Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Очаквам или конструктивен отговор, или да се спре да се призовава за действия извън напиването и псуването, защото ако такива реални действия няма, напиването и псуването са най-добрата и отпускаща опция.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Конструктивни предложения:

1. Повторение на действията от 1989г.

2. Повторение на действията от 1997г.

3. Гърция също дава подобаващ пример.

 

Три стигат ли?

 

Докато не се излезе на улицата, но не с фойерверки в ръце и цигари в уста, нещата ще си останат плюнки и фишеци пред огледалото или на масата.

И за да изпреваря следващия ти въпрос: Ако отида сама, ще си помислят, че имам среща...

Link to comment
Share on other sites

Ама нали се сещаш, че трябва да има някакви наченки на гражданско съзнание, за да има ефективни протести? И че въпросните хипотетични протести тъкмо както в Гърция ще бъдат опорочени от нео-националистки групировки и от няколко опозиционни партии :)

 

И ако все пак желаете да покажете нещо някому - утре в 13:00 пред парламента ще има протест. Студенти и природозащитници. Сигурно ще смрънкате, че е работен ден, че е далече, че... :sayjin

Link to comment
Share on other sites

утре в 13:00 пред парламента ще има протест. Студенти и природозащитници.

 

Тия пък за какво протестират?

 

И за да изпреваря следващия ти въпрос: Ако отида сама, ще си помислят, че имам среща...

 

Никога няма да се заям на ниво "А ти що не идеш", аз всъщност не се и заяждам, просто казвам, че има нужда от някаква по-стройна организация на подобни протести.

Link to comment
Share on other sites

Все едно няма за какво да се протестира, тук, в България може да си протестираш за каквото ти хрумне, защото има толкова нередни неща ... няма нужда да обсъждаме темата според мен .

:)

Link to comment
Share on other sites

Ама нали се сещаш, че трябва да има някакви наченки на гражданско съзнание, за да има ефективни протести? И че въпросните хипотетични протести тъкмо както в Гърция ще бъдат опорочени от нео-националистки групировки и от няколко опозиционни партии :)

 

И ако все пак желаете да покажете нещо някому - утре в 13:00 пред парламента ще има протест. Студенти и природозащитници. Сигурно ще смрънкате, че е работен ден, че е далече, че... :sayjin

 

А къде се изпари това гражданско съзнание за 15-20 години? Не, не мисля, че се е изпарило - имаме го и аз, и ти, и Курунир, и т.н. Но просто седим и чакаме някой да почне пръв, за да го последваме като едно стадо. Щото сме си стадо овце. Но пак и истината е, че нямаме лидери, каквито имаше през 1989 и 1997. Защото не вярваме вече. И овцете дори се научават да различават овцете от вълци в агнешка кожа.

 

Тия пък за какво протестират?

Никога няма да се заям на ниво "А ти що не идеш", аз всъщност не се и заяждам, просто казвам, че има нужда от някаква по-стройна организация на подобни протести.

 

Не ми казвай, че питаш за какво протестират студентите? Последните две седмици само това се коментира...Не е нужна организация, а "герой" или лидери, които да поведат стадото. Случките от посочените по-горе години тръгнаха точно от студентските среди...Което отговаря на въпроса за липсата на примери - вече няма будни студенти, а само.... опа, друга тема...пък и не мога да ги виня...

 

ЕТО още няколко "повода" за протест:

Измамата на Булгаргаз

Разкриването й без последствия

Последствията - бъркането ВТОРИ ПЪТ в джоба НИ

Link to comment
Share on other sites

13-та заплата за депутати

 

По 2000 лв коледни пари пак за депутати

 

КАКВА КРИЗА, БЕ? КАКВИ 5 ЛВ? :angry1

А някои "прости" люде няма да получат 12-та заплата! :angry:

 

Дебелогъзи мързеливи търтеи! Докога, НАРОДЕ, ще ги търпиш и хрантутиш? Хора, СЪБУДЕТЕ СЕ! ДО ИЗБОРИТЕ ВЕЧЕ ЩЕ Е КЪСНО...

