Jump to content
BulForum.com

[merged] Български заложници в Ирак


Abbadon

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply
Да бе, какво кара тез хора да ходят там? Чак толкова пари ли? Не проумявам.

 

sega kato se zamislq v kakva situacia sa bili.. (tova za ediniqt) => izvan golemiqt grad moje bi bez dobro obrazovanie, razveden s detence na 11 godini, sakrashvali sa go mnogo pati.. tova e ot ot4aqnie..

Link to comment
Share on other sites

Еми като няма как да си изхранваш семейството ще ходиш не в ирак, ми и отаттък. Ако това им е била единствената възможност на хората. Нима те са виновни, че са отвлечени от някви фанатици с промити мозъци ?

 

Are stiga gluposti be. Bashta mi beshe 5 godini da kara kamion v USA za da moje da uchi sestra mi tam. Chovekyt e aktior a ne niakoi poten prostak po potnik i naistina go napravi za nas. Samo che za 5 godini nishto ne mu se sluchi...malko akyl se iska batka...

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има глава на раменете да мисли. На мен и 10000 долара да ми предложат няма да отида. ПО добре мияч на чинии ама да съм жив отколкото с много пари в джоба ама ритнал бакърчето.

Дано поне нашите се свържат с онея и се опитат да платят за да откупят живота им. Така както направиха японците преди време. То май тва е единствения начин и единствената надежда.

 

Иван Гарелов спомена, че има само три държави в света, които по принцип не се церемонят с терористи - това са Израел, Русия и САЩ. Подреждам ги в ред, който според мен отразява степента на "нецеремонене", ако ме разбирате какво искам да кажа

 

Ми много ясно че не трябва да се церемонят с тях. Аз лично бих им резнал главиците на сички гадни фанатизирани мюсюлмани. Ами само се замислете за всички атенати и отвличания кои е виновен. Кои Християнин или Будист или Католик или каквато и да е друга религия върши подобни неща. Не че няма убийства ама те са единични случай. Няма друга религиозна общност склонна към подобно насилие. Да пребиваш с камъни жена си, да се самоубиваш щото видите ли ще отиде при Аллах, да отвличаш невинни и да излизаш с някакви ненормални искания.

Тея хора няма скоро да се цивилизоват и докато някой не се захване с тях целият свят ще бере много ядове.

 

Бтв как го разбирате това: "Кризисният щаб продължава работата си"...?

Може да опитват да се свържат с идиотите и да се договорят за откуп. Така както направиха японците. Платиха си хората и освободиха заложниците. Аз и по-горе казах че май това е единствения изход.

Link to comment
Share on other sites

Не е.Вимпел е създадена за удари в тила на врага по стратегически цели ПО ВРЕМЕ НА ВОЙНА.И доколкото знам до 1991 г. не е използувана като  група по простата причина,че сътрудниците и са били изключително ценни,били са подбирани най-добрите.Това си е чиста операция на разузнаването.

 

Това няма толкова голямо значение.

Според мен най-важното е, че тогава са действали перфектно и операцията се е основавала на суперизненадата. Тогава също не са знаели къде се държат заложниците и също са нямали никакво време да разберат местоположението им. Затова са предприели този драстичен, но наистина ефективен ход - без никакво церемонене с терористите.

Иван Гарелов спомена, че има само три държави в света, които по принцип не се церемонят с терористи - това са Израел, Русия и САЩ. Подреждам ги в ред, който според мен отразява степента на "нецеремонене", ако ме разбирате какво искам да кажа :woot

Link to comment
Share on other sites

Бе иди в Гърция бери портокали, в турция с дисагите, някъде където няма война бе!

 

Бтв как го разбирате това: "Кризисният щаб продължава работата си"...?

Link to comment
Share on other sites

Това няма толкова голямо значение.

Според мен най-важното е, че тогава са действали перфектно и операцията се е основавала на суперизненадата. Тогава също не са знаели къде се държат заложниците и също са нямали никакво време да разберат местоположението им. Затова са предприели този драстичен, но наистина ефективен ход - без никакво церемонене с терористите.

Иван Гарелов спомена, че има само три държави в света, които по принцип не се церемонят с терористи - това са Израел, Русия и САЩ. Подреждам ги в ред, който според мен отразява степента на "нецеремонене", ако ме разбирате какво искам да кажа  :woot

Аз просто пояснявам :)

След това руснаците тогава са имали инструмент и влияние в региона за да разберат къде са и кои са терористите,нещо което нашите го нямат и няма как и да го имат.

