Jump to content
BulForum.com

Коя марка GSM предпочитате и защо


assi

Коя марка GSM предпочитате?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Хахахахаха!!!Нокиата има 262 хиляди цвята Самсунга 16 Милиона,резолюцията на дисплея е 320х240 за Самсунга срещу176х208,камерата на самсунга е 5 МП а на Нокиата колко е 2!!Еми май Самсунга е два пъти по-добър защото на всяка характеристика май умножаваме по 2 най-малко а за цветовете просто Нокиата не може да стъпи на малкия пръст на Самсунга  :P  :P  :P  :P  :P

 

хо хо хо - - - ***Preliminary information ***

4GB HDD не е за пренебрегване както и Symbian -а

сигурно не е нужно да ти обяснявам, че качеството на снимката не зависи от МР -те

а и Wi-Fi

 

И кажи пак за уравнението, че там вече е големия смях

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply
хо хо хо - - - ***Preliminary information ***

4GB HDD не е за пренебрегване както и Symbian -а

сигурно не е нужно да ти обяснявам, че качеството на снимката не зависи от МР -те

 

И кажи пак за уравнението, че там вече е големия смях

 

Самсунга не е пуснат на пазара така че не се знае може да е с повече от 4 ГБ памет!!!Знам много добре че качеството на снимките много зависи и от матрицата ама като се има предвид качеството на снимките на по-раните модели съм убеден че този телефон спокойно ще може да смаже всякаква конкуренция!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Самсунга не е пуснат на пазара така че не се знае може да е с повече от 4 ГБ памет!!!Знам много добре че качеството на снимките много зависи и от матрицата ама като се има предвид качеството на снимките на по-раните модели съм убеден че този телефон спокойно ще може да смаже всякаква конкуренция!! :punk

 

Е тя и нокията не e пусната на пазара но няма надпис Preliminary information

а аз Flash карта над 2GB в продажба още не съм видял

а и не мисля че и да има ще е вкл. в комплекта

 

А може и самсунгът изобщо да не се появи на пазара

 

Eто и два линка със снимки нокията е в работно състояние

 

http://www.infosyncworld.com/productguide/...type=i&number=2

 

http://mobile.softpedia.com/phonePictures/1093

Link to comment
Share on other sites

Ясно е вече, че "борбата" тук е между СЕ и Нокия. Ами да ви кажа честно и двете марки са много добри, всеки по свой си начин. Едното е по-скъпо, другото е по-евтино (това не означава по-ниско качество). Едното се продава повече от другото, което пък не означава че трябва и на двете продажбите да са на кантар, или щом не са значи другото е по-лошо. Всеки решава сам за себе си. Мисля, че доста хора доказаха къде е предимството на СЕ в цена и екстри, докато на други все не им стига.

ЕДИТ: Aggressiv като толкова си запознат с информацията за нокията, покажи и за СЕ, та да видим. Нима те нямат ръст на продажбите.

Оff:/2+2=4 винаги, стига да знаеш как да го докажеш на този който казва че е равно на 5. :)

 

Ми то си пишеше колега , ти беше май от ту , както и да е , пазарния дял на Се е между 5 и 6.4 % , бяха най - долу . Извадката беше за всички по известни марки ..

 

Пазарният дял на Nokia се е увеличил от 30.7 на сто през Q3 до 33.1 % през Q4. Финландският производител стартира новата година с пазарен дял от 28.5 на сто поради липсата на атрактивни нови модели.

Motorola също увеличи присъствието си на пазара на GSM-и с 2 % (15.9%). През третото тримесечие на миналата година Samsung оспорваше второто й място със само 0.3 % по-нисък дял.

От своя страна южнокорейският производител отбеляза почти 3% спад в продажбите през последното тримесечие на миналата година. Компанията завърши астрономическата година с пазарен дял 10.6%.

