Jump to content

Photo

Game of Thrones

• Please log in to reply
167 replies to this topic

#1 Gyumishev

Gyumishev

Ботевист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 963 posts

Posted 02 June 2011 - 21:45

Уникален сериал според мен!!Изгледах първите 5 серии на един дъх!!По добър сериал скоро не е излизал според мен!!
Posted Image

Edited by Gyumishev, 02 June 2011 - 21:49.

7418708166.png

#2 Runner

Runner

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5357 posts

Posted 02 June 2011 - 22:18

И на мен много ми хареса. Даве почнах книгите да чета, като препоръчвам на всеки да го направи преди да почне да гледа сериала.

#3 Fibaman

Fibaman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4125 posts

Posted 02 June 2011 - 22:46

И аз се зарибих, за 2 дни изгледах 7-те епизода. :) Мислех за книгата, но за сега ще я оставя, защото много пъти се получават разминавания м/у книгите и филмите и да не стане мешана скара. :)

tixo.gif => Искам да ми е тихо !

#4 Lil Scrappy

Lil Scrappy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2463 posts

Posted 03 June 2011 - 07:08

и аз съм го набелязал този сериал, но ще изчакам да излезнат всички серии преди да го почна !
офицялно сезона ще е от 10 епизода нали?

#5 host

host

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9809 posts

Posted 03 June 2011 - 08:51

И аз така разбрах, и вече е потвърден втория сезон ;)

#6 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 03 June 2011 - 09:04

Много бавно се развива. Чак в 6-7 епизод някакво развитие. Той скоро ще свърши..
Posted Image

#7 Runner

Runner

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5357 posts

Posted 03 June 2011 - 09:37

Спокойно, до момента са 6 книги, така че по-малко от 6 сезона едва ли ще направят.

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

#8 Fibaman

Fibaman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4125 posts

Posted 03 June 2011 - 09:49

Колкото до разминаванията с книгите - до сега такова нещо не съм видял, единственото е че в книгита са описани нещата с много повече подробности.

Аз не говорех конкретно за Game of Thrones, а попринцип. За добро или за лошо си поръчах 1-вата книжка, ще я прегледам и то ще си покаже дали ще се взима и 2-рата или не. :laughing:

#9 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 03 June 2011 - 09:52

Спокойно, до момента са 6 книги, така че по-малко от 6 сезона едва ли ще направят.

Е винаги това съм се чудил. Това е работа на режисьора. Да покаже 2 страници описание с 1 сцена. Емоции на героите, детайл по фона отзад и т.н. Не е ли постигнато?
Posted Image

#10 MyH4o

MyH4o

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts

Posted 04 June 2011 - 13:26

Всъщност излезлите книги до момента са 4. Петата на 12 юли, а общо ще са 7 при положение, че Мартин доживее да ги допише... Препоръчвам на който му харесва сериала, да погледне и книжките, просто са брутални, и в пряк и в преносен смисъл :lol:
Posted Image

#11 Gyumishev

Gyumishev

Ботевист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 963 posts

Posted 05 June 2011 - 08:34

Аз не говорех конкретно за Game of Thrones, а попринцип. За добро или за лошо си поръчах 1-вата книжка, ще я прегледам и то ще си покаже дали ще се взима и 2-рата или не. :laughing:

Колега а от къде поръча книгата?

7418708166.png

#12 Fibaman

Fibaman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4125 posts

Posted 05 June 2011 - 10:11

Колега а от къде поръча книгата?

Бях казал на един приятел да ми я поръча, че има регистрации и ала бала из сайтовете, но в крайна сметка си я взех от Хеликон-а срещу Халите. (става въпрос само за 1-вата книга, аз за нея говоря)
Иначе вариантите бяха от сайта на ик БАРД или от сайта на Хеликон. Може и другаде да я има, но не знам.

Edited by Fibaman, 05 June 2011 - 10:15.

