Jump to content
BulForum.com

За енергийните гривни


Recommended Posts

Негативното въздействие е тъй наречения ноцебо ефект: http://en.wikipedia.org/wiki/Nocebo

 

Факт е че все още медицината действа "по слух" а самовнушението е нещо много мощно но това определено няма много връзка с гривните. Със същия успех мога да прошепна няколко магически слова и да изтанцувам един танц около тях (гледката сигурно ще е потресающа) и ако са твърдо убедени че това би ги направило мааалко по-силни или да се спъват по-малко вероятно ще има ефект.

 

 

// Дедо, скоро ще празнуваш 10к пост:beer:

 

Нещо от което много ме е срам ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

При две от моите колежки (по 50 кг.) нямаше никакъв ефект. Те бяха изключително отрицателно настроени (от мен ;)) към гривните и... нищо :D

// Дедо, скоро ще празнуваш 10к пост:beer:

Link to comment
Share on other sites

Аз чакам да измислят "енергийния ЧЕП" слагаш си го не перорално ами анално и се фръцкаш по главнЪТЪ или клубчето завъртайки дупе.

Супер хит ша е!

Подобрява настроението, задоволява 'секви нужди, подобрява чупката на дупето... абе направо може да ви се направи демонстрация на място - 1вия път е безплатно, после ще ви пускат стотинки ама пак не орално.

Нека, нека... да направим и ние пари. Даже може и реклама по някое чалга радио да пуснем.

Link to comment
Share on other sites

Хосте, дай да не е чак толкова просто!

 

Викам - с автономна батерия, която да не може да се сменя, защото обещаваме да надживее собственика (примерно с някакъв радиоактивен изотоп вътре). Да се зарежда през USB и да могат да се инсталират нови и по-актуални версии на енергийните режими. Всичко това - срещу заплащане от нашия e-store. Може да кръстим продукта i-чеп. Да е тъч-скин - да реагира при различни ректални конвулсии по различен начин. Примерно - при три стискания на сфинктера - да пуска любимата ти емпетройка...

Link to comment
Share on other sites

...Примерно - при три стискания на сфинктера - да пуска любимата ти емпетройка...

...И задължително трябва да може автономно да се гъне и вибрира в ритъм с музиката!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Неска майка ми беше взела някъв вестник, в които имаше обширна статия за тези гривни. Аз не съм я чел и нямам особено намерение, обаче майка ми каза, че в статията пишелео, че гривните се продавали по будките за 39 лева. Тва е бахти и мизерията, щом са почнали да ги разпространяват и по будките.

Link to comment
Share on other sites

и в крайна сметка единствения видим ефект е този на "телешопът":

 

-имаш гривнички с производствена цена по 0.01лв/бр - неуточнено количество.

 

-слагаш ги в лъскава опаковка с вери спешъл дизайн в най-добрите традиции на американския маркетинг и китайската реализация.

 

-съставяш блудкаво описание като старателно отбягваш каквито и да било реални термини или възможности за измерване и контрол на рекламирания ефект от употребата на продукта.

 

-слагаш още по-вери спешъл холограми по опаковката на поръчаната от теб продукция, за да се различава от фалшификатите, които бълва същия китайски завод.

 

-харчиш скромна сума за реклама, тъй като тук агенциите са прегладнели за работа кат мияч на чинии в китайски ресторант. съответно получаваш клипчета с изкуствено завишена бройка гледания и положителна оценка, тенденциозни и безсмислени статии в местния печат.

 

-наемаш като дистрибутори всякакви лица срещу съответния процент. примерно собствениците на фитнес зали.

