Jump to content
BulForum.com

Помогнете да си дефинирам


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Затова искам да ви попитам за личното ви мнение по темите:

 

1. Какво мислите за тази чисто мъжка естетична норма - да имате бради и мустаци?

2. За или против сте нови аксесоари за бради и мустаци?

Разбира се, всичко свързано по темата, ще съм благодарна ако изтъкнете щедро. :)

 

1. Аз си се харесвам повече с "брада". :) От около 9 години съм я махал само ако съм я прецакал при оформянето.

2. Против. Брадата си е брада. На мустаците само гребен им трябва.

Link to comment
Share on other sites

Мъж с брада === $this (click on "Images" on left )
АХАХАХАХАХАХАХА

 

w00x, твоето не е брада, твоето е вежда беглец, намерила временно скривалище в дъното на лицето ти :lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

w00x, твоето не е брада, твоето е вежда беглец, намерила временно скривалище в дъното на лицето ти :lol:

 

Щом ми е на брадата, значи се нарича брада. Американците дори отделно име са измислили на такъв стил брада, така че shush!

Link to comment
Share on other sites

Rargirov, пак яко лаконично, че направо пестеливо... Човек може да реши, че си броиш знаците чак, сякаш имаш знакомер, според него и плащаш на знак. ;)

И пак сега ще се изкажа, че няма нищо лошо в търсенето на внимание. Вниманието е хубаво нещо, искането на внимание също е чисто човешка черта, в която не съзирам нищо нередно. :)

Е... има значение после как ползваш това внимание де... ама и това е друга тема.

Мъжката брада, от своя страна, си е нещо като бюста при жените, че дори и повече! :)

Изпъква като характеристика, а при това е и много по-лесна за поддръжка (от женския бюст), осигурява достатъчно усещане за промяна, чак до ниво неразпознаваем.

'Начи представи си само писателска брада с прилични очила, поддържани вежди и примерно хубава лула? Примерно това:

 

johnny_depp.jpg

 

(Изключваме гривничките, пръстенчетата и герданчетата, и получаваме един много приятен образ, направо академичен. :) )

 

W00x, ти защо също толкова кратко се изказа? От теб очаквах много стабилно мнение по темата...

 

Изобщо защо така ми прескачате набързо питанията? Ам? :)

Link to comment
Share on other sites

W00x, ти защо също толкова кратко се изказа? От теб очаквах много стабилно мнение по темата...

 

Ами защото нямам какво да кажа по темата. Аз от 9 години си нося моята, превърнала ми се е в отлечителен белег чак. Като я махна, не мога да се възприема изобщо, въпреки, че трябва да пробвам някой път. И без това оформянето ми е половината от времето за бръснене. Тя за 2 седмици си израства отново.

 

Antares: Chin Strip се нарича моя тип брада. So there's that ...

Има ли си отделно име, значи е истинско.

Link to comment
Share on other sites

Antares: Chin Strip се нарича моя тип брада. So there's that ...

Има ли си отделно име, значи е истинско.

Ангеле, всяко божество във всяка една религия си има име.

 

 

А не съм разбрал да карат жените да си бръснат циците, за да имат приличен вид на работа :lol:

Link to comment
Share on other sites

... на някои места, където са ме обслужвали религиозни индийци, евреи или араби, за които брадата е разпознавателен белег за дълбоки религиозни възгледи; и следователно не могат да ги накарат да си я обръснат, съм виждала как я закачат с фибички. Омотават, омотават висящите косми на фитил и с фибички старателно я прикрепят под брадичката, а после увиват тюрбана и са красавци! :laughing:

 

W00x, мустаци имал ли си?

 

Е нито един ли съфорумец няма мустаци, егати?!

Link to comment
Share on other sites

И пак сега ще се изкажа, че няма нищо лошо в търсенето на внимание. Вниманието е хубаво нещо, искането на внимание също е чисто човешка черта, в която не съзирам нищо нередно. :)

Е... има значение после как ползваш това внимание де... ама и това е друга тема.

 

E = m.c2

E -> Ego

m -> Money

c -> Careless

Цък

 

ws_Albert_Einstein_1280x8001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rargirov, да объркаш егото с вниманието е сериозен подскок вляво. ;)

Че и Юнг да впрегнеш в темата... при това без грам, ама капка нещо теоретична идея, поне как се свързват двете, че да стигнем и до как вниманието да определя егото.

Престраших се да прочета от линкчето, дето си дал и стигнах до тук:

 

Същността на тази част от нашата психика първоначално изглежда парадоксална: от една страна тя е непозната за самият Аз, от друга...

