Jump to content
BulForum.com

Анализ на женското поведение


Recommended Posts

А според мен проблемът е друг - че и той, както и аз, е прекалено добър в това да бъде приятел, и момичето не иска да го загуби като такъв. Което още повече ме озадачава - защо 98% от хората мислят, че приятелство не може да премине в интимност или ако премине, нещата бързо ще се прецакат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

да, Боре, и аз съм на това мнение, това е проблема, защото преди да се появи това мое чувство, бяхме неразделни. Аристотел е казал(поне така бях чел:)) "приятелството може да завърши с любов, а любовта с приятелство не". но все пак можеше да пробва. може и аз да не съм кой-знае какво, но ... се ще се оправим, майна!

Link to comment
Share on other sites

Смятам, че приятелството с момче е нещо много важно за едно момиче. Лично аз никога не съм имала приятелка, с която да се кикотя, лигавя, да ходя на покупки и т.н. Винаги съм смятала, че помежду си жените са лицемерни и егоистични. Но приятелство между мъж и жена е нещо съвсем различно. Мъжете са лоялни, верни и винаги могат да окажат подкрепа или закрила - търсени и високо ценени приятели. Опитът връзката да се издигне на интимно ниво плаши заради промените, които неизменно води това със себе си. Не винаги двама души могат да бъдат интимни партньори без приятелсвото им да пострада от това. За повечето жени двете неща стоят на различно ниво и не знам защо като че ли не искат да приемат възможността за една такава връзка. При това...

@groover: това наистина е вярно (по мои данни - казано от Чарлз Калеб Колтън :tongue , не съм сигурна) И тук се намесва одеята, че ако си позволите интимна връзка, която завърши по неблагоприятен начин, с една дума - скъсате, приятелството ви ще се изгуби и ще остане заровено под пластове разочарование и болка. А тя сигурно не иска да те губи по този начин.

@Zerdhathul: "защо 98% от хората мислят, че приятелство не може да премине в интимност или ако премине, нещата бързо ще се прецакат." - За бързото прецакване ми е мисълта... Лично на мен ми се е случвало - с някого сме така да се каже приятели, излизаме заедно, кефим се, приятно ни е един с друг. В такава ситуация виждаш човека в една светлина. Изведнъж си пада по теб и се променя неузнаваемо - гледа втренчено, мига на стряскащо големи интервали, въздиша по обезпокояващ начин, отнесен е... Ясно е за какво става дума. Изчезва невероятното му чувство за хумор, което така те кефи просто защото се е заблял в очите ти и не е на тази земя (разбира се всичко е доста преувеличено, но смятам, че дава ясна представа за какво говоря, освен това когато става дума за отношение и поведение жената е във вихъра си и най-малката промяна й прави впечатление). С 2 думи - той не е същия.

При мен нещата в това отношение се развиха малко странно... но едва ли ви интересува личния ми живот :P

Link to comment
Share on other sites

защо 98% от хората мислят, че приятелство не може да премине в интимност или ако премине, нещата бързо ще се прецакат." - За бързото прецакване ми е мисълта... Лично на мен ми се е случвало - с някого сме така да се каже приятели, излизаме заедно, кефим се, приятно ни е един с друг. В такава ситуация виждаш човека в една светлина. Изведнъж си пада по теб и се променя неузнаваемо - гледа втренчено, мига на стряскащо големи интервали, въздиша по обезпокояващ начин, отнесен е... Ясно е за какво става дума. Изчезва невероятното му чувство за хумор, което така те кефи просто защото се е заблял в очите ти и не е на тази земя (разбира се всичко е доста преувеличено, но смятам, че дава ясна представа за какво говоря, освен това когато става дума за отношение и поведение жената е във вихъра си и най-малката промяна й прави впечатление). С 2 думи - той не е същия.

При мен нещата в това отношение се развиха малко странно... но едва ли ви интересува личния ми живот

 

Tva e napalno vqrno.Sled kato se zapoznae6 s nqkoi,i zapo4nete da izlizate ne6tata se promenqt.No kakvo da se pravi jivota e jestok :sick

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа нещо.Приятелство между момче и момиче е супер.

