Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Радвам се за Алонсо ... :). Дано да си запази позицията до края... жалко за Луис, глупава грешка, явно се потдаде на напрежението...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лепер - как е? :)

 

Ми как е...нормално. Алонсо загуби две точки заради тактиката на Макларън, която за пореден път отстъпи от тази на Ферари. Но дори и така, ако не бяха тримата, заради които Нандо изгуби поне 2 секунди щеше да излезе преди Кими или в най-лошия случай заедно с него и евентуално заради по-загрятите гуми да го изпревари...ама станалото станало. Много странно Хамилтън изгуби скорост, но...и тва не мога да променя. Да видим кво ще стане на Нюрбургринг

Link to comment
Share on other sites

Леле как са радват тея Фераристи ама то е оправдано като им са малко победите и се мъчат да си ги преувеличават. :P

 

Днеска се видя че Луис е още млад да е нещо в тоя спорт и като е под напрежение сгреши.Така че е твърде рано всички да го прехвалват.

 

Алонсо можеше да победи ако не го беше забавил Вурц и Люци но какво да се прави трябва да го приемем.Аз не съм Ферарист да се тюхкам и вайкам "Ауу тоя ся му е виновен......" :punk

 

Кофтито е че Рено яко се закотвиха на 4-тото място и като гледам нито имат шанс напред да минат нито назад но като гледам колко е спокоен Бриаторе крои някакви планове старата лисица. :punk

Link to comment
Share on other sites

Леле как са радват тея Фераристи ама то е оправдано като им са малко победите и се мъчат да си ги преувеличават. :P

 

Днеска се видя че Луис е още млад да е нещо в тоя спорт и като е под напрежение сгреши.Така че е твърде рано всички да го прехвалват.

 

Алонсо можеше да победи ако не го беше забавил Вурц и Люци но какво да се прави трябва да го приемем.Аз не съм Ферарист да се тюхкам и вайкам "Ауу тоя ся му е виновен......" :punk

 

Кофтито е че Рено яко се закотвиха на 4-тото място и като гледам нито имат шанс напред да минат нито назад но като гледам колко е спокоен Бриаторе крои някакви планове старата лисица. :punk

 

Победихме ли? Бяхме ли тежки като "ЗИЛОВЕ"? Натрихме ли им носовете на РОДНА ПИСТА? Фернандо беше ли доволен от второто място? Луис избяга ли на Кими като беше най-лек? Фернандо изглеждаше ли радостен от нашата бързина. Обърнахме ги по корем и могат да станат шампиони само благодарение на нас.

 

Така ли. А на Маса във Франция не му попрачи Фантастик 4. За пръв път след оттеглянето на Шуми виждам толкова премерено каране. Бърз когато и колкото трябва. Никакъв шанс и за двата МКЛ. Освен това ако не чу на тази писта горивото има най-голямо значение. А ние бяхме тежки и бихме. Ето това ме кефи. Кефи ме и че Маса направи изпреварвания на 1-ви завой и като цяло направи повече изпреварвания от колкото до сега са ставали на всички писти. Кефи това, че болида ни е по-бърз от този на МКЛ. Кефи ме, че еднодневките се показаха отново. Не само че сте 4-та сила ами се стягайте, че лошо.

 

Честито нас за пореден път.

 

Ми как е...нормално. Алонсо загуби две точки заради тактиката на Макларън, която за пореден път отстъпи от тази на Ферари. Но дори и така, ако не бяха тримата, заради които Нандо изгуби поне 2 секунди щеше да излезе преди Кими или в най-лошия случай заедно с него и евентуално заради по-загрятите гуми да го изпревари...ама станалото станало. Много странно Хамилтън изгуби скорост, но...и тва не мога да променя. Да видим кво ще стане на Нюрбургринг

 

Алонсо не загуби, а спечели срещу Луис и Маса. И тука му провървя. Къде къде по-лошо щеше да е ако и Маса беше тръгнал без проблем. Да се радва, че изклинчи тва място.

