Jump to content
BulForum.com

Video Player препоръки


tedy

Recommended Posts

Дайде идея за ЧИТАВ видео плеър за Виндовс!

По принцип ползвам Windows Media Player за всичко, но за пръв път попаднах на едни .MPG (mpeg2) които не се плейват и след известен рисърч по директшов филтрите се оказа, че от Windows Server 2003, за сървър версиите липсва един mpeg demultiplexer който го има във виста да кажем. В моя случай това се поема от Haali splitter, но явно не успява, защото давам Плей, появява се картина за миг и излиза в Stop състояние веднага. Същия бехавиор го има на всичките Windows Server na koito prpbwah (тамън 4 броя на 2 машини), а без Haali изобщо не познава файла.

На всичките висти обаче се плейва с или без Хаали-то (и в двата случая с или без хаали, вградения мпег демултиплексер взема превес и се ползва той).

 

Не ми се занимава да ровя за демултиплексери за сървър, та така и така имам един VLC player старичка версия, с него става без проблем с тия файлове. Харесва ми тоя VLC (с него гледах онлайн преди) обаче бъгава работа. Например не си помни волумето между сесиите, или ако помни, помни ама почти. Пробвах последната версия засега (1.1.4 май), тя се оказа по-бъгава. Там настройката да помни волумето изобщо не работи, всеки път си стартира в какъвто си знае/иска волуме левел. Освен това работата със скиновете е ужасно бъгава и крашва в 70% от случаите при изход като му сложа какъвто и да е скин. Както и да е, и без скин съм готов да ползвам.

Та кажете някой наистина свястен плеър, засега VLC съм готов да свикна с бъговете му, KMplayer нещо и той ми се вижда бъгав и грозен, освен тва нямат свестен сайт а само некъв форум се отваря, Pot Player нещо го мъчат напоследък (тва май е наследник на КМ или се лъжа) но и той е бъгав, BSPlayer пък е най-бугавото нещо преди скайп даже, и не ща да чуя, Gom - кво е тва, отпада, Медиа Пл. Класиц може да проникне при мен ако мислите че е свястно повече от споменатите.. или нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

Според мен KM е приемлив, в смисъл отваря всичко, има си кодеци и сравнително много функции, така че се трае някой друг бъг.

Link to comment
Share on other sites

Ок, то е ясно, че небъгав софт, камо ли плеър не съществува, тогава инак да задам въпроса.

Плеъра, който препоръчате, на какви бъгове сте се натъквали като цяло и основно да е стабилен и да не крашва (много) :) .

Не е нужно да се листват подробно бъговете а по-скоро общо впечатление и по-досадните бъгове все пак, които сте срещали. Щото един може да свикне с някой бъг или да му е маловажен, друг не може..

Не съм ползвал дълго повечето плеъри за да съм се натъквал на много бъгове, но мен примерно в VLC това с волумето много ме дразни. Вкл. и самия визуален контрол на волумето - триъгълник с цветови слайдър, вместо с нормален тракбар.

Иска се и да не рови много по OS-a, някакви дебели инсталации и т.н. В смисъл да заменя някакви системни филтри и т.н.

Най ше дам шанс да пробвам по-обстойно КМ-то, ама съм скептичен към него.

Как няма един свестен плеър без някакви абсолютно малоумни бъгове дето след второто пускане се виждат от километри, и преживяват версии и години наред без да се фикснат.

 

Този KMplayer последната му версия е от преди повече от година. Май няма особено развитие по него.

 

EDIT: KMplayer отпада! И той реагира по Същия начин като WMP - демек не може да плейне дадените .mpg файлове, независимо дали включа или изключа в опциите за интернал декодер всичко или не.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо е пренебрежението към GOM?

Аз го ползвам от години и за мен няма по-удобен плейър.

No luck either!

Всъщност наистина може би заради името или не знам (вероятно ми напомня за ГНОМ) не съм се отнасял сериозно към този плеър.

Обаче сега го пробвах и се оказа, че също като KM, и той не плейва онези .MPG :) . Разбрах, че причината е в Haali. Вероятно този, и KM, си имат и свой вграден Haali, който ползват за отваряне на тези файлове, и се получава същия ефект, който наблюдавам и в WMP със системния Haali.

Засега единствено VLC успява да ги плейне, а той не ползва Haali, както и не се появява икона на Хаали в трея, както е при другите два. Пробвах с всички настройки за вътрешни/външни кодеци, само ВЛЦ се справя зася :) . Това са едни кепчъри от тунер.

Да отбележе важно: Под Виста или ХР файловете работят нормално с всеки плеър. Там даже не се зарежда Haali дори под GOM, което ме навежда на мисълта, че тия плеъри имат само собствени кодеци, но не и сплитери/демултиплексери и разчитат на системните. А VLC явно от-до си има всичко и затова работи. Проблема е под Windows Server :) .

