Jump to content
BulForum.com

За ситуацията с ЕВРОто?


Recommended Posts

споко ние сме държава с отлична и растяща икономика такива дребни работи не ни бъркат

огледай се ....все богати и щастливи хора с процъфтяващ бизнес.....никой не се оплаква , всеки е доволен.

 

Дянков е педерас !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Няма страшно, кораба потъва баво, но за сметка на това сигурно. Въпрос на време е да се разпадне тази изкуствена система. Аз продължавам да се изумявам как една Германия например (както и редица други държави), продължава да търпи да хрантути и носи на гърба си разни откровени плевели като гърци, испанци, португалци, дори и италианци... Как понасят тия хора подобно нещо за мен е просто шокиращо... Банките вече започнаха да реагират и да се презастраховат. Като спре и финансирането балона ще гръмне звучно...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си поговорих с един германец и той каза, че те не искат да пада еврото, защото тогава марката ще стане много стабилна и скъпа валута т.е. няма да им върви износът на стоките, а пък при тях 80% от бизнеса изнася стоки навън...

 

P.S. Аз говоря за еврото като валута.

Link to comment
Share on other sites

Ами изключително "умно" ако питаш мене... При подобна ситуация искам веднага и България да влезе в кюпа с другите хрантутници. Пенсии от 2500 евра нагоре, заплати от студентската скамейка 3000 евра и нагоре. Трупаме милиарди евро дългове, не ги плащаме никога. Ако ги поискат - излизаме на улицата и почваме протести. Докато не ни опростят 40-50-60 милиарда евро. После пак наново докато си ги поискат и така шапка на тояга. Колко милиарда евро мислиш може да си позволят германците да изгубят? А и не само те? Видя какво стана с една белгийска банка. Това НЕ МОЖЕ да продължава просто.

Link to comment
Share on other sites

Като се срине еврото и зоната, да му мислят "западните" държави. Ние сме си свикнали на зле, и не е минало много време, че да сме забравили как се копа на къра. Земя за гледане бол - ще се храни криво ляво народа, даже сега сме по-малко от 90г. Щом тогава е можело, ще се справим и сега. Да му мислят изнежените държави какво ще правят.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, онея със по 20-30 пъти по-голям БВП от нас са изнежени, а ние тарикатите сме ебаси пичовете!

Кой, викаш ще иде на село?! :lol: Тея, дето сега са по кафетата? Искам да го видя това!

 

А еврото няма да падне. Все пак, имаше го и преди, като средство за разплащане между банките. Дори и съюзът да се разпадне, Еврото пак може да си остане. За бизнеса е добре.

Иначе Incinerator е прав. Ако няма Евро, марката ще е много скъпа.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, онея със по 20-30 пъти по-голям БВП от нас са изнежени, а ние тарикатите сме ебаси пичовете!

Кой, викаш ще иде на село?! :lol: Тея, дето сега са по кафетата? Искам да го видя това!

 

А еврото няма да падне. Все пак, имаше го и преди, като средство за разплащане между банките. Дори и съюзът да се разпадне, Еврото пак може да си остане. За бизнеса е добре.

Иначе Incinerator е прав. Ако няма Евро, марката ще е много скъпа.

Голямо БВП ама не е от картофи :) Пък тия от кафетата, като почнат да викат неволята от глад....

Link to comment
Share on other sites

При подобна ситуация искам веднага и България да влезе в кюпа с другите хрантутници. Пенсии от 2500 евра нагоре, заплати от студентската скамейка 3000 евра и нагоре.

 

Не виждам как ще стане. Такива пенсии и заплата са с пъти по високи от тези, които се получават в Западна Европа.

А по отношение на еврото - ясно е че ще продължи да съществува под една или друга форма. Тъй като ние сме във валутен борд, твърде вероятно е да останем закачени към новата валута.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам как ще стане. Такива пенсии и заплата са с пъти по високи от тези, които се получават в Западна Европа.

А по отношение на еврото - ясно е че ще продължи да съществува под една или друга форма. Тъй като ние сме във валутен борд, твърде вероятно е да останем закачени към новата валута.

 

Аз не казвам че ще стане, но в Гърция например е факт.

 

Борда ни съсипва. Пълна безсмислица е еврото да е 2 лева, трябва да е към 5.

Link to comment
Share on other sites

Борда ни съсипва. Пълна безсмислица е еврото да е 2 лева, трябва да е към 5.

 

Нищо не разбирам от икономика, но ако е 5лв, няма ли да станат много по-скъпи стоките? Една риза няма да ми е 100лв, а ще е 250.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не разбирам от икономика, но ако е 5лв, няма ли да станат много по-скъпи стоките? Една риза няма да ми е 100лв, а ще е 250.

