Jump to content
BulForum.com

Коя марка GSM предпочитате и защо


assi

Коя марка GSM предпочитате?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nokia r0x , здрави , лесни за употреба и компактни  :punk

 

Nokia за мен са отживелица. Едно време бяха най-добрите телефони но от 2-3 години насам има много по добри телефони на дори по ниски цени. Единственият уникален модел който имаха беше N-Gage но вече и други фирми пуснаха на пазара подобен тип телефони...

Иначе аз съм за Sony Ericson

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Sony Ericsson разбира се. Нокия-та са вече отживелица. Те се държат само на легендите от преди няколко години. Понеже тогава нямаше голям избор и Нокия беше най-добрия апарат. Но времената се променят и вече не си заслужават парите. Има къде къде по-добри телефони от тях и по-евтини. Sony Ericsson са:

по-евтини, по-добър дизайн, повече екстри, по-качевствени, с по-малко дефекти (да не казвам никакви).

Link to comment
Share on other sites

Който не е имал Sony Ericsson тварди че Nokia били най-добрите!!Както сумати хора казаха митовете за Nokia че са най-добрите телефони са вече отживелица!След като купих един Т610 се убедих че Sony Ericsson нямат равни!!Има си всичко необходимо само дето камерата му е много гадна но все пак е вече стра модел!!Имах вазможност и няколко дни да поразгледам К700 на един приятел и видях че просто Sony Ericsson е лидер като производител на телефони в момента!!Примерно Nokia щом са толкова добри защо имат ограничение на времето за запис на едно клипче!!Може на Nokia-та да ръгнеш хиляда карти с памет и да имаш сумати свободно място но по голям клип не можеш да запишеш!!Съществуват хиляди такива малки детайли които изместиха Nokia от лидерското място на пазара!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson разбира се. Нокия-та са вече отживелица. Те се държат само на легендите от преди няколко години. Понеже тогава нямаше голям избор и Нокия беше най-добрия апарат. Но времената се променят и вече не си заслужават парите. Има къде къде по-добри телефони от тях и по-евтини. Sony Ericsson са:

по-евтини, по-добър дизайн, повече екстри, по-качевствени, с по-малко дефекти (да не казвам никакви).

 

И в крайна сметка и извънземен телефон да си купите го ползвате само за ало ало . Имал съм нокия от 3 та , 7 ма , 6та , 8ма серия не съм видял бъгове , така че каде говорим че SE имат по малко дефекти , че пък и хич никакви ..

Link to comment
Share on other sites

Nokia r0x , здрави , лесни за употреба и компактни  :punk

и аз съм голям фен на нокиа, но напоследък наистина нещо хич ги няма. от около 2 години и половина съм с 8310 и съм много доволен, досега не ми е правела проблем. преди това бях с 3310, която в момента е дадена на баба ми и тя е пушка :D ся който иска гъзарийки си купува разни цветни, с камери, там със 7389213 екстри, аз телефона го използвам както каза за ало ало :bgrin:

 

 

едит: и 2-та модела са много здрави щото само аз си знам кво са виждали :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson защото моя е същия и ми харесва :) . Изпускан , удрян , блъскан и нищо му няма .

Link to comment
Share on other sites

И сега една представителна извадка за тези , които твърдят че Nokia e отживелица ..

 

Ръст 7% в продажбите на GSM-и през 2005

 

Nokia и Motorola възвръщат пазарни позиции през последното тримесечие на миналата година

 

Световните производители на мобилни телефони Nokia и Motorola възвръщат пазарните си позиции през Q4 на 2004 година благодарение на засиленото търсене на нови модели с атрактивни цени и хитови функции, твърди изследване на Strategy Analytics. За четвъртото тримесечие са били реализирани общо 200 милиона мобилни апарати, показват данните от проучването. Реализираните през цялата година устройства са 684 милиона, или с 32 на сто повече от 2003 г. През 2005 експертите очакват ръст 7%, което означава пазарът да погълне около 735 милиона апарата. Прогнозата е заложена при спад на цените между 5 и 10%, равен на средния за миналата година. Пазарният дял на Nokia се е увеличил от 30.7 на сто през Q3 до 33.1 % през Q4. Финландският производител стартира новата година с пазарен дял от 28.5 на сто поради липсата на атрактивни нови модели.

Motorola също увеличи присъствието си на пазара на GSM-и с 2 % (15.9%). През третото тримесечие на миналата година Samsung оспорваше второто й място със само 0.3 % по-нисък дял.

От своя страна южнокорейският производител отбеляза почти 3% спад в продажбите през последното тримесечие на миналата година. Компанията завърши астрономическата година с пазарен дял 10.6%.