:laughing: :laughing: :laughing:

Дай му кафе на народа...Ама не вярвам да си извади мутрата от чалга-помията, колите и т.н. и п.р. С две думи народа го боли уя.

 

Пък за протестите - протестиращите си лаят, власта си драпа ташаците.

Link to comment
Share on other sites

А къде се изпари това гражданско съзнание за 15-20 години? Не, не мисля, че се е изпарило - имаме го и аз, и ти, и Курунир, и т.н. Но просто седим и чакаме някой да почне пръв, за да го последваме като едно стадо. Щото сме си стадо овце. Но пак и истината е, че нямаме лидери, каквито имаше през 1989 и 1997. Защото не вярваме вече. И овцете дори се научават да различават овцете от вълци в агнешка кожа.

Не ми казвай, че питаш за какво протестират студентите? Последните две седмици само това се коментира...Не е нужна организация, а "герой" или лидери, които да поведат стадото. Случките от посочените по-горе години тръгнаха точно от студентските среди...Което отговаря на въпроса за липсата на примери - вече няма будни студенти, а само.... опа, друга тема...пък и не мога да ги виня...

 

ЕТО още няколко "повода" за протест:

Измамата на Булгаргаз

Разкриването й без последствия

Последствията - бъркането ВТОРИ ПЪТ в джоба НИ

Браво а студентите ако се замислиш нямат по малко вина от държавата че и повече квото и да си говорим народа и него не го бива а пък като дойде друг на власт бат бойко да кажем кво ще направи всичко 6+ ли чакайте да стане а да не говорим че тва правителство го сравниш с което и да е минало е направило много повече така че не става само с плюене трябва и акъл.

Link to comment
Share on other sites

Браво а студентите ако се замислиш нямат по малко вина от държавата че и повече квото и да си говорим народа и него не го бива а пък като дойде друг на власт бат бойко да кажем кво ще направи всичко 6+ ли чакайте да стане а да не говорим че тва правителство го сравниш с което и да е минало е направило много повече така че не става само с плюене трябва и акъл.

 

Това правителство било направило КАКВО? Искаш да кажеш че те са свършили нещо полезно или просто са осрали по-мощно и повече? Той Станишев се хили само и ги реди едни кой какво трябвало да направи и как в цяла европа трябвало да уволнят финансовите си министри, но в крайна сметка парите от еврофондовете така и не дойдоха, нали? Подиграват се с пенсионерите и като гледам докато ние стигнем до пенсия положението няма да е по-розово. Отдавна не бях се замислял дали има смисъл да продължавам да живея в България, наскоро пак взех да се чудя какво правя тука.

Link to comment
Share on other sites

Това правителство било направило КАКВО? Искаш да кажеш че те са свършили нещо полезно или просто са осрали по-мощно и повече? Той Станишев се хили само и ги реди едни кой какво трябвало да направи и как в цяла европа трябвало да уволнят финансовите си министри, но в крайна сметка парите от еврофондовете така и не дойдоха, нали? Подиграват се с пенсионерите и като гледам докато ние стигнем до пенсия положението няма да е по-розово. Отдавна не бях се замислял дали има смисъл да продължавам да живея в България, наскоро пак взех да се чудя какво правя тука.

 

Точно. На всичкото отгоре се накараха на горкия човечец от "Еврото", как така са посмели да им спрат паричките от фондовете и на какво основание, раз*иш ли!!! И се подиграват не само с пенсионерите - полицаите "пушат" пред МВР, а в Парламента на следващия ден раздават премии, а по улиците гаменчетата вилнеят и трепят - и тях ги боли фара, но няма лекар за това, щото по това време и те протестират за преливането на парите от бюджета директно в джоба на борда на директорите на болницата. И скоро ще трябва да се учим на европейска храна, щото фермерите и те протестират, сигурно ги е заболял и тях *уя...