Деинсталнах за проба системното Хаали и ето резултата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си Daum PotPlayer?

Твърди се, че е наследник на КМ.

В kaldata редовно излизат преведени ъпдейти.

 

Не е съвсем без бъгове, но има отлична поддръжка на DXVA, без да се правят сложни "гимнастики" като в MP Classic.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си Daum PotPlayer?

Твърди се, че е наследник на КМ.

В kaldata редовно излизат преведени ъпдейти.

 

Не е съвсем без бъгове, но има отлична поддръжка на DXVA, без да се правят сложни "гимнастики" като в MP Classic.

Не съм, но той ако е наследник на KM (както изразих подозрение нагоре предвид че от HWBG от една тема съдя за това), КМ не се справя, надали и този, а след сърч в гугъл не намирам да има сайт тоя плеър, което хич не ми се нрави и обикновено такива на момента ги изключвам.

 

Аз плеъри по нета мога да си намеря милиони като сърчна по гугъл или разгледам най-известните сто хиляди :) .

Въпроса малко по-конкретно беше, да е все пак от по-известните, развивани и с някакво бъдеще (като WMP :lol: ), и да кажете кои са им бъговете основно :bgrin:

Засега от няколко пробвани под Windows Server (повтарям, защото под Виста явно всеки плеър, вкл. ВМП, се справя с ВСИЧКИ файлове при инсталиран хаали + ффдшоу само) само VLC се справи с тия .mpg от кепчъра на тунера. Тъй че клоня към него да ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Аз плеъри по нета мога да си намеря милиони като сърчна по гугъл или разгледам най-известните сто хиляди :) .

Въпроса малко по-конкретно беше, да е все пак от по-известните, развивани и с някакво бъдеще (като WMP :lol: ), и да кажете кои са им бъговете основно :bgrin:

Засега от няколко пробвани под Windows Server (повтарям, защото под Виста явно всеки плеър, вкл. ВМП, се справя с ВСИЧКИ файлове при инсталиран хаали + ффдшоу само) само VLC се справи с тия .mpg от кепчъра на тунера. Тъй че клоня към него да ползвам.

Успех с търсенето и приятно губене на време. Обикновено се благодари, когато някой се опита да ти помогне, а не се критикува или поучава.

Знам, че в този форум сте световни светила по всичко.

 

Лек ден. Може и да не ми отговаряш.

Link to comment
Share on other sites

Успех с търсенето и приятно губене на време. Обикновено се благодари, когато някой се опита да ти помогне, а не се критикува или поучава.

Знам, че в този форум сте световни светила по всичко.

 

Лек ден. Може и да не ми отговаряш.

Ще ти отговоря.

Ти само за да ти се благодари ли постна одеве? Аз пак мога да ти благодаря за отделеното време, но в случая това с нищо не ми е помогнало, а обикновено не съм лицемер.

Защото както казах, и сам мога да изгубя време и да сърчна и да пробвам всеки плеър, а темата е за по-сдъвкана информация и мнения не от типа "пробвай XYZ", а да се изкаже някакво мнение за тях, ползвани от вас, БЪГОВЕ някакви и т.н. Защото знам че има хора, на които им е хоби да намират най-добрите програми за нещо и са претенциозни като мен в детайлите :) .

За какво поучаване говориш, така и не разбрах. Критика - не, пояснение че мога и сам да намеря списъци с плеъъри от нета - да.

Link to comment
Share on other sites

Това, че VLC не помни нивото на звука от предишната сесия, май е бъг на стандартния скин само. Пробвах да сменя с другия скин и там тази настройка работи. Въпреки, че при мен не крашва с този скин (уин 7 х64), доста хора се оплакват от това в нета. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм твърдо за комбинацията GOM и VLC player , винаги след преинсталация си ги слагам и двата и няма файл който да не е прочетен.

GOM ми харесва че можеш да си направиш настройки на звук, картина и има много удобни Shortcut-и, а който е капризен може и само да си ги нагласи.

Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички отзовали се :) .

Темата може и да не постигне особен успех, но за мен май постигна. В крайна сметка май тези, споменати в темата са най-известните, на един от които ще се спра (след WMP разбира се). И май VLC е избора ми за втори плеър след като само той успя да плейне файловете, заради които зациклих на тази тема, върху Windows Server. Определено той си има наистина "всичко" в него, което е хубавото , за разлика от другите споменати.

 

The_AnGeL, определено ми е по-лесно да свикна с непомненето на волума, отколкото дори с един краш на седмица :) . Тъй че само дефолтния скин за мен.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти отговоря.

Ти само за да ти се благодари ли постна одеве? Аз пак мога да ти благодаря за отделеното време, но в случая това с нищо не ми е помогнало, а обикновено не съм лицемер.

