Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Момчеее, момчееееееее.....И какво ще направиш?Мислиш се за новия Апостол на Свободата?Нищо против идеята, ама с такова смешно клипче/даже и клипче не е/ се надяваш да извадиш главите на хората от задниците им?Успех!Ще следя кариерата ти тук с внимание. ;)

Пък и за какъв протест иде реч?Кой срещу какво протестира?За какво се борят тези, които ще протестират?За свобода?Равенство?Братство?

Свобода си имаме.По-точно имаме слободия.

Равенство?Всички сме равни, само дето някои са по-равни от другите.

Братство?Кого би нарекъл искрено "братко" днес?

И какво ще се постигне с поредния протест?Става "всяко чудо за 3 дни" - хората вече не се трогват, а при поредния протест псуват протестиращите за задръстванията и т.н. Нека не звуча цинично, ама с тия протести ще преместите на някому хуя.Секуро ще му направите, както се казва.Вместо да ми висите пред НС като прани гащи, да пафкате тревица и да жулите биричка на жълтите павета, размахвайки бездарно нацапотени лозунги - що не се спретнете да свършите нещо наистина полезно, пък макар и дребно?Като например да се оплаквате по-често в "Защита на потребителя", да сигнализирате за корупция, когато някое ченге ви поиска пари и тъй нататък?Нека първо да си изживеем "Новото Възраждане", че тогава " да въстане роба".Как мислиш?

 

 

Допълнение:Както каза току-що съквартирантът ми:"Пич, в един не толкова отдавнашен период хората се срамуваха да се нарекът българи.Сега всички се наричат българи...само и само да могат да докопат нещо!"

Link to comment
Share on other sites

стадо не знам кво ми наскачахте...

темата, клипа и като цяло протеста явно не са за вас, така че можеше спокойно да прескочите темата.

Link to comment
Share on other sites

Смешно и безидейно.

Друг е проблемът, драги. Но най-лесно е да се обвияват управляващите, нали?

 

Част от проблема са управляващите. Решението за тях е най-лесно, обаче - ритници по задниците.

Link to comment
Share on other sites

Стадо ще викаш на някой друг, едър рогат добитък такъв.Като не си стаден екземпляр, иди сам на протест, прояви инициатива.Покажи че си нещо.Лесно е да обидиш на стадо.Я кажи какво си направил бе, индивидуалист такъв? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

http://vbox7.com/play:5b3c6cac

 

14 ЯНУАРИ 2009-та - НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ

 

Години наред ние, СТУДЕНТИ и ГРАЖДАНИ живеем на дъното, живеем в страната на МАФИЯТА, БЕЗЗАКОНИЕТО и АМНЕЗИЯТА.

 

НО СТИГА ВЕЧЕ! Ние няма да сме РОБИ на управниците ни, нито те ще са нашите господари - те са НАШИ СЛУЖИТЕЛИ, които НИЕ ИЗБИРАМЕ, НИЕ КОНТРОЛИРАМЕ И НИЕ ЩЕ СМЕНЯМЕ! НАШЕТО ПРАВО НА КОНТРОЛ ще упражним НА УЛИЦАТА - СЛЕД КАТО ЛИПСВА ПОЛИТИЧЕСКИ МОРАЛ за достойно поведение и поемане на отговорности!

 

Защо започваме серия протести на 14.01.2009-та?:

 

ЗАЩОТО:

 

- СМЕ НАРОД С ВЕКОВНА ИСТОРИЯ И ЛЮЛКА НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ, А НЕ СТРАНА ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ;

- НЯМА ДА ТЪРПИМ БЕЗНАКАЗАНО ДА ИЗБИВАТ КОЛЕГИТЕ, ПРИЯТЕЛИТЕ и ДЕЦАТА НИ, НЯМА ДА ЖИВЕЕМ В СТРАХ;

