Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Шумахер ВИНАГИ ще е №1 !!!

Завинаги в нашите сърца !!!

 

:punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D :D

ехх много сте ми смешни :)

иначе донякъде се радвам че кими стана 2ри на фона на пследните състезания...шумахер колкото и да си крива душата си спечели съвсем чисто.Жалко за Алонсо защото това е доста голямо облекчение за шумахер,но все още не се знае нищо до края...

 

 

та....колко и да съм мразел кокошката и все още го ненавиждам когато гледах пресконференцията изпитах едно такова чувство...приятено ,че съм гледал за сега най-великият пилот на формула 1.

Link to comment
Share on other sites

Ех ама много зли езици брей.....Един горе долу запознат човек с тоя спорт знае че за да изпревариш на тази писта трябва да има бая по-голяма максимална скорост?И как мислите че е постигна днес Алонсо сигурно като Фред Флинстоун е бутал с краченца?Заради тъпия Маса Рено бяха принудени да изтискат двигателя до краен предел и да го натоварят масимално.Както е казал камата "Който играе пИчели който не играе ни пИчели."Е днес Рено решиха да играят на ролетка и уви не им се усмихна късмета.

 

Още има 2 точки преднина и 3 състезания така че не се знае какво ще стане днес късмета се усмихна на Шуми да не стане в следващите някой състезания да се усмихне на Алонсо ;) Още нищо не е решено и ако Мишо мисли като някой хора определено няма да стане за последно шампион.....

Link to comment
Share on other sites

Ех ама много зли езици брей.....Един горе долу запознат човек с тоя спорт знае че за да изпревариш на тази писта трябва да има бая по-голяма максимална скорост?И как мислите че е постигна днес Алонсо сигурно като Фред Флинстоун е бутал с краченца?Заради тъпия Маса Рено бяха принудени да изтискат двигателя до краен предел и да го натоварят масимално.

ми то и да не е запознат човек те коментаторите го повтаряха през 5 минути тва за скоростта :bgrin: и не разбрах какво ви е виновен пък маса, че двигателят ви гръмна? сигурно му е направил черна магия и затова?

 

едит: иначе си прав, че може на другите писти изобщо да не ни провърви. все пак това ни беше домашно състезание и е нормално да сме малко по-напред с материала :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

ми то и да не е запознат човек те коментаторите го повтаряха през 5 минути тва за скоростта :bgrin: и не разбрах какво ви е виновен пък маса, че двигателят ви гръмна? сигурно му е направил черна магия и затова?

 

ХАхХахахАХАхАхахАхаХа :lol: Кво ли днес специално сумати пъти зяпах тоя момент в квалификацията и Алонсо хич не забавяше Маса единствено във втория сектор Маса го понастигна но пак беше на разстояние а на параболика Маса беше сумати метри зад Алонсо.Ако бяше тръгнал 5-ти просто нямаше да има нужда да зори толкова колата с това е виновен Маса.

Link to comment
Share on other sites

Ето кой е Великият Михаел Шумахер за непросветлените

 

Михаел Шумахер е роден на 3 януари 1969 година в Хюрт-Хермюлхайм (Германия).

Дебютира във Формула 1 през 1991 година в тима на Джордан на пистата “Спа” в Белгия. Още преди края на сезона преминава в Бенетон.

През следващия сезон печели и първото си състезание именно на “Спа”.

За първи път става световен шампион през 1994 година с тима на Бенетон.

Състезания: 247

Подиуми: 154

Победи: 90

Спечелени точки: 1354

Първи места на старта: 68

Рекорди в кариерата на Михаел Шумахер:

Най-много победи във Формула 1 – 90

Най-много победи спечелени за един отбор – 70 за Ферари

Най-много победи след полпозишън – 40

2006 година

Единственият автомобилен състезател, в каквото и да е състезание, който е спечелил пет победи на американската писта “Индианаполис”

Единственият пилот в историята, който е печелил осем пъти едно състезание – Гран при на Франция на пистата “Маникур”

Единственият пилот, който е бил лидер в повече от 5000 обиколки (постигнат в Гран при на Германия)

2004 година

Най-много световни титли – 7

Най-много поредни световни титли – 5

Най-много победи в един сезон – 13 от 18 състезания

Най-много поредни победи в един сезон – 7

Най-много спечелени точки в един сезон – 148 от възможни 180

Най-много поредни състезания без отпадане – 24

2002 година

Най-много подиуми в един сезон – 17 от 17 състезания

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Лошото (за него) е, че той е велик само на цифри

 

Еееее 5 дена ме нямаше във форума и точно тогава ще стане смислен спор.

