Jump to content
BulForum.com

Помогнете да си дефинирам


Recommended Posts

Момчиле, като по-голям и улегнал, нЕкак си ме изненадваш.

 

Всичките други сте много зле. Както казва Валя, ГОЛЕМИ СТЕ ЗЛЕТА, меркантилни, материалистични безрасъдници. Стефчо го разбирам, че още пикае на шумка да му тропа, но останалите? Успехът е задължително равен на пари, така ли? Верно ли? Това ли са ви идеалите, това ли ви е успеха? Пари, коли, къщи, курви? Е браво!

 

Правейки сметка на коляно, фамилята сме, да кажем, богати хора. Цифри няма да споменавам - хашлашко е. Но какво значи да си богат материално? Понякога носи повече негативи дори. Особено в България. И това в крайна сметка успех ли е? Радва ли ДУШАТА?

 

Аз съм на книга богат от поне 15 години. Много богат меркантилно. Но се чувствам богат от 2.5 години насам. Истински богат. Притежател (думата е грешна в случая - СЪЗДАТЕЛ) на съкровище. Такова, каквото няма в приказките. Такова, каквото не може да откраднеш, не може да спечелиш, не може да оцениш в скапани меркантилни единици.

 

 

302326_2627351360620_2014509808_n.jpg

 

ЕТО ТОВА МЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАМ НЕ ПРОСТО УСПЯЛ, А ЖИВЯЛ ИЗОБЩО!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Момчиле, като по-голям и улегнал, нЕкак си ме изненадваш.

Изненадваш се, защото караш първосигнално, без да се замислиш. Айде сега хубаво се замисли, това, което си описал не е ли ТВОЯ ЛИЧЕН УСПЕХ, който може и да съвпада като генерална идея с доста хора, но пък може и да не съвпада и причините ИЗОБЩО да нямат връзка с комерса. Например запитваш ли се какво да кажат да речем хората, които не могат да имат деца? Тях автоматично в групата на неуспелите лузъри ли да ги включим по твоя всеобхватен критерий?

Link to comment
Share on other sites

Изненадваш се, защото караш първосигнално, без да се замислиш. Айде сега хубаво се замисли, това, което си описал не е ли ТВОЯ ЛИЧЕН УСПЕХ, който може и да съвпада като генерална идея с доста хора, но пък може и да не съвпада и причините ИЗОБЩО да нямат връзка с комерса. Например запитваш ли се какво да кажат да речем хората, които не могат да имат деца? Тях автоматично в групата на неуспелите лузъри ли да ги включим по твоя всеобхватен критерий?

 

В никакъв случай, но тук няма нито един такъв! Поне аз не съм забелязал. Това е съвсем друга схема.

 

Има хора, за които изправянето днес веднъж е космически успех, изхождането, СЪБУЖДАНЕТО дори е успех - защо ги намесваш?

Link to comment
Share on other sites

Моя е вината, не съм си формулирала добре въпроса и настана суматоха. Сега ще уточня и дано този път ми се получи.

(Внимание следват 16 страници стена от текст! Скролнете към последния абзац. ;) )

 

Успеваемостта, каквато я знаем всеки сам за себе си е ясна идея. Примерно бих се чувствала яко успяла ако успея да бия някога Антонио на шах. (Вярвате или не, никога не съм играла шах и изречение от рода на "кон на Е 5" ми звучи като висш мандарин.) Та личните успехи, кой както си ги усеща е ясно. Имаме цел, спрямо постигнатите резултати оценяваме дали сме успели или не сме. Без значение на другите какво им прилича и дали според тях не сме фейлнали здраво.

 

Това което питах се отнася за мнението ни за другите. Наскоро попаднах случайно в една тийн компания и се обсъждаше кои са успелите хора. Децата на кои личности искат живота и биха се радвали ако го получат. Това, което ме стресна е, че всичките изброени личности бяха хммм... едва ли бих се сетила да ги наредя в личната си класация по успели хора. За момичетата Николета Лозанова беше безспорен фаворит, следвана по петите от Антония Петрова и Глория. При момчетата, освен Бил Гейтс и Лари Пейдж, бяха споменати Бойко Борисов, Азис, Миро от Каризма и Устата.

 

Направи ми силно впечатление, че успеваемостта на другите според тинейджърите се крепи на медийна слава и пари. Затова ви попитах за вашето мнение. Нямах намерението да нищим личната ни успеваемост, а само да коментираме критериите за чуждата такава.

