Jump to content
BulForum.com

[merged] Български заложници в Ирак


Abbadon

Recommended Posts

Просто трябва американците да се изтеглят от там това се видя отдавна...

Не знам вече какво да мисля.

 

Не знам колко съм прав обаче и в БГ да се тропнат толкова много войски и да се държат с хората като с животни и ние бихме били същите... но от друга страна убиват невинни за което са си много виновни...

 

Аве да ги ебаф... тъпа работа

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

LPFC,знам много добре.Само че ти си ок,аз съм ок,но има хора който мизерстват,знаеш ли кво е за един баща да не може да купи на детето си една шибана раница,за да не ходи с някакъв парцал на училище.Примери много мога да дам,виждал съм такива неща.Тези хора са отишли там заради тези пари,да покарат камиона и да изкарат някой лев,но както каза ГеоргиК-трябва да имаш и малко акъл,щото като знаеш каква е ситуацията в Ирак си е направо безрасъдно да си бръмчиш с камиона.Жалко е,че си отиват хора,но те са били наясно с този риск,като са тръгнали да вършат работа там.И няма нужда да обиждаме правителството,че нищо не е направило,че онези били такива,тези онакива.

Link to comment
Share on other sites

А вие да не мислите че целта на американците е сломяване на тероризма? Те си оплетоха кошницата вече... не ги интересуват наште мъки

Link to comment
Share on other sites

Само си мисля какво щеше да стане ако заложниците бяха американци. Но... "Какво тук значи някаква си личност"-българин.....

 

 

Няма кво да мислиш, не отдавна резнаха главата на тяхен човек без въобще да си мръднат пръста...Незнам кво се чудите, след всичките простотии които казаха и направиха нашите да не си помислихте, че нашите ще живеят!!? Единствените които в момента тъгуват са семействата на двамата българи...но мисля, че и те си знаеха....

Link to comment
Share on other sites

А вие да не мислите че целта на американците е сломяване на тероризма? Те си оплетоха кошницата вече... не ги интересуват наште мъки

 

 

Никва кошница не са оплели -- на скоро излезе статистика за загиналите US marines - над 1000.....Само незнам ние кво правим там задници да лижим!!?

Link to comment
Share on other sites

Какво си видял от живота, че мислиш така? Да си седял случайно с месеци без пари и да няма какво да ядеш, а?

 

сега определено няма да им трябват пари. отишли са на своя отговорност. сами си носят последствията. арабите не са виновни че искат да няма никой на територията им, а американците и те не знаят какво искат. интересно ми е само защо всеки се впряга толкова? на ден умират поне 20 човека който също така заслужават някакво уважение, а тука ние какво правим? оплакваме тия дето ги дават по телевизията. същото беше и като утрепаха Маргарита на тавана на блока. 2 седмици всеки бучеше, ревеше, скимтеше, вживяваше се, псуваше, кво ли на правеше... и 40 дена след смъртта й.. се едно нищо не беше станало !! къв е смисъла от тва изкуствено състрадание? няма да станете по-известни и това определно няма да ви направи повече "хора".

Link to comment
Share on other sites

А прави ли ви впечатление друго-на едни Филипински острови за един заложник има бдения,шествия,правителството първо казва че ще изтегли контингента,после отрича,води гъвкава политика.А в България-на приказки никой не може да ни надмине.Само че нищо не вършим.Имали сме твърда позиция и немижело някви си терористи да ни накривят калпака.Ква ни е позицията-на гъзолизци :sick

Link to comment
Share on other sites

ТИ ОТ КОЯ ПЛАНЕТА СИ БЕ ????

КАКВО ЗАСЛУЖЕНО СА СИ ПОЛУ4ИЛИ ЦИВИЛНИ ХОРА ИЗБИТИ ПО ПРЕСТЪПЕН НАЧИН БЕЗ СЪД И БЕЗ ПРИСЪДА ИБЕЗ ДА СА ИЗВЪРШИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

 

 

От тази. Добре, но ние защо се замесихме в този конфликт ??

И изобщо не оправдавам терористите.Това което правят е наистина нечовешко и варварско.

Link to comment
Share on other sites

къв е смисъла от тва изкуствено състрадание? няма да станете по-известни и това определно няма да ви направи повече "хора".

Да изкажеш някакво съчувствие или определена гажданска позиция не значи, че го правиш за да станеш известен или повече човек - то си е просто човешко.

