Jump to content
BulForum.com

Invision Power Board 3.0.x => 3.1.4


Dreamer

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Не знам какво става, но на някой потребители след подписа ми излиза още поне две страници празно място. Това ми го прави на всички скинове 3.1...

При мен ли е проблема, не е ли ?

 

edit: специално на @Vetim, под подписа винаги ми излиза 2 страници празно до следващия пост....

С какъв браузер си? След като си сменял скинове надали проблемът ще се оправи при рефрешване с ctrl-F5.

 

Излезе, че скина IP Board Pro, който използвам, е единствения, в който списъка с раздели във форума е подравнен от ляво - Може ли да не го махате този скин, въпреки, че е за 3.0 (освен ако не излезе за 3.1), че да може разни такива като мен да продължат да си го ползват?

Щом работи както трябва и щом има хора, които да го ползват - ще седи. Дано и при IPB 3.2 да работят старите скинове, че направо омазахме положението с 1001 скина ;)

Link to comment
Share on other sites

в Pro скин-а излизат числа на мястото на текста който показва дата и час на последното мнение в тема/раздел направено в тях

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ. И емотите. И не моа кликна спойлерите..

Кой скин? И откога?

 

в Pro скин-а излизат числа на мястото на текста който показва дата и час на последното мнение в тема/раздел направено в тях

Не се учудвам :) Не го ползвай.

Link to comment
Share on other sites

snega napalno li e sprian ili moje da si go pusna po niakakav nachin

Да, напълно спрян поради по-скоро негативното отношение и липсата на начин да го пусна спрян по default.

 

Молба към някой с по-стара машина - при скин White Christmas в постовете има едни анимирани снежинки - лагват ли спрямо един по-нормален скин? Ако е окей ще го сложа като default skin за празниците. На моята машина Celeron E2160 @ 3.16ghz с 3gb рам няма проблеми. Скина като цяло е по-тежък заради графиките, но не лагва необичайно.

Link to comment
Share on other sites

Молба към някой с по-стара машина - при скин White Christmas в постовете има едни анимирани снежинки - лагват ли спрямо един по-нормален скин?

 

Не забелязвам някакво лагване при скролване по страницата - снегът пада малко механично, все едно го осветява блиц лампа (не плавно, а стъпаловидно), но не е кой знае какъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Такам... Аз съм с ElegantBlue 3.1 и немам нищо. Имам чувството, че даже и форома ще спре да ми се отваря. :lol:

 

Смених скина на деликатния син... Същата работа. Даже не ми излизат някои емотикони в самите постове. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не забелязвам някакво лагване при скролване по страницата - снегът пада малко механично, все едно го осветява блиц лампа (не плавно, а стъпаловидно), но не е кой знае какъв проблем.

Да, и при мене няма проблеми на P4 от работата. Значи го правя дефолтен :)

Link to comment
Share on other sites

@Dreamer - положението е трагично. На работа съм с IE7. Интересно е, че имам проблем само с bulforum, но го отдавам на интернета и по тежкия skin явно...

 

Иначе, с IE, Firefox в къщи нямам никакъв проблем....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди ползУвах класик блу и пиннатите теми бяха отделени от другите, сега е мешана скара - всичко на едно. Наложи се да сменя скина на ИП борд про 3.0, за да ми са както преди. Crap...

Link to comment
Share on other sites

@Dreamer - положението е трагично. На работа съм с IE7. Интересно е, че имам проблем само с bulforum, но го отдавам на интернета и по тежкия skin явно...

 

Иначе, с IE, Firefox в къщи нямам никакъв проблем....

Проблемът е, че IE7 се лагва доста сериозно от JS/Ajax... с което работят повечето модерни сайтове. Като пример ще ти дам Engadget, който се лагва мега яко с IE7, но с IE8 се отваря безпроблемно. Пробвай с Mobile скина или с Minima и сигурно усетиш разликата тъй като са леки и са стрипнати от много неща.

 

Преди ползУвах класик блу и пиннатите теми бяха отделени от другите, сега е мешана скара - всичко на едно. Наложи се да сменя скина на ИП борд про 3.0, за да ми са както преди. Crap...

Има IP.Board Classic Blue 3.1, който е същия скин ъпдейтнат за 3.1. Моя е грешката, че изтрих стария преди да заменя user choice-a с новия скин и поради това всеки ползвал стария Classic Blue се ресетна към дефолтния скин.

Link to comment
Share on other sites

white christmas skin-a ne pokazva linkovete toest pokazva gi no ne se razbira ne e podchertano ili udebeleno

 

http://www.bulforum....c=72551&st=2229 eto primer posta na midex ako si pusna drug skin dumite koito sadarjat link sa podchertani

 

samo pri men li e taka

 

sashto taka Blue Velvet mnogo mi haresva no otgore search box-a pokriva razdela targovia

Link to comment
Share on other sites

white christmas skin-a ne pokazva linkovete toest pokazva gi no ne se razbira ne e podchertano ili udebeleno

 

http://www.bulforum....c=72551&st=2229 eto primer posta na midex ako si pusna drug skin dumite koito sadarjat link sa podchertani

 

samo pri men li e taka

 

sashto taka Blue Velvet mnogo mi haresva no otgore search box-a pokriva razdela targovia

За White Christmas това е дизайнерско решение на авторите на скина, но може да се поправи. Довечера или утре може да си поиграя и да го оправя.

 

За Blue Velvet - кофти е, но скина явно не е направен за форуми с много категории и затова се получава този проблем. Решението е search-а да се отдели в отделен table, но ще го преживеем и така. По-добре е, че все пак search-a излиза отгоре тъй като той е по-важен.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме следното в тази версия: като получа ново съобщение, си се появява като бутонче на зелен фон горе вдясно една единица, че имам съобщение. Цъкам на него отивам да го чета, после продължавам да ровя форума, но най-вдясно продължава една друга единица с някакви по-общи notifications да седи такава единица, което е объркващо, нали по дяволите съм отишъл вече и прочел ш*****то съобщение....

Ама това да е кусура на тази версия само. :)

Просто се изумявам понякога как нови версии на много софтуер се хвърля просто за да има нова версия, промени се правят for the sake просто да е различно, и как успяват почти винаги да развалят вече добре работещи принципи..

Link to comment
Share on other sites

Понеже не знам къде да пиша за проблема да ме извиняват модераторите.Та на въпроса,защо като си влезна в профила не мога да си намеря"темите" а ми излизат само няколко от които повечето са приключени.Сега за да актуализирам някои от старите си теми ще ми се наложи да прелистя с месеци назад.Може и да греша,но ако може някой да ме светне ще съм благодарен,иначе ще падне голямо ровене/или ако нямате нищо против/модераторите/ще си пускам нови теми а офертите ще са по спомен.Айде лек ден.

 

Стана грешка ако може да преместите темата където трябва,сори за което.

Link to comment
Share on other sites

Влизаш си в профила > в ляво под снимката > page_topic_magnify.png Find My Content > появява се списък, в дясно над него има падащо меню. Избираш си какво да ти покаже, в твоя случай "Topics started by".

 

Да де,влизах и от темите които ми показва две са активните и останалите 7-8 са приключени.

А имах поне 10 които бяха активни,кой го интересува какви коментари и пазарлъци е правил.

Що винаги като се прави нещо с цел да е по добро от предишното все се прецаква нещо.

Ще си пусна нови теми пък ако съм сгафил нещо ще се поправим.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...