Link to comment
Share on other sites

Победихме ли? Бяхме ли тежки като "ЗИЛОВЕ"? Натрихме ли им носовете на РОДНА ПИСТА? Фернандо беше ли доволен от второто място? Луис избяга ли на Кими като беше най-лек? Фернандо изглеждаше ли радостен от нашата бързина. Обърнахме ги по корем и могат да станат шампиони само благодарение на нас.

 

Така ли. А на Маса във Франция не му попрачи Фантастик 4. За пръв път след оттеглянето на Шуми виждам толкова премерено каране. Бърз когато и колкото трябва. Никакъв шанс и за двата МКЛ. Освен това ако не чу на тази писта горивото има най-голямо значение. А ние бяхме тежки и бихме. Ето това ме кефи. Кефи ме и че Маса направи изпреварвания на 1-ви завой и като цяло направи повече изпреварвания от колкото до сега са ставали на всички писти. Кефи това, че болида ни е по-бърз от този на МКЛ. Кефи ме, че еднодневките се показаха отново. Не само че сте 4-та сила ами се стягайте, че лошо.

 

Честито нас за пореден път.

 

 

 

Алонсо не загуби, а спечели срещу Луис и Маса. И тука му провървя. Къде къде по-лошо щеше да е ако и Маса беше тръгнал без проблем. Да се радва, че изклинчи тва място.

 

Абе момче, ти мръднал ли си или кво? То бива бива да си пристрастен, ама ти викаш на черното бяло! Я кажи тоя път какви висши сили помогнаха на Алонсо...

И ако трябва да се правя на теб и та изтъквам всички фактори, които са срещу моя отбор и всички факотори, които са за противника....на това с горивото ще ти отговоря, че това е и една от пистите, на които междуосието е най-важно. Така че Ферарито/Икарус има предимство...

Link to comment
Share on other sites

Победихме ли? Бяхме ли тежки като "ЗИЛОВЕ"? Натрихме ли им носовете на РОДНА ПИСТА? Фернандо беше ли доволен от второто място? Луис избяга ли на Кими като беше най-лек? Фернандо изглеждаше ли радостен от нашата бързина. Обърнахме ги по корем и могат да станат шампиони само благодарение на нас.

 

Така ли. А на Маса във Франция не му попрачи Фантастик 4. За пръв път след оттеглянето на Шуми виждам толкова премерено каране. Бърз когато и колкото трябва. Никакъв шанс и за двата МКЛ. Освен това ако не чу на тази писта горивото има най-голямо значение. А ние бяхме тежки и бихме. Ето това ме кефи. Кефи ме и че Маса направи изпреварвания на 1-ви завой и като цяло направи повече изпреварвания от колкото до сега са ставали на всички писти. Кефи това, че болида ни е по-бърз от този на МКЛ. Кефи ме, че еднодневките се показаха отново. Не само че сте 4-та сила ами се стягайте, че лошо.

 

Честито нас за пореден път.

Алонсо не загуби, а спечели срещу Луис и Маса. И тука му провървя. Къде къде по-лошо щеше да е ако и Маса беше тръгнал без проблем . Да се радва, че изклинчи тва място.

 

Били тежки като зилове хахахаха.Алонсо влзезе първо 2 обиколки след Кими а той самия към 5 след Алонсо тоест разликата е била около 3 обиколки някъде с горивото.Това ама хич не е много тежка кола.Фернандо казва истината и не си фантазира глупости като вас.И Макларън ви туриха по корем на писти които уж трябва да мачкате така че нищо не се знае.Ферари са просто прехвалени ябълки нищо повече!Никва не ти е гаранцията че на Нюрба няма пак Кимчо да се чуди как да мине Хейки или пък дето много се смеше на Алонсо за Ник сега сума време Маса неможе да вземе Кубица.Хайде де нали Ферари са мн добри поне Алонсо го мина а Маса караше втори вагон :P

 

Фернандо беше много доволен от второ място защото знае че шампионата е дълъг и всяка точка е важна.Видя се миналата година както каза Тенчев че битката се реши накрая така че не се знае току виж позная че СШ е Алонсо(ама той си е де двукратен и то) ;)

 

Ей на само как потвърждаваш думите ми :P Аз казах че го приемам а ти пак като ощипана госпожица :lol: "Мрън,Мрън,Мрън ама те и Маса задържаха" ........хахАХххаХахХахаха

 

А това за никакъв шанс за 2-та Макларъна де го сънува.Вие треперихте до последно щото нито 1 от феновете незнаеше кога ще влезне Кимчо пък ти после си ми пей че Мкл нямали шанс.Имаха и то голям с по-слаба кола в даденото състезание.