Четвъртото и петото място си оспорват LG Electronics и Siemens. Води южнокорейският производител с дял 7 % срещу 6.8 % за германския концерн.

Японско-шведското дружество Sony Ericsson завърши годината с пазарен дял 6.3 на сто. Позициите на производителя варират от 2003 година досега между 5.2 и 6.4 на сто.

 

Извадката е за пазарните позиции на производителите за 2004 година ..

Поздрави :punk

Link to comment
Share on other sites

jozo, тука за телефони питаше човека май? Или за цифров апарат? Щото за цифровите апарати има други марки ;-)

И като те кефи много в едно, що не си купиш цифров апарат на Дейзи дето е n /клони към безкрайност/ in one? Щото много работи и накрая нито едното, аз затова съм с Нокиа 6210, нито цвят, нито полифония, нито камери..нищо...просто телефон и си върши перфектно работата да е телефон! Я ми дай модел телефон дето да кара 10-14 дни между зарежданията? Ама да не е Нокия /щото аз мога да ти кажа 2 модела на Нокия и то отзиви от приятели, не от ревюта/. И друго, не говорих за ЕДНАКВИ модели, а за ЕДНАКВА ЦЕНА!!! Има разлика май?

За пича дето питаше - абе отиди в магазина и което ти пасне, после ще кажеш какво си взел и как се държи.

Link to comment
Share on other sites

jozo, тука за телефони питаше човека май? Или за цифров апарат? Щото за цифровите апарати има други марки ;-)

И като те кефи много в едно, що не си купиш цифров апарат на Дейзи дето е n /клони към безкрайност/ in one? Щото много работи и накрая нито едното, аз затова съм с Нокиа 6210, нито цвят, нито полифония, нито камери..нищо...просто телефон и си върши перфектно работата да е телефон! Я ми дай модел телефон дето да кара 10-14 дни между зарежданията? Ама да не е Нокия /щото аз мога да ти кажа 2 модела на Нокия и то отзиви от приятели, не от ревюта/. И друго, не говорих за ЕДНАКВИ модели, а за ЕДНАКВА ЦЕНА!!! Има разлика май?

За пича дето питаше - абе отиди в магазина и което ти пасне, после ще кажеш какво си взел и как се държи.

И аз бях с такава, но след няколко тежки сбивания с теракота и дълъг престой по прашни строителни обекти издаде багажа :( Но няма равна де.

Коя друга марка има такива модели, които са си направо култови и ще се запомнят дълго ? 6210,6310, 8850 и т.н. Аз лично с нетърпение очаквам 8800 , с която смятам да изкарам следващите няколко години.

Link to comment
Share on other sites

 

И искаш да ми кажеш че ако реша да ти подаря един от двата телефона ше си избереш Nokia-та щтот е Nokia а не Samsunga въпреки че по характеристики и екстри е доста напред :confused :wir

Link to comment
Share on other sites

И искаш да ми кажеш че ако реша да ти подаря един от двата телефона ше си избереш Nokia-та щтот е Nokia а не Samsunga въпреки че по характеристики и екстри е доста напред :confused  :wir

 

Къде прочете да съм написал, че ще избера "Nokia-та щтот е Nokia "

За характеристиките мисля, че спорих вече

 

И освен тези 5 мега... кое е това с което толкова превъзхожда нокията

 

Ако разгледаш снимките ще забележиш също, че тези на самсунга са доста мътни и никъде не може да се види логото SAMSUNG

Което ме навежда на мисълта, че може да си остане само скъпа разработка засега

Link to comment
Share on other sites

Ами Samsunga e 320 x 240 pixels 16милиона цвята,а Nokia-та 176 x 208 pixels с 256хиляди цвята... Пикселите са почти двойно а цветовете около 60 пъти повече...