Ъъъъ... какво трябва да направи за да не е велик само на цифри? Защото по тая логика и Фанджо мога да кажа че е велик само на цифри, въпреки че изобщо не е така. Все пак той е карал с една кожена шапчица, очила и долнопробно екипче, което е било лесно запалимо. Това че едно време спорта е бил много по-опасен, а днес едва ли не шанса да си счупиш нещо е близък до 0, не смятам че прави едновременшните пилоти по-велики от днешните ;).

Едит: ехааа... 1000 поста :P, вече съм (на)дървен философ :P.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Еееее 5 дена ме нямаше във форума и точно тогава ще стане смислен спор.

Ъъъъ... какво трябва да направи за да не е велик само на цифри? Защото по тая логика и Фанджо мога да кажа че е велик само на цифри, въпреки че изобщо не е така. Все пак той е карал с една кожена шапчица, очила и долнопробно екипче, което е било лесно запалимо. Това че едно време спорта е бил много по-опасен, а днес едва ли не шанса да си счупиш нещо е близък до 0, не смятам че прави едновременшните пилоти по-велики от днешните ;) .

Едит: ехааа... 1000 поста :P , вече съм (на)дървен философ :P .

 

Вече нищо не може да се направи...ще си остане велик само на цифри....и в съзнанията на фанатизираните и заслепени фераристи. Веднъж като изшмекерува, връщане назад няма. Както много добре знаем обаче, то не беше веднъж или дваж при Пильо. Ежесезонно е при него.

 

Фанджо също е велик на цифри....само защото е еди-колко-си-пъти шампион. Нито е впечатлявал в състезания нито нищо

 

И двамата нито са Сена, нито са Лауда, нито са Прост....и никога няма да бъдат.

Link to comment
Share on other sites

Не смятам че Фанджо е велик на цифри. Тва да караш с 240 км/час няква кола от 1 тон, ако не и повече само с една кожена шапчица си е направо подвиг. Да не говорим, че и колата поднася на някои завои. Много пилоти са си отшли тогава. Алберто Аскари например, 68-ма пък Джими Кларк, въпреки че тогава колите са били малко по-добре, но пак не е било за предпочитане да се метнеш с главата напред в няква мантинела. Също и Йохен Риндт, който макар и не на цифри е един наистина велик пилот и т.н ит.н . Спорта е бил опасен доскоро, последно помним ( тоест по-старите от нас помнят, аз лично от 1994 нищо не си спомням ) трагедията със Сена и Ратценбергер. Нямам информация точно РАтценбергер как е катастрофирал, но при Сена е било малшанс. Част от окачването му се забила във визьора. А последния по-сериозен инцидент беше 1999 на Силвърстоун, а може би и катастрофата на Ралф в САЩ.

С какво Прост е по-велик от тези пилоти, вярно че ЛАуда е бил на 30 секунди от това да изгори жив, вярно е че Сена е бил най-бързо прогресиращият пилот във Ф1, ама не смятам, че те са по-велики ( айде... много по-велики... ;) ) от пионерите в този спорт.

