Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

Добре бре християни .. в старият завет се говори само за един народ .. един богопомазан народ и това са юдейте. Според тамошните вярвания .. алабала .. и бръщолевици ... Христос е бил евреин и е син на същият евейски бог Яхова (не съм антисемит). Искам да кажа, че вие вярвате .. в нещо .. което толкова се е променило през вековете и толкова се е изродило, че тез хора дето са писали евангелията едва ли ще си ги познаят в днешната им форма. Това май няма нищо общо с нас .. ако не се мислите за евреи.

Вярвайте в себе си, в приятелите си .. и ако щете в съшествуването на Господ.

Чели ли сте една книга на Гор Видал "На живо от Голгота" ??? Това е моята библия!

А на онез дето до сега два пъти тълкуваха .. поговорката "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ." тя е идентична на приказката за братята дето викали "Неволю-ю-ю-ю-ю-ю".

Бог с вас !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Не виждам нужда да вярвам в нещото наречено Бог.

Нямам нужда от такава вяра. Който има, да си вярва.

 

Тва със договорите със Сатаната направо ме размаза от смях, честно. Не знам кой акъл ги е мислил, някой болен мозък според мен.

 

П.П. Единствения бог, който вярвам че съществува е Еру Илуватар! ;) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

awe Bog e nai-sigurnoto sredstvo da masova manipulaciq. samo si pomislete kolko xora sa trugnali sled Isus... i za6to sa go razpnali...... i kak e proizlqzul islqma ( ne6to kato xristiqnstvoto e..ob6to vzeto e suzdadeno po negov obrazec)..... I za Dqvola mi e su6toto mnenieto.......Curkvata e nai-pe4eliv6ata firma na vsi4ki vremena.... taka 4e ne vqrvam v nito edno ot dvete, da Boga!! :P

Link to comment
Share on other sites

ne vsi4ki sekti se zanimavat s bog.ima nqkoi deto sa po dqvolskite izpalnenia.v selo ima edna sekta.to4no tq e dqvolska.teq hora sa nenormalni be.qdatsyrovi ky4eta,kotki .vedna6 bqha zaklali edna koko6ka i i izpiha krafta.makar 4e az ne vqrvam nito v bog nito v dqvola.4ovek sam si opredelq sadbata sporet men

Link to comment
Share on other sites

BOG e istinata za men i az vqrvam 4e su6testvuva!Toi e navsqkude okolo nas makar 4e ne go vijdame!I CAN FEEL IT! Ne sum ot sekta samo da pod4ertaq :D

Se edno slu6am men si.. Gospod ima... no i ne othvyrlqm i naukata... Seki istinski vqrva6t zane 4e gopsod nikoga nqma da se pokaje... ako se pokaje towa 6te e dqvola, koito 6te se predstavi za nego i 6te gi povede kym gibel na tehnite du6ti... :rolleyes: i az da kaja ne sym ot seksta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

офф топик : може ли другия път темата и анкетата ти да са на Бг не сме американци все пак ..

 

по темата : не вярвам в Бог мисля ,че получаваш това което пойскаш и за което се пребориш ,а не да си вярваш ,че като се помолиш всичко ще се оправи и ще е както Бог повелява

Edit: А може би все пак всички трябва да имаме в какво да вярваме .. понякога това ни помага и трябва да благодарим за това ,че съществуваме защото няма човек който да няма добри спомени в своето минало !!! Разбрах ,че имам нужда да вярвам в нещо за да не се чуствам самотен понякога .. затова предпочитам да вярвам в Бог ,а не в наркотика или водката

Link to comment
Share on other sites

офф топик : може ли другия път темата и анкетата ти да са на Бг не сме американци все пак ..

 

по темата : не вярвам в Бог мисля ,че получаваш това което пойскаш и за което се пребориш ,а не да си вярваш ,че като се помолиш всичко ще се оправи и ще е както Бог повелява

помогни си сам за да ти помогне и бог !

иначе аз лично вярвам в бог!

Link to comment
Share on other sites

ako si pomogna sam...zashto shte mi e pomost ot bog? :) sled dujd ka4ulka malko mi izglejda ta situacia ...nqma takova neshto kato da si pomognsh sam spored men...ako napravish neshto qvno ne ti e bila nujna pomosht :P ...

ми за да стигнеш до крайната си цел трябва обикновено да преминеш през няколко препятстивя ако минеш 3 от 4 може би последното бог ще ти помогне тва е само пример де !пък и тва е народна стара поговорка мисля че има смисъл в нея колкото и да не ти се вярва!

Link to comment
Share on other sites

За мен аз съм Отец,Син и Дух сам за себе си.Когато ми помага Бог си помагам сам.Аз вярвам в себе си. (То тва малко в духа на Ницше,ама се надявам да не ме емнат пак,че съм нацист и не знам си къв още :angry: )

Link to comment
Share on other sites

Glasuvah "da", no ne "da" za bibliqta i za vsichko koeto ni vnushava tq, prosto vqrvam che ima neshto nad nas, bilo to dori i chast ot samite nas.

P.S> znam che zvuchi neqsno i typo, no za da go obqsnq shte trqbva cqlo ese da napisha :)

Link to comment
Share on other sites

Да докажеш ,че бог съществува е все едно да докажеш ,че има извънземни - всички са го виждали ,но няма доказателство за съществуването му

Link to comment
Share on other sites

Според мен Бог е нещото което е крепяло човечеството векове, но Той не съществува. Определнието Бог за мен е - Нещото на което човек може да се опре, нещото което може да опракне ако се провали, нещото което го обича и той обича Него. Така че Господ е вяра, Господ е начин на виждане, Господ не съществува никаде другаде освен в нас - нито в църки, нито свещенници, монахини, отци, папи, равини, монаси и т.н. В заключение аз не вярвам в Бог, но вярвам че без вярата в нещо нереално човека нямаше да е на това равнище, а по-назад и по-надоло. Искам да кажа на всички онези обсебени от Господ да не се надяват на много след като умрат, а да си поживеят малко, което незначи да прекаляват. Живота е кратък, миг от вечноста, насладете му се и вярваите в нещо, но не задължително в Бог. Амин!

Link to comment
Share on other sites

оффффтопик :sick

Какво общо има Ницше с нацизма ??? Свръхчовекът е нещо доста различно от размитата философия на А.Хитлер. / поне доколкото аз съм запознат

Напълно съм съгласен.Но много хора не са запознати и винаги са го бъркали.Просто превантивна мярка

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам.Има достатъчно доказателства за съществуването на Исус Христос, за това че е правил чудеса и затова, че е Син Божий.Който иска да немири информация.А какво е общото между Ничще и Хитлер.Много са общите неща.Но явно философията ви е чужда материя.Ще бъде офтопик ако тръгна да ви е разеснявам. :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...