Защото както казах, и сам мога да изгубя време и да сърчна и да пробвам всеки плеър, а темата е за по-сдъвкана информация и мнения не от типа "пробвай XYZ", а да се изкаже някакво мнение за тях, ползвани от вас, БЪГОВЕ някакви и т.н. Защото знам че има хора, на които им е хоби да намират най-добрите програми за нещо и са претенциозни като мен в детайлите :) .

За какво поучаване говориш, така и не разбрах. Критика - не, пояснение че мога и сам да намеря списъци с плеъъри от нета - да.

Благодарността е израз на възпитанието на човек. И не, не съм постнал точно за твоята благодарност. Твоята благодарност за мен е девета дупка на кавала. Аз нямам нужда от нея. Достатъчно съм известен и уважаван в портали които са изключително стойностни откъм съдържание и качествени откъм потребители, уважават ме доста хора, имам приятели от цял свят на които мога да разчитам за всичко... и в този ред на мисли нищо не търся в БГ пространството, освен забавление.

Сега по темата. Дал съм всичко добро (с изключение на тежките програми с инсталационни файлове 100+ MB). Под добро разбирам платени продукти от утвърдени фирми в бранша. Като не ти харесват - прав ти път, ползвай си гугъл. Аз лично ползвам други ресурси при търсенето на интересуващата ме информация.

Link to comment
Share on other sites

Благодарността е израз на възпитанието на човек. И не, не съм постнал точно за твоята благодарност. Твоята благодарност за мен е девета дупка на кавала. Аз нямам нужда от нея. Достатъчно съм известен и уважаван в портали които са изключително стойностни откъм съдържание и качествени откъм потребители, уважават ме доста хора, имам приятели от цял свят на които мога да разчитам за всичко... и в този ред на мисли нищо не търся в БГ пространството, освен забавление.

Сега по темата. Дал съм всичко добро (с изключение на тежките програми с инсталационни файлове 100+ MB). Под добро разбирам платени продукти от утвърдени фирми в бранша. Като не ти харесват - прав ти път, ползвай си гугъл. Аз лично ползвам други ресурси при търсенето на интересуващата ме информация.

Хехе, започнахме със самохвалството нещо :laughing: . И коя известна личност си, за да мога да се сетя? Това колко си известен някъде хич не ме впечатлява. Би ме впечатлило ако това е подплътено с някаква заслуга или нещо, или държане тук, във форума, в който дискутираме текущо - всичко това засега е предполагаемо.

След като съм девета дупка на кавала закакво тогава се направи на обиден от едно абсолютно невинно нещо, което написах?! Това се вика противоречие. Всъщност не, ти явно си от хората, чието самолюбие се вдига неимоверно само когато са ласкани и потупвани по рамото. Тънкообидно, та чак смешно. Чак съм потресен от този разговор с тебе. Не мислех че си чак толкова изтънчен. Е, аз не съм :bgrin: .

 

"нищо не търся в БГ пространството"

- То и аз рядко ще видиш да съм пускал теми. Но така категорично да се каже, че едва ли не никой в Бг не е достатъчно компетентен да отговори на въпросите Ви, ми се струва доста смело .

Не исках да стигаме до заяждания, но не започнах аз.

Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички отзовали се :) .

Темата може и да не постигне особен успех, но за мен май постигна. В крайна сметка май тези, споменати в темата са най-известните, на един от които ще се спра (след WMP разбира се). И май VLC е избора ми за втори плеър след като само той успя да плейне файловете, заради които зациклих на тази тема, върху Windows Server. Определено той си има наистина "всичко" в него, което е хубавото , за разлика от другите споменати.

 

The_AnGeL, определено ми е по-лесно да свикна с непомненето на волума, отколкото дори с един краш на седмица :) . Тъй че само дефолтния скин за мен.

Не знам как търпиш wmp. По отвратителен едва ли би могъл да избереш за основен.

За мен определено е ползотворна темата. Първо, че открих inbox.bg , който изглежда доста добър хостинг и второ този pot player. Доста пъргав и изчистен player, пробвах едно ХД вървеше доста гладко.

КМП с годините доста го омазаха. Едно време всичко хвърчеше на него, сега я ще маже, я ще прави проблеми при отваряне, я не ми тръгва новата версия, та много му насъбрах и само защото съм свикнал с него, че има доста настройки и най-вече - изгаси след края на файла, която използвам всяка вечер...

Link to comment
Share on other sites

След като съм девета дупка на кавала закакво тогава се направи на обиден от едно абсолютно невинно нещо, което написах?! Това се вика противоречие.

Изобщо не съм обиден..., откъде ти дойде наум?! Написах само, че ти липсват първите 7 години. С други думи: липсва ти възпитание и уважение.

Между другото... не си девета дупка на кавала защото тя всъщност е доста важна, да не кажа най-важната...