Четвъртото и петото място си оспорват LG Electronics и Siemens. Води южнокорейският производител с дял 7 % срещу 6.8 % за германския концерн.

Японско-шведското дружество Sony Ericsson завърши годината с пазарен дял 6.3 на сто. Позициите на производителя варират от 2003 година досега между 5.2 и 6.4 на сто.

 

Ако твърдението ви е вярно защо Sony Ericsson нямат по - голям пазарен дял ?!?! Сигурно хората хал хабер си нямат и за това купуват лошата Nokia ..

 

Поздрави :punk

Link to comment
Share on other sites

@Aggressiv аз ще ти обясни защо Sony Ericsson са толкова назад в тази извадка!!Примерно в Англия на пазара за телефони няма почти нищо освен Nokia и аз като ида в магазина да си купя телефон от там какъв ще си купя??? :confused Разбира се Nokia защото имам избор само на модел!!Друг пример ако гледаш по немските телевизии повечето оператори дават мобилни апарати Nokia за да сключиш договор с тях!! :confused Самия оператор е подписал договор с Nokia преди 3 години примерно за срок от 5 години да дава телефони Nokia за специални промоции!!!Не става сега изведнъж тоя оператор да спре договора и да дава друг модел телефони!!И аз ако имам еди колко си безплатни минути на месец няма да ми пука какъв телефон имам и затова всички там си взима гадна Nokiа и приказват като откачени!!И при това положение Nokia казват вижте на ние сме лидери на пазара защото имаме толкова прозведени апарати а те са подарени фактически от разни мобилни оператори!!Така че Nokia не са никав лидер! :punk

Link to comment
Share on other sites

Е незнам как е в Англия ама знам как е в Германия с договор може да си вземеш ако искаш и алкатал , само че малката разлика е такава , че точно алкатела ще ти дадат без пари а от нокията ще ти дадат нещо от 3 та серия без кинти а за другото си плащаш . Живял съм там 2 години знам как е , така че да не го обръщаме на спор. Щом ти харесва СЕ карай си с него мен ме кефи нокията и си карам с нея , само че аз ти показвам цифри ти ми караш на предположения ...

 

П.С Сигурно и с моторола са сключили договр и без пари ги дават и за другите които изброих ... :punk

Link to comment
Share on other sites

Aggressiv само ще те посъветвам да не вярваш много на интермет. Не всичко което се пише там е истина. Нокия са решили, че техните модели трябва да имат висока цена за по-малко екстри и да не дават по-новите телефони безплатно, ОК, това е тяхно решение. И тук ако си спомняш от преди наколко години имаше само Нокия, Ериксон и Алкател и тогава се купуваше, защото беше най-добър модел и най-издръжлив. Обаче сега като навлезнаха новите модели, доста конкуренция имат. Тези които си купуват Нокия още живеят с миналото, когато бяха №1. Та заради такива страни имат такива продажби, в които няма голям избор.

Link to comment
Share on other sites

И кое им е по-доброто на СЕ ? Да изключим цената, защото цените на новите модели на СЕ и Нокиа са си еднакво скъпи, просто едните поевтиняват много(защо ли ?) а другите - не.

Хайде, нека някой, който е държал два еквивалентни модела да каже конкретно защо СЕ са по-добри.

И защо пишете глупости, на запад можеш да си купиш какъвто си искаш телефон, избор няма в страните от третия свят.

Link to comment
Share on other sites

Ми не всеки път цифрите дават реалноста!!Напрмер да вземем един футболен мач!!България играе с Швеция и ние имаме около 20 голови положения а те има 5!!Само че те ни биият с 0:3!!!Това че ние имаме повече голови положения не значи че нашия отбор е по-добър нали а се гледа краяния резултат!!Така и е с цифрите които показват че Нокиа са лидер!!!Също така съм доказвал с в разни математически уравнения че 1=3 ама не е така нали??За това цифрите не са никакъв измерител за това кои телефони са по-добри!! :punk

 

Доколкото за Моторола все пак те са американска фирма доколкото знам!!!Американците са сумати милиони и много добре знаят че за да им върви добре икономиката на държавата и те да живеят по-добре трябва да избират американското,защото паричните потоци трябва да се вартят в тяхната държава а не да ги изнасят на вън!!!За това е много ясно че ще изберат да си купят Моторола!! :punk

Link to comment
Share on other sites

И кое им е по-доброто на СЕ ? Да изключим цената, защото цените на новите модели на СЕ и Нокиа са си еднакво скъпи, просто едните поевтиняват много(защо ли ?) а другите - не.

