Jump to content
BulForum.com

[merged] Български заложници в Ирак


Abbadon

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Ако помните бяха хванали и един български журналист с френски паспорт. Освободиха го, защото Франция не подкрепяше войната, защото нямаше контингент там, защото самия журналист е писал статии против войната.

Защо сега Лондон е под най-голяма заплаха от тероризъм, а не Париж или Берлин ?

 

Бай Ганьо дето беше писал, че ако хванели испанец нямало да го пуснат, е много далече от истината. А тя е, че няма как да хванат испанец, защото там испанци няма.

 

Разликата м/у арабин камикадзе и нашите шофьори е, че онези са готови да умрат заради идеята, а нашите заради пари.

Link to comment
Share on other sites

Разнопосочни сигнали идват от Кризисния щаб към МВнР и тайните служби. Соломон Паси каза, че похитените са в Мосул, ген. Борисов мълчи и призова за мълчание, а Доган каза "внимавайте"

 

Специална група на МВнР замина за Багдад, заяви министър Соломон Паси. Той поясни, че целта на дипломатите е да улеснят координацията на място между различните партньорски организации. Ген. Бойко Борисов отказа да съобщи дали е известно мястото, където се държат похитените българи. Той посъветва медиите да не създават напрежение, а Ахмед Доган призова да не “да си затваряме вратите”.

 

 

Ами май-май и политиците ни не са наясно как стоят нещата.... :sick

А "рязаната бургия" естествено ще си защитава единоверците :angry:

Link to comment
Share on other sites

Българските заложници в Ирак пред освобождаване?

 

11 юли 2004 | 00:49 | ФОКУС

 

 

 

София. Българските заложници в Ирак са пред освобождаване, съобщи за "Фокус" високопоставен правителствен източник от арабска страна, пожелал анонимност. Тази развръзка става възможна благодарение на активизирането на контактите и влиянието на българския премиер Симеон Сакскобургготски в арабския свят. По този начин посланието на българската дипломация със сигурност е достигнало до похитителите на двамата български шофьори Георги Лазов и Ивайло Кепов, отвлечени в района на Мосул преди дни.

Според арабския източник на агенцията похитителите са дали ясни сигнали, че са склонни да освободят заложниците. Български правителствени източници не потвърдиха, но и не отрекоха информацията на "Фокус".

Дано успеят да ги спасят.

 

Не искам да съм песимист,но на всеки е позната ориенталската мудност....

Дано да ги освободят!!!

За съжаление е така. Доста муднички са, ама то в тоя пек там и аз щях да съм така. Все пак има нещо друго, мюсюлманите имат голям Аеспект от техните духовни водачи и им се подчиняват. Така че ако някой такъв се застъпи за Българите си мисля че има шанс.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да съм песимист,но на всеки е позната ориенталската мудност....

Дано да ги освободят!!!

Link to comment
Share on other sites

Тия терористи са много зле. Трябва човек да е много смотан за да си мисли, че ще освободят всички терористи заради двама души. То се видя, че нашите бяха дотук :( ...

Link to comment
Share on other sites

Още ли няма никаква информация за нашите ?

 

Ми то за да си терорист трябва да си зле - едно е да защитаващ някакви интереси, съсвем друго да отвличаш невинни и да искаш нереални откупи. Но не са виновни и те - истинските виновници са тези, които им промиват мозъците, въпреки, че и те трябва да си понесат своята отговорност !!!

Link to comment
Share on other sites

Ми като живеем в смешна държава със смешни "политици".Знам,че звучи изтъркано,ама е така...

Link to comment
Share on other sites

Ми като живеем в смешна държава със смешни "политици".Знам,че звучи изтъркано,ама е така...

и какво биха направили политиците повече?? Американците дават много повече жертви ама не плачат като пу*ки......Друг е въпроса за самата война.

Link to comment
Share on other sites

България сама влезна в тази война и трябваше да се очакват рано или късно жертви просто беше въпрос на време

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега,отпишете го и другия човек,страшно,но факт.Все пак там се води война,всеки,който е там знае какво го очаква.Кофтито е,че нашите хора ходят там за пари,защото в България не могат да си изхранят семействата с мизерната заплата.

