Jump to content
BulForum.com

Video Player препоръки


tedy

Recommended Posts

п.п3 мини по-добре на Linux, че май нова версия RootKit е на път. :laughing:

Слъсках се с някакво неизвестно зло...Нито едно Tool-че не го засича, а някои са блокирани от него.

 

А? Какво? За някой плеър ли говориш или за нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

KMplayer има вградени кодеци които понякога не са най-доброто, но пък за сметка на това за файловете които имат проблеми с вградените кодеци, може да се иде в настройките на плеъра и да му се даде да работи с друг кодек инсталиран отделно. Аз досега един плеър не съм видял който с инсталирането да бачка перфектно, КМ го накарах след 2 часа борба на принципа проба и грешка и сега мога да кажа, че е пушка и бачка перфектно с всичко което му хвърля. Недостък е само че преди да го сложа някъде трябва да сложа кодеците които искам да ползва и след това да си направя настройките кой кодек за какво да ползва. GOM съм имал проблем със звука с него доста пъти, нямам идея на какво се дължи и не го ползвам. BSplayer преди ставаше но пък той ми е прави проблеми с някой субтитри. Преди време ползвах MV2 което горе-долу не мога да го нарека плеър. Кодеците в него са малко, затова ползва всички кодеци инсталирани преди това. Много добре работеше със субтитри и много лесно се манипулиха. Лошото е че от години няма май нова версия пък старите така и не им изчистиха някой бъгове.

 

Моя съвет KMplayer, CCCP кодеците и си поиграи с насторойките.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...

п.п3 мини по-добре на Linux, че май нова версия RootKit е на път. :laughing:

Слъсках се с някакво неизвестно зло...Нито едно Tool-че не го засича, а някои са блокирани от него.

Аха, веднага минавам на Линукс щото 2-3 файла не са ми се плейнали с Windows Media Player :bgrin:

За неизвестното зло, кажи как разбра че го има като е неизвестно, и какви са му проявленията.

 

...Моя съвет KMplayer, CCCP кодеците и си поиграи с насторойките.

Защо тогава да инсталирам кодеци (още повече озаглавени СССР леле) ако КМ има свои? Това СССР ми звучи като синоним на "bloat" :bgrin: и надали бих се навил даже да го пробвам след като проблемът се реши. Интересно, но други видеа от същия тунер се плейват, правени са по-скоро и аз май бутах някакви настройки, та не знам. VLC засега остана.

Link to comment
Share on other sites

Не подхождаи с преубеждение към нещо което не си пробвал. И аз бях така но след някоколко години проба и грешка това е единствения вариант който реално ми върши работа за всичко. Вероятно може и да намеря нещо което да ми направи проблем, но досега всичко което съм пробвал и ми е правило проблем върви без засечки на тая комбинация.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И аз като намеря нещо, което ми върши работа, вече гледам да не пипам докато нещо откаже или не работи както трябва.

 

При VLC как се настройват субтитрите къде да се показват? Мониторът ми е 16:10, филмите са примерно 1:2.2 или нещо такова, и има черни ленти отгоре и долу, а субтитрите са изцяло в картината, а черните ленти седят неизползвани :angry: , има ли начин в VLC да се закарат в черните ленти?

Като ползвам Media Player, който ползва ffdshow (който се грижи за субтитрите), в последния може да се настройва letterbox, с което субтитрите отиват в черната лента прекрасно.

Link to comment
Share on other sites

...(още повече озаглавени СССР леле) ако КМ има свои? Това СССР ми звучи като синоним на "bloat" ...

A Abbyy FineReader как ти звучи? :beer:

 

Весело посрещане на Нова година и... преосмисли малко нещата преди да пишеш откровени глупости.

Link to comment
Share on other sites

...

При VLC как се настройват субтитрите къде да се показват? Мониторът ми е 16:10, филмите са примерно 1:2.2 или нещо такова, и има черни ленти отгоре и долу, а субтитрите са изцяло в картината, а черните ленти седят неизползвани :angry: , има ли начин в VLC да се закарат в черните ленти?

 

... и мен ме интересува този въпрос, тъй като mkv-та във формат 720p с dts звук вървят без проблем единствено с въпросния плеър.

