Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Гледах само първите три сета:

 

HongUn игра добре в първия и след това тотално се разпадна. Не знам какво точно е станало по-нататък, но явно Рейн наистина не е one trick pony :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Сега изгледах 1 игра на Мороу и SjoW на Металополис, хванах я към средата, но сигурно беше 30-40 минути цялата. Бяха си разделили картата на 2, като интересното беше, че на терана минералите свършиха много преди тези на зерга.

 

Лейтгейма на зерга беше брутален, маса брудлордове+коруптори+инфестори(поне 15) - това нещо стопи сигурно 5 лимита на терана състоящи се от: марини, танкове, торове, медиваци и много много викинги.

Инфесторите са всъщност хардконтрата на викингите :), правят ги мармалад.

SjoW нито веднъж не взе битка срещу горната комбинация, като някой от пътите имаше над 20 викинга и пак нищо. В най-добрия случай съотношението беше 2:1 загуби в полза на зерга естествено. Ако зерга губеше 60 лимит, терана губеше 120 ?!?

На това му се вика раса от леки единици. :lol:

 

P.S. Някой в Близард правилно се е усетил, че инфесторите са леко имба /може би/. Но явно засега се отлага "приземяването" им т.е. премахването на фънгъл за въздушни единици.

 

П.П.П. Какъв ли въздух би се опрял на 15-20 инфестора, гарнирани леко с коруптори и брудлордове ?

Link to comment
Share on other sites

Сега изгледах 1 игра на Мороу и SjoW на Металополис, хванах я към средата, но сигурно беше 30-40 минути цялата. Бяха си разделили картата на 2, като интересното беше, че на терана минералите свършиха много преди тези на зерга.

 

Лейтгейма на зерга беше брутален, маса брудлордове+коруптори+инфестори(поне 15) - това нещо стопи сигурно 5 лимита на терана състоящи се от: марини, танкове, торове, медиваци и много много викинги.

Инфесторите са всъщност хардконтрата на викингите :), правят ги мармалад.

SjoW нито веднъж не взе битка срещу горната комбинация, като някой от пътите имаше над 20 викинга и пак нищо. В най-добрия случай съотношението беше 2:1 загуби в полза на зерга естествено. Ако зерга губеше 60 лимит, терана губеше 120 ?!?

На това му се вика раса от леки единици. :lol:

 

P.S. Някой в Близард правилно се е усетил, че инфесторите са леко имба /може би/. Но явно засега се отлага "приземяването" им т.е. премахването на фънгъл за въздушни единици.

 

П.П.П. Какъв ли въздух би се опрял на 15-20 инфестора, гарнирани леко с коруптори и брудлордове ?

Няма биене това. Естествено и няма правене това, тъй като струва твърде много газ. Но направи ли го все пак, само 1 нещо те спасява, и това е натискането на една определена комбинация от бутони. Другата ти надежда може да е да се забиеш с 4 рейвъна или в инфесторите, или в коръптърите ( но не и в брууд лордовете ).

 

Примерно обаче също е трудно с теран да спреш масовка зиалоти, 3-4 колоса, 10 хай темплара и 10 феникса. Направят ли го т'ва, пак трябва да куитвам.

Link to comment
Share on other sites

Беше... оправи се сравнително бързо

 

 

E как да не се кефя на простотии: пуска ни на голяма карта. Аз тръгвам и правя 1 гейт, кор, 2 роботикса и вадя 5 имортала и 4-5 зийлота. Моя човек играе нормално (марини и мародери)... викам му атака и тръгваме.. и се натрисаме на армия от стокъри, малко кули и бункери и повече мародери отколкото марини... при което 5те имортала ги направиха на салата за нула време... не само това ами отнесохме нексуса на единия и се върнах с 4 имортала (единия мощно на червено, но жив). После играта беше ясна... Верно - кой играе на зийлоти и имортали нормално че да го очакват. Пък и ако имаха повече марини и зийлоти щях да се снимам ама стана обратното. Чак не можах да повярвам на очите си как армия от 10тина-12 стокъра загина за норматив при това толкова бързо, че нямах време да правя кой знае какво микро само ги приближавах леко след всяко стреляне че да не тръгне да бяга.

Link to comment
Share on other sites

Как ви върви стрийма? Вчера и днес ми сече постоянно.

 

На мен ми върви идеално.

 

Ама Минг Чул е... нямам думи ! :)

 

Друго освен

брутален

не ми идва наум.

 

 

Ама и Джинро ми изглежда някак примирен. Дано да не съм прав де ! Щото и гг няма да има даже. Надявам се да се стегне след първите два сета, в които беше изваден още с първата атака.

