Jump to content
BulForum.com

Таблети - въпроси и отговори


Светлия

Recommended Posts

"Представете си нещо като лаптоп, но без клавиатура. Това е така нареченият таблет. Имате портативен екран, в който е вграден нискоенергиен, но сравнително мощен процесор.

Таблетът е по-голям от смартфон, но по-малък от лаптоп. Тъй като няма клавиатура, той се управлява чрез докосване на екрана с пръсти или специална "писалка", наречена стилус.

Не са чак толкова много хората, сблъсквали се на живо с подобни устройства, въпреки че те съществуват от години. До момента продажбите им са символични и подобни компютри се използват в тесни ниши.

През тази година обаче има реален шанс всичко това да се промени. През последните месеци големите производители на хардуер сякаш се бяха наговорили - изведнъж публичното пространство се наводни със слухове за предстоящи премиери на таблет компютри от ново поколение..."

 

цялата статия

 

Наистина гледам информация за таблети от доста производители: Apple, HP, Microsoft, Fujitsu и т.н. Явно в тази посока ще се развиват РС -тата, поне засега.

 

Най-голям интерес към момента предизвиква Apple iPad:

Минава ми през главата, че Apple за пореден път представят уникален иновационен продукт, който ще разтърси пазара и отново ще поведе технологиите на бъдещето. Става въпрос за анонсирания днес iPad - поредната яка джаджа в продуктовото им портфолио. Две неща на този етап са доста сигурни - браузването на уеб със стандартно PC/лаптоп е вече архаизъм, както и четенето на традиционен хартиен носител. :)

 

...но и на Microsoft устройството изглежда добре => Link A предполагам и другите няма да се представят зле.

 

Хардуерно нещата изглеждат долу-горе очертани. По-интересно, за повечето хора поне, ще бъде как стоят нещата като софтуер, патенти, реклами, авторски права и т.н.

"Преди дни Apple купи Quattro Wireless, фирма за насочване на реклама към смартфони и други мобилни интернет устройства (да, включително и таблети). Покупката неофициално възлиза на $275 млн.

 

Преди два месеца Apple пък патентова операционна система, която излъчва вградени реклами."

Това и евентуално възможността всичко, което ще се ползва, гледа, слуша на таблета им да се закупува единствено от техния магазин, не звучи добре.

 

Не знам как ще са другите, но предстои да видим скоро... май.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

500 000 бройки продадени за 1 седмица откакто е пуснат Ipad -а !!! Че и на опашки са стояли някой ?!?!?

 

А прогнозите са за между 8 и 10 милиона продажби за тази година. Ебаси Епъла, да нямат някакви извънземни в екипа си ?

 

Не знам какво чакат другите, но пазара явно е готов.

Link to comment
Share on other sites

Aз пък си го обичам тоя IBM ТhinkPad, дето съм сега с него :)

Не харесвам много тъч екраните просто...

Клавиатурата пък няма да си я изхвърля никъде, защото е част от лаптопа ми... :)

На лаптопите съм им свикнал...Постоянно работя на такъв. :)

П.П Абе има доста таблети, които имат и клавиатури. :lol: Какво правим? :)

573px-Tablet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aз пък си го обичам тоя IBM ТhinkPad, дето съм сега с него xmas.gif

 

ThinkPad-а за мен е най-добре измисления лаптоп и има изключително удобна клавиатура :)

Link to comment
Share on other sites

П.П Абе има доста таблети, които имат и клавиатури. :lol: Какво правим? :)

 

Как смееш да противоречиш на Стив Джобс? Човека е изкарал таблет без мултитаскинг, без усб вход, без стилус, без да могат да му се слагат програми различни от неговите. Не е ли гениален.

Иначе таблети си има от много време. Първия таблет който съм виждал беше далечната 2005 г. и тогави си беше поне за мен космическа технология. Като изключим това, че на iPad батерията държи повече античния 5 годишен таблет го превъзхождаше във всяко едно отношение. Толкоз от мен, за мен е поредната играчка от ейпъл и нищо повече ще стане мода за известно време докато не изкарат поредната играчка. Жалка картинка за мен е това, че някой други производители им подръжават на простоията, но какво да се прави.

ipadvsmelon.jpg

Link to comment
Share on other sites

Човека е изкарал таблет без мултитаскинг, без усб вход, без стилус, без да могат да му се слагат програми различни от неговите. Не е ли гениален.

