Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

Да докажеш ,че бог съществува е все едно да докажеш ,че има извънземни - всички са го виждали ,но няма доказателство за съществуването му

говорим за ВЯРА не за доказателства че саществува!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply
Според мен Бог е нещото което е крепяло човечеството векове, но Той не съществува. Определнието Бог за мен е - Нещото на което човек може да се опре, нещото което може да опракне ако се провали, нещото което го обича и той обича Него. Така че Господ е вяра, Господ е начин на виждане, Господ не съществува никаде другаде освен в нас - нито в църки, нито свещенници, монахини, отци, папи, равини, монаси и т.н. В заключение аз не вярвам в Бог, но вярвам че без вярата в нещо нереално човека нямаше да е на това равнище, а по-назад и по-надоло. Искам да кажа на всички онези обсебени от Господ да не се надяват на много след като умрат, а да си поживеят малко, което незначи да прекаляват. Живота е кратък, миг от вечноста, насладете му се и вярваите в нещо, но не задължително в Бог. Амин!

Хареса ми изказването!Ама тая тема е доста тъпа!don_anton ти да не си свещеник уе!?Иначе по темата не ми се вярва да съществуват каквито и да е богове.След около 50-60 години дали ще има и един вярващ човек,както е тръгнало?Отношението сигурно ще е 95%(невярващи) към 5%(вярващи)! :punk :) ;)

Link to comment
Share on other sites

кво стана ся

нали имаше една тема за бог, дявола и подобни shits

да нарпавим направо един форум за религия предлагам аз :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Tai kato sredno polojenie ne moje da ima samo 2 opcii sum pusnal

Напротив има!

Едно време имаше един Отец Иоан, който мъдро казваше "Няма вярващи и невярващи - има Вярващи и съмняващи се."

Но като отчетем факта, че има и явни атеисти стигаме до извода, че имаме 3 вида:

 

-Вярващи

-Съмняващи се

-Невярващи

 

Това е истината и аз спокойно заявявам, че съм от 2-рия тип :)

Link to comment
Share on other sites

AGENT_ORANGE, никой не знае какво е то!

Но ако мислиш, че определено би трябвало да има нещо... това не е null vote, а си е чисто Yes :)

Link to comment
Share on other sites

ami...sumnqvashti se? za men po skoro te sa kum YES. kvo ima da se sumnqvash?tolkova neshta e imalo predi religii i bogove..qvno s poqvata na vuobrajenieto i jelanieto za kontrol na 4oveka mu idvat i kakvi li ne idei...za men ako se sumnqvash to po-skoro vqrvash v 'neshto" koeto moje i da e bog.as "slava bogu"( :P ) sum si 4ist ateist i taka ne e po-lesno...no pone ne se zalugvam(spored men e zalugvane) 4e tam nqkude ima nqkoi koito shte me pazi shte se grije za men i t.n. ... different point of view prosto :P

edinstvenoto neshto koeto moje donqkude da se dobliji do tovakoeto nie imame predvid pod 'bog' e prirodata...btw nastina..kakvo razbirate pod "BOG" ? kakvo zna4i tazi duma za vas?

БОГ-Админ(Като умреш все едно BAN FOREVER)

 

Не го взимайте навътре

Хихихи....споко майтап!

Link to comment
Share on other sites

ami...sumnqvashti se? za men po skoro te sa kum YES. kvo ima da se sumnqvash?

Ами представи си че има Бог и той разбере че се съмняваш в него и се ядоса и ти тресне 2 светкавици... :woot

 

Представи си после и че няма Бог а ти цял живот се кланяш и палиш свещи в църквата и все ти разбиват и обират колата, паркирана отпред... :woot.

После върви вярвай че тва са мъки, за които после ще идеш в рая... :devil

 

Сега осмисли пак горното си твърдение... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами представи си че има Бог и той разбере че се съмняваш в него и се ядоса и ти тресне 2 светкавици...

Тва беше смешно,но само не разбрах sMARTBomber ти вярващ ли си или не! :D :rolleyes: :)

Link to comment
Share on other sites

Ами представи си че има Бог и той разбере че се съмняваш в него и се ядоса и ти тресне 2 светкавици...  :woot

 

Представи си после и че няма Бог а ти цял живот се кланяш и палиш свещи в църквата и все ти разбиват и обират колата, паркирана отпред...  :woot.

После върви вярвай че тва са мъки, за които после ще идеш в рая...  :devil

 

Сега осмисли пак горното си твърдение...  ;)

Xe-xe-xe :D Samo tova shte ti kaja "Да палят грешниците свещи аз тъи зная,аз създавах и живях почтено мен ме очаква рая" :D :D

Link to comment
Share on other sites

Тва беше смешно,но само не разбрах sMARTBomber ти вярващ ли си или не!Б :D  :rolleyes:  :)

Щеше да си разбрал, ако четеше целите топици а не само последните 2-3 мнения ;)

Link to comment
Share on other sites

Xe-xe-xe  :D Samo tova shte ti kaja "Да палят грешниците свещи аз тъи зная,аз създавах и живях почтено мен ме очаква рая" :D  :D

Шшшшш......по-полека да не се спънеш някъде и да кривниш към :devil :devil :devil

Ти се изкара божата кравичка(без кавички в истинският смисъл)! :)

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Vladimir аре оправи го накрая тоя подпис, че само се заглеждам в тая правописна грешка. А пък и други май ти го казаха това. (Ако не можеш да я откриеш къде е - кажи си няма нищо срамно ;) )

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Бог има/за сведение на футболните фенове той не е българин, ама не е и от друга народност :D /. Който не вярва в него просто не знам какво да му кажа. Значи това е една много дълга тема и ако я закачим подробно не можем да я отлепим скоро време. За невярващите в момента се сещам един простичък пример- едва ли някой от вас мисли, че Ванга е била лъжепророчица. Ами тогава какво следва-че човек има някаква съдба за да може тя да я види и да му я предскаже. А откъде идва съдбата на човека-съдбата на човека идва от кармата независимо дали е набрана от предишни животи или от стореното вчера.Защо не всеки път като решим да направим нещо обичайно и обикновено то се получава, а има случаи когато ни се отдава да свършим много работа наведнъж? А откъде идват предчувствията/защото всеки от нас ги е имал/?-Тези въпроси могат да продължат до безкрайност и на никой от тях не може да бъде даден точен отговор. Най-важното което се изпуска поради спора вярвам-не вярвам е кармата - ние всички сме Божии чада и независимо дали вярваме в него, ТОЙ обича всички ни еднакво така че този спор няма никакво значение на една по-високо енергийно ниво. Не ви агитирам и да вярвате - всичко си идва на мястото рано или късно. Просто се отнасяйте към другите така, както и вие искате да се отнасят към вас /т.е. ако вие говорите зад гърба на някой същото ще се случи и на вас, ако обидите рано или късно също ще ви обидят, а по-големите грехове вече се изплащат по-тежко и за по-дълът период от време - така че никога не се присмивайте на коментари от сорта "има и друг съд от който никой не може да избяга"/.

И така още веднъж-ако искате вярвайте, ако искате не-никой няма да ви накаже заради това, но само толкова. Оттам нататък всяка ваша постъпка променя хода на нещата по един или друг начин и ако се държите както намерите за добре за себе си без много много да му мислите сами ще усетите резултата от това след време.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...