Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Че Реното имат огромен проблем с гумите е повече от очевидно. Не е тайна, че цялата кола беше правена за тях, както и съм почти убеден, че и гумите се правеха за тяхната кола. Сега вече не е така и....ест, това не е единствения проблем, но и той не е малък. Само не мога да си обясня как и двете коли движат по-бързо с твърдите гуми при положение, че беше доста по-хладно от очакваното и хладно като цяло.

А какво беше точно правилото за гумите? Трябва да карат и с двата типа ли? Някакво ограничение по колко?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че Реното имат огромен проблем с гумите е повече от очевидно. Не е тайна, че цялата кола беше правена за тях, както и съм почти убеден, че и гумите се правеха за тяхната кола. Сега вече не е така и....ест, това не е единствения проблем, но и той не е малък. Само не мога да си обясня как и двете коли движат по-бързо с твърдите гуми при положение, че беше доста по-хладно от очакваното и хладно като цяло.

А какво беше точно правилото за гумите? Трябва да карат и с двата типа ли? Някакво ограничение по колко?

 

F2005 също не "харесваше" гумите, но тогава помията беше повече.

 

Ами правилото е, че може и 10 стопа да направиш и в 9 от десетте стинта ди си меки гуми и един с твърди и обратно. Просто трябва да ги позлват и двата чифта. А не може ли някой тим да изтрие грижовно бялата линия и да кара пак с МЕКИ :):)

Link to comment
Share on other sites

/

F2005 също не "харесваше" гумите, но тогава помията беше повече.

Е да ама тогава един "смешник" завърши трети пред пилотите на двата тима които спореха за титлата.... при същите условия, миналата година единия го изгониха в НАСКАР, а тази година другия се бори за влизане в десятката.... Евала на "смешника"!

Link to comment
Share on other sites

Въпрос. Къде е онзи Кими от сезон 03 и 05. Къде е човека карал половин обиколка гума-гума с Монто на Хокенкайм. За сега той е безлична сянка на това което беше. И има сички възможности Маса да го бие. Битки между Кими и Маса не искам искам само да завършват 1-2 :)

Link to comment
Share on other sites

Райконен и според мен не кара с мотивация, вижте Хамилтън с какъв хъс влезе като дебютант. Доста се коментират поздравленията на Хамилтън към Маса след състезанието, това няма да го видите от Райконен.

За него 1 място или нищо май така стоят нещата. С тая нагласа шампион лесно не се става, особено в сезон когато 4 пилота засега са с шанс за победа всяко състезание, а и от БМВ скоро ще има натиск за подиум, защо не и победа.

А и на мен ми струва, че Райконен и Алонсо още не са даже и на 90% напаснати с новите си тимове и болиди за разлика от съотборниците им. То си има лаф, старо куче трудно се учи на нови номера :D

Link to comment
Share on other sites

Райконен и според мен не кара с мотивация, вижте Хамилтън с какъв хъс влезе като дебютант. Доста се коментират поздравленията на Хамилтън към Маса след състезанието, това няма да го видите от Райконен.

За него 1 място или нищо май така стоят нещата. С тая нагласа шампион лесно не се става, особено в сезон когато 4 пилота засега са с шанс за победа всяко състезание, а и от БМВ скоро ще има натиск за подиум, защо не и победа.

А и на мен ми струва, че Райконен и Алонсо още не са даже и на 90% напаснати с новите си тимове и болиди за разлика от съотборниците им. То си има лаф, старо куче трудно се учи на нови номера :D

 

Ами има сички шансове Люис да развенчае мита за Алонсо, както и Маса за Кими. Много фенове отписваха бразилеца, включително и тези от "червения" лагер. Аз обаче продължавам да подкрепям повече Маса, а Кими ако може да печели и да носи двойни победи - нека го направи. Той обаче няма и 10 % от харизмата на Шуми :(

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми препоръча едно или няколко заведения в Пловдив, където се гледат на живо стартовете от шампионата? Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми препоръча едно или няколко заведения в Пловдив, където се гледат на живо стартовете от шампионата? Благодаря.

 

В "Екстаз"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Честито :) !

Както винаги състезанието в Испания се оказа повече от интересно. Отново се видя, че пистата е тежка, но очаквах повече коли да отпаднат. Само не разбрах какво му стана на Кими, един вика трансмисия, другият хидравлика... Няма значение. Важното е, че успяхме да вземем победата, объркахме стратегията на Мкл ( в частност на Алонсо ), британския циганин пак заслужава поздравления, яд ме е и за Хайдфелд, но определено The Man of the day е Такума Сато :laughing: !

