Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

ot 2-3 dena si mislq da mu kaja i as za greshkata...:) ama si vikam 4e se nqkoi go e naprail ama toi na inat go udrq :P ....usmislih 'gornoto' si tvurdenie...nqma bog :)...ako iskash ti da usmislish tvoeto...pro4eti the case against god :)

Усмислянето беше за това което съм го коментирал не за целия ти пост ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Къде е тоя пич,че не го виждам нещо?Къде е когато стават нещастия и умират хиляди хора?Ще кажете,че ги наказва за грехове?А онези истинските грешници дето се чудят какво още да "приватизират" що не ги наказва?Ситуацията с Бог ми напомня тази на остров Тамбукту - който не вярва в Дао и му се случи в последствие нещо,е ми ето,той не вярваше(и не слушаше),Дао го наказа и той умира.Няма Бог,има вяра,която се насажда в главите на хората по традиция.

Спорът за имоти и пари в Синода продължава...

Link to comment
Share on other sites

Определено има нещо.Дали ще го наречем Бог, висша сила или каквото друго измислите няма никакво значение.

Това става ясно дори само като се замислите над някои не толкова лесни въпроси

Как се е появила вселената ?/ И не ми казваите нещо за големия взрив,защото това са пълни глупости/

А самия живот как се е появил ? Кои има силата да създава живот от нежива материя ?

...

Link to comment
Share on other sites

Отговора на този въпрос не е толкова прост.Какво е Бог?Свръхестествено съшество с неограничени възможности контролиращо съдбата ни?Произведение на човешката същност и природа която търси начин да обясни необяснимото?Или символ на човешката вяра в доброто и надеждата произлизаща от тази вяра.Живеем във времена в които науката(новата религия) е дала отговор на повечето въпроси тормозещи предците ни.Рационалното мислене и вярата в бог са някак си несъвместими.И все пак религиите продължават да съществуват.Аз лично не мога да приема толкова лесно схващането, че човечеството се е заблуждавало и е основавало съшествуването си,еволюцията си на една заблуда.Също така не мога и да го отхвърля.Нима нещо което проповядва морал може да бъде лошо и грешно?Има още много въпроси които нямат научно обяснение.Но това не значи че то не съществува.Всеки отговаря на тези вапроси за себе си ,но аз признавам си не знам отговора и не смятам да гадая.И аз като sMARTBomber се присъединявам към съмняващите се.

offtipic

Chaos защо ти се стрва че теорията за големия взрив е простотия.Нима в Библиятта обяснението за произхода на света е по-логично.Също така има и научно обяснение за прехода неорганична-органична материя.

Link to comment
Share on other sites

offtopic

простотия е наистина.В основата си тя започва от някво свръх малко тяло със свръх голяма плътност, което изведнъж решава да почне да се разширява.Откъде се я появило ? Какво е имало около него, защото маи според същата теория заедно с вселената се е е появило и времето и пространството ?

 

А иначе не мисля че се има предвид дали вярваш в дадена религия или не.Например хриастиянството наистина проповядва морал, но затова исляма призовава своите вярващи на свещена война...

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че исляма е причина за агресията.По скоро начина по които някои хора го възприемат.

offtopic

Oколо това "тяло" не е имало нищо.Кое го е накарало да се разширява ли-законите на физиката.И да тогава се е появило времето и пространството както и материята.Какво му е трудно за възприемане.

Link to comment
Share on other sites

"Първо - или Бог съществува, или не. Второ - аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по-добре да вярвам, защото риска е минимален."

Блез Паскал

Това е и моето мнение. Аз вярвам, че там горе има някой който се грижи за нас.

Link to comment
Share on other sites

Liquid много точно го каза.Тази раса от извънземни, ако може да заобикаля нашите закони на физиката, ако имат способности за които ние само мечтаем това ще ги превърне в богове за нас.

Според мен в идеята за Бог е вложено всичко това което ние/хората/ не сме.

Link to comment
Share on other sites

Какво разбирате под РАЗУМ?Естествено,че човешкия по простата причина,че не сме имали вазможността да имаме контакт с нещо друго което бихме определили като разумно(не мисля че животните влизат в тази категория).Главния мозък е продукт на милиони години еволюция и неговата сложност и начина на функциониране още не са напълно разгадани от науката.В неговата сложност,в неговата перфекност и ефективност намирам нещо което бих определил като"божествено"(в смисъл загадъчно и необяснимо).За да си обясним необяснимото не е необходимо да сменим логиката си а да вложим всичките си усилия и знания и да потърсим отговора които несъмнено ще открием.

Link to comment
Share on other sites

Такаа..аиде от начало. Мисля че леко се отклонихме от темата.

