Jump to content
BulForum.com

Коя марка GSM предпочитате и защо


assi

Коя марка GSM предпочитате?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

то с н73 няма кво да се сравняма пък за н95 да си гововим :D :D

 

 

 

n73 е супер телефон !

 

За теб може да няма с какво да се сравни Н73 ама за мен К800 е по-добър въпрос на гледна точка!

 

Относно Н95 още не сме видяли какво ще пуснат конкуренцията но определено ще го засенчи нещо както стана с прословутия Н90 с прословутата 2 МП камера и в последствие смазан от К750!!

 

Аз така и невидях някой да ме убори в това което казах за тази "много добра Н" серия на Нокиа!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply
За теб може да няма с какво да се сравни Н73 ама за мен К800 е по-добър въпрос на гледна точка!

 

Относно Н95 още не сме видяли какво ще пуснат конкуренцията но определено ще го засенчи нещо както стана с прословутия Н90 с прословутата 2 МП камера и в последствие смазан от К750!!

 

Аз така и невидях някой да ме убори в това което казах за тази "много добра Н" серия на Нокиа!!

Зависи от коя гледна точка гледаш ...... С какво по добри са сонито от нокиата ?.......

Естествено че нокия след като пуска един модел конкурента ще гледа да избие рибата .... и следователно ще пусне модел с нещо по добър от конкурента .....и Така се образува една игра на котка и мишка ....

Искам само да ми кажеш кой телефон ще стъпи на пръстчето на н93 (поне е реалезиран телфонът)...

Виждал съм телефона на живо даже съм го държал в ръцете си и да ти кажа честно .... Телефонът няма равен........ ет о ти една н серийка ... Ама май не си наясно че 3rd 60series телефоните се водят за 3то издание на серия 60 като почнем от N72 n73 n80 това са една малка част от 60-та (3rd) серия ... затоваче ...

Ако си сравнял снимки между моделите на сонито и нокията от един и същи клас (нисък среден и висок)

А познай от трипъти кой побеждава ..... Единственото предимство на сонито е че има Autofocus но в н73 вече и той го притежава ... А и да те светна да си чувал за новите Update series или Музикалната тройка на нокия N70 n 73 и н80 ... Май явно не ... Защо ли са го напрвавили този update сигурно зарди музикалните серий на сони .. За това че ако искаш хубави снимки и звук и занимвка на телефона вземи си н серийка.. Не казвам че сони-то са зле и те имат хубави модели даже едно от предимствата е че на сони моделите са по евтини ... за това че Всичко е бизнес .... Всеки телефон си има предимства и недостатъци .. .Но аз съм си фенче на нокия ( сега да не тръгнат коментари от рода на Глей го тоя опиянен от нокия и ся се чуди кви глупости да говори) .... Всеки си прави избор .......

Но моделът който се чака да се пусне Н95 съм сигурен че ще дигне многу летвата на високо .... В Цял свят ... като изклучим Азиатците щото те вече имат телефони с 10мегапикселови камери ;)

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм с KyPo ;)

jozo изпуснал съм да видя кво си казал за Н серията но както и да е...серията е успешна и определено изкарва най-добрите телефони

 

не казвам,че К800 е лош ,но нокията е по-побра(и н73,н93,н80) виждаш ли нокия има 3 телефона(що не е и повече) които са по-добри от най-добрия СЕ

мисля си че ако к800 имаше симбиан батерията му щеше да кара много по-малко от една нокия със симбиан ;)

а за снимките се сещайте ,почти еднакви снимки

Link to comment
Share on other sites

...все пак сензорите са CMOS...
както и на най-добрите DSLRи :P

Но разбирасе за мобилки и спунерки само CCD :D

Link to comment
Share on other sites

е що да не са добри...може да не са добри в сравнение с апарати ,но за ГСМ-и са си супер...

