Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Хахахаххаха,фани големияяяяя!!! :lol: Това въобще не го очаквах :blink:

Едно "ИЗВИНЯВАЙ" приема ли се?

Link to comment
Share on other sites

Znaete li kakvo si kazva vseki den kato se sabudi Bil Gates: Neka i moq windows da se prodava kolkoto bibliqta...tova e nai-masovo prodavanata i razprostranena kniga. Nqma po-komersialna kniga ot neq. Kakavto i da si nqma na4in da ne se setish, 4e shtom neshto e tolkova komersialno ima nqkakva zaka4ka/kuki4ka, koqto da mami naroda.

Ne znam dali nqkoi ot vas e jivql v USA...ama da vi kaja, tam sled vsqka liturgiq pastora minava i sabira pari za edi kakvo si...i ne sabira hi4 po 50 centa...mai pod 20$ beshe obida. A predstavete si enurqishina ot 500 4oveka kolko kinti generira samo za 1 sedmica.

Horata sa si go kazali, umnite vinagi shte jiveqt na gurba na glupavite...pravq nishto ti mi davash pari...cool. Zashto vseki, koito e mislil dori malko po-razli4no e bil zakleimqvan kato eretik i hvulqn na klada. logi4no ako se razdue negovata ideologiq nqma da ima koi da idva v curkvata -> nqma koi da mi plashta.

Za final imam rodnini - 2 semeistva(koito ne ponasqm izobshto i gi podminavam na ulicata, kogato sa si v BG) i sa razni pastori v usa v razni curkvi. Ami dovolno jiveqt ot horskata glupost, a takova neshto kato strah ot gospod izobshto nqmat...ediniq 4i4o li mi se vodi ne znam...dart pergish (parvi sled pastora) zadqva 16-18 godishni, pie na kubik kolkoto men i daje zadigna edni shkafove, koito nashte bqha poru4ali i gi prodade posle...nie sme mu rodnini predstavqm si kak krade ot drugite. I tova trqbva da e 4ovek blizak do gospod. I moga da vi uverq, 4e ne samo te takiva...kolkoto po-nagore v ierarhiqta otivash tolkova po kradlivi i al4ni stavat. A za papite ako po4na da vi govorq kakvi neshta sa pravili prez vekovete - ima celi knigi po tematikata. Ubiistva, krajbi, kruvosmesheniq, iznasilvaniq sa samo 4ast ot lubimite im zanimaniq...

 

PS: I Simeon kaza "Vervaite mi", ama vqrva li mu nqkoi vse oshte???

Link to comment
Share on other sites

Nemoje da bade6 zabluden ako si prosveten i tva 4e ima stado koeto moje da bade manipulirano neozna4ava 4e nqma Bog i hristiqnstvoto e izmislica ,dokato ima ovce vinagi 6te ima i takiva koito 6te izpouzvat vsi4ko za da manipulirat stadoto .....taka 4e gledaite da ne badete ovce i da vijdate istinata sami a ne drugi da vi butat laji vmesto neq.V vqrata nqma nito papi ,nito popove nito krastonosci nito inkviziciq ,nqma allah ni mohamet .....Bog gleda na sarce a ne na lice i toq Bog ima sin Isus

 

ii o6te ne6to .... da otri4a6 ne e dokazatelstvo 4e ne sa6testvuva,kogato sazdade6 onova koeto Bog e sazdal togava 6te ima6 osnovanie da go otri4a6

Link to comment
Share on other sites

Най-голямото постижение на Дявола е , че е убедил хората , че не съществува.

(това е много стара мъдрост - не съм я измислил аз)

А който мисли , че само невежите вярват в Бог е глупак. Повярвах в Него след като бях близо до смъртта и след като издържах 50-тина университетски изпита (НЕ по богословие).

Бог е 1 , а свещениците - съвсем друго.

Вярата е 1 , а лицемерното изпълняване на ритуали , в които не вярваш - съвсем друго.

Link to comment
Share on other sites

Vqrata e hubavo neshto...da pokorish 4ovek bez vqra e bezinteresno, da pokorish vqrvasht v silite si 4ovek e predizvikatelstvo.

