Jump to content
BulForum.com

Коя марка GSM предпочитате и защо


assi

Коя марка GSM предпочитате?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nokia и веднага след тях SAMSUNG, те имат нещо общо в бизнеса ако не се лъжа, някви ноу хау-та и такива ми ти рабти, ама те корейците по-принцип така си работят, правят лицензионно някой продукт 2-3 години и после - хоп техен такъв :-)

jozo, и тука ще се дъвчем с теб май :-) Хайде намери ми Нокия 6310 за 100лв. Веднага я плащам обаче искам доказателство че не е Дубайска. Щото нали бързо им падали цените на Нокиите... На по-малко пари може да се намери телефон с полофония, цветен дисплей и куп други 'екстри'. Та защо ли държи цена? Модел на 3 и кусур години...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

По нищо не му отстъпва, освен по изчистеното меню, панела, който не се разпада и може да се сменя, камерата, която е защитена и по-добра и мемори картата... а, да не забравяме страхотния нов джойстик и по-добрия звук. Какво ме грее например мп3 плейъра, като имам супер ограничено място и немога да го ползвам ?

И стига с тия хартиени сравнения, аз имам 6230 в момента, ползвал съм десетки телефони преди това ( като наистина съм ги ползвал , не само да си пращам стрелички и да си слушам мелодиите в рейса), брат ми има 6230и , а повечето ми колеги са с к700 и т6**, сравнявал съм ги и просто на практика нокиа печелят, поне в моите очи. За да е добър един апарат не е достатъчно просто да има повече функции.

Link to comment
Share on other sites

Нокия 3310. Вече ги продават на килограм. :D Най-скъпата която съм видял наскоро беше 50 лв. и гаранте че не е дубайска.

За да е добър един апарат не е достатъчно просто да има повече функции.

А какво още. :blink:

breakneck, ти май не си наясно какво точно е 6310 :)

Опа. Моя грешка. Признавам :)
Link to comment
Share on other sites

breakneck, ти май не си наясно какво точно е 6310 :)

 

Сега се сетих нещо - като си купувах 6230то , малко след като се появи - в мтел чаках 2 седмици да ми дойде реда да си го купя, защото всичко беше разграбено. Сигурно защото не е добър :)

 

А 6210 и 6310 са предшествениците на 6230, и са най-добрите бизнес телефони( 6220 го пропускам, защото той си беше провал) .

Link to comment
Share on other sites

Ми и аз видях само някакви цифри които показват че Нокия имали повече продадени телефони и това ги правили по-добри!!Или сега ще кажещ че и не съм се аргументирал че цифрите понякога лъжат така ли?? :confused Хаиде да сравним техническите характеристики на някой СЕ и някоя Нокиа от една и съща година или от различни даже и тогава да видим коя е по добрата марка!!Примерно можем да сравним К700 които е от 2004 година с 6230i kойто е от 2005 година и СЕ по нищо не му остъпва!!Или сега някой ще ми заяви че 1 година не е никаква разлика при мобилните телефони!!!

 

Ами точно ако цифрите не ти говорят нищо незнам какви доводи да ти изкажа и защо сравняваш два модела , сравнявай като цяло ..

Link to comment
Share on other sites

Сега феновете на СЕ да не вземат нещо да се засегнат, любимата марка има и добри модели, п910и например няма равен, бих сменил нокията за такъв :)

Link to comment
Share on other sites

Ами точно ако цифрите не ти говорят нищо незнам какви доводи да ти изкажа и защо сравняваш два модела , сравнявай като цяло ..

 

Сравнявам 2 модела за да покажа в пряк сблъсък как Нокиа изостават от СЕ с цяла една година!!!2004 година почти всички модели на Нокиа си бяха с 4096 цвята и 16 полифония и с много по малки дисплеи по размер и с по-малка резолюция,липса на светкавица на почти всички модели и вие ми твардите че били най-добрите!!Хаиде покажете ми еднин модел на нокия от 2005 с 2 мега пиксела камера а тогава аз ще ви покажа модел на СЕ с 3 мегапиксела!!За да са най-добрите трябва да имат и най-много екстри а те приувидно ги нямат!!както някой беше написал че БМВ и Мерцедес били най-скъпите тоест и най-хубавите но те имат и най много екстри!!Докато нокиата са най-скъпите но нямат най-много екстри така че не се най-добрите!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Ами сега като ходя на курсове по математика с даскала започнахме да решаваме едно уравнение по стандартния начин и се съкращава всичко друго освен едно 3 от едната страна и 1 от другата!!Ако се решава чрез полагане примерно или някакъв друг метод това не се получава така че наистина понякога цифрите лъжат!! :)