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Honda се прецакаха, БМВ се прецакаха ... поне ферарито да беше гръмнало (без жертви де)... иначе честито на феновете на ферари, най-вече за Кими :)

Link to comment
Share on other sites

Честито :) !

Както винаги състезанието в Испания се оказа повече от интересно. Отново се видя, че пистата е тежка, но очаквах повече коли да отпаднат. Само не разбрах какво му стана на Кими, един вика трансмисия, другият хидравлика... Няма значение. Важното е, че успяхме да вземем победата, объркахме стратегията на Мкл ( в частност на Алонсо ), британския циганин пак заслужава поздравления, яд ме е и за Хайдфелд, но определено The Man of the day е Такума Сато :laughing: !

 

Говори се, че е изгубил предавки или налягане в скоростната кутия или електрониката. Каквото и да е ни лиши от двойна или 1-3. А така дадахме повече точки на Алонсо. Хамилтън за пореден път натири Алонсо, но преди ТОВА МАСА МУ ПОКАЗА, ЧЕ НЕ Е МЕК и че няма да се даде на сметкаджията. Тая година ще е цяло чудо ако е шапион.

Link to comment
Share on other sites

Кво стана сега? :bgrin: Май табуретката бие лошо по глЪвЪта? Лошо... Лошо... а сега става и още по зле (за лъскавките) идват състезанията с "меки" и "ултра меки" гуми, а шасито им хич не ги харесва. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Защо темата така замря.

Ето днес има състезание(което очаквам с огромно нетърпение) време и малко да побъбрим за моментното състояние на ф1 като цяло :)

Link to comment
Share on other sites

Защо темата така замря.

Ето днес има състезание(което очаквам с огромно нетърпение) време и малко да побъбрим за моментното състояние на ф1 като цяло :)

 

Нека да вали...

Ся изкарахте ще видим кво ще стане, тука е ясно, че Мкл ще вземат победа, ама все пак Маса може да ви обърка плановете, пък ако вали ще си ударя гъза в тавана от кеф ^^. Браво на Хамилтън, жалко, че не взе пола.

Отново се оказах прав, когато преди няколко месеца казах, че Кими може да скапе ВСЯКА кола по всевъзможни начини. Тва момче трябва да стане тестер на танкове :laughing: :pirate .

Link to comment
Share on other sites

Защо темата така замря.

Ето днес има състезание(което очаквам с огромно нетърпение) време и малко да побъбрим за моментното състояние на ф1 като цяло :)

 

На смъртен одър и тотално ще умре ако V6 турбо с ограничител на 10000 оборота бъде приет. Като двигателя ще тряба да направи 1/3-та от сезона - 5 състезания ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

На смъртен одър и тотално ще умре ако V6 турбо с ограничител на 10000 оборота бъде приет. Като двигателя ще тряба да направи 1/3-та от сезона - 5 състезания ;)

хммм.... :blink:

а ако не ги направи кво правим?

Link to comment
Share on other sites

хммм.... :blink:

а ако не ги направи кво правим?

 

Невиждаш ли кво правим. Наказваме се с по 10 места и т.н

Айде бе тия няма ли да пуснат Бадоер да кара. Да видим какво ще направи

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Aми...искам да поздравя малкото фенове на Мкл в този форум :)

Едно перфектно изпълненено състезание.

Дори не очаквах да бъде толкова безапелационна победата.

Link to comment
Share on other sites

Честито на Макларън днес си извоюваха победата и просто тяхната кола беше най-добра на пистата в това спор няма.

 

Браво и на Рено 4-то място при тази криза е добре тепърва ще се иска повече.

 

Ферари днес бяха като препишкани.И Маса и Шуми изглеждаха точно като мачкани от валяк.Едва ли са очаквали да са толкова слаби.

Link to comment
Share on other sites

Имах надежда в Кими, но от доста отдавна започна да ме разочарова. Не го отписвам още, но трябва много да се постарае, за да ми стане симпатичен отново. Виж Маса е по в час. Иначе поздрави за Мкл, направиха отлично състезание.

Link to comment
Share on other sites

Честито на Макларън днес си извоюваха победата и просто тяхната кола беше най-добра на пистата в това спор няма.

 

Браво и на Рено 4-то място при тази криза е добре тепърва ще се иска повече.

 

Ферари днес бяха като препишкани.И Маса и Шуми изглеждаха точно като мачкани от валяк.Едва ли са очаквали да са толкова слаби.

 

Двата типа коли са различни. Ферари са най-дълги а МКЛ май най-къси. ГЛедай сега на истинките писти. Тука просто беше аддд. А на Рено това им беше тоя сезон. Ако двете БМВ-та нямат проблем за 7-мо място на там ще се борят.

 

Има ли клауза да изритат единия пилот на Скудерията на улицата.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...