Хайде, нека някой, който е държал два еквивалентни модела да каже конкретно защо СЕ са по-добри.

И защо пишете глупости, на запад можеш да си купиш какъвто си искаш телефон, избор няма в страните от третия свят.

Айде бе. И как разбра, че единия поевтинява по-бързо, а другия не. На Нокия цените са много по-високи за същите екстри които имат и СЕ. И това, че нокията държи цена, отдавна вече не е така. Пример СЕ Т105 (без много екстри) миналата година в началото струваше 180 лв. чисто нов. Сега е 120лв. Нокията (забравих й номера :) ) има само една екстра в повече от СЕ (радио) от 280 лв. чисто нов падна на 180 лв.

ЕДИТ:

Също така съм доказвал с в разни математически уравнения че 1=3 ама не е така нали??

Ето това е много интересно вече. :) Как пък си доказал, че 1=3. Те хората се чудят как да докажат че е равно на 2 или 1+1=3, пък ти къде стигна. Ето така и хората гледат като заблудени. Не виждат това, което всъщност е, а се лъжат заради нещо което с малко премълчаване, може да изглежда че е истина( ако някой ме разбра какво искам да кажа :) ).
Link to comment
Share on other sites

Значи като отида в магазина да не вярвам , че свинските пържлоли са 9 лв. килото ами да им дам 0,40 лв. колкот са стрували примерно преди 20 години и да си ги ям с удоволствие .. Аз аргументирам позицията си докато вие ми ги редите само ...

 

Поздрави :punk

Link to comment
Share on other sites

Явно или не можеш или не искаш да ме разбереш. Не съм ти казал изобщо колко да им даваш. Те си определят цената, че трябва да е такава, пък ти ако искаш ще ги дадеш. Аз съм се аргументирал по-нагоре в един пост, защо са по-добри, но явно ти не искаш да го осмислиш. Иди в страницата на М-тел и си избери 2 ГСМ-а: Един Нокия и един СЕ, на една и съща цена и виж кой има повече екстри.

П.П. И все пак, всеки си има право на избор. :)

Link to comment
Share on other sites

и аз това викам , всеки има право на избор , а постовете ми бяха насочени към изказването , че СЕ нямат равни :rolleyes:

 

Поздрави :punk

Link to comment
Share on other sites

Айде бе. И как разбра, че единия поевтинява по-бързо, а другия не. На Нокия цените са много по-високи за същите екстри които имат и СЕ. И това, че нокията държи цена, отдавна вече не е така. Пример СЕ Т105 (без много екстри) миналата година в началото струваше 180 лв. чисто нов. Сега е 120лв. Нокията (забравих й номера :) ) има само една екстра в повече от СЕ (радио) от 280 лв. чисто нов падна на 180 лв.

 

Ами разбрах като погледнах mobilebulgaria и като сравних повече от един модел.

Тук много ревностни защитници на СЕ има, ползвайте си ги, ние балъците ще си караме с старомодните дървени нокии.За няколко страници нито едно аргументирано изказване не видях, някой си купил нещо си и го хвали , все едно е единственото и най-доброто. СЛожили няколко шарении, да се радват дечковците, и веднага станали най-добрите..еми сори, ама не са.

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ:

Ето това е много интересно вече. :) Как пък си доказал, че 1=3. Те хората се чудят как да докажат че е равно на 2 или 1+1=3, пък ти къде стигна. Ето така и хората гледат като заблудени. Не виждат това, което всъщност е, а се лъжат заради нещо което с малко премълчаване, може да изглежда че е истина( ако някой ме разбра какво искам да кажа :) ).

 

Ами сега като ходя на курсове по математика с даскала започнахме да решаваме едно уравнение по стандартния начин и се съкращава всичко друго освен едно 3 от едната страна и 1 от другата!!Ако се решава чрез полагане примерно или някакъв друг метод това не се получава така че наистина понякога цифрите лъжат!! :)

 

@Aggressiv ти даваш напълно нуместен пример докато аз много добре успях да се аргументирам защо така мисля!!Не съм оставил никаде мисъл без аргументация!!Аиде няма какво да спорим повече поздрави и на теб :)

Link to comment
Share on other sites

@Aggressiv ти даваш напълно нуместен пример докато аз много добре успях да се аргументирам защо така мисля!!Не съм оставил никаде мисъл без аргументация!!Аиде няма какво да спорим повече поздрави и на теб :)

 

Никъде не видях да аргументираш мнението че СЕ нямат равни..