Bibliqta e 50% tupotii i izmislici i 50% pou4itelni istini...vajnoto e da mojesh da otseesh sam istinata...

Evreite sa bili ciganite na egipet. Nikoga ne sa minavali nito prez 4erveno more, nito prez sredizemno ili koeto i da e bilo more. Na drevnoevreiski dumite za more i reka sa mn blizki i se razli4avat samo po nqkakv 4engel i pri prepisvaneto na knigata se dopuska tazi greshka. S 1 duma vsi4ko tova, koeto go davat po nova godina i koleda e pulna izmishliotina. Prekosili sa blatata okolo Nil, but who cares. By the way takova masovo preselenie bi ostavilo sledi kato glineni sadove po putq i razni dr sledi...oba4e ne bi, takiva sa namereni pokrai spomenatite ot men blata.

Ne znam dali si naqsno, no musulmanstvoto kato religiq e mn shodno s hristiqnstvoto i e 90% ot stariq zavet. Samo deto tam si vqrvat pove4e ot nas i nie za tova gi nari4ame fanatici. Hvani pro4eti i stariq zavet i korana i se mu4i da otkriesh 10 razliki.

Nishto ne se rajda za 1 den...Mohamed sushto e tolkova deistvitelna li4nost kato Isus samo deto negovite hora sa go obi4ali pove4e ot hristiqnite Isus, a moje i da e bil po-umen. Ako pitash edin hristiqnin koi e Mohamed otgovora e qsen i prost...nqkav izmislen pi4 deto se shmatkal i razpravql razni shturotii...samo deto edvali tozi hristiqnin znae, 4e Mohamed e propovqdval sushtoto kato Isus s mn malki izmeneniq. Sushtoto mislqt i musulmanite za Isus. I 2ta ne sa purvite otkrili toplata voda...drug vapros e, 4e te polu4avat nai-golqma izvestnost.

Hubavo e da vqrvash v neshto...religiqta e za slabite hora, koito ne mogat da povqrvat v sebe si ili ne im se zanimava da razsujdavat(Moe mnenie, s koeto ne iskam da obremenqvam nikoi). Moje bi ne znaesh, no religiqta se propovqdva nai-masovo po vreme na kriza (voina, prirodno bedstvie i dr podobni) ot tuk sama mojesh da si izvadish izvod zashto takova neshto kato religiqta e pridobilo takava izvestnost. Za men e vajno da moga da pravq razlika mejdu dobro i losho.

 

Pove4e vqrvam na ideqta, 4e bulgarite sme po proizhod blizki do irancite i korena na dumata bulgarin idva ot dumata Vazvishen, Planisnki, Silen duh i 4e sme edin ot nai-starite narodi pruknali se na toq svqt...

 

S tova mislq, 4e se iz4erpah po temata i nqma kakvo pove4e da komentiram. Ako nqkoi mu e interesno pove4e za vaprosnite tezi izlojeni ot men ima google, a moje i az da help s dopulnitelna literatura.

 

PS: Vseki e svoboden da vqrva v kakvoto jelae(religii, piramidi, sms igri i dr podobni). Kakto kazah vinagi trqbva da ima glupavi, za da moje tarikatite da si jiveqt na rahad. Peace ;)

Link to comment
Share on other sites

Niebelung citiram mnenie, koeto malko kusno prepro4etoh...kato reshih da prerazgledam temata ot na4alo.

...Религията е догма. И като всяка догма оковава духа и свободата на човека. Лишава го от правото сам да определя моралните си категории и натрапва със силата на заплахата своите такива.

 

Но толкова категорично, колкото отхвърлям религията, признавам съществуването на добро и зло. И знам как да направя разликата. Сърцето има грижа за това. И тогава не ми трябва Бог, за да мога да кажа за себе си: Не убивай! Не кради!

И от други идоли нямам нужда, в това число и Сатаната...

 

Хм...няма да говоря за прелюбодействането  :evil

религията е за низшите духом, чрез нея и с нея се живее по-лесно... умните и прозорливите нямат нужда от нея - те предпочитат да се борят, да вървят напред...