 

Да бе мн добър Маса пък Алонсо със "скапния" Макларън изпреварва по-добрия пилот на БМВ пък Маса с "хубавото" Ферари кара 2-ри вагон. :lol: Пък да не говорим че неможе да задържи колата си запалена на пистата.Смешник!

 

Ти нас не на мисли след 2 тежки сезона требе малко почивка.И на нас ще дойде реда ;)

 

П.П.(относно потъмненото) Ако баба беше мъжка щеше да си има дръжка ................

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Абе момче, ти мръднал ли си или кво? То бива бива да си пристрастен, ама ти викаш на черното бяло! Я кажи тоя път какви висши сили помогнаха на Алонсо...

И ако трябва да се правя на теб и та изтъквам всички фактори, които са срещу моя отбор и всички факотори, които са за противника....на това с горивото ще ти отговоря, че това е и една от пистите, на които междуосието е най-важно. Така че Ферарито/Икарус има предимство...

 

Странно защо в Канада и САЩ не проработи тва междуосие. В монако също. Помисли и утре на ново ще поговорим ако искаш

Link to comment
Share on other sites

Да бе мн добър Маса пък Алонсо със "скапния" Макларън изпреварва по-добрия пилот на БМВ пък Маса с "хубавото" Ферари кара 2-ри вагон. :lol: Пък да не говорим че неможе да задържи колата си запалена на пистата.Смешник!
Той не може да държи 'брилянтното' ферари запалено .. ти за изпреварване на Кубица говориш ...
Link to comment
Share on other sites

Той не може да държи 'брилянтното' ферари запалено .. ти за изпреварване на Кубица говориш ...

Мда.... как можа тоя нещастник Маса да стартира 22-ри и да финишира 5-ти, а ултра-мега-хипер-гига-лайняния Алонсо от 10-ти - 7ми седмица преди това... :bgrin:

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Мда.... как можа тоя нещастник Маса да стартира 22-ри и да финишира 5-ти, а ултра-мега-хипер-гига-лайняния Алонсо от 10-ти - 7ми седмица преди това... :bgrin:

 

От бокса беше. ;). Има разлика щото на старта може да земеш няколко места............

Link to comment
Share on other sites

От бокса беше. ;) . Има разлика щото на старта може да земеш няколко места............

Знам, но за тях няма значение... и въпреки това в първата обиколка беше дуфнал 5-ма. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Тука сте кат чупени латерни майна...

Аз съм напът да се откажа да пиша и тука. Някои тука са кат стари баби, другите изригват веднъж на месец-два с някви супер смислени мнения, изобщо... нз що пиша тва...

Не можел да запали брилянтното ферари...

Ми аре запали го ти ве кадърен. Бахти майна, някой ще се осере и веднага ще тръгне да се плюе.

Галфона и Люха като се осерат ъъ ми такова гуми, шаси, Розберг, Сато...

Ае кво се правите днес ви бихме съвсем честно, дори сянка на съмнение върху победата няма. Били направили грешка в бокса при 1-вата смяна на Хамилтън, грешка ама стопа му беше под 6 секунди кво ми говорите. 6 сек. да не би да са много, повреди по колата му нямаше, що му падна темпото той си знае. Галфона да си е правил сметка, за да мине пред Кими. Днес Ферари си следваха тактиката безупречно и победата е налице, Маса ако не беше му изгаснала колата щеше още по-страшно да става. Видя се на традиционно силната писта и пред домашна публика кво става. Просто МКЛ днес освне себе си няма кой друг да винят за загубата, Маса пък беше най-добрият на трасето днес и го казвам с ръка на сърцето. 22-5 кой прави? Галфона?

 

Ае мълчете ся... Пред фактите и боговете мълчат.