Пък и колкото и да е Шмекерувал Шумахер винаги е имало негативни последици: 97-ма са му взели точките, 2002 в Австрия всички видяха едно да не кажа престъпление за някви си тъпи 2 точки. Имаше голям скандал. Ферари се реваншираха в Турция тази година, но не само тогава, имаше едно ГП на САЩ май беше 2004-та когато 2-те ферарите пресякоха линията едновременно и Михаел остави Рубенс да спечели.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

шумахер бил велик само на цифри щото шмекерувал :confused лудница. изказване на човак нямащ идея кво е тва формула 1 и има ли то почва у нас. ако си гледал 3 състезания и половина или пък гледаш от 2 години и 3 месеца ф1 ще приема че може да се дължи на това, но ако не е така си просто глупак.. да не ме обвиниш веднага че съм фанатизиран и заслепен фен на ферари. щото не съм. фен съм на шумахер, квато и кола да караше... в едно друго време моят идол беше сена. мразех прост. мразех менсъл. щото обичах сена. и сена беше най-гениалният пилот качвал се някога на болид от ф1. той беше целунат от господ. но загина. и тогава имаше едно момче дето дойде във ф1 като най-неперспективния пилот от тима на мерцедес в прототипите заедно с доста по-талантливите френцен и раценбергер и което момче още в първото състезание което завърши беше пеети, момче което правеше победни обиколки развявайки знамето на германия след като беше завършил втори! момче което се дървеше на старите, не ги пускаше пред себе си когато го задминаваха с обиколка, караше странна кола с червена човка и не признаваше авторитети. не се подчиняваше на черни знамена, правеше катастрофи за да спечели, караше като ненормален при ненормални условия бореше се до последно със всеки и всичко само и само за да спечели. дразнеше ме щото се правеше на отворен на моя идол дразнеше ме щото беше по бърз от него, но ми стана симпатичен и оттогава гледам ф1 само заради него. щото няма друг пилот който така да е повлиял на един отбор на не цели гп на цялата формула едно както шумахер. и формула едно ще стане много по-скучна без него. няма да го има вечният претендент за титлата който прави абсолютно всичко за да спечели и печели който повече от всеки друг там иска да печели и повече от всеки друг изпитваше удоволствие от това да кара и най-вече да печели.. няма кой да дирижира на италианския химн, няма кой да пълни гърбовете на конкурентите си с шампанско, няма кой да хвърля бутилката на механиците отдолу, няма кой да се радва скача и вика като малко дете на всяка победа, докато другите седят като насрани скомрии... разбираш ли шумахер е велик най-вече с характера си и волята си за победа.. той побеждаваше броени часове след като почина майка му, побеждаваше 4ас след като брат му беше катастрофирал брутално.. побеждаваше винаги и винаги се бореше за победата....

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

шумахер бил велик само на цифри щото шмекерувал :confused лудница. изказване на човак нямащ идея кво е тва формула 1 и има ли то почва у нас. ако си гледал 3 състезания и половина или пък гледаш от 2 години и 3 месеца ф1 ще приема че може да се дължи на това, но ако не е така си просто глупак.. да не ме обвиниш веднага че съм фанатизиран и заслепен фен на ферари. щото не съм. фен съм на шумахер, квато и кола да караше... в едно друго време моят идол беше сена. мразех прост. мразех менсъл. щото обичах сена. и сена беше най-гениалният пилот качвал се някога на болид от ф1. той беше целунат от господ. но загина. и тогава имаше едно момче дето дойде във ф1 като най-неперспективния пилот от тима на мерцедес в прототипите заедно с доста по-талантливите френцен и раценбергер и което момче още в първото състезание което завърши беше пеети, момче което правеше победни обиколки развявайки знамето на германия след като беше завършил втори! момче което се дървеше на старите, не ги пускаше пред себе си когато го задминаваха с обиколка, караше странна кола с червена човка и не признаваше авторитети. не се подчиняваше на черни знамена, правеше катастрофи за да спечели, караше като ненормален при ненормални условия бореше се до последно със всеки и всичко само и само за да спечели. дразнеше ме щото се правеше на отворен на моя идол дразнеше ме щото беше по бърз от него, но ми стана симпатичен и оттогава гледам ф1 само заради него. щото няма друг пилот който така да е повлиял на един отбор на не цели гп на цялата формула едно както шумахер. и формула едно ще стане много по-скучна без него. няма да го има вечният претендент за титлата който прави абсолютно всичко за да спечели и печели който повече от всеки друг там иска да печели и повече от всеки друг изпитваше удоволствие от това да кара и най-вече да печели.. няма кой да дирижира на италианския химн, няма кой да пълни гърбовете на конкурентите си с шампанско, няма кой да хвърля бутилката на механиците отдолу, няма кой да се радва скача и вика като малко дете на всяка победа, докато другите седят като насрани скомрии... разбираш ли шумахер е велик най-вече с характера си и волята си за победа.. той побеждаваше броени часове след като почина майка му, побеждаваше 4ас след като брат му беше катастрофирал брутално.. побеждаваше винаги и винаги се бореше за победата....