Link to comment
Share on other sites

момчета и аз като стефан не видях нито един аргумент да ми извадите :blink: а колкото до това защо нокийте са скъпи. не е нужно да си айнщайн за да се сетиш. качеството си има цена. така е навсякъде с всичко bmw, sony...

Link to comment
Share on other sites

Ползвал съм сименс,а в момента съм със самсунг,и нямам забележки към нито един от моделите,които съм имал и имам.

Link to comment
Share on other sites

За мен телефона е Нокиа + много здрав , добър дизайн , много функционален - по скъп от другите , но последно време дизайна и дисплея на Самсунг много ми харесват

Link to comment
Share on other sites

Никъде не видях да аргументираш мнението че СЕ нямат равни..

 

Ми и аз видях само някакви цифри които показват че Нокия имали повече продадени телефони и това ги правили по-добри!!Или сега ще кажещ че и не съм се аргументирал че цифрите понякога лъжат така ли?? :confused Хаиде да сравним техническите характеристики на някой СЕ и някоя Нокиа от една и съща година или от различни даже и тогава да видим коя е по добрата марка!!Примерно можем да сравним К700 които е от 2004 година с 6230i kойто е от 2005 година и СЕ по нищо не му остъпва!!Или сега някой ще ми заяви че 1 година не е никаква разлика при мобилните телефони!!!

 

Sony Ericsson K700i Nokia 6230i

Техническа характеристика

Модел 2004 2005

Мрежа GSM 900/1800/1900 GSM 900/1800/1900

Батерия Li-Ion 700 mAh Li-Ion 900 mAh

Време на разговор 7 ч.

Време на готовност 360 ч.

 

Дисплей

Резолюция 176 x 220 пиксела 208 x 208 пиксела

Цветове 65k 65K

Тип на дисплея TFT TFT

Втори дисплей Не Не

 

Външен вид и дизайн

Тегло 90 гр. 99 гр.

Размери 46 x 99 x 19 mm 44 x 103 x 20 mm

 

Памет

Памет 41 mb 32 mb

Бързо избиране 8

 

Сигнали и мелодии

Допълнителни мелодии Да

Полифонични мелодии Да Да

Тоналност на полифониите 40

Композитор на мелодии Да Не

Вибрация Да Да

 

SMS

Приемане на SMS съобщения Да Да

Изпращане на SMS съобщения Да Да

Приемане на мелодии през SMS Не Да

Изпращане на мелодии през SMS Не Да

Приемане на картинки през SMS Не Да

Изпращане на картинки през SMS Не Да

Приемане на лого на оператора през SMS Не Да

EMS Да Да

Nokia Smart Messaging Не Да

MMS Да Да

SMS чат Да Да

Предсказващо въвеждане на текст T9 T9

Шаблони на съобщения Да Да

Възможност за изпращане на български език Не Не

 

Комуникационни възможности

WAP 2.0 2.0

Вграден модем Да Да

Инфрачервен порт Да Да

GPRS Да Да

Операционна система

HSCSD Да Да

Bluеtooth Да Да

Получаване/изпращане на e-mail Да Да

Mobile Java Да Да

 

Органайзер и допълнителни функции

Часовник Да Да

Будилник Да Да

Калкулатор Да Да

Конвертор на валути Да Да

Органайзер Да Да

Календар Да Да

Хронометър Да Да

Скрийн сейвър Да Да

Игри Да Да

 

Гласови функции

Гласово набиране Да Да

Гласови команди Да Да

Гласови бележки Да Да

Разговор от разстояние Да Да

 

Екстри

MP3 плеър Да Да

Радио приемник Да Да

GPS Не Не

Водоустойчив Не Не

Вградена камера Да Да

Запис на видео/аудио Да Да

Сменяеми панели Не Да

Fax Не Не

Link to comment
Share on other sites

качевството си има цена. така е навсякъде с всичко bmw, sony...

Това вече е майтап. Понякога, цената се определя и от известността, особено ако се отнася за техниката. Но тук става въпрос за функциите, които има един телефон и справедлива ли е цената, която му се дава. Ето ви страницата на М-тел. Сравнете Нокия К6260 и СЕ К700i. Въпреки, че Нокията е по-слъпа с около 100 лв. и двата имат почти еднакви екстри, дори в някои отношения СЕ има по-добри характеристики. Разправяйте ми после. Ето ви аргумент и за цена и за екстри. Това че някои го ползват само за Ало Ало, това не знаи че другото не трябва да се гледа. А за здравина, доста са здрави СЕ да ви кажа. Нокията да не би да са водоустойчиви, огнеупорни и с гумени уплътнения, че са по-различни.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...