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай, но тук няма нито един такъв! Поне аз не съм забелязал. Това е съвсем друга схема.

 

Има хора, за които изправянето днес веднъж е космически успех, изхождането, СЪБУЖДАНЕТО дори е успех - защо ги намесваш?

Намесих ги за да ти покажа, че твоята формула няма как да е универсална. По тази логика, следните люде, които никога не са имали семейства и деца, неуспели ли са? Да речем такива като Леонардо ДаВинчи, сър Айзък Нютън, Лудвиг ван Бетовен?

Link to comment
Share on other sites

Намесих ги за да ти покажа, че твоята формула няма как да е универсална. По тази логика, следните люде, които никога не са имали семейства и деца, неуспели ли са? Да речем такива като Леонардо ДаВинчи, сър Айзък Нютън, Лудвиг ван Бетовен?

 

Не претендирам за универсалност, само и един път го разбери, канадската ти кариера ли е твоят връх

 

?

Link to comment
Share on other sites

Не претендирам за универсалност, само и един път го разбери, канадската ти кариера ли е твоят връх

 

?

Видене, кат малко дете си мааму стара. Къде изобщо някога дори съм намеквал, че смятам "канадската си кариера" за някакъв връх? Сопри се малко де. И опитай да се замислиш върху това, което ти казах. За нас създаването на перфектното семейство може и да е върха, но я си помисли дали същия критерий за "успялост" е бил движеща сила в живота на Васил Левски да речем? Просто критериите за лична успялост могат да бъдат коренно различни, затова ти дадох онези примери с едни от колосите в човешката история, отдадени на неща безкрайно различни от семейството. Всичко е пречупено през призмата на личното светоусещане. Без да познават в детайли живота на Винсент ван Гог сигурно много средностатистически образи, чували отнякъде за баснословните суми на картините му биха го определили като "успял творец". Дали обаче наистина е било така за самия творец? Адски се съмнявам.

Същата логика може да се приложи и върху категорията мат'рял, визирана от Трити, които например смятат Азис за успял. Ами ако самия Азис не се смята за такъв? Едва ли е толкова трудно да се предположи, че например нестандартния чалгаджия все още смята себе си за неуспял, защото примерно не е успял да намери мъжа на живота си. :effemine3: :D

Link to comment
Share on other sites

Аз ще се върна малко назад. Видене, ти си финансово осигурен и това ти позволява да не мислиш за парите. За хора, на които им се налага повече да мислят за тях е нормално успехът да започва именно с парите.

 

Както казват шотландците "парите няма да те направят щастлив, но е по-лесно да плачеш в Мерцедес". Не казвам, че подкрепям тази максима и за мен парите са всичко, но казвам, че когато не достигат е нормално хората да ги възвеличават.

 

За мен лично успял човек е този, който постига целите и сбъдва мечтите си.

Link to comment
Share on other sites

Бившият наставник на Барселона е в почивка вече половин година, която прекара със семейството си в Ню Йорк, след като напусна "Камп Ноу" миналото лято
.

 

Трити, искаш дефиниция...ето ти една ;)

Link to comment
Share on other sites

За нас създаването на перфектното семейство може и да е върха,

 

beer.gif

 

За мен лично успял човек е този, който постига целите и сбъдва мечтите си.

 

thumbs-up.gif

Link to comment
Share on other sites

С Виден постигнахме консенсус на тема. Закривайте форОма :lol:

 

Тц, не позна...Виден още го мъчи махмурлука и не му се занимава да пише, затова щрака само по някоя емотикона - първата я е нацелил, но втората е доста неясна...прилича ми на човече, показващо средни пръсти или на питащо такова с въпрос "Абе къде ми изчезнаха двете чаши?" :laughing1:

 

Btw, с Виден не е трудно да постигнеш консенсус ако се постараеш достатъчно време ; форОма ще го закрием като постигнеш същото с Ангел. :devil

Link to comment
Share on other sites

Тц, не позна...Виден още го мъчи махмурлука и не му се занимава да пише, затова щрака само по някоя емотикона - първата я е нацелил, но втората е доста неясна - прилича ми или на човече, показващо средни пръсти или на питащо такова с въпрос "Абе къде ми изчезнаха двете чаши?" :laughing1:

 

Освен че знам къде живееш, си и наблизо!!! Имам и пушка подръка... Някак си настояваш да ти пробвам изолацията на студиото ли? laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

форОма ще го закрием като постигнеш същото с Ангел. :devil

 

Което става много по-лесно, отколкото с Виден.. Закривайте му форума на момчето. Поне за 3-ти път го пуска тоя рекуест вече.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, като по-голям и улегнал, нЕкак си ме изненадваш.

