Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в Бог и в Дявола???


erotevmenos

Recommended Posts

Predopredelenostta....

Автор: philosopher (philosopher)

Адрес: (не сте логнат)

Дата  21-06-2002 18:10

 

Spodelqm s was edno moe wivdane za t.n. Wselena, kakwoto i da e tq, wyz osnowa na nqkoj fakti, wyrhu koito razsyvdawam.

 

Seshtate li se za neshto, kakwoto i da e, za koeto kato se zamislqte da nqma prichina? Ako se seshtate, molq kavete mi kakwo?:)

 

Sled kato ustanowite, che nqma neshto, za koeto nqma prichina, move da razsyvdawame za prostata wryzka prichina-sledstwie-prichina. Koe e pyrwo - prichinata ili sledstwieto? Koeto i da e pyrwoto, movem da razsyvdawame za slednoto - za wsqko neshto si ima prichina, za tazi prichina pyk si ima druga prichina, za neq pyk si ima druga i taka move da se naprawi weriga ot mnovestweni prichini-sledstwiq nazad i da se stigne(move po princip, no sme dosta ogranicheni, za da go naprawim) do t.n. i ako go ima - nachalo na wsichko(ili na nishto nqma golqmo znachenie shtom im nachalo:)). Sledowatelno nishto ne e sluchajno, wsichko koeto se sluchwa e predwideno da se sluchi. Za primeri kolkoto iskate. Primerno edin atom nqma da e tam kydeto e, ako neshto ne go e naprawilo(nakaralo) toj da byde tam, ot druga strana towa neshto, koeto da go kara da byde tam e predizwikano ot neshto drugo(wzemete wzaimodejstwieto na tekushtite fizichni zakoni) i t.n. Tyj kato nikoga ne me e biwalo w obqsneniqta, shte se nadqwam che move da si predstawite analogiqta, chrez koqto shte dostignete do izwoda, che dori wsqka washa misyl e prichinana ot mnogo prichini sledstwiq datirashti ot nachaloto, t.e. tq e predwidena. Tazi moq hipoteza move da ne e wqrna, no kakto kazwa Albert Einstein, swetyt na choweka e izpylnen sys podredenost, i towa ne mu ostawq mqsto da si predstawi neshto izwyn granicite na tazi podredenost.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply
да разбирам ли, че и човека не съществува?!

 

така излиза от думите ти... или не се изразяваш правилно и точно :)

 

 

иначе съвършенството е в простотата, умните хора говорят просто, чети хайку. Ако се стремиш към съвършенство, защо не изхвърлиш на боклука всички постижения на научно-техническата революция? И да се отдадеш на отшелнически живот, в някоя пещера? :)

ne razbira se 4e 4oveka su6testvuva no Bog ne su6testvuva bez 4oveka

ne e zaduljitelno suvur6enstvoto da e prostota ... ima (nadiavam se B) nachin da se postigne iztinsko suvur6enstvo a ne glupostite (otnovo se nadiavam) za tova 4e prostotata = suvur6enstvo koito raznii japanci razpraviat

 

ne 4e ne me kefat :inqn

Link to comment
Share on other sites

Атеист съм. Отказвам да приема съществуването на Господ и по същата тази причина отхвърлям и Дявола. Боравя с тези понятия само като художествени образи и категории. И не ме интересуват религиозните пристрастия на хората и много, ама наистина много слабо ме вълнуват фанатичните напъни на този или онзи. Религията е догма. И като всяка догма оковава духа и свободата на човека. Лишава го от правото сам да определя моралните си категории и натрапва със силата на заплахата своите такива.

 

Но толкова категорично, колкото отхвърлям религията, признавам съществуването на добро и зло. И знам как да направя разликата. Сърцето има грижа за това. И тогава не ми трябва Бог, за да мога да кажа за себе си: Не убивай! Не кради!

И от други идоли нямам нужда, в това число и Сатаната...

 

Хм...няма да говоря за прелюбодействането  :evil

 

 

религията е за низшите духом, чрез нея и с нея се живее по-лесно... умните и прозорливите нямат нужда от нея - те предпочитат да се борят, да вървят напред...

