Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Sheth е бил сравнително известен в BW под името Chosen. Иначе в SC2 беше един от най-добрите зерги в бетата. По едно време се появиха слухове, че ще пренимава на теран, защото е отчаян от това колко са слаби зергите. Малко след това съвсем изчезна от сцената. След последните пачове се върна и в момента оформя триото чудовищни зерги на ROOT Gaming - Slush, Catz, Sheth (и тримата са около 3000 точки в ладера). Много готин тип, препоръчвам ви да слушате шоуто му с iNcontrol.

 

Като става дума за iNcontrol - напоследък много се изявява като кастър. В момента коментира TeamLiquid SC2 Open #6 заедно с Orb: http://www.teamliquid.net/video/streams/Plexa

 

В момента: Стрелок срещу Мороу, другият полуфинал е Сиз (3200 zerg) срещу Инсоленс.

 

Morrow е станал звяр!

 

ДРОН РЪШ НА СТЕПС ! ! ! ! :laughing: Стрелок отпада по най-уникалния начин :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ахах тоя Сиз видя ли го как се шашна от халюцинациите и просто куитна ?

- Hmm so much gaz ?!? :lol:

Unique

 

---

Сун Дзъ стайл !

"Цялото военно дело се основава на заблудата." :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много лошо беше изигран - първо с халюцинирания феникс, после истинските феникси му наакаха мутите, а и накрая това с мас зелът халюцинациите :)

Чудя се дали не е имал предвид своята газ - пропуснах да видя колко са му ресурсите, преди да се предаде. Но като се има предвид, че вадеше муталиски, едва ли е имал прекалено много газ.

 

Финал: Мороу срещу Инсоленс

Link to comment
Share on other sites

За зерга е ясно, че трябва да тръгне за лейт гейм, като същевременно се опита да оцелее от първите атаки на теран. Просто лейт гейма е едиственото спасение, като същевремнно победата е пак 50:50. Което по мои сметки прави 75% успех за терана, защото ърли гейма е ясен кой го взима...

А обмислял ли си, че ти просто си некадърен?

Link to comment
Share on other sites

Когато фактите говорят и боговете мълчат. Аз ако съм некадърен, значи вие сте слепи!

 

Обаче и двамата сте големи отворковци. Единия през живота си не е играл зерг, а другия играе от 5 дена, като също подкрепя мнението, че да играеш зерг е много зор, но същевременно и двамата изказвате мнение, че нещата са ОК...

 

Между другото, можем да си направим следния експеримент - вие играете зерг, а аз теран и да видим, какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Кои факти говорят в твоя полза?

 

Да, аз играя от 5 дни зерг, мажат ме стабилно, но мога след гледането на риплея да преценя, че в 100% от ситуациите вината е била собствената ми некадърност. Всяко нещо си има своя counter, играта е rock paper scissors.

 

Това, че по близардските форуми все още има хора, които реват за по-добър зерг далеч не е показател - такива хора ще има винаги. И за WoW е така, и за War3 съм сигурен, че е така.

 

Предлагам, в следващия пач, да увеличат макрото ти с 40%, микрото с 25% и decision making-а ти с 80%. Tака, вярвам, играта ще е доста по-балансирана. Щото т'ва не е като едно време във 4k да седиш зад гърба на Чушката, Аксо или Боян(Jack), докато играят и после да копираш едно към едно (колкото можеш)...

Link to comment
Share on other sites

Вместо да се карате, гледайте какво правят протата: http://www.youtube.com/unstabletv1#g/u

 

Тук са качени мачовете от FXOpen. По-късно ще добавят и финалните мачове. Специално внимание може да се обърне на Sen vs KiwiKaki и Sen vs qxc.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам, в следващия пач, да увеличат макрото ти с 40%, микрото с 25% и decision making-а ти с 80%. Tака, вярвам, играта ще е доста по-балансирана. Щото т'ва не е като едно време във 4k да седиш зад гърба на Чушката, Аксо или Боян(Jack), докато играят и после да копираш едно към едно (колкото можеш)...

Малко се изхвърляш, ама нейсе.

"Едно време" ми е много далечно вече, но доколкото имам спомен, имаше моменти, когато Аксо и Боян съм ги бил. А и не знам, защо говориш за едно време, при положение, че тогава никой не се е оплаквал, че някоя раса е била ОП. Също и не си спомням някой да е копирал от някого, при положение, че всички играехме едни и същи тактики, като може би само чушката правеше разни чийзове, но то и за това беше толкова по-добър от останалите.

