Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

naprimer 4e na moita priatelka ne i idva6e ot pove4e ot sedmica i sa pritesnqvah da ne bi da e bemenna i kvo stana pomolih na gospod i ako iskate mi vq

 

 

Хахахаха як пример.А на колко години е приятелката ти?Щото има девойки дето до 25-26г им е супер нередовен цикъла,като на една позната - закъснее и с две седмици,а след това и трае две седмици.

 

А щом четеш Библията - наблягай на откровенията и Евангелието - другото е плява. :devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

хм,не вярвам в бог по начина,по който библията го представя...

по-склонна съм към източните религий и то не точно религий,а по-скоро философий...

може да се каже,че вярвам в свой собствен бог...и като казвам бог,под него разбирам някакъв вид енергия и сила....

не смятам,че редовното посещение на църквата те прави "праведен християнин"...

не смятам,че църкавата е иснтитуцията,която може да те доближи до бога....пък и след всичките скандали свързани със светите синоди,какво доверие можеш да имаш на "праведните божи служители"????!!!!

пък и през вековете тази "свята" институция църквата се е изцапала с кръвта на толкова хора....

не харесвам нейната догматичност....не харесвам това,че не ти оставя възможност за собстена мисъл и размишление.....

точно поради тази причина харесвам източните философий,защото те карат да се обърнеш към самия себе си....да откриеш себе си....да достигнеш сам до истината.....дава ти възможност да се развиваш и усъвършенстваш....

колкото до дявола...смятам,че той си е в самите нас :devil

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами малко преди коледа реших да се сетя за рождество Христово,нали се водим християнска държава все пак

В нашия скептичен и матeриалистичен век мнозина са тези, които отричат не само чудотворното превъплъщение на Бога в плът, което ще празнуваме в нощта срещу събота, но и самата християнска религия. Наистина малцина са тези, които продължават да твърдят, че религията е опиум за народа. Въпреки че вместо нея досега не са предложили нищо друго освен кръв, окови и тирания.

Но защо самите войнстващи атеисти никога не са се запитвали: ако вярата е опиум за невежите, защо тогава от нея са се опиянявали най-великите философи като Декарт, Лайбниц, Кант, Паскал? И дори волнодумци като Русо и Волтер не са отричали съществуванието на "върховно същество"?

Ако вярата е опиум за глупавите, как са се увличали от нея гениите на перото Данте, Шекспир, Милтън, Юго, Пушкин, Достоевски?

Ако вярата е опиум за "тъмните" селяни, защо културните граждани са вдигали величествени храмове в Цариград и Рим, Париж и Берлин, Лондон и Ню Йорк?

Ако вярата е опиум за слугите и робите, защо за нея са отишли на смърт Свети Георги и последният византийски император Константин XI, цар Иван Шишман и крал Владислав Варненчик, и десетки още знаменити князе и велики хора от различни народи?

Ако вярата е опиум за неграмотните, как са приели този опиум великите учени Коперник, Нютон, Франклин, Менделеев?

Ако вярата е опиум за бедните и презрените, как в името на този опиум са оставили корони, власт и богатство толкова свети мъже и жени и са се уединили в отшелничество, за да й служат?

Ако вярата е опиум за страхливите, как тя е могла да бъде опиум за Раковски и Левски, за Джордж Вашингтон и Джузепе Гарибалди, за Фернан Фош или Шарл дьо Гол?

И ако накрая противниците на вярата кажат, че тя е измислена от богатите, за да държат бедните под своята власт, значи никога не са виждали Витлеемската пещера и Голгота. И не са чували за стотиците хиляди мъченици християни, чиито страдания са утвърдили вярата в света.