Link to comment
Share on other sites

shte me izvinite 4e sam tolkova kraen oba4e dneska obiha edin ot nashite i ne mi e mu4no, sigurno shte kajite 4e ne obi4am stranata i naroda si, no ne e taka prosto mislq po edin vapros:Tova ne e nasha voina:confused Zashto sme tam :confusedZashto trqbva da se prodavame za neshto ot koeto nqma da imame polza i to nikakva :confused Zashto trqbva za da se haresame na nqkvi si qnki ili shvabi drupnati o4i ili kakvito i da bilo tam narodi da pojertvame sobstvenite si jivoti :confused.Tova sa vaprosite,koito mi se vurtqt postoqnno v glavata.I kato obiqt nqkoi ot tqh i si4ki trqbva da taguvame zashtoto nqkoi zaradi nqkakvi si prosti pari,koito ne moje da izkara s malko trud pot i sulzi trqbva da otiva na samoubiistvo i nie posle da go sajelqvame i da kazvame ''E toi e geroi umrq v Irak" ama nikoi ne kazva zashto umrq zashtoto e reshil 4e tova e decka igra i shte stoi i shte si pe4eli parite. :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

 

i vse pak MOITE NAI ISKRENNI SABOLEZNUVANIQ KAM RODITELITE I BLIZKITE NA ZAGINALIQ!!!

 

 

P.S. -- iskrenno se nadqvam 4e nqma da si otnesa 20% za mnenieto mi.

Link to comment
Share on other sites

сега определено няма да им трябват пари. отишли са на своя отговорност. сами си носят последствията. арабите не са виновни че искат да няма никой на територията им, а американците и те не знаят какво искат. интересно ми е само защо всеки се впряга толкова? на ден умират поне 20 човека който също така заслужават някакво уважение, а тука ние какво правим? оплакваме тия дето ги дават по телевизията. същото беше и като утрепаха Маргарита на тавана на блока. 2 седмици всеки бучеше, ревеше, скимтеше, вживяваше се, псуваше, кво ли на правеше... и 40 дена след смъртта й.. се едно нищо не беше станало !! къв е смисъла от тва изкуствено състрадание? няма да станете по-известни и това определно няма да ви направи повече "хора".

Absolutno sum suglasen. Otishli sa na absolutno sobstvena glava do tam - durjava, s koqto prakti4eski sme vav voina. Koi normalen, 4ovek shte otide edvali ne da se predade sam na vrajduvashtite s nas arabi. Da ne govorim, 4e za arabite v momenta nie sme kato turcite za nas predi 500 godini - gadni okupatori. Kakvo o4akvate da pravqt te togava? Ami daje i da bqha osvobodili zalojnicite, nashte pak shtqha da gi razstrelqt. Interesen e i drug fakt, 4e vapreki, 4e vidqha kakvo se slu4i s tezi 2ta, zav4era oshte 10 tira s napravlenie irak sa napusnali granicata ni. To biva biva tupotiq, ama teq ne zaslujavat i malkiq prast da si mrudnesh za tqh.

To taka i s medicite v libiq...tiq deto sa v dr gradove i si ba4kat kato gi pitaha kakvo shte pravite sega, sled kato vidqhte nespravedlivostta po slu4aq s arestuvanite ni medici. Te kvo kazaha - nqmam namerenie da se vrushtam v bg. Vmesto kato znak na protest da se izteglqt vsi4kite i da ostavqt libiq bez medici, poneje bulgarite tam sa 50% ot celiq im zdraven personal...nashite leketa si ostanaha...kel faida posle, 4e nqkoi si hodil s edi kakva si teniska.

To si ima i laf...tova, koeto sam si go napravish, nikoi drug ne moje da ti go napravi. A nie umeem mnogo dobre da se klepame sami...

I da, jal mi e za tezi shofiori...no tova nqma da promeni nishto, tirovete s napravlenie irak edvali shte sprat.

Link to comment
Share on other sites

Само едно ще ви кажа,то е достатъчно,поне за мен.По CNN kaзаха,че условието на терористите не е било да се освободят жените -заложници от Сащ,както нашчте "политици"твърдят.Условието е било да си оттеглим войските.А нашчте мазни изроди са лъгали през цялото време.

Link to comment
Share on other sites

Naskoro gledah film4eta na koito irakchani obezglavqvat koreez i amerikanez

i sum meko kazano pognusen.Teq izrodi hora li se vodqt?