Link to comment
Share on other sites

Странно защо в Канада и САЩ не проработи тва междуосие. В монако също. Помисли и утре на ново ще поговорим ако искаш

 

Ами там няма къде да сработи пич! То има файда на бързи и изтеглени завои, каквито са целия първи сектор на Стоун и част от втория...няма смисъл да ти говоря, вчера видя пистата. Я ми кажи в Канада колко такива завоя има! Там са дълги прави с бавни завои. На прима виста се сещам за 1 по-бързичък шикан само...тва е. На Индиана само овала и предния завой са бързи..... така че много добре знам какво говоря, не ме изкарвай луд ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами там няма къде да сработи пич! То има файда на бързи и изтеглени завои, каквито са целия първи сектор на Стоун и част от втория...няма смисъл да ти говоря, вчера видя пистата. Я ми кажи в Канада колко такива завоя има! Там са дълги прави с бавни завои. На прима виста се сещам за 1 по-бързичък шикан само...тва е. На Индиана само овала и предния завой са бързи..... така че много добре знам какво говоря, не ме изкарвай луд ;)

 

Шасито + силата на нашия двигател. Затова ти говоря да Инди и Канада. В Канада не сработи заради ВИСОКИТЕ бордюри. А на Инди - ми от последния завой 24 сек педала е до ламарината. Поредицата завои 1, 2, 3 са благоприятни ;).

 

Той не може да държи 'брилянтното' ферари запалено .. ти за изпреварване на Кубица говориш ...

 

Я прочети първо дали не е техчническа грешка пък тогава.

Link to comment
Share on other sites

Шасито + силата на нашия двигател. Затова ти говоря да Инди и Канада. В Канада не сработи заради ВИСОКИТЕ бордюри. А на Инди - ми от последния завой 24 сек педала е до ламарината. Поредицата завои 1, 2, 3 са благоприятни ;) .

Само да спомена кои са новите елементи от Инди насам.

 

1. Ново предно окачване - подобри работата на гумите с високите бордюри и затоплянето на гумите в първата обиколка.

Следствие - във Франция Ферари се качваха и използваха последния шикан най-ефективно.

2. Нова модификация на двигателя - оптимизиране на буталата и кутията за въздух -> повече въздух -> повече мощност.

Следствие - максималните скорости почти навсякъде бяха притежание на Фелипе или Кими...

3. Подобрена аероефективност... след поправката на аеротунела ...

Следствие - дава възможност на пилотите да изберат по-хоризонтални позиции на крилата, но да не изгубят от прилепящата сила.

4. Нови предни тасове - топлия въздух от спирачките вече не се завихря около гумата, а се извежда ниско доло и преминава покрай болида.

Следствие - достига се по-бързо оптималната работна температура ва спирачките (отпред) и се задържа такава през цялото време + по-добро охлаждане на радиаторите.

5. Новите крилца върху кокпита - подобряват обтичането, като разделят струята отиваща към радиаторите и към задното крило

Следствие - по-добро охлаждане, и по-чиста струя към задния спойлер => повече притискане.

ЕДИТ:

6. Нов съединител и електроника за стартиране - по-добро стартиране...

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Тука сте кат чупени латерни майна...

Аз съм напът да се откажа да пиша и тука. Някои тука са кат стари баби, другите изригват веднъж на месец-два с някви супер смислени мнения, изобщо... нз що пиша тва...

 

Ами то и аз съм напът да спра да пиша тука.Всеки си пее неговата песен и избиват само фенските пристрастия затова ми става супер антипатично.Ще си гледам и глупости няма да чета защото и на мен взе да ми писа от ръсене на всевъзможни простотии. :sick

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз съм напът да спра да пиша тука.Всеки си пее неговата песен и избиват само фенските пристрастия затова ми става супер антипатично.Ще си гледам и глупости няма да чета защото и на мен взе да ми писа от ръсене на всевъзможни простотии. :sick

Да, няма да четеш, щото няма да ти се изпълне прогнозата за 2024-та? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да, няма да четеш, щото няма да ти се изпълне прогнозата за 2024-та? :bgrin:

 

Кой знае може и да се изпълне ама ми писна.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...