Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

То и на терана победите са незвисещи от зерга обствоятелства...

 

:) Чудно тогава, как ли досегашните шампиони на ГСЛ са САМО /и единствено/ зерг юзъри ? И как ли почти 50% от участниците, които стартираха ГСЛ3 бяха все така зерг играчи ? Как ли са се получили тия странни неща ?

 

---

И ако има някой, /особено теран/, който не е гледал мача на Джинро срещу Муун на Скрап стейшън, го съветвам да си поправи грешката.

Наистина възникват въпроси като: не е ясно колко е добър Петата раса на Уар3 в СК ?

Отделно, също не е ясно какво щеше да стане, ако Муун беше тръгнал през кратката дестинация /разбивайки скалите/ с хлебарки - щеше да се вклини доста кофти ?

Но въпреки това, мача беше много поучителен откъм билдове и map utilization !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Че те колко бяха досегашните ГСЛ-и, два? Иначе от тук нататък предвиждам, че всички следващи турнири ще се взимат от терани. Причината да изпуснете предните 2 ГЛС беше, че се стреснахте от пача и се свихте, но се появиха няколко играча, сред които Фоксър, които показаха, че тоя пач не променя почти нищо и почнахте пак да мажете... А че има толкова много играчи със зерг е в следствие на това, че расата е най-интересната от трите и привлича повече хора. И въпреки всичко, от този брой зерги, пак процентно победите над теран са много по-малко, колкото обратното. Добре че е Скрап стейшън... :D

Link to comment
Share on other sites

и както се очакваше (поне аз го очаквах) рийпърите станаха неизползваеми.

 

Защото забавиш ли се зерга има поне 4 оврита на ключови места (и не само зерга) а без скорост не са особено използваеми. И се спират прекалено лесно - 2 мародера, стокъра или хлебарки между работниците са достатъчни за да не могат да направят нищо особено преди да дойде останалата ти армия от входа. Преди доста често събирах 10тина-12 гада и атакувах. Ако се забавя резултата е нулев. Ако уцеля момента резултата е противника няма работници. Откакто направиха скоростта да се ъпгрейдва след правенето на factory резултата е 2 рипъра по-малко заради газта, съответно доста по-късно заради чакането да се направи factory, по-късно и заради това че трябва газ за факторито или това или да направиш 3 работника по-малко което е още по-зле. Колкото пъти съм пускал факторито да им ъпгрейдвам скоростта съм закъснявал. Атака без скорост обикновено води до доста по-малки поразии защото има повече време от момента в който те забележи (дори да е когато влизаш в базата докато войската му стигне до работниците) а после дори нямаш шанс да избягаш с рипърите - т.е. си тотална набутвация откъм минерали и газ. По-добре излиза вместо рипъри да направиш медивак и да изсипеш 8 марина примерно.

 

Че имаха нужда от нърф имаха но малко се оляха. Според мен атаката леко трябваше да им бутнат.

 

Добре че е Скрап стейшън... :D

 

Jungle Basin също я намирам за много удобна за 14-хач без да скаутвам със зерг.

Link to comment
Share on other sites

Поредното издание на Intel Extreme Masters ще се проведе към края на януари 2011. Вече са известни всички участници:

 

Kas Tarson PredY Naama SjoW merz DeMusliM SarenS GoOdy ClouD

WhiteRa Socke

 

Измежду по-интересните мачъпи ще бъдат ТvT, TvT и TvT. :)

Link to comment
Share on other sites

За да поддържаме прилично ниво на рИване, искам да попитам всички вас терани, които спокoйно се разхождате с марино-мародерската си паплач, колко от вас знаят за същесвтуването на Sensor Tower - Поредната imba теранска джаджа, която дори не ви се налага да използвате, защото и така сте си добре. :РрР

Link to comment
Share on other sites

...Измежду по-интересните мачъпи ще бъдат ТvT, TvT и TvT. :)

 

Суровата истина, е че почти е нямало зерг играчи в квалификациите. Просто за зерг юзър е много под достойнството му да се състезава за мизерни 7500$ за първо място. Тях ги интересува от 150 000$ - нагоре ! ;) И си ги взимат като стой та гледай. А мизерните терани да се боричкат за огризките от зерг про -тата.