Ebtati kak moje v 21 vek da se slu4vat takiva ne6ta...?

Eto do kakvo vodi shibanata politika na usa!

Te sa teroristi nomer 2...po tqhna vina umirqha i produljavat da umirat nevinni horicza.I vsi4ko tova zaradi materialni oblagi dosta suotvetno prikriti po vuzmojno nai nekadurniq na4in.

Ot druga arabskiq svqt e idealen za nabavqne na dobrovolzi-teroristi.

Ebati krainata forma na izvratenost deto e islqma.100% promivane na mozuka...

A za bg pravitelstvoto no comment...

Ogromen e broq na horata koito trqbva da budat nakazani po ujasno brutalen na4in!

Link to comment
Share on other sites

Така едно лошо нещо се случи снощи по новините са съобщили че единият заложник е убит от терористите и заплашват да убият и втория до 24 часа ако не им се изпълнят изканията :( :( :(

 

Според мен и другия българин ще убият колкото и да е лошо :( :cry щотото нашите ако изкаха да ги спасяват нямаше да си умиват ръцете само и да ни лъжат . И нямаше да казват не ходете в Ирак щото не е сигурна вашата свобода ! :cry

Link to comment
Share on other sites

Ami te nashte ne mogat da napravqt nishto zashtoto nqmat nikakva vlast. Te sa samo pionki v ryzete na USA. Kakvoto kajat golemite tova stava. Daje nqma da iskat da izteglqt kontingenta ni po prostata prichina che posle shte gi e sram. Kakvo da vi kaja bratq - jiveem v edna "idealna" "dyrjava" :sick

Link to comment
Share on other sites

СИГУРНО СА ВИНОВНИ КИТАЙЦИТЕ А ИЛИ ПАПУАСИТЕ

Престатни да пишеш само с главни букви :angry:.

13.  Не пишете прекалено разноцветно, с очеизбождащо голям размер на шрифта или пък само с главни букви. Помнете, че хората ще четат това, което пишете. Опити да компенсирате липсата на съдържание чрез използването на крещящо оформление са проява на лош вкус.
Link to comment
Share on other sites

МОЛЕТЕ СЕ ЗА БЪЛГАРИНА В ИРАК

 

Mod. Edit - Caps Lock sucks!

 

Случаят с българите в Ирак е прецедент, защото съдбата на нашите сънародници зависи единствено от трета страна -Америка.

Link to comment
Share on other sites

С Арабите трябва да се действа твърдо. Аз съм бил в Арабска държава 2 години и съм установил, че арабин не може да бъде приятел на християнин.Колкото и да е добър винаги може да ти забие ножа в гърба. С тях само твърда, непреклонна политика без абсолютни остъпки. Сега е моментът България да покаже на всички арабски държави, в частност Либия, че България не забравя свойте жертви и никога не прощава без да има възмездие. Трбява да се знае от всички народи, България никога в нейната си хилядолетна история не е позволявала да се ебават с нея.Нито преди нито сега!

Link to comment
Share on other sites

С Арабите трябва да се действа твърдо. Аз съм бил в Арабска държава 2 години и съм установил, че арабин не може да бъде приятел на християнин.Колкото и да е добър винаги може да ти забие ножа в гърба. С тях само твърда, непреклонна политика без абсолютни остъпки. Сега е моментът България да покаже на всички арабски държави, в частност Либия, че България не забравя свойте жертви и никога не прощава без да има възмездие. Трбява да се знае от всички народи, България никога в нейната си хилядолетна история не е позволявала да се ебават с нея.Нито преди нито сега!

 

Ne moga da go kaza po dobre ot teb.6te izlaza ako kaza 4e ne mi navlazni o4ite.

Da mu se nevidi bili sme na tri moreta nikoi ne se e ebaval s nas.A sega sme ku4kite na balkanite.Neka i nie pokazem malko tvardost.Da pratim voenni 6te zagubim malko oba4e 6te pokazem 4e s nas 6EGA NE BIVA. :angry1

Link to comment
Share on other sites

ТИ ОТ КОЯ ПЛАНЕТА СИ БЕ ????