 

Първата част я казва всеки, който харесва шумахер. Той бил от него още откакто карал картинг и т.н.....тва го знаем.

 

Останалите героизми, кои по-големи, кои по-малки...склонен съм да приема. За състезанието, когато загина майка му...моите уважения, страшна проява. Не казвам, че няма и той гениални прояви, но за неутрален зрител или пък за фен на друг отбор тези неща бледнеят пред лошите му постъпки. За последен път го обяснявам това, защото ми омръзна да повтарям едно и също, а никой да не вдява и да продължава да ме убеждава как Пильо едва ли не е божи наместник на земята...

 

Ако обичаш не давай мнения за моето умствено състояние. То си е мой проблем....както и това, че боготвориш един селски тарикат.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

а ти не давай мнения за това кого боготворя и кого не. аз имам един бог ама не мисля че е тука мястото да го обсъждаме. а и никъде не съм казал че пилето има божествен произход ;) иначе май ще трябва пак да се повториш, щото не разбрах кви са тези толкова "лоши постъпки" ... иначе за първата част дето я казвал всеки... еми чети бе човек казвам точно обратното! не съм за него нито от картинга нито от прототипите нито от като дойде във формула 1. напротив. не го харесвах и не го понасях.

абе хора нямам нищо против раличното мнение и е напълно нормално да има хора кото не го харесват, разбирам го и тва. ама не абсолютизирайте нещата и не казвайте на черното бяло...

Link to comment
Share on other sites

Leper_messiah,уважавам мненията ти,които са доста смислени,но този път се излагаш като кифладжия.Кажи ми какво значи да си велик?И то само "на цифри" :blink: Недоумявам.Шуми е счупил почти всички възможни рекорди в този спорт-това не става само със селски номера,нали?

 

Защо не кажеш и че Пеле е велик само на цифри във футбола и е постигнал всичко по тарикатски...или пък че Металика са велики само заради продадените си 90 милиона албума.Същото е,братле ;)

Link to comment
Share on other sites

Leper_messiah,уважавам мненията ти,които са доста смислени,но този път се излагаш като кифладжия.Кажи ми какво значи да си велик?И то само "на цифри" :blink: Недоумявам.Шуми е счупил почти всички възможни рекорди в този спорт-това не става само със селски номера,нали?

 

Защо не кажеш и че Пеле е велик само на цифри във футбола и е постигнал всичко по тарикатски...или пък че Металика са велики само заради продадените си 90 милиона албума.Същото е,братле ;)

 

Ще ти дам доста прост пример.

Аз не казвам, че го е направил само със селски номера. Има си качества човека, даже има качества, с които малко пилоти могат да се похвалят. Просто иска победата на всяка цена и инциденти като с Вилньов, Хил и квалификацията в Монако тази година не му правят чест. Още повече, че не признава вината си, а до ден днешен твърди, че било без да иска. Е извинявай, ама човек трябва да е 100%-ов дебил, за да повярва че в Монако било случайно. Сигурно и той не си вярва дори.

 

Говориш за Пеле, е мога да ти кажа, че Пеле го обичат повече хора отколкото Марадона! Защо? Защото Пеле няма изпълнения от рода на "божията ръка" Разбираш ли? Никой не уважава маймунджулъците.

Има ли хора, които мразят Сена? Не!

Хора, които мразят Шуми - бол. Как си го обясняваш?

Аз ще ти кажа! Сена играе твърдо, но не и мръсно! Ставали са изцепки, но си признава, а не като Пильо "ни лук ял, ни лук мирисал".