 

П.П. Димага, който участва в квалификациите, личното ми мнение, е че е супер готин тип, но откъм скиллс е... толкова зле, че само със зерг можеше да стане известен колкото стана.

 

За да поддържаме прилично ниво на рИване, искам да попитам всички вас терани, които спокoйно се разхождате с марино-мародерската си паплач, колко от вас знаят за същесвтуването на Sensor Tower - Поредната imba теранска джаджа, която дори не ви се налага да използвате, защото и така сте си добре. :РрР

 

Мерк, като цяло си прав, аз лично не знам за съществуването на тази джаджа.

:) Иначе, въпреки че лично на мен най-трудния ми мачъп е вс тосс, наблюдавайки про -тата виждам лек дисбаланс в ТвП -то в полза ясно на кой.

 

---

И за всички среднощни колеги един поздрав:

http://www.youtube.com/watch?v=cQyGYdRqulQ

Преоткрих я тая песен, цяла вечер я слушам.

Link to comment
Share on other sites

За да поддържаме прилично ниво на рИване, искам да попитам всички вас терани, които спокoйно се разхождате с марино-мародерската си паплач, колко от вас знаят за същесвтуването на Sensor Tower - Поредната imba теранска джаджа, която дори не ви се налага да използвате, защото и така сте си добре. :РрР

 

btw. не мислиш ли че в този SC обзървърите са прекалено скъпи. Вече ми се губи колко струваха но със сигурност бяха по-евтини в предния...

 

:) Иначе, въпреки че лично на мен най-трудния ми мачъп е вс тосс, наблюдавайки про -тата виждам лек дисбаланс в ТвП -то в полза ясно на кой.

 

На протоса? Защото на мен с протос ми е някак по-лесно отколкото с теран. Или поне ми е повече кеф - номерата на протосите са по-мръсни :)

 

А със зерг виждам най-голям зор срещу теран - факт. Юнитите са по-кекави, аха аха да потрошиш армията - медиваците ги излекуват и ако не наливаш постоянно армията става като нова. Ако е МММ де.

Link to comment
Share on other sites

25/75 струваше имаше и ъпгрейд за рейндж. По-лошото е, че сега се забелязва много лесно и омразните терани пускат скан и го припаткват :)

 

 

Еее ся де !

:РРР

Link to comment
Share on other sites

На протоса? ...А със зерг виждам най-голям зор срещу теран - факт. Юнитите са по-кекави, аха аха да потрошиш армията - медиваците ги излекуват и ако не наливаш постоянно армията става като нова. Ако е МММ де.

 

Ами това виждам аз, дисбаланса е в полза на терана.

А МММ като си със зерг, просто трябва да му хванеш цаката с линг/блинг/мута - и познай колко трябва да е скилнат терана, за да се оправи в стил Фоксър/Джинро - гаранция, че такъв даже няма и да срещнеш по нашите лиги /европейските/. И ще има фани са тоя МММ. :)

 

...омразните терани пускат скан и го припаткват :)

 

Еее ся де !

Link to comment
Share on other sites

Междо другото няма по-добра комбинация от протос-теран за 2в2. Форсфилд + танкове, блинк със ммм и тн и тн.. и така докато стигнем до black hole+ nuclear launch detected.

 

Като си дадете контрол и сте добър отбор вече става брутално. Сцв-та ми поправят колосите, дифенсив танкове се сийджват в мойта база, сталкери се уорпват при терана да свалят муталиските, бенглинги ? форсфилд стена пред маринките ....

Link to comment
Share on other sites

liquid ме изненада "приятно" с информация за новия !!! ТЕСТОВ !!! пач. Предполагам, че повечето от вас вече са прочели за какво става дума, но все пак ще постна промените в баланса, за да може да се леят сълзи :)

Засега май само в Америка може да се пробва.

 

Balance

 

* • PROTOSS

o -- Hallucination research time decreased from 110 to 80.

o -- Observer

+ Cost decreased from 50/100 to 25/75.

o -- Phoenix

+ Build time decreased from 45 to 35.

o -- Void Ray

+ Now deals 20% more damage to massive targets.