Почети малко повече какво имат предвид под мултитаскинг. Възможно е да слушаш музика и да четеш книга или отваряш web страници. Има си допълнителен преобразовател за УСБ, нещо типично и за някой други техни продукти. Стилус не ти трябва тъй като се предполага че екрана е достатъчно голям. Ако искаш толкова да имаш трябва да си вземеш капацитивен такъв, който е малко по-скъп от нормалните. Естествено, че можеш да ползваш и други приложения, създадени от други компании.

Link to comment
Share on other sites

ThinkPad-а за мен е най-добре измисления лаптоп и има изключително удобна клавиатура :)

ThinkPad имат най-удобните клавиатури, наистина

Работил съм с доста лаптопи лаптопи и Тоshiba ми направиха най-неприятно впечатлениe. Клавиатурата под всякаква критика, звукът от колонките кофти и то много, слаб, изкривен...абе боклук беше модела, с който имах неудоволствието да работя.

Мога да кажа по мое лично мнение и потвърждение на твоето, че клавиатурата на ThinkPad е с достатъчно големи бутони, не хлътват веднага, нито са много твърди, а големият син Enter, това го няма никой друг лаптоп :lol: Няма начин да объркаш Enter-а...

И още нещо-Имат си лампичка, да ти осветява клавиатурата, ако е тъмно...Това пак е уникално и го няма друг лаптоп :)

Link to comment
Share on other sites

Почети малко повече какво имат предвид под мултитаскинг. Възможно е да слушаш музика и да четеш книга или отваряш web страници. Има си допълнителен преобразовател за УСБ, нещо типично и за някой други техни продукти. Стилус не ти трябва тъй като се предполага че екрана е достатъчно голям. Ако искаш толкова да имаш трябва да си вземеш капацитивен такъв, който е малко по-скъп от нормалните. Естествено, че можеш да ползваш и други приложения, създадени от други компании.

Под мултитаскинг имам предвид - отворил съм 2 офис приложения, пренасям и правя нещо от едното в другото, пуснал съм си музичка да ми е кеф отворил съм малко прозорче със скайп отвреме на време да си напиша/кажа нещо с някой. А това с хилядите изкусвени преходници, сложени само за да пречат и за да им се купуват допълващите продуктите са е*ахти п*д*рунгелските номера. Един USB порт тежеше май 3 или 4 грама и не заема място, поне един да имаше за да нося хиляди боклуци за да сложа една обикновенна флашка, все пак живеем в 21 век. За стилуса - ако реща да го ползвам за нещо друго освен за мебел показваща социален статус ще ми потрябва за мен. Няма заначение HP ще им го натресат доволно скоро и пазара ще отсее фенбойчета от тези на които им трябва наистина вещ с която ще имат елементарен набор от функционалност.

Link to comment
Share on other sites

500 000 бройки продадени за 1 седмица откакто е пуснат Ipad -а !!! Че и на опашки са стояли някой ?!?!?

 

А прогнозите са за между 8 и 10 милиона продажби за тази година. Ебаси Епъла, да нямат някакви извънземни в екипа си ?

 

Не знам какво чакат другите, но пазара явно е готов.

за какво говориш, то не са опашки, ами някой даже с палатки са чакали нощта преди пускането в продажба. А и още 3G версията не е излезнала. Тогава ще почнат големите продажби. Виж това видео

 

 

Как смееш да противоречиш на Стив Джобс? Човека е изкарал таблет без мултитаскинг, без усб вход, без стилус, без да могат да му се слагат програми различни от неговите.

Мултитаскинг ще има от есента с новата ОС, stylus на капацитивен дисплей?, естествено, че могат да се слагат програми различни от неговите, USB има, но е с апълска букса

виж тази тема https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=90515

Link to comment
Share on other sites

USB няма - не четеш какво съм писъл. Разни преходници докинг станции не ме интересуват. Е примерно има докинг станция за повечето бизнес лаптопи - на нея каквото щеш - ама не е в самия лаптоп. Иначе пак ще кажа - играят на дребно - 3$ за програма за търсене, 5$ за програма за copy/paste, ЕВЕНТУАЛНО, МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА МУЛТИТАСКИНГ. Могат да кажат, че на есента ще има мултитаскиг, а през зимата ще прави топло кафе и сладки, но в момента няма, нали? Както казах - цигания, купуваш таблет който е с много много по-слаба производителност и функционалност за 500$ и после изръсваш още толкова само за да докараш функциалността на един windows без да имаш специални приложения. Аз лично следя темите, и ревютата. Правеха сравнение между таблет мисля на Леново и iPad. Епълското отроче най-надъжаната му версия със минималното откъм програми за да докара функциоността на нормална ОС мисля излезе към 780$. Леновото си стъпва на двойна цена обаче бие 2-но и тройно по всеки показател iPad-а. Не знам какво му е революционното. Почвам да мисля че Стив Джобс има някакви хипнотизаторски възможности или народа масово изтъпява. Ако пусне ла*но с отхапана ябълка на него пак ще го изкупят.

