Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

интересно ми е какво бихте написали за тази тема, която се е обсъждала във вековете сигурно толкова пъти че на всеки им е омръзнало.ако можете обосноете се защо мислите така.според мен не съществуват защото няма доказателства за съществуването им.просто начин за обединение на цялата планета с нещо.искам да си напишете и вашите мнения

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Доказателства няма - Блажени са вярващите!

 

А това за обединението на цялата планета е пълна глупост. Замисли се- най-големите войни се водят на религиозна основа.

Link to comment
Share on other sites

Господ има, дявол също... Попринцип видях отговори на Атеисти... Нали занете ве науката си противоречи на религията... А и дявола е около нас всичко което е около нас е адско.. по-принцип аз вярвам във вишата сила на господа изпитвал съм я ! :inqn

Link to comment
Share on other sites

Като бъдещ инженер (може да ви прозвучи постно, но е точно така) за мен това, което не може да се види, измери, регистрира и т.н. не съществува :woot На който отвърне, че имало еди си какви регистрирани случаи на Стигмата и разни други такива необясними явления мога да кажа, че науката още не е достигнала съответното ниво за да даде рационални обяснения ;) , а такива несъмнено съществуват :D Затова нека всеки вярва в каквото си поиска, щом това го крепи и му дава сили :)

Link to comment
Share on other sites

4ovek e ustroen prosto i mu trqbva da vqrva v neshto po-visho ot nego(e ima nqkoi, koito imat vqra samo na tqh si), za da moje da si obqsnqvat razli4ni qvleniq. Edno vreme sq vqrvali, 4e zemqta e ploska, zashtoto ne sa mogli da si obqsnqt razli4ni fakti, ne sa mogli(i do sega ne mogat da obqsnqt) kak to4no se e zarodil jivota(vklu4itelno i nie) na tazi planeta(makar da ima razli4ni i mn na broi hipotezi). Ima i oshte kup podobni primeri v 4oveshkata istoriq, a i veroqtno i tova s gospod/dqvola edin den shte ostane edna vesela istoriq podobna na tazi s formata na zemqta, no togava horata ili ve4e shte sa na savsem razli4no nivo ili shte sa si namerili da vqrvat v neshto drugo. Za men religiqta ne e prosto vqra v neshto si, tq e bila zamislena, za da ostanovi dadeni normi, da obedinqva masite, makar 4esto imenno na religiozna po4va da sa se obqvqvali celi voini.

Link to comment
Share on other sites

по принцип вярвам в Бог ама 4есто се питам как така хем тои е създал света хем сме произлезли от маймуните

първото е налудничево вярване, а второто - теория.

 

Относно дявола и бога, докато не видя - не вярвам :evil

Link to comment
Share on other sites

sichko e varzano i dqvol ima i bog ima no seki si pravi izvodite sam

vie kvo mislite che sanishtata sa neshto dobro li we

spored men tazi sila ni kazva kakvo e stanalo v minaloto i kakvi sme bili togava ili gleda v badeshteto i ni kazva kakvo shte stane s nas za napred

siki chovek si ima nqkade doklad dago kaja kakvo shte stane s nego za v badeshte

shte kajete mnogo filmi gledam no spored men e tochno taka

kakvoto e pisano tva e

sigorno predi da se poqvim na toq svqt ni zatrivat pametta za da nepomnim nishto ot minaloto :blink: malko na fantastika go odarih no tva e polojenieto

ima bog i dqvol i vinagi shte ima

Link to comment
Share on other sites

тогава защо толкова сестрахуваме от Него като не съществува :confused .все пак колкото и да сме атеисти пак си вярваме и казваме О, Боже Господи или пък някоя друга такава фраза.представете си че ако съществуваше дявола например не може6е ли да ни изкуши всички да си продадем душите си на него срещу някакви йелания към него от наша страна.така почти всички щяхме да отидем в пъкъла и той щеше да победи.ако го има нямаше ли да направи нещо такова :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Frazata e po-stara ot sveta...te po tova vremeto horata sa vqrvali, 4e slan4evoto zatumnenie se predizvikva ot zli magove.

Ima edna druga fraza: Ako ne si pomognesh sam i gospod nqma da ti pomogne. Koqto ako q poglednesh pod malko po-razli4en ugal shte razberesh, 4e sled kato si si pomognal sam, gospod stava izlishen...t.e. 4ovek moje sam da kontrolira sudbata si.

Da, ima teoriq, 4e bibliqta e pisana ot nqkolko naistina prosveteni, koito sa kodirali mudrostite si nared s pisaniqta na drugite, dopulnili bibliqta s "gluposti".

erotevmenos A koi e kazal, 4e se strahuvame ot gospod? Az primerno mnogo pove4e se strahuvam ot sobstvenata mi nekompetentost po dadeni vaprosi. A i sled kato si sprql da vqrvash v neshto e super glupavo da se strahuvash ot nego. Tova kato onq laf deto plasheha navremeto malkite deca, 4e torbalan ili baba qga shtqla da gi vzeme...smqh.

Link to comment
Share on other sites

erotevmenos A koi e kazal, 4e se strahuvame ot gospod?
искам да кажа че ако влезеш в църква си има някои пражила които не можеш да ги нарушаваш.просто е така и няма да се промени.
Link to comment
Share on other sites

И аз вярвам че има.

Но никой не се е върнал да ни каже :ghost :D

Link to comment
Share on other sites

Атеист съм. Отказвам да приема съществуването на Господ и по същата тази причина отхвърлям и Дявола. Боравя с тези понятия само като художествени образи и категории. И не ме интересуват религиозните пристрастия на хората и много, ама наистина много слабо ме вълнуват фанатичните напъни на този или онзи. Религията е догма. И като всяка догма оковава духа и свободата на човека. Лишава го от правото сам да определя моралните си категории и натрапва със силата на заплахата своите такива.

 

Но толкова категорично, колкото отхвърлям религията, признавам съществуването на добро и зло. И знам как да направя разликата. Сърцето има грижа за това. И тогава не ми трябва Бог, за да мога да кажа за себе си: Не убивай! Не кради!

И от други идоли нямам нужда, в това число и Сатаната...

 

Хм...няма да говоря за прелюбодействането :evil

 

 

религията е за низшите духом, чрез нея и с нея се живее по-лесно... умните и прозорливите нямат нужда от нея - те предпочитат да се борят, да вървят напред...

 

 

[offtopic]

Същото важи в пълна сила и за чалгата :sick

 

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

nqma bog( ili diavol  :evil ) za6toto te nesu6testvuvat izvun 4ovek ... suvur6enstvoto e ne6to kum koeto trqbva da se stremim a ne da go bogotvorim

 

az viarvam v choveka

да разбирам ли, че и човека не съществува?!

 

така излиза от думите ти... или не се изразяваш правилно и точно :)

 

 

иначе съвършенството е в простотата, умните хора говорят просто, чети хайку. Ако се стремиш към съвършенство, защо не изхвърлиш на боклука всички постижения на научно-техническата революция? И да се отдадеш на отшелнически живот, в някоя пещера? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...