Гарелов е глупак.По принцип никоя държава не прави отстъпки на терористи.Русия веднъж направи страшни отстъпки на мангалите закоето всички там съжаляват.

Link to comment
Share on other sites

ИСТИНСКИТЕ ВИНОВНИЦИ СА ТЕРОРИСТИТЕ ,КОИТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕСЛЕДВАНИ ДО ПЪЛНОТО ИМ ФИЗИЧЕСКО УНИЩОЖЕНИЕ .

ТЕЗИ БЪЛГАРИ НЯМА ДА СА ПЪРВИТЕ НИТО ПОСЛЕДНИТЕ УБИТИ НЕВИННИ ГРАЖДАНИ НИТО В ИРАК НИТО КАДЕТО И ДА Е ПО СВЕТА .ЗА ТОВА КОГАТО НЯКОЙ ОБЯВИ ВОЙНА НА ТЕРОРИЗМА ВСИЧИ ЦИВИЛИЗОВАНИ ДЪРЖАВИ СЛЕДВА ДА ГО ПОДКРЕПЯТ СЪС ВСИЧКИ СИЛИ И СРЕДСТВА.

ТЕРОРИЗМА И ИСЛЯМСКИЯ ФУНДАМЕНТАЛИЗЪМ ТРЯБВА ДА БЪДАТ СМАЗВАНИ ОЩЕ В ЗАРОДИШ ПРИ ТОВА С ГРУБА СИЛА И НЕ МИ ГОВОРЕТЕ ЗА ПРЕГОВОРИ ,ХУМАНИЗЪМ И ДРУГИ ПОДОБНИ ГЛУПОСТИ - ЗАЩОТО ТЕЗИ ХОРА НЕ РАЗБИРАТ ОТ ДРУГО ОСВЕН ОТ НАСИЛИЕ

Link to comment
Share on other sites

Гарелов е глупак.По принцип никоя държава не прави отстъпки на терористи.

Не е точно така - съвсем пресен пример: Испания коренно промени политиката си точно след атентатите в Мадрид

Link to comment
Share on other sites

ИСТИНСКИТЕ ВИНОВНИЦИ СА ТЕРОРИСТИТЕ  ,КОИТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕСЛЕДВАНИ ДО ПЪЛНОТО ИМ ФИЗИЧЕСКО УНИЩОЖЕНИЕ .

 

Това е само върхът на айсберга,някакви изроди с промити мозъци,тука става въпрос за геополитически и стратегически интереси за десетилетия напред.

Ако не знаеш мога да ти обясня кой е Осама Бин Ладен,кои са талибаните и имат ли почва у нас и на Балканите,и т.н.т.Путин многократно обвини западняците за "двойния стандарт".

Това нито е първият,нито последния случай на гнусни политически машинации от ГЛОБАЛЕН мащаб.Да си чувал например за "Странната война"1939-1940?

Link to comment
Share on other sites

От гледната точка на обикновения човек нещата изглеждат доста просто и дори някак дразнещо ясно. Интересно ми е каква ли е истината за всичките тези така наречени "терористи" ... Колко ли от тях са просто поставени лица на силните на деня , за да всяват смут в обществото и да пречат на хората да се съсредоточат върху други проблеми ? Един човек много добре си го каза - откакто Буш стана президент , най-често употрябяваната дума стана терорист ... Дали пък той няма пръст в това . Ако поне част от казаното във филма , който ви препоръчах, е истина , то значи на Буш ама хич не му е чиста работата. Колкото до заложниците българи - има ли значение от каква националност са ? Хора са преди всичко и то невинни !!! Просто като са българи звучат по-близки и ние започваме да се страхуваме повече. Не сме изолирани от света и светът не е изолиран от нас ,така че това рано или късно щеше да се случи. Не е важното да се изтребят терористите , а е важно да се убият тези , които правят от хората терористи , защото арабите не са се родили фанатици , а хора , чиито съзнания са манипулирани още от деца ...

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така - съвсем пресен пример: Испания коренно промени политиката си точно след атентатите в Мадрид

и според теб ако сега ония говеда хванат някой испанец няма да му клъцнат главата а .

Link to comment
Share on other sites

и според теб ако сега  ония говеда хванат някой испанец няма да му клъцнат главата а  .

 

to se vijda 4e izobshto ne im puka koi sa otvlqkli.. ina4e shtqha li da vzemat za zalojnici tezi bulgari koito nqmat nishto obshto s voinata..