 

 

Е явно и даскалът ти разбира доста от математика(по-свои си начин)

Link to comment
Share on other sites

Е явно и даскалът ти разбира доста от математика(по-свои си начин)

 

Е какво искаш сега да ти пиша цялото уравнение с решението му ли???Който се занимава по усилено с математика ще знае че може и такова нещо да се получи!!Пък и аз съм написал че само по един начин се получава така а по другите не!!Вземи да прочетеш целия ми пост не само части от него!!

Link to comment
Share on other sites

2+2 не винаги е 4, и недейте да излизате толкова от темата

Нещата стоят така - всяка марка си има добри и лоши модели, едната има повече модели и огромен дял от пазара, другата има не чак толкова много модели и малък дял от пазара. Истина е, че по едно време нокия много се изложиха (в периода с дисплеите с 4096 цвята ) но си взеха поука и сега отново пускат страхотни апарати. Цифрите по-горе са в резултат точно на тази промяна.

Link to comment
Share on other sites

Е какво искаш сега да ти пиша цялото уравнение с решението му ли???Който се занимава по усилено с математика ще знае че може и такова нещо да се получи!!Пък и аз съм написал че само по един начин се получава така а по другите не!!Вземи да прочетеш целия ми пост не само части от него!!

 

Прочел съм целият ти пост и ще ти кажа само едно това от предишния ми пост

и това, че "математиката е точна наука"

 

Независимо от начина резултата е един и същ аномалии в математиката не се срещат и цифрите не лъжат

 

А по темата NOKIA държи цена защото това е фирмена политика

а за 6230 vs k700 спорът е безмислен и генерално заключение не може да бъде направено

Link to comment
Share on other sites

както някой беше написал че БМВ и Мерцедес били най-скъпите тоест и най-хубавите но те имат и най много екстри!!

Ама в каква грешка си....не е истина направо. Хайде кажи ми при РАВНА ЦЕНА, кое има повече екстри Мерцедес или Деу? Или Сони - Нео ? Ама честно ;-) Да не говорим че ако търсиш екстри на по-ниска цена - ми вземи си Самсунг или ЛГ !

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че Nokia. Определено те са най-добрите. Вярно, че са по-скъпи, но има една поговорка "Прекалено бедни сме, за да си купуваме евтини неща". Тя в пълна сила важи за мобилните телефони.

Link to comment
Share on other sites

Много се отдалечихме от темата и неискам повече да отговарям на нинкакви офтопици!!Аз ще си ползвам СЕ с малкия дисплей,малкото полифония,тъпите МП3ки,малкото памет,малката резолюция,смотаната камера,липсата на светкавица,малкото време за разговор,високата цена пък вие си зимайте "прекрасните" нокии им им се радвайте!!Аиде пийс! :punk

Link to comment
Share on other sites

както някой беше написал че БМВ и Мерцедес били най-скъпите тоест и най-хубавите но те имат и най много екстри!!

БМВ и Мерцедес не са най-скъпи защото предлагат най-много екстри. Те са най-скъпи защото са доказали качеството си! Да вземем 1 БМВ и 1-ин Опел с едни и същи екстри, от една и съща година, абе всичко им едно едно и също като характеристики. коя от 2-те коли ще е по скъпа според теб :)

Link to comment
Share on other sites

Нокия!!! :punk :punk :punk

Готин дизайн, сравнително много екстри и аксесоари, удобни и интуитивни менюта и... ми ненам, просто ме кефат!

Link to comment
Share on other sites

Ама в каква грешка си....не е истина направо. Хайде кажи ми при РАВНА ЦЕНА, кое има повече екстри Мерцедес или Деу? Или Сони - Нео ? Ама честно ;-) Да не говорим че ако търсиш екстри на по-ниска цена - ми вземи си Самсунг или ЛГ !

 

Давзем по твоята логика да сравним една Вектра с Трабант ако иска с равни цени!!Деу никога не е имало толкова скъпи модели така че да ги сравняваме по някакъв си критерий!Просто сравнението което предлагаш е направо абсурдно а да не говоря че пък изобщо вече фирмата Деу не съществува!!!