- НИ ПИСНА да сме поколението на "500 лв", ГОДИНИ НАРЕД ДА ЖИВЕЕМ В НАЙ-БЕДНАТА И КОРУМПИРАНА ДЪРЖАВА В ЕВРОПА, В КОЯТО ДОРИ СЛЕД 2 ГОДИНИ ЧЛЕНСТВО В ЕС НЕ Е ВЪЗПРИЕТА НИТО ЕДНА ЕВРОПЕЙСКА ПРАКТИКА;

- ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ, ДА СЕ ОБРАЗОВАМЕ И ДА СЕ РАЗВИВАМЕ НЕ В ЧУЖБИНА, А В СВОЯТА РОДИНА;

- ИСКАМЕ БЪДЕЩЕ ЗА ДЕЦАТА СИ В БЪЛГАРИЯ.

 

СТИГА МИЗЕРИЯ, СТИГА КОРУПЦИЯ - ИСКАМЕ ОБНОВЛЕНИЕ, ИСКАМЕ ШАНС, ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ НОРМАЛНО!

 

Обръщаме се към всички наши колеги студенти от цялата страна да се включат в протестите в София или да организират по места шествия, митинги пред областните управи и кметствата, за да кажем заедно и мощно СТИГА ВЕЧЕ!

 

Излезте с нас на 14.01.2008г от 11.00 часа. Шествието започва традиционно от зала "Христо Ботев" в откраднатия от нас, младите Студентски град, преминава през бул "Драган Цанков" и завършва с митинг пред Народното събрание, където "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА".

Link to comment
Share on other sites

Стадо ще викаш на някой друг, едър рогат добитък такъв.Като не си стаден екземпляр, иди сам на протест, прояви инициатива.Покажи че си нещо.Лесно е да обидиш на стадо.Я кажи какво си направил бе, индивидуалист такъв? :laughing:

 

 

аве момче ти акъл имаш ли?

според теб защо ще пусна темата ако няма да ходя? или ако не го чувствам? да трупам мнения ли кво?

аз не мога да разбера, ти като ама капка нямаш интерес защо пишеш?

казах ти! не си съгласен имаш други виждания - квото ще да е

 

просто не пиши!!!!

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, това твоето си е безсмислено плюене в пространството. И ще бъде такова поне докато не предложиш адекватни методи за подобряването на ситуацията в България.

С някакви патриотарски клипове няма да постигнеш много. Промяната трябва да се случи на друго ниво, но за това, уви, не сме достатъчно зрели като общество.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, това твоето си е безсмислено плюене в пространството. И ще бъде такова поне докато не предложиш адекватни методи за подобряването на ситуацията в България.

С някакви патриотарски клипове няма да постигнеш много. Промяната трябва да се случи на друго ниво, но за това, уви, не сме достатъчно зрели като общество.

 

 

 

моме чети малко преди да пишеш

НЕ АЗ СЪМ СЪМ ЗАПОЧНАЛ САМОТО ДВИЖЕНИЕ

ВЕЧЕ ИМА ХИЛЯДИ ХОРА КОИТО ЩЕ ПРИСЪСТВАТ

 

и ако мислиш че е плюене в пространството - тогава ти само стой и гледай без да плюеш

 

на мен просто ми писна вече на к.ра от скапаната държава и ще ида там за да покажа че ми е писнал - ясно ми е че ефект няма да има, но поне за себе си ще ида!

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, и всяка идея за протест е добра (вижте другите нации какви протести правят само в какви мащаби и постигат доста промени), но явно е нужно много повече от един обикновен протест, за да се промени нещо. Жалко че само като опре ножа до кокъла, се вдигаме. Примерно зимата на 1997-ма.

 

Нещата са нетърпими вече, и жалкото е че вече дори тия които се вдигат, им нямаме доверие, защото в днешно време нещата са толкова зле, че всеки гледа както може да извлече изгода от Всичко.

 

Иначе успех, макар че каквито и революции да се вдигнат, нямаме човешкия потенциал да се оправим сами. Вижте само каква младеж се възпитава в тия условия.