 

Не е тук мястото да спорим за това (ако искаш мога да ти го обясня по-подробно с ЛС), но Металика далеч не са велики само заради продажбите. С равняващ се на техния принос могат да се похвалят много малко групи, някои от които са титани като Бийтълс, Пинк Флойд и Блек Сабат. Те са революция в музиката.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Еми и Шумахер е революцията във Формула 1. Единствено Сена ако не беше загинал щеше да се мери с него, дори можеше да го задмине, ама нейсе...

Имало е и такива които са мразели Сена докато е бил жив. Сигурно още има такива, но бъдейки едно благоразумно общество, действащо на принципа "За мъртвите или добро или нищо", едва ли сега някой ще скочи и ще каже открито: "АЗ МРАЗЕХ СЕНА И ОЩЕ ГО МРАЗЯ!!!"

Всъщност иска ми се да съм с 10 години по-голям за да мога да направя сравнение между феновете на Ф1 тогава и тези сега за да покажа че и Сена е бил мразен, може би не колкото Шумахер, но все пак не е възможно него ВСЕКИ да го е обичал и никой да не го е мразел.

Ето виж сега. Ф1 остава без Шумахер. Random фен на random отбор ( не ферари ) си казва: разгеле тоя се сети да се махне, но при положение че следващият като него ще се роди след 50 години тоя фен ще си припомня с радост дните в които е гледал най-великият пилот в историята на Ф1 до момента и сигурно с гордост ще казва на разни хлапета дето кат са гледали шумахер са били на 5-6 годинки и си мислят че са израснали с него, та той гордо ще им каже: Да! Ама аз го гледах! Аз израснах с него, не вие!

Естествено тва което пиша са пълни глупости/свободни разсъждения/предположения така че може да не се хващате на повечето от думите ми.

Link to comment
Share on other sites

Еми и Шумахер е революцията във Формула 1. Единствено Сена ако не беше загинал щеше да се мери с него, дори можеше да го задмине, ама нейсе...

Имало е и такива които са мразели Сена докато е бил жив. Сигурно още има такива, но бъдейки едно благоразумно общество, действащо на принципа "За мъртвите или добро или нищо", едва ли сега някой ще скочи и ще каже открито: "АЗ МРАЗЕХ СЕНА И ОЩЕ ГО МРАЗЯ!!!"

Всъщност иска ми се да съм с 10 години по-голям за да мога да направя сравнение между феновете на Ф1 тогава и тези сега за да покажа че и Сена е бил мразен, може би не колкото Шумахер, но все пак не е възможно него ВСЕКИ да го е обичал и никой да не го е мразел.

Ето виж сега. Ф1 остава без Шумахер. Random фен на random отбор ( не ферари ) си казва: разгеле тоя се сети да се махне, но при положение че следващият като него ще се роди след 50 години тоя фен ще си припомня с радост дните в които е гледал най-великият пилот в историята на Ф1 до момента и сигурно с гордост ще казва на разни хлапета дето кат са гледали шумахер са били на 5-6 годинки и си мислят че са израснали с него, та той гордо ще им каже: Да! Ама аз го гледах! Аз израснах с него, не вие!

Естествено тва което пиша са пълни глупости/свободни разсъждения/предположения така че може да не се хващате на повечето от думите ми.

 

Май не си запознат с тълкованието на думата "революция". Какво му е революционното на пильо? Той е "еволюция". Така наречената еволюция - победа на всяка цена. (Шумахер е дете на системата :laughing: :P )

 

Това за хлапетата и старите фенове....но комент. Най-много ме дразни, когато някой ми каже "когато аз съм правил еди-кво-си, ти си ....." ходил прав под масата примерно..... Тва, че си съвременник и свидетел на нещо, не значи, че го разбираш или в случая обичаш и оценяваш повече, отколкото някой, който се е родил 50 години след теб.

 

Онзи УФО парадираше, че гледал Ф1 от 10 години. Е, ти примерно чувстваш ли се по-малко Ферарист от него, само защото гледаш от 5 години примерно?