Link to comment
Share on other sites

BratOK толкова време не му даваха виза за турнири по света - сега е омазал всички конкуренти в първия голям турнир в Русия (гушнал е 10 000 долара + Lenovo IdeaCentre B505 + IdeaPad s10-3t).

Ето обзор на турнира: http://reps.ru/news.php?act=lang&lang=rus&news=comment&id=6453

 

 

А който е пропуснал Мороу срещу Стрелок на Степс, да гледа тук: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=176044&currentpage=10

Link to comment
Share on other sites

След една 40 минутна игра ZT v ZT с непрекъснат екшън, вече мога да кажа, че мааалко от малко почвам да добивам представа за зерга.

Хидри и хлебарки с медиваци правят чудеса!

Link to comment
Share on other sites

Стари номера...

 

 

Ахах тоя Сиз видя ли го как се шашна от халюцинациите и просто куитна ?

- Hmm so much gaz ?!?

Unique

 

А ей тази игра къде мога да я гледам?

Link to comment
Share on other sites

Кво става бе?! 5 поредни тоса ми пуска и то съм слайтли фейвърит и петте ме бият без да успея никаква съпротива да им укажа!

Link to comment
Share on other sites

При мен ни спайнове вършат работа, ни ранна агресия. Опитвам се да тръгвам с 14 пуул и да понатискам противника, но не е успешно нещо. Тия енергийни полета са супер шибани - 2 сентрита да имат и ти отива цялия труд на вятъра. Докато ичезнат и успееш да се качиш на рампата с няколото хлебарки и вече има 4-5 столкъра. Другия вариант - 14-15 хетчъри също не е много удачен, защото има голяма вероятност да те блокира с пилони или прокси кули, а в краен случай 4 гейт се спира ужасно трудно, да не исключваме и войд рейд ръша, който ако те изненада, също не се спира... Тия протоси имат 1000 начина за ранна игра, както и терана. Само зерга трябва да се нагажда според играта на другите, а това е много тъпо!

Link to comment
Share on other sites

 

Eeee евала на протоса - много добре изиграно. И на мен ми хареса.

 

 

Runner, верно че има варианти за тормоз но и зерга си има. Аз обикновено играя за 14хач, 15 пул... оттам насетне зора е да не ме отнесе с първата вълна и да му саботирам леко експанда като го пусне.

Link to comment
Share on other sites

И какво по-точно предлагаш за вариант на ранна агресия от страна на зерга? Нито на теран можеш да влезеш, нито на протос...

 

Ей сега един теран ме размаза буквално и то САМО с марини няколко медивака и 3-4 танка. Имаше сигурно над 60 марина при последната битка, а за цялата игра сугурно съм му убил повече от 200 марина...

 

Не бе, изобщо няма да полудея - тръгвам 14 хетч, защото предполагам, че терана ще ми тръгне ол ин, както и става. В момента в който ми влиза на експнда аз вече имам над 15 зерглинга и в момента се люпят още. Спирам му над 10! сцв-та и още толкова марини, поради кофти микро от негова страна и с помощта на допълните зерглинги, които се люпят вместо дрони. Веднага тръгвам на контра (картата е Степс оф уор) и в момента, в който стигам неговата база, той вече има 2 бункера. Ай кажете ми, как да се играе срещу теран!

Link to comment
Share on other sites

В случая минаваш на бейнлинги и хлебарки, а и си имаш експанд, избил си му работници, значи 6+. Аз обикновено с всички раси целя по-дълга игра защото ме бива повече в макрото отколкото в микрото. Одеве с един теран играх към 45 минути и накрая се предаде с думите (GG, I'm bored) след като му размазах може би 8 thor-a с broodlord-ове които общо взето изби с викинги - останаха май само 3 преди да дойдат още коруптори и муталиски да ги отстрелят но си беше сериозна игра с всички налични юнити и от моя и от негова страна, утрепа ми поне 5 хача, то и аз поне 3 команд центъра... такива работи. Но пък съм в доста различна дивизия та при мен са шарани общо взето (като мен де) :)

 

ПС2: Току що при 2v2 аз протос, моя човек зерг срещу 2 зерга... наливам се с 4 имортала, 6 зийлота, 6-7 сентрита и 8-9 стокъра някъде моя човек имаше хидри и постоянно докарваше зерглинги - загубих максимум 4 зийлота и 3 стокъра а ги изринахме направо. Чак се учудих като видях че армията ми е почти непокътната в края на битката. Верно бяха 1/1/0 и пусках FF да му тормозим хлебарките, на моя човек хидрите изгинаха от муталиски но муталиските пък изгинаха като се доближиха до стокърите и сентритата (с онзи щит като от междузвездни войни май се намаля доста сериозно атаката и като че ли се елиминира сплаша - това някой може ли да го потвърди)... а муталиските не бяха много малко.