Link to comment
Share on other sites

Типично - не знам как трябва да е , ама и така не е. Като не искате ( не можете, не знаете....) как трябва да стане - поне не пречете на тия които все пак имат куража да опитат (дори и това да не е начина). Човек се учи от грешките, своите и чуждите. Но ЧОВЕК!

Link to comment
Share on other sites

Типично - не знам как трябва да е , ама и така не е. Като не искате ( не можете, не знаете....) как трябва да стане - поне не пречете на тия които все пак имат куража да опитат (дори и това да не е начина). Човек се учи от грешките, своите и чуждите. Но ЧОВЕК!

Да де, само дето няки сме опитвали...., понаучили сме си урока и знаем, че не е това начинът ! Протести, митинги, еуфория и какво ? Заминат си едните боклуци и на тяхно място дойде друга гад - току що изпълзяла из между дъските ! Та да попитам, коя е аллтернативата на сегашните боклуци, онзи шизофреник Волен или Сам Господ Бог от небесата, мафиот №1 Бат' Бойко !?! Обществено самосъзнание ни трябва и нетърпимост към статуквото !

....Секуро ще му направите, както се казва.Вместо да ми висите пред НС като прани гащи, да пафкате тревица и да жулите биричка на жълтите павета, размахвайки бездарно нацапотени лозунги - що не се спретнете да свършите нещо наистина полезно, пък макар и дребно?Като например да се оплаквате по-често в "Защита на потребителя", да сигнализирате за корупция, когато някое ченге ви поиска пари и тъй нататък?

 

Ей това е начина и не само... Не е луд този който яде баницата, нали се сещате !? Които и да са на власт, няма ли контрол от страна на нацията - все в същите лайна ще си тънем ! Защото властта (във всичките и форми) развращава!

Link to comment
Share on other sites

Трифо, ако ти предложа да мяташ запалителни течности по НС, да разрушаваш сгради, магазини, да палиш коли, да биеш полицаи, да хвърляш камъни по депутати и управници, ще го направиш ли?Защото СПОРЕД МЕН единствено така ще стреснем свинете на върха.Разум имам и го употребявам в по-конструктивна/или деструктивна, зависи от гледната точка/ насока.

Link to comment
Share on other sites

Абе пичове, нямам намерение да чета всички глупости в темата, за това направих един бърз оглед отгоре-отгоре.

Мисля си... абе "младата младеж" много инициативна ми се вижда в последните години - то митинги, то протести, то благотворителни концерти, то [X]-та в Skype.

Все сме съпричастни, все страдаме за себе си и за околните и все... - Обвиняваме другите за това!

 

Еколозите не спасиха Рила, като задръстиха движението на София за няколко часа.

Съпричастните не спасиха Иракли, като се надрусаха и напиха на концерт в Борисова градина.

И момчето от случката в Студентски не възкръсна, след Х-овете в скайпа.

 

След като всички искате да направите страната ни по-добра, по-можеща и по-развита...

да дадете "бъдеще на децата ни", да не "живеете за 500лв", да не преживявате "чрез" и "за" "родната корупция"... и така нататък, все в този ред на мисли...

 

Ами седнете си на гъзовете /без извинение/, изучете се, поставете си цели в живота - станете депутати, президенти, министри - ама такива, с идеални виждания. Нали ще промените страната? Нали ще оправите нещата? Постройте курорти по европейски образец, развийте туризма!... примерно...