Ще стане. Виж цените на имотите - те не са реални в еквивалента им в евро. Как може къща в София да е по-скъпа от къща в западна столица. Апартаментите в Пловдив пък са на цените на жилища в градове с приблизително същото население в Централна Европа. Ето за това Б-я вече е лоша инвестиционна дестинация.

 

Износа ни е много зле така или иначе, за да се почувства погрес при който и да е.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не разбирам от икономика, но ако е 5лв, няма ли да станат много по-скъпи стоките? Една риза няма да ми е 100лв, а ще е 250.

 

Ами помисли малко и ще се сетиш. Не е трудно, просто се замисли. Например помисли си какво става с килограм домати.

Link to comment
Share on other sites

Отивам и си ги набирам? Понеже аз все още мога да държа мотика... Но пък дали всички, дето забягнаха по градовете, ще се върнат на село? Защото...може и на вън да идат, да мият чинии, например...

Link to comment
Share on other sites

Ти си бати и комплексара. Спри се малко. Никой не го касае ти как ще си береш доматите. Говорим за цени, а ти отново показваш "мъжеството" си.

Link to comment
Share on other sites

Мога - показвам. Не си ми схванал тънката идея, скрита зад огромното ми его. Все още притежавам достатъчно земеделски земи, които поради обективни причини в момента са под аренда. Когато(ако) стане отново доходоносно да се занимавам със земеделие - ще се върна на село и ще го правя. Но при сегашната ситуация на пазара - не, благодаря. България, като предимно земеделска и туристическа страна е в крайно зависимо положение от този борд. Допълнително, има сериозна конкуренция, да не кажа жестоко подбиване на пазара с евтина продукция от Гърция и Турция. За туризма няма да говоря, след грандиозния скандал с централния(руския) офис на Алма Тур, който при сриването си повлече българския и се стигна до една хубава анти-реклама на туризма ни. Съответно в такава ситуация потребителските цени ще хвръкнат до небесата и едно кило домати няма въобще да е 5лв. А за стоките от първа необходимост няма да говорим. Тук може да намесим и стратегически проекти като АЕЦ "Белене", които биха били доста сериозна опора в такава ситуация(износ на ток) и прочие, и прочие. Но ще спра с обясненията си, защото егото ми го говори. Ай със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Проблема с доматите не е в цената им, а в ниската покупателна способност на населението. Все пак, в UK за био продукти се плащат много сериозни пари. Има фирми, които и в момента се възползват от това. Естествено, инвестицията не е малка...

Една от най-големите грешки на новите крадци(разбирайте управляващи), е че разтуриха работещи земеделски кооперации, за да ги съсипят, вместо по някакъв начин да ги запазят, преустройвайки ги в нещо друго, което да продължи да работи и да се разделя печалбата между собствениците на земята.

Link to comment
Share on other sites

Чета и ви се чудя на акъла на глупостите, които пишете.

Вие наясно ли сте защо цените на вносните плодове и зеленчуци са толкова ниски? Наясно ли сте какъв процент от населението е ангажиран в земеделието в развитите икономики? И в туризма?

 

Наясно ли сте какво ще стане ако излезем от валутния борд точно сега? Борда в момента е единственото нещо, което ни държи да не повторим събитията от '95-'97 година.

 

Аз лично не виждам бъдещето си в държава на сервитьори и селяни.

Link to comment
Share on other sites

 

Вие наясно ли сте защо цените на вносните плодове и зеленчуци са толкова ниски? Наясно ли сте какъв процент от населението е ангажиран в земеделието в развитите икономики? И в туризма?

 

 

 

Да, защото имам интереси в тази сфера, и да, защото жена ми работи вече 5 години в сферата на туризма, като в момента сме на път да създадем собствена тур-операторска фирма.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината аз не знам защо вносните плодове са по-евтини. И няма да се разсърдя, ако някой ми обясни като на идиот.

Link to comment
Share on other sites

Ето ти едно доста добро обяснение.

Дрън-дрън.

 

Цената е ниска заради огромните количества произведени зеленчуци и използваната технология. Не на последно место бих поставил и евтините горива и данъчни облекчения, които се предлагат на фермерите. От там и заплатите на персонала са няколко по-високи от нашите. Качеството на продуктите в Б-я и Западна Европа е едно и също. Никой не си играе да сортира ябълките и доматите по някакви неизвестни критерии и да ги изпраща в различните държави.

 

Ние неможем да произвеждаме по-евтина продукция, но можем да предложим по-високо качество за същите пари.

 

Ако излезем от Валутния Борд и еврото стане 5 лв, тогава се сещате как нашите домати ще бъдат пак евтини в банкрутирала Гърция.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...