 

След което едва ли би ме порицал, че не съм я дочела докрай. ;) Такова нещо може да напише всеки, дори Галченценценценто. ;) Горкият Юнг... колко ли се върти в гроба. :)

 

Все пак, за да не объркаме пак двата щата, да дам дава далеч по-грамотни цитата от А-Я енциклопедия:

 

АЗ-КОНЦЕПЦИЯ dot.gif

 

В психологията на личността цялостна представа на човека за самия себе си като биологичен организъм, личност, член на обществото и други, въз основа на която той организира своите взаимоотношения с другите хора и се отнася към самия себе си. Аз-концепцията включва когнитивен (самосъзнание, образ за своята външност, качества, способности, социална значимост и други), емоционален (самоуважение, себелюбие и други) и оценъчно-волеви (стремеж за завоюване на уважение, за повишаване на самооценката и други) компонент. Може да съдържа реално Аз (реална представа за себе си сега), идеално Аз (това, което индивидът по свое мнение от гледна точка на моралните норми трябва да стане в бъдеще), динамично Аз (това, което индивидът има намерение да стане с течение на времето), фантастично Аз (това, което индивидът желае воден от емоционални съображения да стане, дори ако то би се оказало практически невъзможно). Личната Аз-концепция обхваща физически и поведенчески характеристики, които индивидът наблюдава у себе си, както и расова, етническа, полова и други идентификации. Социалната Аз-концепция обхваща физически и поведенчески характеристики, каквито индивидът си мисли, че другите виждат у него. Важна част на Аз-концепцията са Аз-идеалите – в личната Аз-концепция те са онова, което човек би искал да бъде, в социалната Аз-концепция – начина, по който човек би искал да го възприемат другите. Важна цел на възпитанието и самовъзпитанието е формирането на адекватна Аз-концепция и преди всичко на адекватно самосъзнание.

 

 

ВНИМАНИЕ dot.gif

 

Избирателно насочване и съсредоточаване на психична дейност. Бива неволево (пасивно) и волево (активно).

 

 

Та какво викаш за търсенето на внимание? :tongue

Link to comment
Share on other sites

W00x, мустаци имал ли си?

 

Не.

Според мен, единствено човек с много изразен стил може да се размине с мустаци. Такъв, който по всичко да попада в определена визия.

Link to comment
Share on other sites

@Тринити

Явно трябва малко по-цинично да се изразя, цитирайки един местен пияница: "Е, като им е тесен гъзът, к'во - хуя ли да си отрежа?!"

Сигурен съм , че ще погледнеш отвъд циничността и ще разкриеш колко мъдрост има в тези думи и как те са свързани с писаното по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Rargirov, една лъжа ако бъде повторена достатъчно много пъти, тя по някое време не просто става истина, ами безусловна догма.

Според мен човечеството все по-малко и по-малко е склонно да мисли, а в последно време съвсем се е отплеснало по папагалско прилагане на безмозъчни американизми или цинизми.

Няма лошо човек да се изживява като собствена вселена, проблемът е само, че не позволява другите да го правят според собствените си нужди; също така смятам, че няма нищо нередно в търсенето и искането на внимание. Разбира се, последното ако не е самоцелно и заради спорта, дори е възможно най-отличителната черта на мегафауната и човека. Дори ние, като вид, се надяваме, че някога ще открием извънземен разум. А в най-шантавите ни идеи дори си общуваме с този разум...

Отплеснах се обаче.

Исках да ти напиша, че разбирам общата идея, но не разбирам защо изобщо й вярваш. Та според нея тука повечето сме безгръбначни...

Link to comment
Share on other sites

Според мен човечеството все по-малко и по-малко е склонно да мисли, а в последно време съвсем се е отплеснало по папагалско прилагане на безмозъчни американизми или цинизми.

Обикновено това се нарича "естествен подбор". Така природата си запазва силните екземпляри, а останалите - позабаляват се, и ако не успеят да се размножат, си отива родът им.

Тъй като "човекът" няма естествени врагове, се отдава на удоволствия. Проблемът е, че силните екземпляри не се размножават. Пък останалите - се размножават безцелно (няма да давам примери, за които вече се сещаш)

Може да гледаш филма Идиокрация (до колкото си спомням разбираш езика на древните Елини (да не се бърка с Елени) и ще се го преведеш успешно )

Другият проблем е образованието - то е на ниво - XVII - XVIII век

(Предполагам, че повече клипчета по поредицата ще представляват интерес за теб)

Link to comment
Share on other sites

Аз също не обичам идиотите, ама ако всички говреха като Трити, щях да съм постоянно пиян и доброволно щях да затъпея...

Това не е укор, или пък опит за скандал, просто ми отнема много време и осмисляне на концепции, за да разбера един пост пълноценно.

 

No Fun here...

Link to comment
Share on other sites

Ей, философски теми се случи да повдигнем леко с Rargirov и веднага стана "No Fun here". А за мустаците и брадите - скролнете най-отдолу, към последния абзац.

Защо се получава така, ам? Защото, според скромното ми мнение, информацията, която е най-лесно достъпна за хората, също и тази, която е безплатна, а не на последно място и тази, която се позиционира по такъв начин, че не можем да я избегнем лесно, е съвсем преднамерена. И сега искам да прасна една застраховка, преди да сте обобщили, че постоянно ми се привиждат глобални конспирации: Конспиративното мислене изобщо не ми е приоритетно, просто всичките ми изводи водят към такова заключение.