до колкото съм чел н73 прави много по-добро клипче от к800...но от к800 не съм виждал затова не мога да кажа точно ;)

Link to comment
Share on other sites

Зависи от коя гледна точка гледаш ...... С какво по добри са сонито от нокиата ?.......

Естествено че нокия след като пуска един модел конкурента ще гледа да избие рибата .... и следователно ще пусне модел с нещо по добър от конкурента .....и Така се образува една игра на котка и мишка ....

Искам само да ми кажеш кой телефон ще стъпи на пръстчето на н93 (поне е реалезиран телфонът)...

Виждал съм телефона на живо даже съм го държал в ръцете си и да ти кажа честно .... Телефонът няма равен........ ет о ти една н серийка ... Ама май не си наясно че 3rd 60series телефоните се водят за 3то издание на серия 60 като почнем от N72 n73 n80 това са една малка част от 60-та (3rd) серия ... затоваче ...

Ако си сравнял снимки между моделите на сонито и нокията от един и същи клас (нисък среден и висок)

А познай от трипъти кой побеждава ..... Единственото предимство на сонито е че има Autofocus но в н73 вече и той го притежава ... А и да те светна да си чувал за новите Update series или Музикалната тройка на нокия N70 n 73 и н80 ... Май явно не ... Защо ли са го напрвавили този update сигурно зарди музикалните серий на сони .. За това че ако искаш хубави снимки и звук и занимвка на телефона вземи си н серийка.. Не казвам че сони-то са зле и те имат хубави модели даже едно от предимствата е че на сони моделите са по евтини ... за това че Всичко е бизнес .... Всеки телефон си има предимства и недостатъци .. .Но аз съм си фенче на нокия ( сега да не тръгнат коментари от рода на Глей го тоя опиянен от нокия и ся се чуди кви глупости да говори) .... Всеки си прави избор .......

Но моделът който се чака да се пусне Н95 съм сигурен че ще дигне многу летвата на високо .... В Цял свят ... като изклучим Азиатците щото те вече имат телефони с 10мегапикселови камери ;)

 

С какво ли еми за мен с няколко неща:

1.Много са лесни за употреба за разлика от прословутата Н серия която е с хипер сложно объркано и завъртяно меню.

2.Размера на Сони Ериксоните е определено по-малък от тъхлите тип 4-ка на Нокиа и Н90 и Н80 е същия басамак.Н70 е по-маничък ама и той е бая масивен.

3.Батерията!!За мен тук СЕ просто кърти всички марки не само Нокиа и не защото им са много мощни а защото имат малка консумация.Тук Нокиа реагират с много мощни батерии ама с огромна консумация и куцат тотално в тая област!

4.Снимките определено ги диктува СЕ и там Нокиа догонват като сега се мъчат да покажат с Н95 и с тея 5 МП че уж са водещи но аз искам да го изпробвам лично и тогава да видим как са а и какво ще пусне СЕ защото както вече се повтарям видя се какво стана с 2 МП на Н90 и как К750 просто го смля!!

5.Звукът който вадаи СЕ също е несравним не по сила а по качество говорим!!Това все пак е Сони и всеки знае що за марка е!!!

6.Дизайна на Нокиа просто е накакъв ужасен.Грозотия от няма и къде!!!

7.Не на последно място цената!!Само 100 лв. отгоре затва че пише Нокиа отпред мисля че не си струват!!!

Общо взето тея мисля че стигат!!

За мен Н93 не е нищо особенно нестига че е грозен ми е непрактичен за мен с това странично завъртане на дисплея на което не виждам и никакъв смисъл в междупрочем.Невиждам и с какво му отстъпва К800 един симбиан немисля че е кой знае какво предимство.За мен даже е никво защото това е ТЕЛЕФОН следователно служи за говорене и това му е главната функция!!