Ти си някъде след 14-тата.

Понякога обичам да тествам интелекта на хората. Ти издържа теста неуспешно.

 

Лека вечер.

Link to comment
Share on other sites

. . . след сърч в гугъл не намирам да има сайт тоя плеър. . .

Има си сайт, но ще ти е от полза само ако се справяш с корейския език :-)

Затова дадох линка към kaldata.

Link to comment
Share on other sites

Vetim, за мен най-важно е да е стабилен от гл. точка да не забива, да не "покрашва", запецва, заспива и т.н. А това дали ще има някой дребен бъг като тоя за непомненето на волумето, е бял кахър. Все пак съм по ъптйамите :) .

Именно и затова стария BSplayer тотално не издържа при мен, колкото и да беше "функционален".

WMP ли, ами да, какво му е, ползвам си го за основен, нямам големи изисквания откъм функционалност, а и е част от windows - towa мисля е основния фактор, защото съм се нагледал през годините на мизериите на 3rd party софтуер и ако мога да мина с каквото идва с Windows, се радвам :) . Предвид и това, повечето ефекти, кроп, брайтнес тва онва, ги правя през кодека - ffdshow.

Файловете, на които попаднах сега, просто не тръгнаха с това което имам, и затова предпочетох да сложа друг плеър. VLC преди го ползвах за онлайн телевизия, има някакъв стрийминг, мисля че е добър избор (за втори).

 

plameni, за съжаление дори гъгъл преводач не се справи изцяло щото тъпанарите повечето неща са ги направили на картинки. Ще пробвам и него но се съмнявам че ще плейне фйаловете ми..

Link to comment
Share on other sites

probvai Splash Pro xmas.gif az go polzvam ot vreme na vreme dosta dobre raboti s .mkv i ima fukcii za poveche svetlina detailnost kopira ti kadrite za po plavno dvijenie i tn xmas.gif pri nego mi haresva che vsichko pravi video kartata procesora sedi na 0% osven ako ne polzvash funkciite koito izbroih ako pusnesh niakolko navednaj moje da se naloji da glatne 10-20-30% ot procesora xmas.gif

 

 

inache i az polzvam WMP ili MPC s k-lite full xmas.gif

 

 

 

btw ti skoro predi godina niakade ne tarseshe li pak player ili togava neshto s kodecite imashe problem :)

Link to comment
Share on other sites

Ааа не знам аз от GOM плеъра съм доволен, досега ако някой филм той не го пуска го пуска VLC... преди MPlayer Classic ползвах но нещо май спряха да го поддържат. Аз последно ffdshow не съм слагал (то май никакви кодеци не съм слагал но си работи всичко).

Link to comment
Share on other sites

АLPlayer

Лично аз съм го ползвал, но предната версия беше малко нестабилна, тази уж изглежда ок.

Не съм го пробвал обаче на сървърен Windows и не знам как ще се държи и дали ще ти свърши работа.

п.п VLC наистина много се бъгва, aко е със скин.

п.п2 victory няма ли кой да му шибне +50% :lol:

п.п3 мини по-добре на Linux, че май нова версия RootKit е на път. :laughing:

Слъсках се с някакво неизвестно зло...Нито едно Tool-че не го засича, а някои са блокирани от него.

Link to comment
Share on other sites

Хехе, наистина има милион *Player-и.

jjjjjjk, този Алплеър наистина е нещо по-различно. В интерес на истина, той е втория, след VLC, който плейна онези файлове, под Server. Интересно е да няма нито контролбар постоянно видим, нито тайтълбар и прозорец като цяло, а само видеото. Добър и пределно прост, но като че ли прекалено прост и с липси на доста възможности, ми се струва. Не виждам и така свикналия с него Stop бутон, има само за пауза и плей. Свикнал съм да има Стоп, и да ходи в началото позицията. Засега се куртулисвам с VLC, че нещо взе и да ми пописва от плеъри и плеърчета да бухам и да пробвам, от цитираните в темата :) . Станаха много, и взе да ми минава мерака, явно няма Идеална "за мен" програма, че и без бъгове.

 

Магданозчо, тази я знам, тя е от големите и "тежките", от сорта май на Powerdvd, и доколкото видях, тя фокусира върху Bluray и HD форматите по-скоро. Ако засиля гледането на такива (засега на нулево ниво, освен mkv-та на 720 и 1080, които обаче си ми вървят и сега), ще се слага тя явно. Интересното при нея е, че тя е първата програма изобщо, която засича, че е инсталирана във виртуална машина и отказа да тръгне поради тоя факт. А не е като да не съм инсталирал в същите условия една камара плеъри през годините, нито един не се е оплакал и всички вървят без насичане и т.н. А аз я сложих само да я видя как ще подкара моите неща, но явно..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...