....

Mnogo e lesno da vqrvash v bojestvena namesa, kogato ne mojesh da si obqsnish neshto...No trqbva li da postupvame kakto tova sa pravili hora, koito sa vqrvali, 4e zemqta e ploska?

Link to comment
Share on other sites

mdamm 6te6e da e mnogo ubeditelno ako nqma6e istori4eski fakti ....oba4e ima :) I te dokazvat 4e vsi4ko koeto e opisano v bibliqta e istina ....

Osven tva ti si tozi koito priel vsi4ko tva za koeto pi6e6 na doverie ....taka 4e si pisal sam protiv sebe si :P

Az govorq ot li4en opit , proverila sam i sam izpitala varhu sebe si napisanoto v bibliqta i znam 4e e istina ...a ti kakvo si proveril ot tva koeto tvardi6....vqrva6 na sluhove ...kakto napisah po-gore v tova koeto ti butat za istina i teb ti se vijda logi4no....kvo da se pravi ne vseki mu e dadeno da vijda ...za6toto pove4eto gledat ama prez pogleda na drugi i sobstvenite im o4i ostavat slepi

Link to comment
Share on other sites

Ами въобще не съм съгласен , ама няма да се караме я :)

Пък и въобще не се влияя от това кой какво е казал.

Слушам , гледам , чакам и тогава решавам кой е прав и кой - не.

(когато цитирам , го правя , защото съм преценил , че е вярно)

Харесва ми че давате аргументи за и против :)

Link to comment
Share on other sites

ako iskate moje da priklu4vame s taq tema ,az kato F po star neoficialen obi4ai 6sa vazpouzvam poslednata duma da e moq :)

ta....ima i Bog i Dqvol do dokazvane na obratnoto na osnavanie 4l.1 ,al. 1 ot zakona za veroqtnostite ,koito glasi :Vsi4ko e vazmojno.

Link to comment
Share on other sites

Мда.. Твърдо си убедена, че след твоето заключение темата е приключена - ти каза "последната дума". Тц тц тц... Мания някаква. И сега какво предлагаш след като ти каза "последната дума" по въпроса? Да бананизираме всеки който от сега нататък пише в тук? Събуди се... Краката ти са отвити и ти духа.

Link to comment
Share on other sites

mdamm 6te6e da e mnogo ubeditelno ako nqma6e istori4eski fakti ....oba4e ima  I te dokazvat 4e vsi4ko koeto e opisano v bibliqta e istina ....

 

A sega ako mi kaje6 koi sa tezi istori4eski fakti 6te ti bada mnogo blagodaren. :angry1

Link to comment
Share on other sites

dokazatelstvo pyrvo ,koeto e samata bibliqta:

rykopisa ot Komrun koito be6e nameren naskoro ,tva e rykopis na stariq zavet ot vremeto kogato bibliqta kato fakt ne e sa6testvuvala t.e. ot vremeto sled Moisei ..ta rakopisa savpada naplno s dne6niq tekst na stariq zavet v bibliqta taka 4e bibliqta ne e promenqna vapreki jelanieto na mnozina da q promenqt.Koeto e i zapisano v neq "I nikoi nqma da otneme ili da pribavi ne6to ot slovoto mi dokato ne se izpalni i poslednata duma v nego-kazva Bog" taka , 4e tva e edno ot sbadnalite se proro4estva na bibliqta.

poiteresuvai se pls , za6toto 6a mi e trudno da ti izlagam vsi4ki fakti .../kato naprimer arheologi4ni nahodki i takiva dokazva6ti vseki red ot bibliqta i vsqko deistvie opisano tam/ v nqkav si forum , ima edna knijka ,ne e debela tam moje da pro4ete6 4ast ot tiq fakti ,kazva se:dvanaiset proro4estva ot biblqta ,sbadnali se do dnes.Tva e samo malka 4est ot sbadnalite se ,tam se izlagat i fakti ot napravenite razkritiq koito dokazvat 4e strariq zavet ne e mitologiq.