Link to comment
Share on other sites

Tools -> Preferences -> Subtitles & OSD -> Force Subtitle Position

 

Инструменти -> Настройки -> Субтитри / Екранно меню -> Позиция на субтитрите

 

Могат да се местят и нагоре, и надолу :)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tools -> Preferences -> Subtitles & OSD -> Force Subtitle Position

 

Инструменти -> Настройки -> Субтитри / Екранно меню -> Позиция на субтитрите

 

Могат да се местят и нагоре, и надолу :)

 

нищо не се променя като барам тази настройка ... титрите си стоят на едно и също място :unsure:

Link to comment
Share on other sites

За нагоре съм сигурен, че работи опцията, щото я пробвах :) Обаче след като се настрои, трябва да се рестартира плеъра (както при доста други настройки, леко досадно), иначе не влиза в действие отместването. Сега ще видя нямам ли някой mkv и аз с черни ленти, да пробвам и за надолу.

 

 

 

 

EDIT: Дам, и при мен не искат да ходят надолу към черната лента :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тука трябва някъде да се зададе нещо като Letterbox, иначе не виждам как ще стане.

 

Добре, тогава може ли да му се зададе да ползва системните кодеци, вместо вградените му? Аз искам да си ползва ffdshow, понеже с него така или иначе всичко си ми върви както искам, но WMP не искам да ползвам поради осиранто му в Win7.

Не намерих опция за това.

 

Edit: Всъщност аз ползвам основно Media Player classic, сега се сетих, там всичко е точно :) . Ползва ffdshow и т.н., нещата са супер. VLC забравих че ползвам вече по-рядко. То аз и рядко пускам видеота и филми на моя комп де..

Link to comment
Share on other sites

VLC мисля, че може да ползва и външни кодеци. Има една отметка в настройките при възможност да използва вече инсталирани кодеци, а не собствените си.

 

Иначе за субтитрите се поразрових малко и изглежда няма начин да се настроят да излизат в черните ленти. Направили са го субтитрите да се "вграждат" във видеото и съответно не могат да "излезнат" от него. Т.е. няма отделен overlay за субтитри.

 

 

Link to comment
Share on other sites

KMPlayer до момента с нищо не ми е правил проблем. Хем има базисно настройване ако не ти се човърка, хем може да се изгубиш в опции ако искаш и почнеш да ръчкаш менютата.

 

_____________

 

Нз защо ти е бъгвал, излизе нова версия скоро. Пак нямам проблеми. А скинове има.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам BSPlayer по няколко причини, въпреки, че на моменти ме дразни.

 

1. Сваля си субтитрите онлайн и не е нужно да търся или да свалям допълнително от сайтове.

2. Може картината да се разтегне (отреже) така, че да пасне на 16:10 монитора без черни ленти отгоре и отдолу.

3. Мога да натисна един бутон и ми излиза OSD с предварително зададени параметри информация. (в моя случай - оставащо време и час на системата)

 

Ако някой може да ми препоръча плейър, който да има въпросните настройки с удоволствие ще го пробвам.

 

Пробвах KM Player. Първо, ми отне 1 час да го сваля както трябва, защото или беше на корейски, или искаше регистрация, която аз не исках да си правя, но в последствие направих. После, като го пуснах, изобщо не останах очарован. От нищичко, освен от визията.

Link to comment
Share on other sites

Дам. Просто започнах от най-логичното място. Сайта на разработчика.

Aз не знам да имат официална страница.

Има само някакъв форум, но директна официална страница с Download линк няма.

Link to comment
Share on other sites

Откъм възможности, инструменти за custom-изация, най-много съм доволен от KMP. Има толкова много опции и възможности, че понякога чак се губя в менютата. Напоследък започна (някои по-нови версии) да ми прави бъгове (видето го изстрелва със висока скорост в самото начало, докато звука продължава да си върви), но не съм пробвал да го комбинирам с други кодеци. Но пък и аз си ползвам ХР, нямам представа как би се държал на srv.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Мисля, че Media Player Classic - Home Cinema е плеъра, който най-много ми харесва засега. Повече и от VLC. Има си вградени кодеци за случаите, когато нямам системни (за които ползвам нормалния Media Player Classic + ffdshow).

VLC няма letterboxing (голям минус за повечето хора), има бъг с волумето (как не го оправиха толкова години), и по-важното: mkv клиповете, които гледам, с VLC не се възползват от DXVA (дали изобщо го може), а с MPC-HC за всичките ползва DXVA и процесора вместо на ~30%, се товари към 3% ! Има си и много настройки, повечето не съм ги барал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...