 

Всичките други сте много зле. Както казва Валя, ГОЛЕМИ СТЕ ЗЛЕТА, меркантилни, материалистични безрасъдници. Стефчо го разбирам, че още пикае на шумка да му тропа, но останалите? Успехът е задължително равен на пари, така ли? Верно ли? Това ли са ви идеалите, това ли ви е успеха? Пари, коли, къщи, курви? Е браво!

 

 

Американският психолог Маслоу е направил една много интересна пирамида на потребностите. В тази пирамида на първите 2 нива са

1. Физиологични нужди - храна, вода, сън, здраве и секс

2. Екзистенциални - подслон, безопасност, обезпеченост...

и чак на трето ниво идва

3. принадлежност - любов, семейство, общоност....

 

Според Маслоу, ако потребностите от по-ниско ниво не са удовлетворени няма как да идеш на по-високо ниво. Затова и повечето хора казват пари, защото без нях няма как да си осигурят първите две нива, за да стигнат до третото (което според теб е the most important ). Тука не говорим за глезотии от рода на Мерцедес + чалга силиконка в него, говорим за пари до толкова, че да можеш да живееш без проблем, които по мои виждания са поне ~2к месечно за тричленно семейство.beer.gif

 

едит: ето я и самата пирамида:

577px-Maslow-pyramid_bg.svg.png

Link to comment
Share on other sites

Този масло ли е, майонеза ли е, не го знам, ама мое си затъкне пирамидата отзад с основата напреде! Един достоен гост на Гала виждам в него...

Link to comment
Share on other sites

Този масло ли е, майонеза ли е, не го знам, ама мое си затъкне пирамидата отзад с основата напреде! Един достоен гост на Гала виждам в него...

 

Моля ти се, опитай се поне веднъж да не мислиш с гъза си. Кажи кое точно в теорията не ти харесва, че ако нямаш храна и подслон ще тръгнеш да правиш деца и семейство ли - не мисля.

Link to comment
Share on other sites

Моля ти се, опитай се поне веднъж да не мислиш с гъза си. Кажи кое точно в теорията не ти харесва, че ако нямаш храна и подслон ще тръгнеш да правиш деца и семейство ли - не мисля.

 

Сериозно? Я се разходи до Шекера! Ай сиктир, bitch, please! effemine3.gif

 

Чувал ли си израза wishful thinking? Много пирамиди могат да се нарисуват на тоя принцип.

Link to comment
Share on other sites

Сериозно? Я се разходи до Шекера! Ай сиктир, bitch, please! effemine3.gif

 

Чувал ли си израза wishful thinking? Много пирамиди могат да се нарисуват на тоя принцип.

 

Сериозно ще дадеш ли някакъв смислен довод през живота си?

Link to comment
Share on other sites

Стенли, хубава е пирамидката, аз я харесах и теорията съм чела, само дето едно нещо искам да кажа по нея и темата, дето тука опитвам да ви ангажирам.

Славата, като уверено самоотношение. Има една друга теория на Американската академия по клинична психология, която се обосновава на тестове на деца до 7 годишна възраст. Твърдят, че човек се ражда с авто усещане за слава!

Тестът е прост, помолили групички деца да определят и класират най-значимите неща на света. Голямата час от отговорите (над 90%) били така ориентирани:

 

1-о място: Динозаврите

2-о място: Мама и тате

3-о място: Аз

 

Ясно е, че това са деца и мирогледът им е силно стеснен, но според мен ( и според цитираната академия, въпреки, че хич не се кефя на психолози...) човек е склонен да се фокусира над себе си и сам става собствената си вселена. Около нас е пълно с хора, които са убедени, че заслужават световна слава и дори боготворение, в сравнение със сегашните знаменитости. ;)

Та славата, подредена до уважението (аз го разбирам като способност да изпитва човек уважение към трети лица) и самоуважението (което си е трудно постижимо изобщо), ми се вижда съвсем не на място. Според мене славата е порок, а не качество...

Link to comment
Share on other sites

Славата не е порок, нито пък качество, а следствие от определени постижения, които изглеждат значими в очите на другите. А дали е заслужена или не, дали носи удовлетворение на прославения човек са съвсем други въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...