 

 

[offtopic]

Същото важи в пълна сила и за чалгата  :sick

 

[/offtopic]

За Сатана говори след като попрочетеш малко. Бтв мислиш точно като сатанист - и аз мисля така

Link to comment
Share on other sites

metalheart, прeди време прочетох доста по темата... или поне това, което се намира в http://www.sacred-texts.com/ . После ми попадна и Сатанинската библия - и нея прочетох. Но ги четох като литература, без да вярвам на написаното и да се мъча да му подражавам. По какъвто и да било начин.

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам в традиционната представа за Бога бил той християнски, арабски, индийски ... или какъвто и да е. Какво е общото в религиите ? ...нормите на поведение, заповедите .. и още нещо пропуснахте .. ЖИВОТа СЛЕД СМЪРТтА. Според мен това е квинтесенцията на религията ... идеята че има нещо след физическия ти край.

Еваларка Gregg много ме накефи. В какво вярваш ?!?

No God No Masters

No Masters No Slaves !!!

Сатанистите са същите празноглавци като християните (за мен).

P.S.

@metalheart мисля че и Хитлер е вярвал в подобни неща като Gregg, така че спокойно може и да е фашист или националист !!! bash the fash :>

Link to comment
Share on other sites

Да го кажем така: Щом не вярвате в Бог, то значи Библията е една голяма лъжа. А това не е така. Много факти описани в тази книга са доказано вярни. Открито е, че са съществували древни куктури, също описани в Библията. Ако има толкова много вярни неща в нея, защо ще се лъже за Господ? И защо като тая книга е толкова лъжлива за вас, е използвана като достоверен исторически документ? Господ го виждате всеки ден. Той е навсякъде около вас. Той е в самите вас. Това е достатъчно доказателство за мен.

Link to comment
Share on other sites

който вярва в бог, ще отиде в ада :)

Данте :

" Надежда всяква вии тука оставете"

из натпис от табелата на вратата на Ада

Link to comment
Share on other sites

AZ ne samo vqrvam no znam 4e ima Bog ima i dqvol i vsi4ko okolo nas go dokazva pove4eto hora si mislqt 4e vqrata v Bog e ne6to slqpo no tova ne e taka vseki koito poiska bi mogal da se ubedi 4e Bog ima dostata4no e da poiska ot Nego da se proqvi v jivota mu i ne e nujno da hodi6 v carkva zatova ,moje da go napravi6 navsqkade s prosi dumi da kaje6 :Gospodi ako te ima to az iskam da mi pokaje6 4e tova e taka . Mnogo e prosto ..ni6to ne kostva sega ,no po-kasno moje da ti kostva jivota a i mnogo pove4e za6toto kato razumen 4ovek koito razsajdava e lesno da preceni6 4e ako nqma Bog no ti si vqrval 4e ima -ni6to ne gubi6 no ako ima Bog -togava ima i ad i ne mi si misli kakvo te 4aka....tuk sme za 60-70 godini no tam v ada 6te bade6 ve4no .......taka 4e pomislite si koe e razumnoto ...... Mejdu drugoto za men li4no Bog vseki den pravi mnogo az nemoga da si predstavq kak izdarjat tezi koito ne Go poznavat i sa bez negovata za6tita .....glupavo e 4ovek taka da riskuva sebe si i da raz4ita na slu4ainosta da ocelee ..da bade obi4an ...da ima ne6to traino..da ima smisal jivota mu

Link to comment
Share on other sites

ами добре е на този принцип да повярваш във всички останали божества, че знаеш ли от кой храст ще изкочи заяка :D

 

по онова време, където религията е била много повече..., бога е правил разни чудеса за да повярват в него.

сега, в тези безбожни времена, какво става, нищо, що не разтвори морето, това онова.., ми само отнема най-скъпите ти същества, ти си вярвай в него, обичай го за това, и вярвай че всичко добро което ти се случва, щото той го е направил, а всичко зло е щото дявола се е намесил. И какво излиза, бог си прави едно, дявола друго, важното е на кого ще случиш :lol:

 

Ако вярваш в бог, то със сигурност си грешник, щото от всички тия правила там дето са писани и начин на живот.., с двата крака си в батака. Ама нема се пуашиш копеуе, утре ше идеш в църквата, попа щи опрости всички грехове. Убивай, изнасилвай, кради, лъжи, после само ще се разкаяш и давай отначало :bgrin:

 

От всички тези религии, мое мнение е, че на земята и 1/3 от населениите едва ли ще се падне да вярва в исус христос и баща му. Даже и да вярва, това не значи че рая му е в кърпа вързан. И какво, господ така е устроил света, че 3/4-ти от него да ходят в ада.