Link to comment
Share on other sites

В Бог да вярвам, защото съм имал много случки когато "съм се молил" на Бог и след това това е ставало...Незнам дали има найстина, но аз определено вярвам в това... А за Дявола мхм мисля, че няма.Нямам конкретен пример, но се надявам, че е само измислица... :D :D

Link to comment
Share on other sites

В Бог да вярвам, защото съм имал много случки когато "съм се молил" на Бог и след това това е ставало...Незнам дали има найстина, но аз определено вярвам в това... А за Дявола мхм мисля, че няма.Нямам конкретен пример, но се надявам, че е само измислица... :D  :D

Lo6oto e 4e ne e izmislica.6te6e da e super,ako ima6e samo raj,no ima i ad.I mnogo wqrwa6ti hora sa go wizhdali w synq si.Po opisaniqta im e mqsto,w koeto ima pla4,skyrcane sys zybi i ADSKI bolki i stradaniq.Dosta e strqska6to,no horata sa go wizhdali to4no za da napomnqt za ada na ostanalite i da gi nakarat da se zamislqt kakwo prawqt s zhiwota si.

 

 

интересно ми е какво бихте написали за тази тема, която се е обсъждала във вековете сигурно толкова пъти че на всеки им е омръзнало.ако можете обосноете се защо мислите така.според мен не съществуват защото няма доказателства за съществуването им.просто начин за обединение на цялата планета с нещо.искам да си напишете и вашите мнения

Malko typo 6te go dokazha,no...Ima magii i vudu i proklqtiq i t.n.Zna4i ima i Dqvol.A toi kakwo e-padnal Angel,koeto zna4i,4e e bil sluga na Bog,sledowatelno ima Bog.

Ima i 4udesa.Neizli4imo bolni ozdrawqwat.Zna4i ima Bog.6tom ima Bog ima i Dqwol.I to4no toi wlastwa nad zemqta.Kakto peqt Wickeda-zhiwotyt e mig wyw we4nosta-a-a-a>Zatowa trqbwa da wnimawame kakwo prawim na zemqta,zo6toto kakto IMA dqwol i bog,taka ima i ad,i raj.

By the way ne priema6 li istori4eskata kniga,nare4ena Bibliq,za dokazatelstwo?!?

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че нямам време да изчета всичките мнения, и да споря със всеки, но в случая всеки човек със собствените си вярвания.

Някой каза, че човек трябва да се страхува от нещо - УЖАСНО не съм съгласен! Страхът подтиква човек към най-низките и долни неща, на които е способен.

Лично аз вярвам в съществуването на личността Иисус Христос. Бил е надарен човек, с желанието да направи нещо добро за този свят, за хората. И според мен е бил недоразбран. Последователите му са разпространили един сборник със ограничения, със команди, заповеди, канони, новия завет. Основали са религия, вместо да учат хората да са добри. Опитали са се чрез страха от Бог да принудят хората да са добри. Това нещо не става. Религията е добила масовост, защото такава пацифистична религия привлича хората. И властващите са видяли възможност и са превърнали една религия в маша, в инструмент. Днес всичките религии са уръжие във ръцете на властващите - вижте ислямските фанатици - исляма е също пацифистична миролюбива религия, която също като католицизма и светата инквизиция е била изопачена от властващите за да настройва и манипулира народите. За мен всяка една религия е затвор за сърцето и разума на един сравнително извисен човек. Човек с акъл (нескромно слагам себе си в тази категория), човек чието сърце е будно, човек с душа, с интуиция трябва сам да търси истината за себе си, а не да чете един сборник и да настройва живота и моралните си ценности спрямо чужди критерии за добро и зло. За "овцете" както ги наричат някои, или да кажем по-простоватите, по-елементарните хора религията е добро, тя им дава надежда, вяра в нещо по-добро. А вярата е сила.