+ Flux Vanes speed upgrade removed.

 

* • TERRAN

o -- Bunker

+ Build time decreased from 35 to 30.

# This is only a temporary change for the patch 1.2.0 PTR.

* -- SCV

o Repairing SCVs now assume the same threat priority as the unit they’re repairing.

+ SCV construction movement made more consistent.

 

* • ZERG

o -- Infestor

+ Fungal Growth no longer affects air units.

 

Преди да съм изиграл и един мач, ще кажа, че PvZ ще бъде ад. Чудя се дали въобще ще има протос, който няма да тръгне за старгейт и мас феникси. Хипер бързи, стрелят в движение, раждат се за 10 секунди по-малко и вече не може да ги спреш с инфестор. Не знам в PvT как ще се отрази тази промяна.

Това за поправящите сцв-та звучи добре, ще трябва да се тества. Както и това с движението по време на строеж. Разбира се, 99% ще се хвърлят на бункер ръшове :)

Има и разни други нововъведения.

Link to comment
Share on other sites

Ей ся ще се чудим как да спрем бункер ръша, но пък вече ще може да се спират 3 тора с 10 сцв-та, до сега изпитвах ужас като видя такова нещо да се задава към мен, я нямам банелинги...

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да е fake. От протоса може само да се nerf-ва. Няма такава функция buff.

 

-- Players can now join others in both public and private channels.

 

-- Added in-game chat bar command to whisper to other players. Using the /w command will pop up an auto-complete list which includes: friends, party members, chat channels, and other players within your current game.

най-накрая

Link to comment
Share on other sites

btw. не мислиш ли че в този SC обзървърите са прекалено скъпи. Вече ми се губи колко струваха но със сигурност бяха по-евтини в предния...

 

...няколко часа по-късно. Близард реагират мигновено:

-- Observer

+ Cost decreased from 50/100 to 25/75.

 

---

И за протокола да кажа, че лицето цитирано по-горе, съвсем неприкрито и пред свидетели преди няколко дни, се издаде че има директни връзки в екипа на Близард ?!?

Корупция, престъпление по ЗАН или нещо повече :confused

 

 

---

То и досега ПвЗ беше за мен в полза на тосс, пък сега... ще има олеле майчице протос ! ;)

 

Като цяло леко бъфнат тосс и леко нърфнат зерг. Двоен ефект ще има, обаче. :)

 

За терана, по-скоро е нов нърф, чийто ефект не мога да оценя към момента (сцв- тата). А това, че инфесторите няма да могат да пипат баншита, викинги и най-вече медиваци не е лошо.

 

П.П.

Е, има и благинки за зерга в ПвЗ -то: 2 Pylon Wall Off removed. Но едва ли много променя в баланса това.

 

П.П.П. Фениска ще е най-новата фабрика за мармалад ! От овета и муталиски. :lol:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Димага, който участва в квалификациите, личното ми мнение, е че е супер готин тип, но откъм скиллс е... толкова зле, че само със зерг можеше да стане известен колкото стана.
Димага стана известен със зерг доста от преди да нърфнат терана и да бъфнат зерга. Преди беше забавен. Сега си само досаден...
Link to comment
Share on other sites

...няколко часа по-късно. Близард реагират мигновено:

-- Observer

+ Cost decreased from 50/100 to 25/75.

 

---

И за протокола да кажа, че лицето цитирано по-горе, съвсем неприкрито и пред свидетели преди няколко дни, се издаде че има директни връзки в екипа на Близард ?!?

Корупция, престъпление по ЗАН или нещо повече :confused

 

Аз и за крийп туморите споменах ама ме отсвириха гледам... :lol:

 

ПС: С никой от близард не съм си говорил наскоро. И какво да направи човек като 1 камара програмисти българи има там... и си поръчват хапване от мои клиенти :D

Link to comment
Share on other sites

Е, има и благинки за зерга в ПвЗ -то: 2 Pylon Wall Off removed. Но едва ли много променя в баланса това.

Коя промяна точно те наведе на тая мисъл? Да не би да има по-нов списък от това, което Сай е пуснал?