Между другото, бог е сътворил света, а дявола отде се е взел :confused

 

И като за последно, аз ли съм виновен, че не вярвам в бог? Вяра на сила няма. Да ми даде некъв знак деа и пича, ше повярвам в него.

Религията граничи с фанатизма толкова близо, колото любовта и омразата.

От такива откачалки всички патим.

Амин!

:devil

 

п.с.: бог да се смили над душата ми.

преди да умра, ше викна попа да ми опрости греховете, ше зема плажния чадър и заминавам на вечната почивка, русалки, това онова, кот ти душа поиска, ся съм млад, кво ми разбира главата, сичко ми е простено.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ще отговоря така! Преди време баща ми боледува от .... неизлечима болест "РАК" ! Една сутрин седмица преди операцията в къщи всички се сабуждаме едновремено ! Незнайно защо но секи се е стреснал от нещо! Един от шум друг от кошмар и т.н. На всяка една врата в апартамента имаше нарисуван Кръст! Незнам но 2 дена след тва не можех да заспа! Та..... според мен ДА има господ!

Link to comment
Share on other sites

Вярвам.Твърдо.А защо вярвам казвам само на приятелите си.

Щото ситуациата е била много напечена някой път, бил си безпомощен и си решил да се помолиш и си обещал ко стане на твойто, да му вярваш. :)

 

п.с.: Не е важно вярваш или не вярваш в нечий бог. Важно е как си живееш живота, според какви морални норми, ако съчустваш на останалите, състрадателен си, правиш добри неща когато можеш и т.н., ако има движеща сила, която да определя какво да става с душите /ако ги има/, то ако душата ти е чиста, увашаваш природата, се тая в кого си вярвал, чистата душа е всичко, което ти трябва за да отидеш където трябва, за да се преродиш в какъвто трябва или каквото там има. :)

Човек трябва да е свободен сам да определя съдбата си, живота си, без да се съобразява с разни религии, но с правилата на живота - да.

Тибетците, ако мога да ги дам за пример, този свят народ, дето и мравка не могат да убият и са пълни със състрадание, но не вярват в исус христос, ада и рая, какво ще ги правим?

Link to comment
Share on other sites

...Между другото, бог е сътворил света, а дявола отде се е взел :confused ...

Spored bibliqta nai-mogy6tiqt angel-Sataniel e zavidql na silata Gospodna i se e otcepil ot nebesnoto carstvo,ne6to takova be6e :evil

Ina4e i az tvyrdo vqrvam v bog imam si pri4ini ;)

Link to comment
Share on other sites

Като бъдещ инженер (може да ви прозвучи постно, но е точно така) за мен това, което не може да се види, измери, регистрира и т.н. не съществува :woot На който отвърне, че имало еди си какви регистрирани случаи на Стигмата и разни други такива необясними явления мога да кажа, че науката още не е достигнала съответното ниво за да даде рационални обяснения ;) , а такива несъмнено съществуват :D Затова нека всеки вярва в каквото си поиска, щом това го крепи и му дава сили :)

po-dobre ne bih go napisal.. na sashtoto mnenie sam :)

Link to comment
Share on other sites

AZ ne samo vqrvam no znam 4e ima Bog ima i dqvol i vsi4ko okolo nas go dokazva pove4eto hora si mislqt 4e vqrata v Bog e ne6to slqpo no tova ne e taka vseki koito poiska bi mogal da se ubedi 4e Bog ima dostata4no e da poiska ot Nego da se proqvi v jivota mu i ne e nujno da hodi6 v carkva zatova ,moje da go napravi6 navsqkade s prosi dumi da kaje6 :Gospodi ako te ima to az iskam da mi pokaje6 4e tova e taka . Mnogo e prosto ..ni6to ne kostva sega ,no po-kasno moje da ti kostva jivota a i mnogo pove4e za6toto kato razumen 4ovek koito razsajdava e lesno da preceni6 4e ako nqma Bog no ti si vqrval 4e ima -ni6to ne gubi6 no ako ima Bog -togava ima i ad i ne mi si misli kakvo te 4aka....tuk sme za 60-70 godini no tam v ada 6te bade6 ve4no .......taka 4e pomislite si koe e razumnoto ...... Mejdu drugoto za men li4no Bog vseki den pravi mnogo az nemoga da si predstavq kak izdarjat tezi koito ne Go poznavat i sa bez negovata za6tita .....glupavo e 4ovek taka da riskuva sebe si i da raz4ita na slu4ainosta da ocelee ..da bade obi4an ...da ima ne6to traino..da ima smisal jivota mu