Ето идва и голямото "НО" и този момент е ,че рано или късно и двамата се влюбват в другия.За жалост това винаги става по различно време.И тъкмо когато е преглътнал чуствата си и другия се влюбва и става такава заплетена и сложна история,че....не ми се говори

Link to comment
Share on other sites

Еми не ви разбирам, мили хора. Аз бих дал мило и драго да си имам страшно добра приятелка, в която да се влюбя , тя да споделя чувствата ми и приятелството ни да премине във връзка. Ама много ми се иска това да се случи! И нищо в момента не е в състояние да ме накара да се съглася, че ще се променя, че вече между нас няма да е същото. Всъщност няма да е същото - ще е това, което е било досега, и нещо ново. Може би трябва да го преживея, да "тръгна" с някоя моя приятелка и да скъсаме брутално след 2 седмици. Единствено ако усетя това на собствения си гръб, тогава ще повярвам. Защото аз съм различен. С това не искам да кажа, че съм по-добър от вас - напротив, аз съм супер повърхностен и невеж тип. Но съм различен. И винаги ще бъда. Не защото се старая да бъда, а защото съм.

Малко изкривих темата, но нищо, няма да ми се сърдите, нали? :)

Link to comment
Share on other sites

Боре, Birth Decline е напълно права. и аз забелязвам същите промени у себе си. ужасно е! не съм си представял, че може да стане така, но стана:) не го пробвай, лошо ще стане и ще се чувстваш много зле. а за това колко си различен ,не знам, не те познавам доре, но не смятам, че си чак пък толкова.

Link to comment
Share on other sites

Само да ти кажа какво се получава когато станете интимни с най-добрата си приятелка.Основни теми като секс съответно и опит в него,бройкането на другия пол и коментарите примерно аз казвам :"Оле виж тая мадама к'ва е яка !,"Да ама жиж и обувките няма стил,иначе е хубава.Чакай чакай виж ония здравия пич,не е ли супер ?"На тоя ли му викаш,че е здрав ? Тая хурба безподобна !?"

И ей такива дребни работи кадето са ви карали да се смеете и да се радвате на другия изчезват,защото ти е неодобно да говориш пред сексуалния партньор така.И почвате да се отдръпвате един от друг.Накрая нещата където са ви сближавали, могат да се окажат ,че те ви разделят.Иначе в началото когато се почнете....а.....може би се чустваш най-щастливия човек.

Затова ако някаква такава любов се постарай да е на платонична основа.Така е много по-лесно.И все пак незабравяй:

ЛЮБОВТА Е САМО ЧУСТВО !!!

Link to comment
Share on other sites

Има един общоприет и неписан 'закон', че жената трябва да бъде охажвана, преследвана, спечелена...

 

Rule #1 След влак и след жена не се тича! (Винаги има следващ\a)

B)

Link to comment
Share on other sites

И ей такива дребни работи кадето са ви карали да се смеете и да се радвате на другия изчезват,защото ти е неодобно да говориш пред сексуалния партньор така.И почвате да се отдръпвате един от друг.

Не знам защо, ама с теб не мога и не мога да се съглася. Нищо лично де ;)

Ако на теб ти е неудобно да говориш с любимия си за нещо, значи има прекъсвания по трасето. Любовта сближава. Прави така, че да няма теми и проблеми, които да ти е неудобно да споделиш. Абе любовта рулз!! И ми липсва...

Link to comment
Share on other sites

Еми не ви разбирам, мили хора. Аз бих дал мило и драго да си имам страшно добра приятелка, в която да се влюбя , тя да споделя чувствата ми и приятелството ни да премине във връзка. Ама много ми се иска това да се случи! И нищо в момента не е в състояние да ме накара да се съглася, че ще се променя, че вече между нас няма да е същото. Всъщност няма да е същото - ще е това, което е било досега, и нещо ново.

И аз давах мило и драго за подобно нещо и с това си желание си спечелих странния поглед на 'обекта' (най-добрия ми приятел), май се постресна от промяната в мен и в отношението ми и се отдръпна. Всъщност не беше промяна, просто към приятелското ми отношение се добави и една тръпка, която ме побъркваше. Две години след това и той почувства нещо подобно, да не кажа същото, към мен. Тук се обръщам към DMX -

рано или късно и двамата се влюбват в другия.За жалост това винаги става по различно време.И тъкмо когато е преглътнал чуствата си и другия се влюбва

Наистина рано или късно нещата получават отзив и отговор и в другия. Но не съм съгласна, че винаги се разминават моментите... Зависи от хората, ако чувствата ти са достатъчно силни, за да не си позволиш да ги забравиш до момента, в който ти отговорят с нещо повече от само приятелство...

И ей такива дребни работи кадето са ви карали да се смеете и да се радвате на другия изчезват,защото ти е неодобно да говориш пред сексуалния партньор така.И почвате да се отдръпвате един от друг.Накрая нещата където са ви сближавали, могат да се окажат ,че те ви разделят.