 

съгласен съм с KyPo ;)

jozo изпуснал съм да видя кво си казал за Н серията но както и да е...серията е успешна и определено изкарва най-добрите телефони

 

не казвам,че К800 е лош ,но нокията е по-побра(и н73,н93,н80) виждаш ли нокия има 3 телефона(що не е и повече) които са по-добри от най-добрия СЕ

мисля си че ако к800 имаше симбиан батерията му щеше да кара много по-малко от една нокия със симбиан ;)

а за снимките се сещайте ,почти еднакви снимки

 

Точно пък Н80 както казах на предната страница имам възможност да го тествам от понеделник до петък в Университета.Най-много което ме дразни е слабата батерия а определено и снимките които ми показаха от него са по-слаби от на К800 а въпросния колега на който е телефона сам каза че менюто на моя телефон(ВС6) било много яко а неговото хипер сложно както и на предишния му Н90!!

 

Сега някой да не ме пита защо като толкова хваля СЕ не съм с такъв телефон.Отговора е много прост парите са определящи в моя случай и нямаше как да дам повечко пари да си взема какъвото исках!!

Link to comment
Share on other sites

нормално е Н сериите и всички телефони с ОС да са по сложни от другите ...нали това в това им е силата

 

батерията...сложи това което има нокията на СЕ и да видим коя ще издържи повече...

а снимките изобщо не са по-добри...има и тестове достатъчно ;) ти говориш за телефон който вече е под 400лв ... ;)

за дизайна няма изобщо смисъл да говорим...ако аз харесвам дизайна на мерцедес а ти на ауди....тва не означаве че определени модели са грозни

 

а бе както и да е... :D

Link to comment
Share on other sites

нормално е Н сериите и всички телефони с ОС да са по сложни от другите ...нали това в това им е силата

 

батерията...сложи това което има нокията на СЕ и да видим коя ще издържи повече...

а снимките изобщо не са по-добри...има и тестове достатъчно ;) ти говориш за телефон който вече е под 400лв ... ;)

за дизайна няма изобщо смисъл да говорим...ако аз харесвам дизайна на мерцедес а ти на ауди....тва не означаве че определени модели са грозни

 

а бе както и да е... :D

 

Е какво значи колко едно нещо е по-сложно толкова е по хубаво това ли искаш да ме убедеш?

 

Така излиза се едно СЕ-то нямат дисплей полифония а пък за камера да не говорим.Неивждам какво толкова имало тая Нокиа дето го няма СЕ-то та да харчи по-малко батерия!!Просто Нокиата са си с много голяма консумация както ти сам каза има си много тестове на един от които най-издрвъжливи на разговор(което е най-важното за един телефон все пак е телефон) бяха 5 СЕ-та първи от който беше Z530.........

Link to comment
Share on other sites

ами в тоя случай колкото повече толкова по-добре :) защото....може да си вземеш телефон който да може само да получаваш смс да пратиш,да запишеш контакт,да се обадиш и да ти се обадят и това ще е по-просто от най-простото но това не го прави добър телефон :)

 

самата операционна система(която не е толкова сложна) си е екстра,както едно време камерата си беше екстра а сега почти всички нови имат камери :) така ще стане и с операционните до 2 години...всеки нов ще е с ОС и ще стават по сложи телефноните и по-полезни ;)

 

а бе няма кво да спорим :) и мен ме кефи верту за 10 бона и не бих отказал да имам такъв,но всеки избира най-добрия си телефон за себе си според това,което иска и му трябва да има в него и според това с колко $ разполага ;)

аз си доволен от Н73 и от доста време исках сложен телефон с операционна система

Link to comment
Share on other sites

ами в тоя случай колкото повече толкова по-добре :) защото....може да си вземеш телефон който да може само да получаваш смс да пратиш,да запишеш контакт,да се обадиш и да ти се обадят и това ще е по-просто от най-простото но това не го прави добър телефон :)

 

самата операционна система(която не е толкова сложна) си е екстра,както едно време камерата си беше екстра а сега почти всички нови имат камери :) така ще стане и с операционните до 2 години...всеки нов ще е с ОС и ще стават по сложи телефноните и по-полезни ;)

 

а бе няма кво да спорим :) и мен ме кефи верту за 10 бона и не бих отказал да имам такъв,но всеки избира най-добрия си телефон за себе си според това,което иска и му трябва да има в него и според това с колко $ разполага ;)

аз си доволен от Н73 и от доста време исках сложен телефон с операционна система

 

Под просто не съм имал предвид да няма нищо даден телефон!!Може би аз не се изразих добре имах предвид лесно да можеш да се оправиш с функциите на телефона и да можеш бързо и лесно да направиш това което ти трябва!