Не са му това силите само, на Джинро.

 

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми сече, даже сега търся рестрийм, че не се търпи.

 

Светлия, ти намери какво да спойлернеш :D

Иначе ти сам го каза преди - при двубой между съотборници нищо не е показателно. Джинро и МинЧул сигурно са изиграли 100 игри помежду си, който е поел повече информация за стила на противника, той ще има предимство. Все пак не пречи да си изродски добър :)

 

 

Тъкмо го намерих този линк и щях да го постна :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ustream.tv/channel/starcraft-2-beta-liveplay

 

Този върви много гладко, от доста време само на него гледам ГСЛ -а.

 

---

Сай така е да, ама е кофти да няма дори гг на полуфинал. Искам да греша.

 

---

Наблюдаваме типичен лейтгеймър като Джинро, как

бива ударен лошо именно в това, че е ЯСНО, че търси лейта. Точно това, че е предсказауем, го прави толкова слаб в момента - ами айде нека да разчупи малко де !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3:0 в 3 бързи 3 минутни игри......................... баси полуфинала. Very very дисапойнтед съм. Ц

 

Link to comment
Share on other sites

 

Аз пък съм доволен от игрите днес. Омръзна ми да слушам за всеки втори теран-играч, колко добре играел, как можело да очакваш всичко от него, какъв невероятен стил имал, колко добре се адаптирал и тн.. Идва протоса прави 4:0 и чао, така се прави.

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Поздравления за Джинро - стигна много далеч !

 

Кофтито е, че големия играч не пада така - без борба, примирено. Физиономията му беше красноречива. Т.е. за мен определено Джинро не е голям играч в момента. Има скилс, готин е, но мислех, че е много силен като психика, а то се оказа обратното - пък без нея никакъв шанс да си Голям.

 

 

:) Мерк ти си ясен, мн ясно, че ще се

радваш

.

Link to comment
Share on other sites

Аре стига с тия спойлери, всяка втора дума спойлер. Т'ва да не ти е пернишка голф двойка, навсякъде спойлери да има. Аре, осрахте се вече...

 

Ред:

Оригинален си като турски анцуг на руския пазар. Дори бих казал (за)бавен. Къци би се гордял с теб...

 

РеРед:

Да не си се лъзнал с колюльото, на някое кравешко?
Не, не съм те газил

 

Link to comment
Share on other sites

 

В последната серия на листопад, Айше е ухапана от плъх, разболява се от бяс и умира. Обаче споко, оказва се че е жива в листопад II.

 

Едит:

 

Оригинален си като турски анцуг на руския пазар. Дори бих казал (за)бавен. Къци би се гордял с теб...

Да не си се лъзнал с колюльото, на някое кравешко? Форум ≠ отдушник за лични драми.

 

Понякога не искам да научавам резултатите, ако ще гледам мачовете на запис, така че спойлерите са си на място.

РеРед:

m9-clap2.gif

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Много готини мачове има в тазвечершния CraftCup: http://www.teamliquid.net/video/streams/TheGunrun

 

Kas vs Nerchio

Strelok vs Dimaga

Slider vs Sjow

 

И друго: http://www.teamliquid.net/video/streams/Unstable87

В момента играят iNcontrol vs Sheth, има и други големи имена в този турнир!

Link to comment
Share on other sites

Днешната ситуация от ГСЛ много ми напомни на дискусията за слабостта и силата на зерг.

Масово зерг юзърите се оплакват, че им е трдуно в началото. Съответно Близард им помогнаха много. Истината, е че им е толкова трудно по простата причина, че търсят основно лейт гейма. /Тия които играят хипер агресив от началото нямат проблеми с ранната игра - Кирикс !/

 

А ВСЕКИ /без значение от расата/ който търси лейт гейм е много уязвим в ърли2мид гейм.

Днес видяхме прекрасен пример именно за това: мега силен теран търсещ и обичащ лейт гейма, беше анихилиран за няколко минутки в няколко поредни игри !?!

Сега ако следваме логиката на зерг, трябва ърли2мид гейма на терана да бъде сериозно, ама сериозно засилен. :)

 

---

Та според мен играта към момента е прити мач balanced, с изключение на няколко момента в зерг, които са леко имба !

Link to comment
Share on other sites

За зерга е ясно, че трябва да тръгне за лейт гейм, като същевременно се опита да оцелее от първите атаки на теран. Просто лейт гейма е едиственото спасение, като същевремнно победата е пак 50:50. Което по мои сметки прави 75% успех за терана, защото ърли гейма е ясен кой го взима...