Пак от личен опит - нищо не се промени. Продължаваме да се заглеждаме по разни момчета/момичета, разбира се с мярка и не се сещам за момент, в който нещата да са стигнали до повече от само заглеждане, споделяне на мнение, навиване за тройка (най-често на шега :P ).

Извод: всичко е толкова субективно, че няма накъде повече. Изходът от едно такова влюбване може да бъде различен в зависимост от обекта на чувствата ви, от начина, по който мисли той/тя и вие също... Смятам, че човешките взаимоотношения са нещо прекалено сложно, за да може да се ограничават в правила, закони и 'винаги се случва така'.

 

Ето ви още един кратък, съдържателен и ясен post :tongue

Link to comment
Share on other sites

Жените се отнасят с пренебрежение към онези, които ги обичат и обичат тези, които ги пренебрегват !!!

 

Gotovo analizirah ti jenskoto povedenie problema e reshen...makar che shtom vaprosa opira da jeni...nqkoi neshta NE trqbva da se opitvame da gi razberem te prosto sa si taka.

Link to comment
Share on other sites

Стига с тези клишета и ние четем дебели книги.ZGAN не съм съгласен с това.Ако те обичат значи те обичат,няма такива истории с пренебрегване

Link to comment
Share on other sites

Жените се отнасят с пренебрежение към онези, които ги обичат и обичат тези, които ги пренебрегват !!!

Мисля, че това е присъщо не само на жените. Нормално е когато почувстваш зависимостта на някого, това да ти вдъхне самочувствие и увереност, че той един вид ти принадлежи (глупаво звучи, но си е така...) и да ти стане малко скучен, ако нямаш някакви по-специялни чувства към него, които да превърнат тази зависимост в празник на душата.

Link to comment
Share on other sites

Жените се отнасят с пренебрежение към онези, които ги обичат и обичат тези, които ги пренебрегват !!!

Мисля, че това е присъщо не само на жените. Нормално е когато почувстваш зависимостта на някого, това да ти вдъхне самочувствие и увереност, че той един вид ти принадлежи (глупаво звучи, но си е така...) и да ти стане малко скучен, ако нямаш някакви по-специялни чувства към него, които да превърнат тази зависимост в празник на душата.

 

 

Е мисля че не винаги е така, но това е общия случай и мисля че при жените е доста по често срещан отколкото при мъжете...почти всяко момиче е на тоя принцип, дори и да не се усеща...

Link to comment
Share on other sites

Аве женското поведение е не обяснимо за мъжете, включително и за мен... Аз много кратно съм съм обеждавал това твърдение... Те могат да те разочароват до степен д априбегнеш до съмоубиство, а могат и да те карат да се чувствашв рая иди ги разбери... Но никога не трябва да си мислиш че е само 1 на света :)

Но както написа някой това е мн вярно нещо : След влак и след жена не се тича! (Винаги има следващ\a)

Link to comment
Share on other sites

Има и една друга приказка "За всеки влак си има пътници"....

Тя май не е много за тука ама все пак има нещо общо с темата :)

Link to comment
Share on other sites

Стига с тези клишета и ние четем дебели книги.ZGAN  не съм съгласен с това.Ако те обичат значи те обичат,няма такива истории с пренебрегване

 

Ей тва е. Гледайте на нещата по-чисто. Прекалено мнителни сте за всичко. Е при мен всичко е идеално. Това предполагам че само по себе си не е добре...в случай че не излезе нещо друго лошо. Айде малко по-позитивно го давайте.

Link to comment
Share on other sites

Mi analiz na jenskoto povedenie ......:

 

Mi kakvo povedenie ... kvi 5 leve ... kvo more na Sunny Beach za julti stotinki ???

 

Povecheto momicheta sa edni i sushti - prosto niama razlika ...

 

Tiahnoto povedenie e dosta Excentrichno, egoistitchno, netaktichno ...

bezkraino samodovolno ... i protivno - osobenno kogato znaiat sus sigurnost che momcheto sreshtu tiah e ludo vlubeno v neia ...

 

Kakvo moje da se naprvi po sluchaia ??????

Link to comment
Share on other sites

Kakvo moje da se naprvi po sluchaia ??????

Може би да не се съди за всички по една (или няколко), което от самосебе си би довело до решението на проблема - life goes on.

Хора нетактични, самодоволни, егоцентрични и егоистични колкото щеш на този свят - и от двата пола. Поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...