Но нека да кажа за себе си. Виждам три страни. Едната - науката над всичко, няма бог, има атоми и електрони! Втората - има Бог, той е направил всичко, от амебите до четките за зъби. Третата - абе я да си е*те майките, няма нищо, аз не вярвам в нищо. Смятам, че истината е посредата. Вярвам в нещо, като бог, но то не е мил и добродушен дядо върху облаците, нито пък отричам всичко духовно. Във вселената, в космоса съществува един прекрасен, съвършен синхрон, всичко е свързано. Всяко вдишване, пръдване; всяка крачка, всеки поглед има смисъл и причина. Нищо не става ей-така. Нямало бог, защото науката не го е доказала. Какво ще каже науката за любовта? Хормони, феромони и стига толкоз. Само дето има много повече. Колкото повече се развива науката - толкова по-назад е с материала, по мое мнение:) Науката от твърдоглавие отказва да приеме за съществуванието на духовност, неща над материата. Чувства, емоции, телепатия, интуиция - неща доказали силата си, но неизследвани научно. Но се връщам над хармоничната ни вселена. Царят закони. Учените откриват една хаточиност по простата причина, че не разбират напълно законите, движещи звездите, планетите, кометите и всичко останало във вселената. Истината е в хаоса. Хаос, не безредие - първичния закон, алфата и омегата във вселената. Началото, края, закона на законите. Законът обобщаващ и обясбняващ движението на всеки един атом, всеки един кварк, всяко едно неутрино, всяко едно вдишване, всяко раждане на човек или звезда, всяка смърт или свръхнова. Закона на всеобщата вселенска хармония. Обобщаващ синхрона между силите на сътворението и разрушението. Ин и Ян в едно цяло. :inqn Това за мен е Бог.

А дявола - това е въплъщение на човешкото зло. Дявола - това е мрака във всеки един от нас. Наш избор е дали да съществува или не.

Link to comment
Share on other sites

Вече незнам в какво да вярвам-в Бог ли,в Дявола ли,или в себе си.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да трудно ми е да обобща тази голяма тема. Не съм чел всички постове особено тези които са на кирливица тъй като се убедих че на кирлицата се четат много бързо(всъщност аз ги чета и двете де :) )

Оплеснах се малко от някои постове че даже се получи и виц

"

A vqrvate li v dqdo mraz?

a ti v dqdo Frasssss :)?

Az vqrvam v dqdo natrqs . Tva e edna mitichna lichnost, koqto se krie v mnogo ot nas.

"

:laughing:

Аз ще разкажа друг(все едно има нещо общо с горния, но в действителност идеята е друга)

Има три периоди на човека

1) Когато вярва в дядо Коледа

2) Когато мрази дядо Коледа

3) Когато става дядо Коледа

 

Човек просто в природата му е да вярва в нещо и явно заради това и съществува(ако ще това нещо да е в себе си). Имаше някъде пост "Ако сам не си помогнеш и господ няма да ти помогне".

Кръстен Християнин Атеист съм. Вярвам че Православието е да вярваш в Христос като вяратати няма значение каква е и колко е голяма и според мен това е белег от 1989 за да се чувстваме свободни граждани в своя избор. Има нещо уникално в нашето Православие то те кара наистина да се чувстваш свободен(и донякъде това нещо се превърнало в свободия и за това се извършват и престъпления).

Дявол тази дума в съвременния свят ако питате мен не звучи нещо страшно, а по-скоро реклама. Бог свързваме с Дявол а тези двете според мен са странно вплетени в Християнството(не съм гледал филми от други религии освен някои източно азиатски някои африкански и др.). Като доказателство че Дявола и дяволските неща са реклама е Метъл музиката и многото филми които са направени "страшни" с името на дявола само да ни дигат адреналина B) (надявам се да сте ме разбра ли).

Бих включил и извънземни, но поста ми ще стане голям(нека остане Досие Х коеот по-късно ще отворя :allien ).

Link to comment
Share on other sites

Бог - Сатана...Добро - Зло....Красиво - Грозно....Бяло - Черно....

...едно и също НЕЩО в две противоположни крайни точки....

За мен Бог и Сатана е едно и също нещо.....както ние сме добри и лоши,а пише,че сме създадени по божий образ и подобие....???!