Това са малоумни изказвания лично за мен.

Link to comment
Share on other sites

Онзи УФО парадираше, че гледал Ф1 от 10 години. Е, ти примерно чувстваш ли се по-малко Ферарист от него, само защото гледаш от 5 години примерно?

Това са малоумни изказвания лично за мен.

е да ама не може някой който не е виждал сена шампион да ми говори за сена примерно... и който не е виждал трактора наречен ферари преди 96-97 да ми говори колко влики са ферари...

ама много ни се изроди разговора нещо, тука гледаме (включително и аз) на тоя спорт много балкански... все едно обсъждаме ботев-локо или левки-цска... а самият спорт не е такъв. просто тоя тип емоции е напълно чужд за формула 1, спорт в който феновете на противниковите отбори седят заедно, радват се заедно веят заедно знамената си... не знам виждали ли сте една снимка от преди около 15 години, ако сте запознати ква е била ситуацията във ф1 тогава ще разберете, та на тая снимка седят един до друг прегърнати прост, сена, менсъл и нелсън пикет.. усмихнати и прегърнати.. тва е всичко за тоя спорт.

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

е да ама не може някой който не е виждал сена шампион да ми говори за сена примерно... и който не е виждал трактора наречен ферари преди 96-97 да ми говори колко влики са ферари...

ама много ни се изроди разговора нещо, тука гледаме (включително и аз) на тоя спорт много балкански... все едно обсъждаме ботев-локо или левки-цска... а самият спорт не е такъв. просто тоя тип емоции е напълно чужд за формула 1, спорт в който феновете на противниковите отбори седят заедно, радват се заедно веят заедно знамената си... не знам виждали ли сте една снимка от преди около 15 години, ако сте запознати ква е била ситуацията във ф1 тогава ще разберете, та на тая снимка седят един до друг прегърнати прост, сена, менсъл и нелсън пикет.. усмихнати и прегърнати.. тва е всичко за тоя спорт.

 

За втората част си напълно прав. Спорта е преди всичко джентълменско съревнование и не трябва да се нахвърляме така един върху друг. Май просто с тия балкански нрави сме доста избухливи :D

 

Направо ми капеше мед на сърцето, когато Мика и Шуми се поздравяваха след големите битки....че дори и когато Пильо биеше... Май имаше и един случай, в който го качи на колата си и го закара до финала, защото Мика беше отпаднал в последните обиколки. (може и да е бил друг...не си спомням добре вече)

 

А пък когато Кан окуражи Леман преди дузпите на световното направо се разчуствах, а не ми се случва често.

Link to comment
Share on other sites

Е да... но аз говорех за друго, че се дразня как в други форуми лапета на 13-14 ми викат пък Сена БЕШЕ еди какъв си. Някак си глупаво е да си знаел какъв е Сена при положение че си бил на 2-3 годинки. Може да си попаднал на някое негово състезание, може да си чел нещо за него, но не си изживял атмосферата , която е съпътствала неговата кариера във Ф1! А това не може да го гледаш/прочетеш. Аз само знам че Сена е бил велик защото... еди кво си, еди кво си... но просто не съм бил достатъчно зрял за да си създам собстъвено мнение по въпроса и да реша сам за себе си дали е по-велик от Найджъл Менсъл или Ален Прост например, а може би и от Шумахер.

Е как Шумахер да е еволюция... Еволюция е например Нико Розберг. Тати шамион 1 път аз 2 пъти, сина ми 3! Да не говорим че Кеке Розберг е учил не само Нико ами и Мика Хакинен.

Шумахер е революция защото е самороден талант. Нико има талант и то голям, но благодарение на баща си той е доразвил тоя талант. А Шумахер просто си е роден малк по-надарен.