 

А това за зерга според мен не е кой знае, какъв нърф. Аз лично съм виждал много малко игри, в които се ползва фънгъл върху летящи единици, даже сега като се замисля, май само на Идра имаше преди време едни игри, където го ползваше да спре няколко медивака предназначени за дроп...

 

Иначе ще премини изцяло ЗвЗ играта. Очаквам всички да играят само за муталиски, които до сега след изкарването на инфестор ставаха в 90% от случаите неизползваеми...

Link to comment
Share on other sites

Има разни недокументирани промени, за които в ТЛ са направили тема. Ето за пилоните:

 

E1AQN.jpg

 

Голям праз, сега ще затваярт с 3 пилона, вместо с 2.

 

Друго нещо е индикацията за броя работници в газта:

 

iCOBp.jpg

Link to comment
Share on other sites

...А това за зерга според мен не е кой знае, какъв нърф...

 

И аз така мисля, но в ПвЗ определено ще има силен ефект. А и по-добре да няма вече подобни брутализми като 1.1.2. По-лекичко да пипат.

За ЗвЗ не съм се замислял, много далечен мачъп ми е, но има логика да стане така както казваш.

 

---

Антарес: не съм говорил за никакъв пач. Не казвам и че е някакъв бездарник, но просто е доста под нивото на най-добрите европейски играчи.

И пак ще повторя, ако не беше зерг, щеше да е много,много по-малко популярен. Дори и заради това, че по време на бетата, когато всъщност направи име, почти нямаше зерг играчи.

 

---

За Steelseries Europe vs America, мисля да засядам пред ТВ -то. Официални стриймове има ли ? Ще погледна после в ТЛ.

 

И една прогнозка: 2:0 за нас, тази вечер! :)

A пък утре вечер 2:0 за Америка. Играят Тарсън вс Кикикиви, и Феникс вс Димага.

 

 

Сай пачът ще е влязъл ли в сила за днешните серии ?

 

---

И не мога да се начудя, как такова събитие, има подобен обиден, смешен награден фонд :confused

Link to comment
Share on other sites

Не, пачът е активен само в специален тестови сървър в Америка. Турнирите и ладерите няма да бъдат повлияни от него засега. Не знам колко време ще "тестват".

 

Стрийм трябва да има тук: http://www.teamliquid.net/video/streams/Martijn

 

То е по-скоро за чест, а не за пари :) Плюс това 50 кинта и слушалки (и те около 50 кинта) не са чак толкова зле като за един мач, още повече ако си го загубил, но останалите от отбора ти са се представили добре.

 

HOLY FUCK! WhiteRa и Machine правят страхотно шоу!

Link to comment
Share on other sites

...HOLY FUCK! WhiteRa и Machine правят страхотно шоу!

 

Наистина две страхотни игри. Кастърите са малко слабички, но...

На минимапа стават стълкновения и битки, а двамцата редовно си разглеждат някакви сгради и си коментират все едно са на кафе някъде ! :)

 

WhiteRa и Machine: WOW !!!

Очаквах по-скромни игри !

Link to comment
Share on other sites

Междувременно се играят полуфиналите на TL Open #5 - http://www.teamliquid.net/video/streams/djWHEAT

 

TLO vs Drewbie и Ret vs Khol. Евентуален ZvZ финал между съотборниците от Liquid! :) Drewbie обаче може да има други планове.

 

"OH MY GOD, fungal out of the ass..."

 

:lol: DjWheat е голям пич!

Link to comment
Share on other sites

Междувременно се играят полуфиналите на TL Open #5 - http://www.teamliquid.net/video/streams/djWHEAT

 

TLO vs Drewbie и Ret vs Khol. Евентуален ZvZ финал между съотборниците от Liquid! :) Drewbie обаче може да има други планове.

 

"OH MY GOD, fungal out of the ass..."

 

:lol: DjWheat е голям пич!

 

Съвсем други май даже ! Брей тоя Друби, коренно различна игра от това което до сега съм виждал от него !

Пак много хубави игри !

 

---

Сега гледам Ret и Kyhol. Първата беше wow.

Във втората имаше абсурден опит за игра. Може би защото беше на Скрап.

 

Коренно различни терани... доста поуки извлечени.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...