да не загина"?

 

lukather ,Отбори като "Мерцедес " ,който преди около 50 години (ако не се лъжа) напусна формулата или "ДАФ" който напусна Париж-Дакар след катастрофи със смъртни случаиявно държат на пилотите си,а и на реномето си.Понеже тук естествено става въпрос за пари как смяташ ще се отрази на"Мерцедес" например ,един инцидент при който загива пилот с двигател от тази фирма?

Това ,ч са професионалисти и съзнават рисковете,не означава ,че са самоубийци.

Edited by Naso
Link to comment
Share on other sites

Леле докато ме нямаше колко глупости са се изписали. :)

 

Отборите с М да го ДУХАТ!!! :angry1 Бриджстоун SUX!

Ф1 се опита да си направи реклама, но вместо това изпуснха положението. Питате ли се защо това се случи точно в САЩ. - Не е заради завоя.......

Link to comment
Share on other sites

Леле докато ме нямаше колко глупости са се изписали. :)

 

Отборите с М да го ДУХАТ!!! :angry1 Бриджстоун SUX!

Ф1 се опита да си направи реклама, но вместо това изпуснха положението. Питате ли се защо това се случи точно в САЩ. - Не е заради завоя.......

Ъ? Може ли да си довършеш мисълта, защото аз лично нищо не разбрах? :)

Link to comment
Share on other sites

Ми ако знаеш какво означама реклама на Ф1 в "Третия свят" (демек САЩ) ще схванеш.... ;)

 

Да да реклама страшна реклама направиха!!П скоро СТАНА анти-релкама и надил някой Американец ще иде на състезание от Ф1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...