 

Ники, за сажаление бягството от проблема не решава проблема. И да, може да дойдат пак боклуци след тези, но ако и тези не изгоним, значи сме съгласни с формата и начина на управление! Нима?

Link to comment
Share on other sites

Добре, не сме съгласни. Работата е, че не виждам алтернатива. Кой да изберем и да ги замести?

Който и да хванеш са все боклуци. Единственото решение е да итрепем половината, та другата половина да почне да си върши работата с едно наум.

Но няма да стане. Защото сме овце.

Link to comment
Share on other sites

Демокрация няма, така че не чакайте парламентарните избори с прекалено голям трепет. ;)

 

На базата на личните ми наблюдения, двете големи групи са от хора сляпо заграбващи ресурси (каквито се сетите) и такива на които им пука за планетата, тоест им пука за собствения си дом, но на пракитка са егоисти по един по-висш начин - причината поради която им съм привърженик. :)

 

Като се тегли чертата изборът е между:

 

- любящо човешко същество

- първосигнално зомби сътворено от страх, манипулация и недоверие

 

Идват дните в които слънцето, нашия пазител (и синонимите му познати от религиите), както си искайте го наричайте... без особено значение е, ще поеме отново на север и ще стопли Земята, за да можем и ние да продължаваме да пишем глупости из Интернет, дъвчейки вафли пред монитора. :bgrin:

 

Обичайте се, другото са подробности. Весели празници от afx inc. :love

Link to comment
Share on other sites

Обичайте се, другото са подробности. Весели празници от afx inc. :love

 

То хубаво, ама това "afx inc." никак не се връзва с хипарската ти любяща натура. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като се тегли чертата изборът е между:

 

- любящо човешко същество

- първосигнално зомби сътворено от страх, манипулация и недоверие

 

Идват дните в които слънцето, нашия пазител (и синонимите му познати от религиите), както си искайте го наричайте... без особено значение е, ще поеме отново на север и ще стопли Земята, за да можем и ние да продължаваме да пишем глупости из Интернет, дъвчейки вафли пред монитора. :bgrin:

 

Четейки това почвам да се усъмнявам нещо в тези вафли. Да не би да са собствено производство "с хранителни добавки" в тях? :)

Link to comment
Share on other sites

Точно. На всичкото отгоре се накараха на горкия човечец от "Еврото", как така са посмели да им спрат паричките от фондовете и на какво основание, раз*иш ли!!! И се подиграват не само с пенсионерите - полицаите "пушат" пред МВР, а в Парламента на следващия ден раздават премии, а по улиците гаменчетата вилнеят и трепят - и тях ги боли фара, но няма лекар за това, щото по това време и те протестират за преливането на парите от бюджета директно в джоба на борда на директорите на болницата. И скоро ще трябва да се учим на европейска храна, щото фермерите и те протестират, сигурно ги е заболял и тях *уя...

 

Ники, за сажаление бягството от проблема не решава проблема. И да, може да дойдат пак боклуци след тези, но ако и тези не изгоним, значи сме съгласни с формата и начина на управление! Нима?

Браво, браво фермерите протестират ок нещата с фондовете не са много наред но знаеш ли кво става като скоро мина една проверка на фермерите от разплащателната агенция и опааа ами те и на фермерите не им е хич чиста работата ама тва никой не го гледа, никой не гледа че в момента окръжна (стига да не се бъркам но мисля че не) има чисто ново родилно съпоставимо с това на една мн добра частна болница и че благодарение на директора на УМБАЛ доц.Баташки се построи "Денталния факултет към МУ" който хич не е зле да не говорим за колко още много неща специално и в града са се случили по време на това правителство.

Link to comment
Share on other sites

Това правителство наистина направи някои неща, но така затлачи реалния ход на доходите и парадира с НЕ прилагането на законите, че дразни всички.

Link to comment
Share on other sites

В Бълхария всички са страшни родолюбци. Милеят за родината, съблюдават за спазването на традициите и границите и. Сигурно за това редовно препикават подлези, спирки, жилищни входове и пр. и пр., маркирайки територията си.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...