 

Не се знае дали всеки нов до 2 години ще е с ОС защото още има хора които купуват телефон само за разговори.Е даже така хубавата ви Нокиа сами дадоха пример като направиха Е50 и без камера за хора които не им трябват такива неща!!

 

Да наистина няма какво да спорим и $$ е най-определящото.Верту са много добри и скъпи заради самата си изработка и качество и материали не толкова заради екстрите си.Аз лично ако бях бизнесмен и имах много пари щях да си взема Верту и заради самата им здравина защото видях на едно филмче как ги тестват и останах с отворена уста.

Link to comment
Share on other sites

За консумацията на батерията на нокия .... ГОлям недодостатък ако не си забелязъл нищо не правят по въпроса ... и както казах в предишните страници въпрос на вкус .....

Link to comment
Share on other sites

Сименс, защото колкото хиляди лева да дам за друг, колкото и десетки мегапискела да е, не може да бие леснотата в управлението и удобните мeнюта :P

Link to comment
Share on other sites

Ми Sony Ericsson, защото за мен са най-добрите телефони... Евтини и многофункционални... Имал съм и Siemens, Nokia и Panasonic, но Sony Ericsson-a е най-добър! Просто тяхните телефони са най-добри в съотношение функции-цена :)

Link to comment
Share on other sites

Сименс, защото колкото хиляди лева да дам за друг, колкото и десетки мегапискела да е, не може да бие леснотата в управлението и удобните мeнюта :P

Били трудни менютата .....Разбирам да сте улигофрени или от сорта .... Ама като почнете с клишетата Ем тоя по лесен незнам си кво ... Вие направихте една част от телефоните препятствени .... ТОлкова ли е сложно да седнеш и да го научиш за 1 максимум 2 часа ....

Link to comment
Share on other sites

а бе не знам на СЕ как е ама на повечето нокии можеш да си нагласяш менюто,бутоните и повечето неща както ти си искаш...така че си правиш което ти е най удобно и тва е :)

Link to comment
Share on other sites

Ми Sony Ericsson, защото за мен са най-добрите телефони... Евтини и многофункционални... Имал съм и Siemens, Nokia и Panasonic, но Sony Ericsson-a е най-добър! Просто тяхните телефони са най-добри в съотношение функции-цена :)

За тфа последното е напълно вярно-Нокийте,които имаха възможностите на моя(W810i)когато го купувах бяха от рода на 100-150 лева по-скъпи което не е малко.За 100 лева отгоре можеше да си земеш W900,който пък ако изравняваш с някоя Nokia по възможности тя ще струва още 100-200 лева отгоре :D .Знам,че некъдърно го обясних-койт ма разбрал,разбрал

Link to comment
Share on other sites

Еми нека сравним най новият модел на нокия н95 със някой друг .. И ще си говорим .....

Мисля че това ХАХА .... нямаше смисъл ..... Прочети малко интересувай се и ще разбереш ...

С бая годинки са напред нокия пред останалите ..... Не си виждал май висок клас на нокиа ...

S60 e изтекла водица вече ... виж 3rd s60 и ще си приказваме

С парите за тоя телефон мога да си купя 6 мегапикселов апарат + iPOD 30GB + един приличен телефон среден клас. Айде мерси. То дори Qtec-ите с QWERTY клавиатура са по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

С парите за тоя телефон мога да си купя 6 мегапикселов апарат + iPOD 30GB + един приличен телефон среден клас. Айде мерси. То дори Qtec-ите с QWERTY клавиатура са по-евтини.