Искам само да кажа, че Бог е милостив и ще прости всички грешки. Това е защото Исус Христос се е жертвал за нас хората. Иначе всички щяхме да ходим в Ада като умрем.

Link to comment
Share on other sites

хубаво е казано че ако ти не си помогнеш и Господ няма да ти помогне.има ситуации ж които и да се моли6 да Господ той нищо няма да направи за тебе ако ти не си помогнеш.

Link to comment
Share on other sites

Преди време гледах History-тва е една програма по телевизията.Тва дето го видях ме потресе.Даваха репортаж че Хитлер е подписал договор със Сатаната.Беше намерен този лист с подписите на хитлер и на Дявола-тва е истина може много хора да се смеят но е истина.На договора пишело ако хитлер си продаде душата ще бъде 13 год. властелин света.Сега този документ е скрит някъде от американците под секрет.

Link to comment
Share on other sites

Преди време гледах History-тва е една програма по телевизията.Тва дето го видях ме потресе.Даваха репортаж че Хитлер е подписал договор със Сатаната.Беше намерен този лист с подписите на хитлер и на Дявола-тва е истина може много хора да се смеят но е истина.На договора пишело ако хитлер си продаде душата ще бъде 13 год. властелин света.Сега този документ е скрит някъде от американците под секрет.

mm twa zwu4i zlowe6to.. oba4e az i drugi takiwa istorii sam 4uwala 4e izwesni li4nosti i politici i zwezdi sa sklu4wali dogowori s dqwola.. na nqkakwa cena...

A kato pomislim i za Faust na Goethe... moje i da go ima toq moment..

I wse pak ako ne wqrwame w Bog kak 6te obqsnim tolkowa mnogo ne6ta koito se slu4wat neznaino za6to .. 6toto wqrwate ili ne i w dne6no wreme se slu4wat 4udesa:) a te ne idwat ot maimunite..

Link to comment
Share on other sites

Мдааа

.., като поразмислих малко... :bgrin: взех да си правя изводи как са се появили всички богове на този свят.

Откакто свят светува до едно определено време, хората са живели в тирания, робство, мъки.., и са имали нужда да вярват в нещо, да се надяват на нещо, да се молят на нещо, което нито са виждали нито са чували(понеже нищо, което са видяли, не им е подало ръка), то да им помогне да се избавят от мъките. Всяка една случка, която не са могли да определят как се случила, наричали чудо, и много правилно, чудили са се невежите, как аджеба е станало то. И като не знаят, кой кой, господ го сътворил :blink:

Безброоой исторически примери могат да се дадат, как само от стъпването на белия човек някъде, са го определяли за господ, просто защото е бил непознат, нещо невиждано, необяснимо.

Просто така се устроени хората, слаби са, най-нишите в този свят, постоянно са от нещо недоволни, нещо им липсва, алчни са, вършат всички познати и непознати грехове за удоволствие и се надяват на това, което го няма, да им помогне да преминат през поредното изпитание.

Факт е, че ден след ден, вярата в това дето го няма изчева от земята, просто защото нямаме нужда от нея. Вярват малцина, които са претърпяли нещо и ги е страх да не се натресат отново на това нещастие и почитат бог, мислейки че той е отговорен за случилото се и страха, от липсата на вярата да не се повтори. Други вярват от възпитание, каквито родителите, такива и децата (не винаги де)

 

btw, вярващите, много с недомлъвки говорите, човек едвам намира за какво да се хване и да поспори. :evil

Link to comment
Share on other sites

Ти ме изкара ся че вярвам в бог, а до ся твърдях обратното :))))))))

Стегни се малко бе човек, какви са тея сектански изказвания ;]]]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...