#13 tosho_cool

tosho_cool

Напреднал Член

• WRZRU Moderators
  • PipPipPip
  • 166 posts

Posted 06 June 2011 - 18:54

Страхотен сериал,а книгата сега ще я търся из нета.:)

#14 Runner

Runner

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5357 posts

Posted 07 June 2011 - 00:07

8 серия нещо я претупаха ми се струва. Не знам защо не наблягат малко повече на детайлите...

#15 mobo

mobo

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4062 posts

Posted 07 June 2011 - 14:42

щото голяма част от потрбителската маса го гледа безплатно в нета, а не по ТВ барабар с рекламите, съответно трудно ще им се върже бюджета.

другия вариант е просто сценаристите и режисьора да са имали скапан ден.

третия е да подготвят почвата за Гранд Финале на сезона с нарочно смъкване на темпото и леко затишие.

обяснения да искаш.

-----------------------------------------------------
I am not sarcastic. I am just smart and funny person, surrounded by idiots!

#16 Светлия

Светлия

lion-air-e

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 posts

Posted 07 June 2011 - 18:24

:) А на мен нещо ми убягва сериала. Три или четири серии гледах, но нито една наведнъж, и все си викам може би следващата ще ме грабне, но не се получава. Не че е лош, но доста посредствен ми идва. То аз и два сериала съм изгледал пълни /Lost и Rome/ и може би защото все с тях сравнявам, досега повече от 4-5 серии от трети сериал не съм изтърпявал.

Всеки си има вкус де !

Gl&Hf !

#17 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 07 June 2011 - 23:11

:) А на мен нещо ми убягва сериала. Три или четири серии гледах, но нито една наведнъж, и все си викам може би следващата ще ме грабне, но не се получава. Не че е лош, но доста посредствен ми идва. То аз и два сериала съм изгледал пълни /Lost и Rome/ и може би защото все с тях сравнявам, досега повече от 4-5 серии от трети сериал не съм изтърпявал.

Всеки си има вкус де !

6 и 7-ми епизод става интересно вече. То в началото е само увертюра. Аз първите 5-6 епизода ги изгледах, за да виждам нови гледки и епични постройки.
Posted Image

#18 exabyte

exabyte

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4885 posts

Posted 08 June 2011 - 00:02

щото голяма част от потрбителската маса го гледа безплатно в нета, а не по ТВ барабар с рекламите, съответно трудно ще им се върже бюджета.

другия вариант е просто сценаристите и режисьора да са имали скапан ден.

третия е да подготвят почвата за Гранд Финале на сезона с нарочно смъкване на темпото и леко затишие.

обяснения да искаш.

Наивно е да смяташ че "голямата потребителска маса" дето гледа сериала е БГ зрители.

Всеки си има вкус де !

Сериала определено е един от малкото хубави в последните години.Последно с интерес гледах "Spartacus: Blood and Sand" Иначе Lost го омазаха още след първите 3 сезона, както и всички хубави сериали - Heroes, Prison Break, Battlestar Galactica и т.н.
Започнат ли да играят големите пари, сценаристите почват да изсмукват всичко що горе-долу би се вписало в сценария, само и само да направят повече сезони.
За Rome спор няма - гледал съм го 3 пъти и с кеф бих го гледал 4ти.

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!

readfv3ar1.gif

#19 mobo

mobo

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4062 posts

Posted 08 June 2011 - 09:31

Наивно е да смяташ че "голямата потребителска маса" дето гледа сериала е БГ зрители.

....

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

-----------------------------------------------------
I am not sarcastic. I am just smart and funny person, surrounded by idiots!

#20 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 08 June 2011 - 09:46

наивно е да смяташ че само в България има топла вода, както и че бюджета и печалбите не са фактор за качеството на дадена продукция.

В САЩ може да се гледа онлайн също от HBO GO! ли какво беше там. С месечен абонамент, който за Американците е несериозен. Дори Mobile версии има.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users