Ем купи си .. Никой не те е спрял .... ВЪпрос на избор .... Тва ми писна да го повтарям .. Пък и в момента говорим само за телефони а не ако имаш толкова пари какво ще си вземеш ..... Think !!!

Link to comment
Share on other sites

Били трудни менютата .....Разбирам да сте улигофрени или от сорта .... Ама като почнете с клишетата Ем тоя по лесен незнам си кво ... Вие направихте една част от телефоните препятствени .... ТОлкова ли е сложно да седнеш и да го научиш за 1 максимум 2 часа ....

 

Е ти сега искаш да ни убедиш че колкото е по-трудно по яко!!!По тая логика да вземем една кола за пример.За кво да си купуваме Опел Астра да речем като може да свикнем с една Жигулетка с 2 м ход на скоростите набирането на волана и мускили на краката от натискане на педалите.Много е по-добре нали да си ми е лесно и удобно и при ГСМ-ите е същото много ясно е че ще свикна и със супер сложно меню ама защо да е такова като може да е лесно и удобно и да прави същото нещо?

 

 

С парите за тоя телефон мога да си купя 6 мегапикселов апарат + iPOD 30GB + един приличен телефон среден клас. Айде мерси. То дори Qtec-ите с QWERTY клавиатура са по-евтини.

 

Да и ти си прав донякъде.Определено е много по-добре с отделни устройства така и с МП3-то музиката ти е по-качествена и с апарата по-хубави снимки стават.Има един проблем обаче че немогат да се носят тези сичките устройства винаги с теб:)

Link to comment
Share on other sites

Предпочитаната марка от мен е НОКИА...Сменил съм сумати телефони през годините,от почти всички известни марки на пазара,и мога да кажа че няма телефон на който да не му се намери недостатък. Просто при НОКИА,недостатъците за мен са най-малко...колкото до цената-не ме притеснява,ако телефона ме грабне ;)

 

С парите за тоя телефон мога да си купя 6 мегапикселов апарат...

 

Подобни приказки тип "гроздето е кисело" винаги са ме разсмивали,аз пък не си купувам Мерцедес-S klas щото 30 процента от цената са за имидж,по-добре Голф 2 нали и той вози :lol: Да не говорим,че хората дето си купуват скъп и качествен телефон,обикновено останалите неща ги имат...

 

За мен,най-добрите телефони на пазара са Н73,Н80(особенно при толкова фрий хот спотчета в града) и продуктите на QТЕК...Изобщо не бих си купил повече телефон без ОС ;)

Link to comment
Share on other sites

Е ти сега искаш да ни убедиш че колкото е по-трудно по яко!!!По тая логика да вземем една кола за пример.За кво да си купуваме Опел Астра да речем като може да свикнем с една Жигулетка с 2 м ход на скоростите набирането на волана и мускили на краката от натискане на педалите.Много е по-добре нали да си ми е лесно и удобно и при ГСМ-ите е същото много ясно е че ще свикна и със супер сложно меню ама защо да е такова като може да е лесно и удобно и да прави същото нещо?

Да и ти си прав донякъде.Определено е много по-добре с отделни устройства така и с МП3-то музиката ти е по-качествена и с апарата по-хубави снимки стават.Има един проблем обаче че немогат да се носят тези сичките устройства винаги с теб:)

Аз никой не съм тръгнал да убеждавам че колкото по трудно толкова по добре .. Не виждам да съм го написал някъде .. Прочети пак хубаво поста ми ;)

Link to comment
Share on other sites

Мда, всъщност телефонът не е чак толкова скъп. ~1000 лева крайна цена, като се има впредвид функциите му, а и че е Нокия (100/200лв отгоре) става нормално ... въпрос на вкус ще е :)

 

Аз лично не бих си го купил, не ме превлича дори и по външен вид (което не е важно де, но все пак ...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...