 

Не ви харесва, какво става в държавата, но не парвите нищо да го промените. Или не се замисляте за това? Колко по-лесно е да обвиняваме другите и да ги наказваме за грешките им. Типично - балкански синдром! А сте се хванали тука и се лаете във форума... :)

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с Вашия протест хора, ама знаете ли? Това е пълна простотия, защото тези протести се правят едва, когато нещата станат напечени. И не говоря само за нас българите, а за хората по света като цяло. Тези протести са супер - може и да имат ефект, но те са реактивни, в смисъл трябва да стане простотията (примерно да ни вземат парите от фондовете от ЕС, или да ни изтрепат децата по улицата, пред дискотеките, трябва да се омажат нещата и тогава отиваме да протестираме) а иначе нещата ще потръгнат когато се действа предварително (проактивно). Ето какво искам да ви кажа:

Относно нашите управници, от които цитирам: "ние изискваме".

Първо. Ние така нареченото стадо сме си виновни, че сме ги избрали тези управници, какво протестираме сега ааааА??? Аз ви гарантирам, че 99 % от хората ся дето ще ходят да протестират изобщо не са отишли да гласуват. При положение че те не са ги избрали тея хора дето ни управляват, те нямат никво отношение сега и кво ми протестират, че да бяхме избрали други управници бе! Ама гарантирам ви го това!!!Не че избора е бил кой знае какъв де ;) но все пак аз мисля че можеше да се направи и по-добър, да се избере по - малката злина от тея дето са сега!

Относно побоите по баровете

Второ (ся ще обидя сигурно много хора ама ебал съм му майката) Студентите от студентски град, хора кво ми протестирате ся "да махнем мутрите от студентски град", при положение че всички от Вас се напиват и веселят по техните заведения. Какво стана пребиха момчето, сигурно тези от вас които сега протестираха са виждали такива побои хиляди пъти пред дискотеките, ама щом няма смъртен случай, или по точно щом не се е разчуло никой не протестира и нищо не се сигнализира. Да не говорим че тези дето протестират сигурно във всичките случаи когато са гледали побои по баровете си трайкат и нищо не правят ако този дет го бият не им е познат и при това положение ви казвам ВИЕ НЯМА КАКВО ДА МИ ПРОТЕСТИРАТЕ СТУДЕНТИ ОТ СТУДЕНТСКИ ГРАД!!!

Относно корупцията

Трето, колко от нас стадото когато го спре полицай и си е виновен му пишат акт а, колко бе!!! Аз ще ви кажа, колкто се може по-малко - дават се пари на ръка и айде....еми това е по лесно е после имало корупция ми всички са замесени в тази корупция бе!!!! Полицаите били корумпирани, ами за да не са корумпирани сигнализирайте бе хора - конкретен час, конкретно място, снимки ала бала. Няма смисъл да се ходи "обобщено" да се крещи:"не на корупцията", корупцията е има щото ние я позволяваме. Я ми кажете сега кое е по ефикасно: да отидат 10 000 човека и да крещат на площада не на корупцията или тези 10 000 човека да представят оплаквания с конкретни факти и конкретни доказателства за тази корупция ааааа? кое е по-проактивното а?нека мислим предварително бе хора

 

Четвърто, нещо много простичко, колко от нас примерно докато си карат колата по пътя и да кажем от някоя буря или нещо е паднало дърво на пътя и го избегнат и колко от нас сигнализират примерно на гражданска защита да иде и да махне тва шибано дърво, щото ние го избегнахме ама нали някои друг може да се наниже на него, колко бе хора. ами пак ще ви отговоря, възможно най-малко! то даже и колко от нас знаят на кой да се обадят или ние си мислим "е аз тва дърво го избегнах и да звънна, то никой няма да го махне, те другите ще се огледат и няма да се блъснат, пък и за кво да звъня тя държавата ни е такава", да ама така мислят всички и никой не звъни, никой нищо не прави всеки си прави пас докато някой рейс не дай си Боже с деца се нахака и недай си Боже стане белята и тогава ееееееее тогава Българино ставай да протестираш!!!!!!Нека се съберем да викаме! докато всички тея дето се сабират е можело да се обадят и да го махнат тва шибано дърво от улицата и потенциалния рейс с децата (пак казвам недай си Боже) да не се нахака и да не стане белята.