Може би вярвам единствено в собствената си "проводниково-канална" структура....и в същността си енергийна най-вече....Другото....ми то ...не ми е важно май...

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

БОГ НЕ , ДЯВОЛ ...? :confused

Правилно това са 2 съвсем различни, но точно противоположни работи както е и бялото и черното и доброто и злото. Не мога да се обоснова много точно тъй като не се сещам точните думи, но това е все да кажаш че единия като говори за политика и другия няма да говори за политика и/или футбол и каквото друго се сетите. ...

Link to comment
Share on other sites

В бялото се съдържат всички цветове(проста физика).Във всяко бяло има и по малко черничко...

Крехката човешка натура има нужда от вярата ,за да се съхрани.Без убеждението(вярата),че нещо ще се случи ние не бихме го предприели.

Може да се каже че вчрата е единственото нещо,което помага на човека да съществува.Животните имат остри нокти и силно развити мускули,сетива... ,а ние си имаме вярата чя ще успеем!

Link to comment
Share on other sites

Тъй като поткрепям креационната теория (тази за божественото сътворение)

аз няма как да не вярвам, че има Бог и дявол. Това не мога да го подкрепя с точни научни факти, но има събития в историята, които обикновенно си обясняваме с извънземни или с това, че учените ще го измислят или че вече са го измислили, но просто го не знаем, а най-често такива събития просто игнорираме и предпочитаме да не си задаваме въпроси.

Да вземем за пример библейската история за Ной. Той построи ковчег (кораб) по божий проект и се спаси от потопа. Звучи невероятно, нали? А знаете ли, че в една индиянска легенда се разправя нещо подобно. Е там звучи така (не цитирам, а преразказвам): Човекът построил голям кораб и когато станало голямо наводнение (тука думите си са от мен, защото не помня как беше представен потопа по индиянски) той влязъл в кораба заедно със своето куче и така се спасил.

Дадох това за пример, защото е описано в библията и тук се говори за природно бедствие причинено от Бог.

От друга страна ако попроучите историите на народите около еврейския би трябвало да забележите какво казват за делата (чудесата) на Бог, които той е правил за народа си.

Директни научни факти няма, но индиректни да.

Аз вярвам, че има Бог, от което следва, че има и дявол (в библията пише както за единия, така и за другия).

Link to comment
Share on other sites

Тъй като поткрепям креационната теория (тази за божественото сътворение)

аз няма как да не вярвам, че има Бог и дявол. Това не мога да го подкрепя с точни научни факти, но има събития в историята, които обикновенно си обясняваме с извънземни или с това, че учените ще го измислят или че вече са го измислили, но просто го не знаем, а най-често такива събития просто игнорираме и предпочитаме да не си задаваме въпроси.

Да вземем за пример библейската история за Ной. Той построи ковчег (кораб) по божий проект и се спаси от потопа. Звучи невероятно, нали? А знаете ли, че в една индиянска легенда се разправя нещо подобно. Е там звучи така (не цитирам, а преразказвам): Човекът построил голям кораб и когато станало голямо наводнение (тука думите си са от мен, защото не помня как беше представен потопа по индиянски) той влязъл в кораба заедно със своето куче и така се спасил.

Дадох това за пример, защото е описано в библията и тук се говори за природно бедствие причинено от Бог.

От друга страна ако попроучите историите на народите около еврейския би трябвало да забележите какво казват за делата (чудесата) на Бог, които той е правил за народа си.

Директни научни факти няма, но индиректни да.

Аз вярвам, че има Бог, от което следва, че има и дявол (в библията пише както за единия, така и за другия).

Хем съм съгласен с теб хем не съм. Все пак по скоро съм съгласен тъй като човека каквото не може да си го обясни преди си го е обяснявал с бог и тъй като сега се съмняваме в неговото съществуване си обясняваме необяснимите неща с извънземни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...