Link to comment
Share on other sites

Е да... но аз говорех за друго, че се дразня как в други форуми лапета на 13-14 ми викат пък Сена БЕШЕ еди какъв си. Някак си глупаво е да си знаел какъв е Сена при положение че си бил на 2-3 годинки. Може да си попаднал на някое негово състезание, може да си чел нещо за него, но не си изживял атмосферата , която е съпътствала неговата кариера във Ф1! А това не може да го гледаш/прочетеш. Аз само знам че Сена е бил велик защото... еди кво си, еди кво си... но просто не съм бил достатъчно зрял за да си създам собстъвено мнение по въпроса и да реша сам за себе си дали е по-велик от Найджъл Менсъл или Ален Прост например, а може би и от Шумахер.

Е как Шумахер да е еволюция... Еволюция е например Нико Розберг. Тати шамион 1 път аз 2 пъти, сина ми 3! Да не говорим че Кеке Розберг е учил не само Нико ами и Мика Хакинен.

Шумахер е революция защото е самороден талант. Нико има талант и то голям, но благодарение на баща си той е доразвил тоя талант. А Шумахер просто си е роден малк по-надарен.

 

Първото състезание, което въобще съм гледал е състезанието, в което загива Сена. Бил съм толкова малък, че кво съм гледал не знам, но от самото състезание нищо не си спомням. Помня само как се тюхкаха баща ми и останалите, с които сме били там.

 

Не знам за кой път повтарям, че при Шумахер е повече труд и характерните за германския народ качества, отколкото талант. Технически Шумахер далеч не е брилянтен, просто беше страшно устойчив психически. Личния му треньор в картинг годините казва, че Френцен е бил по-талантлив от него, но мързелив.

Link to comment
Share on other sites

Невиждам аз какво му е революционното на Михаел.Ако беше така значеше хоп от детската количка в Ф1 и хайде шапион.Революция е рязка промяна и с насилствени методи в повечето случай докато еволюцията си е бавно постепенно развитие във възходящ ход.Еволюция си е разбира се.Имал е талант постепенно е минал през всички стъпала развил е таланта и е стигнал до върха това си е чиста Еволюция!!!Това че е попаднал в такива времена в които е постигал победи чрез блъсканици и това му се е разминавало или просто даден тим са могли да откраднат специалистите на други отбори и да вложат сума пари за един пилот незначи че е чак господ.Несъмнено е направил много в този спорт и е постигнал много и за сега за някой може да е много велик но не се знае какво ще стане в бъдеще.Много ме е яд някой да каже той е най-великият за всички времена и няма да може никой да бие рекордите му!Нима тоя човек е медиум и вижда в бъдещето?........

 

Относно Сена и аз не бях много зрял тогава когато загина а гледах Ф1 от 93-та година и то не много редовно.Та мисълта ми е че впечатленията са единствено горе долу от баща ми като ми казаше виж как кара това момче Сена или виж Шумахер какво прави а е още толкова млад.Може би от тогава съм останал с впечатление че Сена е велик пилот и най-вече велик човек а пък Шумахер ме заплени да гледам тоя спорт и битките му.Може и от това да съм бил маниполиран ама немога сега да кажа че като съм бил малък и тогава не съм разбирал много много и хайде това което са ми казвали не е вярно!

Link to comment
Share on other sites

Не знам за кой път повтарям, че при Шумахер е повече труд и характерните за германския народ качества, отколкото талант. Технически Шумахер далеч не е брилянтен, просто беше страшно устойчив психически. Личния му треньор в картинг годините казва, че Френцен е бил по-талантлив от него, но мързелив.

именно! и аз тва се опитвам да кажа. безкрайната му воля за победа и неизчерпаема енергия са нещо което не съм виждал да притежава никой друг във формула 1.. освен сена.. и са нещото, което го направи най-великият и нещото което го разграничава от всички останали..

 

jozo надали е логично да твърдиш че шумахер е постигнал всяка от 90-те си победи с блъсканици и касмет ;) а иначе вероятно си прав че не можем да твърдим че няма да бъде надминат.. така е, може още следващият да го надмине, може и 50 години да не се появи такъв.. може би наистина имаше късмет да състезава без наистина сериозни конкуренти... но и да имаше такива тва само би го амбицирало още повече и сигурно нямаше да има 8 титли, но щеше да бъде не по-малко голям и пак щеше да е в историята..

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...