 

 

БМВ и Мерцедес не са най-скъпи защото предлагат най-много екстри. Те са най-скъпи защото са доказали качевството си! Да вземем 1 БМВ и 1-ин Опел с едни и същи екстри, от една и съща година, абе всичко им едно едно и също като характеристики. коя от 2-те коли ще е по скъпа според теб :)

 

Добре хайде аз искам да ми покажещ един Опел и едно БМВ дето да са едни и саши по всичко както казваш ама абсолютно по всичко!!Такова животно няма!!

 

Вече на офтопици не отговарям

Link to comment
Share on other sites

Добре хайде аз искам да ми покажещ един Опел и едно БМВ дето да са едни и саши по всичко както казваш ама абсолютно по всичко!!Такова животно няма!!

 

Вече на офтопици не отговарям

хахахах мисля че и 2-мата с любо не се опитваме да ти сравняваме различни марки коли... идеята ми е, че при еднакво качество на 2 продукта фирмата, която е доказана марка на пазара може да сложи доста по-висока цена. ако не те кефи примера с колите мога да ти дам пример с аudio/video техника. Sony са изявена марка доказана, като я чуят веднага в главите на хората изникват думичките-->качествено/скъпо/хубаво. Samsung също са много добра марка (tv-то в нас е такова). обаче като идеш в магазина и сравниш 2 телевизора Sony/Samsung какво излиза, Sony-то е с 200-300лв. по-скъпо, защо ли?!?!?!? явно няма да успея да те обедя, че си плащаш и за марката, която си купуваш, защото когато си купиш BMW това значи, че си се издигнал в обществото и си плащаш за да го покажеш на останалите ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ясно е вече, че "борбата" тук е между СЕ и Нокия. Ами да ви кажа честно и двете марки са много добри, всеки по свой си начин. Едното е по-скъпо, другото е по-евтино (това не означава по-ниско качество). Едното се продава повече от другото, което пък не означава че трябва и на двете продажбите да са на кантар, или щом не са значи другото е по-лошо. Всеки решава сам за себе си. Мисля, че доста хора доказаха къде е предимството на СЕ в цена и екстри, докато на други все не им стига.

ЕДИТ: Aggressiv като толкова си запознат с информацията за нокията, покажи и за СЕ, та да видим. Нима те нямат ръст на продажбите.

Оff:/2+2=4 винаги, стига да знаеш как да го докажеш на този който казва че е равно на 5. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега точно се сетих нещо!!Ние си спорим ама на световното изложение на всички производители на мобилни телефони преди 2 месеца Самсунг Д500 спечели наградата за най-добър телефон в света!!Било проведено някакво проучване между самите копувачи и този модел на Корейците е спечелил наградата!!Като нокиа са лидер трябваше те да спечелят наградата нали?? :confused О ма то проучванията в чужбина са подкупни аз как не се сетих!!То някой е платил Самсунг да спечелят!! ;) Как може фирма с толкова малък пзарарен дял да спечели!!То всичко е изфабрикувано ;)

Link to comment
Share on other sites

Самсунг и те са добри телефони. И те се изхвърлят малко в цената, но ги бива. Единственото за което съм ги признал, че са повече от другите е че правят много добри снимки и с много голяма резолюция. Много са изчистени и качествени. След тях са СЕ, а Нокия на последно място. Даже между СЕ и Нокия може да се сложи и някой друг телефон. Доскоро те нямаха никакво качество на снимката, дори и сега незнам дали имат толкова високо.

Link to comment
Share on other sites

То аз до ся съм имал 2 сименса и съм доволен от тях якички са ;)

Link to comment
Share on other sites

Ровейки се из нета попаднах на това телефонче!!!Ако нокиа имат модел който щя се появи и ще има повече екстри от този телефон и по хубава камера ще ги призная!! :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Ровейки се из нета попаднах на това телефонче!!!Ако нокиа имат модел който щя се появи и ще има повече екстри от този телефон и по хубава камера ще ги призная!! :P  :P  :P  :P

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...4&idPhone1=1114

Link to comment
Share on other sites

 

Хахахахаха!!!Нокиата има 262 хиляди цвята Самсунга 16 Милиона,резолюцията на дисплея е 320х240 за Самсунга срещу176х208,камерата на самсунга е 5 МП а на Нокиата колко е 2!!Еми май Самсунга е два пъти по-добър защото на всяка характеристика май умножаваме по 2 най-малко а за цветовете просто Нокиата не може да стъпи на малкия пръст на Самсунга :P :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...