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха!!!Нокиата има 262 хиляди цвята Самсунга 16 Милиона,резолюцията на дисплея е 320х240 за Самсунга срещу176х208,камерата на самсунга е 5 МП а на Нокиата колко е 2!!Еми май Самсунга е два пъти по-добър защото на всяка характеристика май умножаваме по 2 най-малко а за цветовете просто Нокиата не може да стъпи на малкия пръст на Самсунга  :P  :P  :P  :P  :P

 

И освен тези 5 мега... кое е това с което толкова превъзхожда нокията

 

 

bakara уж ми четеш целите постове а не си прочел за повечето цветове и по-голямата резолюция вчера !!

 

 

jozo, тука за телефони питаше човека май? Или за цифров апарат? Щото за цифровите апарати има други марки ;-)

И като те кефи много в едно, що не си купиш цифров апарат на Дейзи дето е n /клони към безкрайност/ in one? Щото много работи и накрая нито едното, аз затова съм с Нокиа 6210, нито цвят, нито полифония, нито камери..нищо...просто телефон и си върши перфектно работата да е телефон! Я ми дай модел телефон дето да кара 10-14 дни между зарежданията? Ама да не е Нокия /щото аз мога да ти кажа 2 модела на Нокия и то отзиви от приятели, не от ревюта/. И друго, не говорих за ЕДНАКВИ модели, а за ЕДНАКВА ЦЕНА!!! Има разлика май?

За пича дето питаше - абе отиди в магазина и което ти пасне, после ще кажеш какво си взел и как се държи.

 

 

От много отдавна така наречените мобилни телефони не са само дръжка с която да приказваш!!На мен не ми трябва телефон с който да приказвам много часове а такъв който да има много екстри пък и неискам да си купувам цифров фотоапарат какъвто и да е било защото неискам постоянно в едната ръка да имам някаква тухла наречена телефон а в другата ръка да мъкна някав цифров апарат!!Искам нещо компактно което да сечатава много устройства в едно за да ми е по-удобно на мен самия!!За това мисля че Сони Ериксон са най добрите защото умело сучетават толкова много устройства в един апарат!! :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Я малко да посъжевя темата търсех друга тема но не я намерих затова ще пиша тук . Мисля да си взема телефон до към 300-350 лв с договор я предложете някой модел . Насочил съм се към СониЕриксон к750и и в630и някакви други предложения я нокиа я някой самсунг или нещо друго няма да откажа .

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от к750, само че се съмнявам да намериш такъв за 300лв. Нов ли?

Да нов гледам го в Германос 379лв. с договор . Ще поогледам и другите магазини и тогава ще реша .

Link to comment
Share on other sites

НОКИЯ . До сега всичките ми телефони са били такива и съм много доволен , само дето са малко по-скъпички ама като искаш хубаво няма да се стискаш ...

Имам да допълня още само 1 нещо- Симбиан !

После говорете колкото си искате кой тел. колко милиона цвята имал ...

Ако ще ги сборвате телефоните най-добре го направете в тоя сайт :

http://www.mobilebulgaria.com/home/

Link to comment
Share on other sites

НОКИЯ . До сега всичките ми телефони са били такива и съм много доволен , само дето са малко по-скъпички ама като искаш хубаво няма да се стискаш ...

Имам да допълня още само 1 нещо- Симбиан !

После говорете колкото си искате кой тел. колко милиона цвята имал ...

Ако ще ги сборвате телефоните най-добре го направете в тоя сайт :

http://www.mobilebulgaria.com/home/

Какво говориш като никога не си пробвал друг модел?

Аз съм имал Моторола - супер здрави, Сименс, Самсунг, Сони Ериксон. Само нокия засега не съм имал, ама живот и здраве мога да пробвам такава някой ден. Проблема при тях е, че много рядко ми харесва дизайна в комбинация с функциите.

