Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Цялата раса може да се играе на а муув, таб да си селектираш темпларите, и спамиш Т. Айде и аз молим. Протос е а муув расата. Само срещу зерг са нужни форсфийлдове.

Link to comment
Share on other sites

Цялата раса може да се играе на а муув, таб да си селектираш темпларите, и спамиш Т. Айде и аз молим. Протос е а муув расата. Само срещу зерг са нужни форсфийлдове.

Всъщност срещу всички си работят прекрасно. Друго си е да разцепиш теранската армия и да опукаш една част набързо дето не могат да избягат. Пробвай а-мув със стокъри и зелъти срещу марини и мародери... без темплари си толкова загубен че няма накъде. Докато терана наспами ММ и дойде да ти начупи канчето набързо и нито микро нито нещо може да те спаси - единствено ФФ ако имаш малко газ за сентрита и си успял да вземеш блинка... зелътите са жертва освен в големи количества или с колоси зад себе си...

Link to comment
Share on other sites

 Протос е а муув расата. 

 

Това след маса месеци реване и повтаряне как Зерг били а муув..... Сега пък тия били а муув... Ти си просто клиничен случай... Ако влагаше тая енергия в игра вместо в повтаряне като латерна на едно и също в този Форум, а може би и в други, може би щеше да се научиш да играеш Теран.... 

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново под слънцето. Даже се учудих, че хвана две игри...

Трудничко си е, наистина. Но просто картите са такива, че всеки може да хване 1, че и 2 експанда безнаказано, а играта е такава, че да нямаш файда от 4-5 експанда в мидгейм. И съответно протос е най-облагодетелстван от тази ситуация, защото за протос на 3 бази е лесно да е с оптимална армия към харвестър рейшио, а протоските единици са най-силни и най-лесни за контролиране.

 

Ако беше направено да има битка около тези експанди, да има някакви епични войни, почващи още от 3-тата минута, играта щеше да е много по-интересна и балансирана. Не може като зергът сляпо тръгне за хач преди пуул, аз като теран да не мога да го накажа, освен ако не дръпна сцв-та. А срещу протос...мале, тоя мадършип кор прави невъзможен какъвто и да е опит за ранен прешър. И така първите 10 минути от играта се превръщат в безмозъчно обикаляне наляво-надясно с 2 юнита в опит да скаутнеш противника си, докато и двамата се опитвате да напомпите колкото може повече работници. И съответно зерг и протос, със възможностите си да направят съответно 16 работника наведнъж от 2 хачерита или да произвеждат работници 1.5 пъти по бързо, направо размазват теран, който, както винаги, трябва да направи демидж, иначе губи играта.

Link to comment
Share on other sites

И бункерите като не са безплатни вече все едно ги няма. И все едно в брууд-а няма 12 хач 12 пуул билдове, хайде сега. Няма "безплатни" победи за тераните - мрън-мрън. Както и 3хач преди пуул ако терана е тръгнал 14цц.

Link to comment
Share on other sites

Мулетата нещо ги забрави

Аха, крийпа кой да го чисти? Баба ми? А гледай 4гг срещу Кюриъс. ГЛЕДАЙ. 3-0. БАЛАНС!

 

Много разбирате вие, масово сте разбирачи. Като изправиха двама с еднакъв скил едни срещу други, какво стана, кой би 3-0? Зергът. 

Link to comment
Share on other sites

Някои хора все още са с мнението, че Форгг е някакъв теран от класа.

Аха, а Солар е свръх известен зерг и затова би 4гг 3-1. Кефите ме всичките, точно каквито са зергите, мазни сте, извъртате, нямате факти и доказателства, и, бидейки двойно повече от тераните, се нахвърляте веднага срещу тях. Естествено, че балансът ще е във ваша полза: нали и хората без талант и скил трябва да могат да влезнат в мастърс, Дейвид Ким се грижи за вас от доста време.

Link to comment
Share on other sites

Дори да не е балнсирано е в проценти а не в пъти както ти го изкарваш

В пъти е. Има два пъти повече протоси в ГМ, и 1.5 пъти повече зерги, отколкото терани, а иначе съотношението между играчите като цяло е 1-1-1, което означава, че Зерг и протос са съответно 1.5 и 2 пъти по лесни от теран. ЛОЛОЛОЛО

Link to comment
Share on other sites

Пич, смени дилъра. И по-добре мини на нещо успокояващо. Тревица примерно. Че от последните страници чета само емоции и никакви доводи...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честита нова година, Рънъре!

 

Иначе, съчувствам ти. Протос е доста трудна и за мен, особено ако играят за зелот/темплар. Самият факт, че са 44% в мастерс и в гм, а зергите са 34%, означава, че протос  е много по-лесна раса от зерг. За теран не ми се говори :)

Link to comment
Share on other sites

 

Бабата може да се заинтригува от това. Starbow е мод, който взима неща от ск2 и брууд уор и разни техни си идеи с цел да създаде по-BW-esque sequel към BW. Firebats, vultures, lurkers, medics, няма warpgates, нов pathing, devourers, scourge, reavers, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...