КАКВО ЗАСЛУЖЕНО СА СИ ПОЛУ4ИЛИ ЦИВИЛНИ ХОРА ИЗБИТИ ПО ПРЕСТЪПЕН НАЧИН БЕЗ СЪД И БЕЗ ПРИСЪДА ИБЕЗ ДА СА ИЗВЪРШИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

 

 

При цялото ми уважение към разбираемите чувства на Бай Ганьо, и които и аз лично изпитвам, бих попитал не е ли също варварско, не е ли престъпление да бомбардираш населени места с касетъчни бомби, както правят американските освободители в Басра нопример? Знаете ли каква гадост са това касетъчните бомби...

Или да обричаш на глад цели континенти, използвайки за това световния лихвар МВФ ? Или с тъпа политика да ностройваш милиарди хора едни срещу други?

Дайте да не бъдем едностранчиви. С ултиматуми от типа - пуснете ги или ще сринем квартала, нищо добро не се постига, само се създават отмъстители. Вземете за пример немските безобрациа в Укрнайна и Белорусия прев Втората световна война.

В Белорусия под формата на репресии (за взривени мостове, за нападнати и отвлечени в плен немски войници и прочее) са избити 25 процента от населението, БУКВАЛНО ВСЕКИ ЧЕТВЪРТИ !!!!!! В резултат там са действали най-големине и успешни партизански съединения. Създаването на отмъстители е най-голямата глупост, която до сега са правели завоевателите, и което упорито продължават да правят.

Това, че онези терористи са говеда, е вън от съмчнение, разбира се, но тероризъм не израства просто ей така. За сведение тоя прословут Ал Заркауй знаете ли къде си е изгубил крака? В Афганистан, в бой с руснаците. И знаете ли кой го е финансирал и обучавал? Нашите нови големи американски братя.

Които гледат света в черно и бяло - тоя е добър, оня е лош.

Дайте да не допускаме тяхната грешка ! Светът е многостранчив.

Да обявяваме арабите като цяло за говеда е меко казано глупаво. И те, като нас, са си хора, след които се раждат и свястни, и психари.

Дано стане чудо и свеът се пооправи, защото иначе нещата никак няма да са добри.

 

 

Да си пожелаем мир.

Link to comment
Share on other sites

To taka i s medicite v libiq...tiq deto sa v dr gradove i si ba4kat kato gi pitaha kakvo shte pravite sega, sled kato vidqhte nespravedlivostta po slu4aq s arestuvanite ni medici. Te kvo kazaha - nqmam namerenie da se vrushtam v bg. Vmesto kato znak na protest da se izteglqt vsi4kite i da ostavqt libiq bez medici, poneje bulgarite tam sa 50% ot celiq im zdraven personal...nashite leketa si ostanaha...kel faida posle, 4e nqkoi si hodil s edi kakva si teniska.

To si ima i laf...tova, koeto sam si go napravish, nikoi drug ne moje da ti go napravi. A nie umeem mnogo dobre da se klepame sami...

I da, jal mi e za tezi shofiori...no tova nqma da promeni nishto, tirovete s napravlenie irak edvali shte sprat.

 

Няма да спрат нито тировете за Ирак, нито медиците ще се върнат от Либия.

Все едно да очаквам всички шофьори да станат по внимателни, да не карат с превишена скорост и да си слагат коланите само защото всеки ден дават автомобилни катастрофи отнели живота на не един и двама.

Както снощи какза майката на убития - не мога да виня никого за станалото.

Link to comment
Share on other sites

На такива действия трябва да се отговори само по един начин - ТВЪРДО, като изпратим още военни сили там.

Да си спомним миналото ни - ако един Българин е бил пленен от някоя чужда страна, сме обявявали война, защото сме били и трябва да станем отново онзи силна и сплотена България.

 

БЕЗ ОТСТЪПЛЕНИЕ

Link to comment
Share on other sites

На такива действия трябва да се отговори само по един начин - ТВЪРДО, като изпратим още военни сили там.

Да си спомним миналото ни - ако един Българин е бил пленен от някоя чужда страна, сме обявявали война, защото сме били и трябва да станем отново онзи силна и сплотена България.

 

БЕЗ ОТСТЪПЛЕНИЕ

ти или си на 10-тина годинки или не те слуша главата много много

пък явно си спал и в часовете по история пич....

Link to comment
Share on other sites

aбе тия хора никак не са добре.. как може бе, в кой век живеем? Да заколят невинния човек по такъв варварски начин!? :angry1 Тва е нещо нечувано просто... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...