 

 

 

 

и това е печеливш бизнес модел, защото е достатъчно само 1% от платежоспособното активно население да ти повярва. нямаш нужда продукта да ти е качествен или реално да върши обещаваната работа. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

че гривните се продавали по будките за 39 лева

 

Куриоза е че има идиоти да платят 40 кинта за гумичка с холограма. То и 4лв са им много камо ли 40...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Взех и аз една таквази гривна (благодарение на бат Мидекс), сложих я и не можех да повярвам, как съм живял досега без тъз магия - веднага вдигнах 300 от лежанка, проядох паркет и пробих дупка в стената, благодарение на лазера, който излиза от очите ми.

 

Сега сериозната част - сложих я на дясната ръка и след 1 мин. започна леко да ме боли дясното полукълбо. Ще я видим и как се отразява на съня и концентрацията. Останалото, което го виждате по рекламите, поне при мен НЕ действа.

Link to comment
Share on other sites

Сега сериозната част - сложих я на дясната ръка и след 1 мин. започна леко да ме боли дясното полукълбо. Ще я видим и как се отразява на съня и концентрацията. Останалото, което го виждате по рекламите, поне при мен НЕ действа.

 

Beware! The dark side there it is.

Link to comment
Share on other sites

Куриоза е че има идиоти да платят 40 кинта за гумичка с холограма. То и 4лв са им много камо ли 40...

 

 

Как 40, 80-90 лв са, че има и едно медальонче подобно дето е над 100 лв пак Power Balance :lol:

Link to comment
Share on other sites

Време е, ВРЕМЕ Е за поУер Чорба!

След употребата й деня ви става все по-добър. Ако до сега сте имали проблеми след консумация на над 350 твърд алкохол, то "поУер Чорба" премахва всички послеефекти.

А ако поръчате само сега получавате (безплатно) и социалния пакет "чесън, лют пипер и оцет". Той не само действа като катализатор за ефектите на "поУер Чорба" , но и ще подобри НЕИМОВЕРНО вашия социален живот.

Link to comment
Share on other sites

Да не забравяме и за най-великата напитка на света, подходяща за консумация с ПоУер Чорбата, и особено много помагаща Ви в премахването на послеефектите.

Дъ ПаУър Бирата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди известно време бях поръчал за по 4 лв. няколко Пауър баланс-а (с холограми :P) за съфорумци ; вчера пък случайно попаднах в сайта на телемагазина на Топ-Шоп и ми стана любопитно, че точно в секция "Фитнес"(:confused) са поместили няк'ва друга гривна...обаче рекламите (с умело подчертаване на подходящите думи) ме изкефиха:

 

Гривна за естествен баланс Ай Реню - подобрява вашето умствено и физическо състояние!

 

  • прави ви по-силни и издръжливи!
  • балансира енергията на тялото като се грижи за здравето
  • подсилва вродения имунитет на тялото.

Чувствате се слаби, отпаднали и уморени?

Стресът и умората ви идват в повече?

Нуждаете се от почивка?

 

Възстановяването на вашите сили и енергия може да бъде лесно и ефективно!

 

Ай Реню е революционната гривна, която използва естествените честоти, за да поддържа вашата сила и здраве!

 

Гривната Ай Реню дава повече енергия, сила и баланс!

 

  • прави ви по-силни и издръжливи!
  • балансира енергията на тялото като се грижи за здравето!
  • подсилва вродения имунитет на тялото!
  • пасват на всяка китка

Всяка Ай Реню гривна е програмирана с естествени честоти, на които вашето тяло реагира позитивно!

 

Усещате разликата още щом поставите гривната!

 

Почувствайте сами прилива на жизнена сила, който ви дава Ай Реню!

 

Вашата цена: 54,90 лв.

 

Стойност на куриерската услуга:

 

София I - 6,90 лв.

София ІІ - 9,90 лв.

Провинция I зона - 8,40 лв.

Провинция II зона - 8,40 лв.