 

Ако въпросното дърво на улицата символизира проблемите в страната ни, то ситуацията с дървото която ви описах, символизира ситуацията в страната ни, хора!

 

Искам да ви кажа държавата - това сме ние, управниците ни - това сме пак ние (ние сме позволили с действие или с бездействие - като галсуваме или негласуваме, те да са на власт). Всичко зависи от нас, когато има боклуци по земята махаме ги, ако ни е срам или ни мързи, поне да сигнализираме, ако не знеам къде - намраме, както ще намерим crack-a на фифата в нета, така и ще намерим подходящия телефон на който 100 000те човека, дето ще ходят да протестгират, да звъннат пък да видим няма ли да се оправят нещата. Когато има дупки по улиците обаждайте се ако щете на "господари на ефира" не мислете така: "аз избегнах дупката, другите да му мислят" , или пък така: "аз и да се обадя никой нищо няма да направи", защото много рейсове с деца има по пътя. Мислете!!!

 

А иначе подкрепям протеста, ако стане нещо - то мисля че няма да е лошо, хубаво ще е ама позакъсняло ;) peace brothers and sisters! B)

Link to comment
Share on other sites

Много по-тъпо е да се свиеш в собствената си дупка и да оставиш да си прави, който каквото иска... Още по-тъпо е да пречиш на някой, който иска нещо да промени. Което е по-типично за "балканския синдром"

А Grimjaur по-добре ли трябва да се почувствам като затворят кварталната лафка от защитата на потребителите, уволнят някой полицай и като цяло оставя обикновени хора на улицата, а същевременно други гледаш как грабят с двете ръце, но ги подминаваш? Що за логика?

Link to comment
Share on other sites

А Grimjaur по-добре ли трябва да се почувствам като затворят кварталната лафка от защитата на потребителите, уволнят някой полицай и като цяло оставя обикновени хора на улицата, а същевременно други гледаш как грабят с двете ръце, но ги подминаваш? Що за логика?

 

 

Логиката е логична.Да, опеределено ще се почувствам по-добре, защото ще знам, че има един катил по-малко.

 

Примери:

Отравяне с продукти от кварталната лавка.

Полицай трясва огромна глоба на ТЕБ, при положение, че не ТИ си извършил нарушението.

Грабят, щото им позволяваме.

 

 

адибас е описал нещата много правилно, ама няма кой да чете.

Link to comment
Share on other sites

Много по-тъпо е да се свиеш в собствената си дупка и да оставиш да си прави, който каквото иска... Още по-тъпо е да пречиш на някой, който иска нещо да промени. Което е по-типично за "балканския синдром"

А Grimjaur по-добре ли трябва да се почувствам като затворят кварталната лафка от защитата на потребителите, уволнят някой полицай и като цяло оставя обикновени хора на улицата, а същевременно други гледаш как грабят с двете ръце, но ги подминаваш? Що за логика?

Повярвай ми, като затворят кварталната лафка на съседната улица ще отворат друга. И в тази другата доста ще се позамислят преди да стъпят на криво! Е това ще доведе и до неудобството, че ще ти се наложи да ходиш до съседната улица. А гу'син полицая, при условие, че вместо да си гледа работата позволява на кварталните дилърчета да продават всякакви лайна на лапетата в училището или в махалата (срещу съответните отчисления естествено) заслужава да излети не на улицата, ами чак в орбита ако зависеше от мене. Та като уволнят прежде споменатият субект ще намалеят и отчисленията към гу'син прекият му началник и така по лайняната пътечка, та чак до гу'син министъра. Ами я сега си представи, че уволнят примерно 100 корумпирани ченгета...! Дали висше стоящите няма да се постреснат !? Само, че тези сигнали за корупция трябва да дойдат от мен, от теб и от всеки на който главата не му служи само за поставка за цайсите му. Те господата властимеющите няма да се самосезират за тези неща, истина ти говоря. Както казах и попреди - Не е луд този дето яде баницата...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...