ПС. Много ме дразни Симбиян платформата. Ужасно е объркваща, пък и да не говорим, че бих я използвал да си кача само блоби волей или скайп. Няма файда за мен лично.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм пробвал бая гмс-ми, Моторола, Нокиа, Сименс няколко разновидности на Сони Ериксон и се спрях на К750i от който съм супер доволен, мн достъпно за потребителите меню, дет се вика и на маймуна да го дадеш ще се прави. Супер як дизан, за мен тва е типично мъжки телефон въпреки че ще подхожда и на дадени представители и на нежния пол :laughing: и последното е че има памет в изобилие в смисал че че вградената е напълно достатъчна за да покрие ваще изисквания. Аз имам + нея и карта от 36 мегабайта и на мен просто ми е повече от достатъчно. Който искат да си слушат мп3 може само трябва да се сложат карта от сорта 512мб до 1 гига. Аз лично не го използвам плеяра имам си Ипод за тва :D

Link to comment
Share on other sites

Я малко да посъжевя темата търсех друга тема но не я намерих затова ще пиша тук . Мисля да си взема телефон до към 300-350 лв с договор я предложете някой модел . Насочил съм се към СониЕриксон к750и и в630и някакви други предложения я нокиа я някой самсунг или нещо друго няма да откажа .

 

 

Взимай К750 и хич няма да сбъркаш според мен.Сега в момента поради факта че всеки у нас има по 2 телефона имаме общо 8 ГСМ-а и възможност да изпробвам редица марки защото имаме само 2 Самсунга всичко друго е различни марки.Определено обаче най-практичен си е Сони Ериксона на сестртата и не създава проблеми има си достатъчно екстри и добра чуваемост по време на разговор.Менютата са лесни и батерияата си кара 5 6 дена и няма разни смотани ограничения на Блутут или Инфраред или други такива дето има моя ВС6.

 

НОКИЯ . До сега всичките ми телефони са били такива и съм много доволен , само дето са малко по-скъпички ама като искаш хубаво няма да се стискаш ...

Имам да допълня още само 1 нещо- Симбиан !

После говорете колкото си искате кой тел. колко милиона цвята имал ...

Ако ще ги сборвате телефоните най-добре го направете в тоя сайт :

http://www.mobilebulgaria.com/home/

 

Определено Нокиа и пак ще повторя не са това което бяха особенно за по-скъпите им модели.Тея от серия 1 са мн.-добри и батерията наистина си кара невероятно много ,но просто тея от Н серията са страшна издънка от към батерия и сложност.Чисто нов Н80 неможе да изкара и 1 ден батерия с повече човъркане а в менюто може да се изгубиш от сложност и простотии........

Link to comment
Share on other sites

Определено Нокиа и пак ще повторя не са това което бяха особенно за по-скъпите им модели.Тея от серия 1 са мн.-добри и батерията наистина си кара невероятно много ,но просто тея от Н серията са страшна издънка от към батерия и сложност.Чисто нов Н80 неможе да изкара и 1 ден батерия с повече човъркане а в менюто може да се изгубиш от сложност и простотии........

Ти вярваш ли си какво говориш??? :confused

Аз съм с N73 и съм много доволен от батерията.

Зареждам го някъде 1 път на 5-6 дена при нормално боравене(слушане на музика,качване на мп3,снимки и т.н.)

Даже повече държи от батерията на предишния ми 6230i.

Link to comment
Share on other sites

Ти вярваш ли си какво говориш??? :confused

Аз съм с N73 и съм много доволен от батерията.

Зареждам го някъде 1 път на 5-6 дена при нормално боравене(слушане на музика,качване на мп3,снимки и т.н.)

Даже повече държи от батерията на предишния ми 6230i.

 

Да абсолютно си вярвам защото го виждам от понеделник до петък със собствените си очи!!Един мой колега има Н80 който го купи защото предишната му Н90 караше по 1 ден максимум 2 дена батерия с надеждата Н80 да кара повече!Да ама уви пак не е улучил марката!Сега когато и да му поискам да ми прати нещо по "синиязъб" все няма батерия и мрънка че много честно му пада!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...