 

Най-интересно ми се стори изречението за "програмирането"....и по-малко интересно - за цената и доставката. Това обаче породи 2 въпроса в мен: 1. Как знаят моето тяло, на кои честоти, по какъв начин ще реагира, че да "програмират" гривната точно за мен .... и.... 2. Как може от Китай до Пловдив да ми е по-евтина доставката, отколкото от София до Пловдив? Всъщност сега като се замисля...моите гривни излезнаха на цена по-малка от половината на доставката София-Пловдив...ама това е, щото холограмите са настроени за китайци и на нашенци не действат. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ъ?

Нима някой вярва в тези "енергийни" гривни?

Ми същият да си похапне магнити тогас, хем като са в самото му тяло ще помагат "повече"

Магнитните полета са вредни за хората.

Не че тия гривни произвеждат кой знае какви...

Bullshit!

Link to comment
Share on other sites

Ъ?

Нима някой вярва в тези "енергийни" гривни?

Ми същият да си похапне магнити тогас, хем като са в самото му тяло ще помагат "повече"

Магнитните полета са вредни за хората.

Не че тия гривни произвеждат кой знае какви...

Bullshit!

Всъщност магнитни полета с определена напрегнатост, приложени на строго определени места по тялото, могат да бъдат доста полезни! Нали се сещаш, че единствената разлика между отровата и лекарството е в дозата ;)

В случая с тези пенкелери, срамното е това, че се претендира да могат нещо което просто няма как да могат...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност магнитни полета с определена напрегнатост, приложени на строго определени места по тялото, могат да бъдат доста полезни! Нали се сещаш, че единствената разлика между отровата и лекарството е в дозата ;)

В случая с тези пенкелери, срамното е това, че се претендира да могат нещо което просто няма как да могат...

Да, наясно съм, че може и да помагат.

Но като цяло повечето магнитни полета, които срещаме в бита, нямат за цел да ни помагат...определено...

А аз на подобни глупости с гривнички няма да се вържа...

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали магнетизмът изобщо присъства в тази гривна и производните й. Навсякъде се говори за холограма от "майлар", но никъде не се казва, че е метализирана и намагнетизирана. Доколкото си спомням майларът беше онази пластмаса, която ползваха в дискетите, но това е само основата - след това тази основа с покрива с метален слой и така се получава дискът на дискетата. Холограмите на гривните, които раздадох на съфорумците бяха 1:1 както тези на гривните от ХХ лева, но не забелязах да бяха метализирани (трябваше да опитам с магнит...или да питам доктор Ливайн :lol:). Като оставим настрана, че ефектът от такъв род "приспособления" е доста спорен и най-вече - недоказуем (понеже се добавя и факторът "самовнушение), лошото е, че 95% от гривните, които се продават в България са абсолютно същите китайчета за под 5 лева, с които снабдих съфорумците, с разликата, че се продават на цената на оригиналната гривна (с печалба над 15-16 пъти) или от време на време правят по някое "супер шоково намаление" като намалят от 79 лв. на 29 лв. и пак са с огромната печалба от 7-8 пъти! Обаче не пропускат покрай рекламите да пишат "- Според експертите положителният здравословен ефект от биогривните се запазва в продължение на една година.". Не се споменават имената на "експертите" (пожелали анонимност), а и това е добро оправдание, докато се чудиш това чудо действа или не действа, да ти кажат, че енергията му вече се е изчерпала. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не се споменават имената на "експертите" (пожелали анонимност), а и това е добро оправдание, докато се чудиш това чудо действа или не действа, да ти кажат, че енергията му вече се е изчерпала. :laughing:[/color]

Как говорят французы - Имеет си хас!

 

Ми, нали будалата след една година трябвf отнова да бъде оскубан.... е, или поне ако мине номерът...

Link to comment
Share on other sites

Нима някой вярва в тези "енергийни" гривни?

 

Ей това продължавам да се чудя... и много ми хареса преди време в темата някой беше го казал добре (мързи ме да ровя кой и дали баш в тази тема беше) - че гривните служат за това да могат да приберат парите на лековерните телета. И странното е че явно успяват :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...