Link to comment
Share on other sites

За зерга е ясно, че трябва да тръгне за лейт гейм, като същевременно се опита да оцелее от първите атаки на теран. Просто лейт гейма е едиственото спасение, като същевремнно победата е пак 50:50. Което по мои сметки прави 75% успех за терана, защото ърли гейма е ясен кой го взима...

 

Защо не погледаш малко игри на Кирикс, Моман, та дори и Мадфрог, колко проблеми имат в ърли гейма ? Точно николко.

Рънър въпрос на стил е. Днес се видя ясно.

Бейнлинг бъста /примерно/ на ЗвТ е толкова силен коз, че терана малко, ама наистина малко да не внимава и е аут. И кой тогава има по-силен ърли ?

Няма по-силна и по-слаба раса, пак ще се повторя - въпрос на стил е. Лейтгеймъра винаги е уязвим в началото - дори и теран, дори и машина като Джинро.

 

---

Сега зерга почти го бетонираха в ранната игра, и му постлаха 6 лентов аутобан към лейта ! Не е феър никак. :)

Link to comment
Share on other sites

Sheth се е възродил! iNcontrol има много добро PvZ, но сега беше безпомощен!

Точно днес слушах епизод 2 на техния подкаст Coaches' Corner, в който обсъждаха ZvP - много е яко да видиш теорията в изпълнение. Sheth перфектно контрира всичко - 4 колоса паднаха тоооолкова бързо от корумпираните, че направо се изцъклих! :)

 

Следва - Moonglade vs Axslav - отново ZvP!

 

Bracket: http://challonge.com/fxopenpoa

Link to comment
Share on other sites

Защо не погледаш малко игри на Кирикс, Моман, та дори и Мадфрог, колко проблеми имат в ърли гейма ? Точно николко.

Рънър въпрос на стил е. Днес се видя ясно.

Бейнлинг бъста /примерно/ на ЗвТ е толкова силен коз, че терана малко, ама наистина малко да не внимава и е аут. И кой тогава има по-силен ърли ?

Няма по-силна и по-слаба раса, пак ще се повторя - въпрос на стил е. Лейтгеймъра винаги е уязвим в началото - дори и теран, дори и машина като Джинро.

 

---

Сега зерга почти го бетонираха в ранната игра, и му постлаха 6 лентов аутобан към лейта ! Не е феър никак. :)

Банелинг бъста е супер неизползваем срещу теран в ърли гейм. Ако ти вземат така игра, значи или изобщо не си внимавал, или просто е било късмет. Няма ли крийп, тия банелинги се движат толкова бавно, че с малко микро не оставяш никакъв шанс на зерга. Като видиш, че ще ти играе здраво за банелинг бъст - слагаш две бараки на входа и зерга в повечето случай може да лефтва, защото се е набутал да прави банелинги, с които абсолютно нищо не може да направи и трябва тепърва да развива икономиката...

Link to comment
Share on other sites

Днес от 15 часа ще започне 4-тата квалификация за Black Dragon League. Първите три квалификации бяха тотално доминирани от теран и днес бройката им е значително намалена. За място в лигата ще се борят:

t Fury, Aures, Cloud

p HasuObs, Kara, Nightend, Naniwa, Underdark

z DarkForce, Ciara, LaLush, ParanOid, Delphi

 

А в 1 сутринта ще се довършат мачовете от FXOpen - KiwiKaki vs qxc в горния бракет; Sheth vs Moonglade и Sen vs Axslav в долния бракет.

 

Междувременно - VODs на Rumble in the Bronze с iNcontrol - http://trus.blip.tv/file/4486110, http://trus.blip.tv/file/4486303

Комедия, на която и Джим Кери би завидял :D

 

 

Баси, предавам се, щом и Стрелок не си проверява задния вход на Блистеринг Сандс...

Link to comment
Share on other sites

Сай, тоя Шет много лош бре. Особено ЗвП -то му е направо зловещо - прави ги на зелева салата тия тосове. Не знам кюексси -то как го би, но играта в която qxc го спаси планетарито беше страхотна. Може би ЗвТ т- на Шет не е чак толкова перфектно.

Хлебарката в негови ръце изглежда още по-имба. Щом разни големи имена пуснаха коментари като: "Срамота е една единица да оунва всичко". Особено като пусне двa Roach Warren -a и пусне двата ъпгрейда едновременно - ебати билда.

 

---

Бтв въобще не го бях чувал, а щом казваш възродил, значи е някакво име може би ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...