 

Та за информацията, която ни залива отвсякъде. Според мен тя градира много характерно и ако леко се напънете със спомените си, ще установите, че буквално за няколко години тя еволюира в една съвсем обозрима форма. Какво искам да кажа? Искам да кажа, че създаването на масова информация ако преди 10 години съдържаше поне опознавателен елемент, днес тя е сдъвкана и изплюта на ниво готова и претоплена пластмасова манджа; а е и сведена до възможно най-елементарни нива на усвоимост. Решаваща в случая е не някаква имагинерна липса на заинтересованост, с която защитниците на "информационния бълвоч" се опитват да замажат факта, че поне част от човечеството упорито отказва да види " новите дрехи на царя", а именно особената хипертрофия в областта на въображението, съчетана с инфантилен наивизъм, с която тези защитници се отличават. Достатъчно е филмчета да има, не е нужно да четем, не ни трябва да можем да пишем, не е нужно да имаме въображение, изобщо е табу да разбираме нещо по-различно от това, което са ни смлели като информация; мисленето ни сякаш трябва да се развива към абсолютно и неподлежащо на съмнения доверие към медиите. Нещо повече - всяка нова медия не само има претенциите да е достоверна и изчерпателна, тя се стреми вече да ни ангажира непрекъснато, разбирайте денонощно; при това не просто да отдаваме вниманието си, а директно да я изграждаме, допринасяйки с личната си информация към нейната изчерпателност. Тези неща за мене са притеснителни явления, защото когато средствата изместят целта, тогава и средствата, и целта са нещо друго. Ако вече не е нужно да можем да пишем правилно, да разпознаваме калпавата информация, да мислим изобщо, то значи съвсем други неща е нужно да правим.

"No Fun here" е точният цитат, наистина! :)

Няма нищо фън в цялата идея, че някаква тука Трити се опитва да си пише с вас за нещо по-различно от това дето бълват медиите. Постовете са ми уморителни за четене, когато са лесни за усвояване - егати скуката; да четем (?!), че да не сме на 70 години! Нищо не ви рисувам, музика не пускам, питам ви за пълни глупости... пффф. ;) Аре,

ще пусна и дано нарочният ми избор ви хареса.

 

Сега малко за мустаците. Разгеле, сколасах. :)

Мустаците са чисто мъжки атрибут, въпреки че и жените последните стотина години могат да отгледат достойни за съревнование такива. ;)

Don_Chefo, изказването ти ми прилича малко на едно подобно такова:

жартиерите са секси, муцка, а корсажите са зле... да не сме в 16 век?!!! ти още малко ще кажеш, че и силикона е тъп...нз мен си ме кефи!!!

 

Ама подлежа на обяснение по темата с мустаците. Защо следва да са за 70 годишни само (, майна ;) ) ?

Link to comment
Share on other sites

triki, според мен гусин донът имаше изпонавпредвид само чистия мустак без допълнителните екстри, което и за мен си е малко outdated.

Язе съм за брадите, но поддържаните такива. Даже в момента се нося ей така. Другата седмица като ми писне, ще се обръсна и ще измисля нещо ново - важното е да си в играта. :))

Link to comment
Share on other sites

Мустаците и брадите се избират според формата на лицето и отделните "елементи" по него. Та има хора на които мустаците им седят добре.

Link to comment
Share on other sites

Трити, аз съм на 17 с 9 години стаж. Мустак не ми ходи. Не смятам, че на някой набор ще му ходи мустак. Катинар - да. Брада - да, но мустак - НЕ. На мен също не ми ходи мустак. С катинар се харесвам най-много(и снимки има), но в Сикретс винаги ходя гладко избръснат....шанс :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Мустаците и брадите се избират според формата на лицето и отделните "елементи" по него. Та има хора на които мустаците им седят добре.
Съгласен съм със зависимостта от лицето. Но не и, че има хора, на които им седят добре мустаци...
Link to comment
Share on other sites

Е и таз добра... :)

Нямало хора, дето им седят добре мустаци. Това не е вярно! Хитлер без мустак би изглеждал като... нещо друго, дори не мога да се сетя какво.

Разбира се, ще спомена Марадона, Фреди Меркюри, образът на инспектор Поаро, онзи пич жестокият от ""There will be blood", Салвадор Дали, Хълк Хоган, Ницше, Айнщайн, Чарли Чаплин, Джими Хендрикс, а защо не и Брад Пит, но и най-вече Джуд Лоу... скръц. ;)

 

Jude-Law-Moustache-Donmar-Warehouse-Performing-Anna-Christine-London-England-09132011-Lead01.jpg

Link to comment
Share on other sites

онзи пич жестокият от ""There will be blood"

 

Специално пък Даниел е точният пример как като млад е 100000 пъти по-жесток без лицева козина:

 

Mohicansposter.jpg

 

 

.... и как на стари години вече може да му отива.....

 

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...