Link to comment
Share on other sites

и според теб ако сега  ония говеда хванат някой испанец няма да му клъцнат главата а  .

 

Това няма никакво значение. Научете се да схващате същността на нещата.

Ставаше въпрос за това, че една доста голяма и сериозна държава се поддаде на влиянието на терористите.

Link to comment
Share on other sites

Това е само върхът на айсберга,някакви  изроди с промити мозъци,тука става въпрос за геополитически и стратегически интереси за десетилетия напред.

Ако не знаеш мога да ти обясня кой е Осама Бин Ладен,кои са талибаните и имат ли почва у нас и на Балканите,и т.н.т.Путин многократно обвини западняците за "двойния стандарт".

Това нито е първият,нито последния случай на гнусни политически машинации от ГЛОБАЛЕН мащаб.Да си чувал например за "Странната война"1939-1940?

Осама е престъпник талибаните са мърша или за теб са братушки

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така - съвсем пресен пример: Испания коренно промени политиката си точно след атентатите в Мадрид

Испания промени политиката си,защото на власт дойдоха хора които бяха от самото начало против войната и присъствието на тяхни войски там,а дали това стана вследствие на тер. актове е доста спорен въпрос.Да не говорим,че тогава управляващите се държах неадекватно и лицимерно след взривовете и според мен това е по-голяма причина,да не говорим е в Испания всяка година се гърми.

Link to comment
Share on other sites

вече алджазира е излъчила 2 пъти как съпругите на джамата отвлечени се молят за милост от софияза последния полвин час,няма вести за смърт така че да се надяваме да живеят

Link to comment
Share on other sites

Испания промени политиката си,защото на власт дойдоха хора които бяха от самото начало против войната и присъствието на тяхни войски там,а дали това стана вследствие на тер. актове е доста спорен въпрос.

А защо дойдоха на власт тези хора? Точно преди атентатите опонентите им имаха преднина, която драстично се обърна след взривовете. Смешно е да се твърди, че няма връзка - то това си е единствената причина.

Link to comment
Share on other sites

Това няма никакво значение. Научете се да схващате същността на нещата.

Ставаше въпрос за това, че една доста голяма и сериозна държава се поддаде на влиянието на терористите.

ами да им клекнем и ние и целия свят и да ги оставим да си колят и убиват на воля да си правят каквото си искат и когато си искат и с които си искат .

НАЙ-МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ПРО АРАБСКИ (терористични)ИЗКАЗВАНИЯ ПО ТАЗИ ТЕМА -тероризма е опасен за целия свят ,той е вреден дори и за самите Иракчани-говоря за обикновенните хора .

Link to comment
Share on other sites

ами да им клекнем и ние и целия свят и да ги оставим да си колят и убиват на воля  да си правят каквото си искат и когато си искат и с които си искат .

НАЙ-МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ПРО АРАБСКИ ИЗКАЗВАНИЯ ПО ТАЗИ ТЕМА  -тероризма е опасен за целия свят  .

много точно казано е това за тероризма колкото и да е трудно борбата с него трябва да е водим!!!

Link to comment
Share on other sites

..... защото арабите не са се родили фанатици , а хора , чиито съзнания са манипулирани още от деца ...

манипулирани са ВЯРНО е манипулирани са от ИСЛЯМСКИЯ ФУНДАМЕНТАЛИЗЪМ и ако ние не внимаваме с тази напаст то тя много скоро може да се разпростре във всички държави които имат мусюлманско или смесено население

Link to comment
Share on other sites

То не е даже задължително процентът на населението , което да попада под влиянието на този ФУНДАМЕНТАЛИЗЪМ да надхвърля 0,1 , за да се достигне до доста неприятни резултати в глобален размер ... Работата е ,че тези които ги командват хич не са луди и това е лошото ...

Link to comment
Share on other sites

ами да им клекнем и ние и целия свят и да ги оставим да си колят и убиват на воля  да си правят каквото си искат и когато си искат и с които си искат .

НАЙ-МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ПРО АРАБСКИ (терористични)ИЗКАЗВАНИЯ ПО ТАЗИ ТЕМА  -тероризма е опасен за целия свят ,той е вреден дори и за самите Иракчани-говоря за обикновенните хора .

Мухахаха, и как така реши, че точно моето изказване е про-арабско, че и терористично :D :lol:

Понякога сте в състояние да скъсате човек от смях :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...