_________________

Link to comment
Share on other sites

sq nqkoi moje da kaje ,4e vsi4ko v bibliqta e napisano taka ,4e da se talkuva po kakvi li ne na4ini ,4e sa izpouzvani nqkvi razteglivi ponqtiq ,no i tova ne e taka ,6toto neznam kak 6a mi gi raztegnat taka 4e da savpadnat nqkoi den s faktite.Naprimer da mi raztegnat "4erveno more " taka 4e da moi da mine za reka Dunav ili ako sa naloji za Tihiq okean.,ili da raztegnat "Izrael" taka 4e sled 1000 godini ako slu4aino ne se obrazuva takava darjava da moje da pasne na nqkoq druga koqto slu4aino moi da sa q praknala po tva vreme.6toto v bibliqta vsi4ko e nazovano s imenata mu i sa opisani granicite mu taka 4e e qsno za kvo se govori .

A q da vidim Nostradamos negovite proro4estva sa samo za bedstviq,voini,bolesti.....naistina neopredeleni ponqtiq koito sapatstvat 4ove6kata istoriq prez koito i period da q poglednem ,ei tva sa razteglivi ponqtiq.Osven tva Nostradamos ne e kazal ni6to za minaloto...za proizhoda na zemqta,na jivota i t.n. a bibliqta dava otgovor na vsi4ki vaprosi i dori ne6ta koito sa poso4vani kato protivore4a6ti na nau4nite teorii ,s razvitieto na naukata se okazva 4e sa taka kakto se tvardi v bibliqta.Mi vij s kvo zapo4va Stariq zavet -s teoriqta na Ain6tain koqto dnes otnosno tazi si 4ast e ve4e neosporima a imanno "1000 godini za Bog moje da sa edin den i edin za Bog e 1000 godini" ,dokaza se 4e v kosmosa 1 den naistina e 1000 godini na zemqta.......

Link to comment
Share on other sites

kakvo e 4ovek bez vqra ???? Seki vqrva v ne6to, ne e zaduljitelno da e v bog ili dqvola.Ta da se vurnem kum 4ovek-a bez vqra.Kakto v nqkoi filmi predstvq6ti srednovekovieto glavnite geroi umirat za ne6to v koeto vqrvat a kakva po krasiva smurt ot tazi ???

Link to comment
Share on other sites

nadqvaite se vsi4ko da svar6va s smyrta ,6toto ina4e....sha vi sa naloji da povqrvate i v Bog i nai-ve4e da se zapoznaete s dqvola ......sha mu razkazvate kak ste vqrvali v kvoto si iskate i kolko krasiva e bila smyrta vi ....a toi 6a pritvarq o4i i 6a va slu6a :) moje da vi pro6epne na u6ence : nqma ni6to mili4ko , sq si tuk ....6a vidi6 za kvo staa vapros :)

Link to comment
Share on other sites

nadqvaite se vsi4ko da svar6va s smyrta ,6toto ina4e....sha vi sa naloji da povqrvate i v Bog i nai-ve4e da se zapoznaete s dqvola ......sha mu razkazvate kak ste vqrvali v kvoto si iskate i kolko krasiva e bila smyrta vi ....a toi 6a pritvarq o4i i 6a va slu6a :) moje da vi pro6epne na u6ence : nqma ni6to mili4ko , sq si tuk ....6a vidi6 za kvo staa vapros :)

 

xa xa xa da ne zema da mu tropna ne6to na u6enceto ???? stiga gluposti sled smurta [krasivata de] nqma ni6to prosto dupka dokato pak ne izlezesh na bql svqt [prerajdane]

Link to comment
Share on other sites

tva poslednoto s prerajdaneto , ako e taka mai e glupavo da jiveem edin i sa6t jivot po 234567890-pyti.Kat imame predvid perfektnosta na prirodata v koqto vsi4ko e iz4isleno do mikron nemoje 4ove6kiq jivot koito e 4ast ot neq da e prosto povtorenie , koeto se rajda za da umre i pak da se rodi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...