 

ПС: Онзи Макалън дето ми го донесе го кътам за нова година, но продължавам да се удивлявам на 12 годишния. Много ми върви играта докато си го ближа. PSY, ти където беше харесал Кардю-то да имаш да взимаш. Ей това е правилното уиски, за 18ката не смея да кажа нищо първо защото не съм го опитал още и второ защото цената му е ... по-добре не питай

Link to comment
Share on other sites

Само ще помоля да не правите и тази тема пиянска. Имаме си две...

Снощи изиграх толкова слаби игри със зерг, че ми домъчна за партньорите ми (играх 3:3 с приятели). Ако не бяха и двамата в София - сигурно биха дошли лично да ме набият...

Link to comment
Share on other sites

Не искам да генерализирам нещата, но ако протосът умее да пуска добри ФФ, за зерга е изключително трудно. Когато сентритата станат 6-7-8, забрави за кучета, забрави за хлебарки. Видях онзи ден Инсоленс какви пушове прави с 8 сентри/2 зелът срещу зерг. Докато извадиш достатъчно хидри с рейндж и нацвъкаш крийп, той вече има колоси. Продължавам да си мисля, че при всяка възможност зергът трябва да избягва земни единици срещу протос. Яко муталиск ръш. Лошото е, че лесно се разбира дали си тръгнал за мута и с един добър тайминг пуш си аут. А го има и психологическия момент с блокиранео на рампата - аз лично издивявам и съм на косъм да се предам в такъв момент. В тази връзка снощи ми дойде и гениалната идея да си слагам спайновете на хоткий и ръчно да целя сентрита с тях, а роучовете зад тях да плюят по евентуалните зелъти :)

С бъроу микро уж трябва да може да се преодолее ФФ лудостта, но рядко съм виждал някой да спечели предимство по такъв начин.

 

Искам вече да се прибирам и да цъкам, изпадам в SC2 withdrawal :)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да генерализирам нещата, но ако протосът умее да пуска добри ФФ, за зерга е изключително трудно. Когато сентритата станат 6-7-8, забрави за кучета, забрави за хлебарки. Видях онзи ден Инсоленс какви пушове прави с 8 сентри/2 зелът срещу зерг. Докато извадиш достатъчно хидри с рейндж и нацвъкаш крийп, той вече има колоси. Продължавам да си мисля, че при всяка възможност зергът трябва да избягва земни единици срещу протос. Яко муталиск ръш. Лошото е, че лесно се разбира дали си тръгнал за мута и с един добър тайминг пуш си аут. А го има и психологическия момент с блокиранео на рампата - аз лично издивявам и съм на косъм да се предам в такъв момент. В тази връзка снощи ми дойде и гениалната идея да си слагам спайновете на хоткий и ръчно да целя сентрита с тях, а роучовете зад тях да плюят по евентуалните зелъти :)

С бъроу микро уж трябва да може да се преодолее ФФ лудостта, но рядко съм виждал някой да спечели предимство по такъв начин.

 

Искам вече да се прибирам и да цъкам, изпадам в SC2 withdrawal :)

А мен мечтата ми е да видя някой дето цъка така повечко със сентрита да прави трап на армията и после сторм и сторм докато изгний :)

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля, че много малко се използва burrow. По принцип е доста силно оръжие и то не само за хлебарките. На единицата си спомням с умиление каква прекрасна гледка става, когато терана прави тайминг пуш (ZvT играех основно за мути и бая шунки на експанда) и в момента, в който марините скочат на сънкените - отдолу излезнат известен брой пумияри :)

Та същото си го представям и с изкопаването на бейнлинги под биотопката на терана, роуч/линг изпод сталкер сентрита, но... си остава големия проблем - Lair...

Link to comment
Share on other sites

BratOK толкова време не му даваха виза за турнири по света - сега е омазал всички конкуренти в първия голям турнир в Русия (гушнал е 10 000 долара + Lenovo IdeaCentre B505 + IdeaPad s10-3t).

Ето обзор на турнира: http://reps.ru/news.php?act=lang&lang=rus&news=comment&id=6453

 

 

А който е пропуснал Мороу срещу Стрелок на Степс, да гледа тук: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=176044&currentpage=10

 

Е, на БратОК, ако си имиграционен как да му дадеш виза ? :lol:

 

IMG_0053_sm.jpg

 

---

Пък и за какво му е да ходи? 10к$ ат хоум си е идеално.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...