Въпросът беше/поне аз както го разбирам/ дали вярвате в Бог както вие го разбирате. Дали ще са извънземни , висше същество или дори не същество а каквото искате.

 

Но...

Liquid защо да не можеш да вярваш в нещо необяснимо или нещо което не разбираш ?

Наистина стана доста сложно а и вече е касно и не се сещам за пример в момента.

А и друго. Сериозно ли знаеш какво е човек ?! Аиде да споделиш с нас непросветените.

 

NeverFist ее що така ? недеи се отказва да постваш в темата.Тъкмо стана интересно.Защото наистина почти цялото от написаното ти е истина/доста силна дума/ но поне аз съм съгласен с него.Но искам и теб да питам нещо.

Казжаш че вярваш в Бог. Но кой Бог ?? И поздрави за казаното за разума, интелекта и рибите. Съмнявам се че аз ще мога да го формулиран по по-добър начин.

 

Разум е възможността да се взимат решения в даден момент от времето.

И дори животните притежават разум.

 

И като сме почнали с обясненията какво разбирате под време ??

 

Извинявам се ако обидя някои, просто споделяме мнения.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

purvo sori za 6liokavicata :D

az pak znam 4e cqlata familia na isus bili nqkvi kato nego i si propovqdvali nqkvi tupotii oba4e na horata im se haresalo tva deto toi e kazal za buzite deto triaa da gi podadem 6oto u6 seki kato si podade buzata i nikoi nqma da udrq :P :P

evala kazvam na liquid za ne6tata za 4i4koto i tnt:)

az da te pitam NeverFirst vuzmozno e i da gre6a no ostanah s vpe4etlenie 4e vse 1 sled kato si po4nal da vqrva6 i si stanal po vis6 ot nas 6oto sme ateisti taka li??

hubavo e da znae6 slozni dumi ama e tupo da sa fuka6 s tova ;)

az predi se samniavah oba4e vednaz zeh 4e pomislih malko i si4ko tva mi se stori tupo aide stiga 4e i na men mi stana sku4no kato 4etqh va6te ne6ta

 

P.S.-nali deva maria e zabremenqla kato svetia duh e minal prez neia ili ne6to takova i osven tova tq e bila devstvena nali?zna4i kato e razdala deteto na svetia duh koito e minal prez neia :P :D bebeto e zelo devstvenosta i nali? :D zna4i tova e bil nai mladia 4ovek koito e otvoril nqkoq zena i na si4ko otgore tova e bil isus :tongue :D malko tupo a?

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел целия топик, щото ме мързя и ме болят очите нещо.

Аз НЕ вярвам в нищо подобно на религия и бог.Защото всичко това е измислено за да може да се манипулират масите и да се подчиняват по лесно.Например християнството е много удобно за Римляните, защото успокоява робите и бедните, че животът им тук на тази "Земя е само миг от вечността и след смъртта ще живеят блажено".Ами какво по лесно за императора да подчини всички? Заради всички религии са избивани маса народ.

“Винаги човек е създавал боговете,а не те него”

Не се е изисквала голяма промяна,за да се превърне рогатия и чифтокопитен Пан в най-убедителния дявол!Атрибутите на Пан били спретнато превърнати в наказуеми грехове и по такъв начин метаморфозата е пълна.”

“…Методите,по които се налагат политическите идеологии,са били винаги едни и същи – като през ІXв.,така и през XXв. Масови убийства…в името на някакво си “добро”!Някой някога да е чувал за масово клане в името на ”злото”?Това неизменно са били “злите”,които са били изтребвани:

злите езичници,злите еретици,злите евреи,злите комунисти и въобще злите…Изглежда “Смърт на злото!” е бил девизът на обществото през цялата човешка история!”

цитатите са взети от Сатанинската библия на Антон Ла Вей

 

Аз дори отхвърлям и сатанизма въпреки, че ми е по-симпатичен от християнството, защото всяка една религия озлобява хората напразно.Всеки си мисли, че неговата религия е вярна!

Преди няколко месеца (април) ходих в п-в Атон (или т.нар "Света Гора") посетих част от манастирите (общия брой близо 40) влючително и Хилендарския и Зографкия Манастир. И какво мислите ми направи впечатление у монасите - ами всички говорят против евреите повече от нео-нацисти , против папата...против Ботев, Яворов - наричт ги Безбожници!!!Къде е любовта към ближния? Монасите живеят сигурно ПЕТ века преди нас, разсъжденият им се съсредоточават само в книгите (които сигурно по задължение четат).

Какво ми каза един монах:

"Трябва да четеш книги (за религиозни става дума)!Дори нищо да не разбираш от написаното трябва да четеш!"

Какво е това според вас - промиване на мозъци!

 

Така, че аз подкрепям само една религия - Комунизма!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...