Link to comment
Share on other sites

ОЩЕ ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЧЕ АРАБИТЕ СА ИЗМЕТ БЕЗ КОЯТО СВЕТА ЩЕ БЪДЕ ЕДНО ПО ПРИЯТО И ЧИСТО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ .

 

АЗ ОБАЧЕ СЕ ЧУДЯ КАК ИМА ХОРА ТУК КОИТО ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СА НА СТРАНАТА НА ТАЗИ СГАН КОЯТО КОГАТО И ДА ИЗБИЕШ ВИНАГИ СИ ЗАКЪСНЯЛ .

Link to comment
Share on other sites

Американците започнаха войната те да си носят последствията.Но след като и ние се забаркахме там кадето нямаме работа ся си получихме заслуженото.

 

А политиците нищо не са направили. Само речи дават ...

А могат да искат помощ от НАТО нали ни приеха, можеха да се опитат да преговарят с терористите .

 

Но някои сериозно вярвал ли че изобщо саществува вероятност да ги освободят ??

Link to comment
Share on other sites

Наистина новината е трагична ... и сега с цовни и обиди отправени към иракчани нищо няма да направим ... тези които трябваше да направят нещо не го направиха ... сега ни остава само да се надяваме, че няма да убият и 2-рият наш сънародник ... мир на праха на загиналия български шофиор ...

Link to comment
Share on other sites

ОЩЕ ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЧЕ АРАБИТЕ СА ИЗМЕТ БЕЗ КОЯТО СВЕТА ЩЕ БЪДЕ ЕДНО ПО ПРИЯТО И ЧИСТО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ .

 

АЗ ОБАЧЕ СЕ ЧУДЯ КАК ИМА ХОРА ТУК КОИТО ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СА НА СТРАНАТА НА ТАЗИ СГАН  КОЯТО КОГАТО И ДА ИЗБИЕШ ВИНАГИ СИ ЗАКЪСНЯЛ .

Ей го още един "патриот". Не са ти виновни арабите, вземи разбери какъв е случая и после пиши само с главни букви.....

Link to comment
Share on other sites

Американците започнаха войната те да си носят последствията.Но след като и ние се забаркахме там кадето нямаме работа ся си получихме заслуженото.

 

А политиците нищо не са направили. Само речи дават ...

А могат да искат помощ от НАТО нали ни приеха, можеха да се опитат да преговарят с терористите .

 

Но някои сериозно вярвал ли че изобщо саществува вероятност да ги освободят ??

 

ТИ ОТ КОЯ ПЛАНЕТА СИ БЕ ????

КАКВО ЗАСЛУЖЕНО СА СИ ПОЛУ4ИЛИ ЦИВИЛНИ ХОРА ИЗБИТИ ПО ПРЕСТЪПЕН НАЧИН БЕЗ СЪД И БЕЗ ПРИСЪДА ИБЕЗ ДА СА ИЗВЪРШИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

Link to comment
Share on other sites

Направо съм потресена! Дори не се знае кой от двамата е убит. Представяте ли си какво име е на двете съпруги....

Пак си го обрахме заради американците, дадохме невинна жертва, цивилен може би ще си иде и втория. Само си мисля какво щеше да стане ако заложниците бяха американци. Но... "Какво тук значи някаква си личност"-българин.....

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега,отпишете го и другия човек,страшно,но факт.Все пак там се води война,всеки,който е там знае какво го очаква.Кофтито е,че нашите хора ходят там за пари,защото в България не могат да си изхранят семействата с мизерната заплата.

Не знаеш ли,че този хора там не са войници?

Пък и си мисля,че трябва да си много тъп,за да си рискуваш живота.Целта тук не оправдава средствата.Колкото и да си закъсал за кинти...

Link to comment
Share on other sites

Има нещо, което ме притеснява много....дали пак не сме избрали губещата страна??? То се видя, че оръжия за масово поражение няма, а и войната се закучи доста......не знам какво да мисля....

 

Едит:

Пък и си мисля,че трябва да си много тъп,за да си рискуваш живота.Целта тук не оправдава средствата.Колкото и да си закъсал за кинти...
Какво си видял от живота, че мислиш така? Да си седял случайно с месеци без пари и да няма какво да ядеш, а?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...