 

 

Таблет няма да си купя, но ако исках да си купя щях да почакам HP Slate.

Link to comment
Share on other sites

3$ за програма за търсене, 5$ за програма за copy/paste, ЕВЕНТУАЛНО, МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА МУЛТИТАСКИНГ. Могат да кажат, че на есента ще има мултитаскиг, а през зимата ще прави топло кафе и сладки, но в момента няма, нали

Copy и paste има от 1 година, програма за търсене има за 0$, да не говорим, че повечето програми са или безплатни или 1-2 долара. Мултитаскинг ще има, щото го обявиха, това да не ти е някоя китайска фирма да не знае какво обявява официално пред целия свят? Имаше специална конференция миналата седмица, когато обявиха новата ОС. Да не говорим колко бърза е тази OS и не само характеристиките на хартия са важни за да върви един компютър/таблет бързо. Софтуера е най-важен, а тази ОС е супер бърза. В момента единствения touchscreen таблет е ipad и това е факт. Както ти каза ама каъв HP ще има есента не е важно, щото в момента го няма

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Попаднах на чуденка между:

1)Samsung P1000 Galaxy Tab

 

и

 

2)iPad

 

като основната разлика, заради която се и чудя е тази в големината. 7 инча срещу почти 10 инча. Т.е. дали 7 инча ще са достатъчно като функционалност, за да мога примерно да си чета книга ? Като разделителните им способности са почти еднакви: 1024х768 и 1024х600.

 

Само не знам дали новия iPad няма да е малко по-малък или ще си е със същите размери.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Чуденката по-горе отдавна я реших с Р7300 - 8,9 инча /моя размер точно/, отлична машина като ми е трудно да измисля забележки.

 

Въпросът който сега стои пред мен, е как мога да шерна интернета /3Г/ от таблета , към лаптоп. Ако въобще е възможно де ?

 

Ако някой може да помогне ще съм му благодарен. Пробвах и гуугъл да питам, но първите отговори които изскочиха ми се видяха неясни нещо /за мен де/.

 

---

Темата спокойно може да бъде преименувана на "Таблети - въпроси и отговори.", предвид на сериозното навлизане на последните в наши дни, и немалкото въпроси които изникват около употребата им.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Някой фен на BlackBerry ще ми даде ли коректна информация относно BlackBerry Play Book?. Искам да го ползвам засега за видеоразговори по скайп, сърфиране и да свалям/качвам снимки на външен хард диск със собствено захранване.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът който сега стои пред мен, е как мога да шерна интернета /3Г/ от таблета , към лаптоп. Ако въобще е възможно де ?

 

Би трябвало без абсолютно никакъв проблем да пуснеш Tethering по Wi-Fi. С последните ми 2 телефона нямам никакъв проблем да го правя и съм го правил неколкократно.

Коя версия ти е Android-а? 3 или 4? Макар че от 2.2 насам е възможен Tethering-а.

Link to comment
Share on other sites

Чуденката по-горе отдавна я реших с Р7300 - 8,9 инча /моя размер точно/, отлична машина като ми е трудно да измисля забележки.

 

Въпросът който сега стои пред мен, е как мога да шерна интернета /3Г/ от таблета , към лаптоп. Ако въобще е възможно де ?

 

Ако някой може да помогне ще съм му благодарен. Пробвах и гуугъл да питам, но първите отговори които изскочиха ми се видяха неясни нещо /за мен де/.

 

---

Темата спокойно може да бъде преименувана на "Таблети - въпроси и отговори.", предвид на сериозното навлизане на последните в наши дни, и немалкото въпроси които изникват около употребата им.

 

Виж тук http://www.androidbg.com/forum/

Link to comment
Share on other sites

stemp, и най-вече w00x, благодаря !

 

w00x това с tethering -а стана веднага, само не разбрах със сигурност дали всъщност съм го имал винаги ? Версията на Андроида ми е 3.2.

Просто за пореден път се убеждавам, че хората зад системата са гении.

Link to comment
Share on other sites

stemp, и най-вече w00x, благодаря !

 

w00x това с tethering -а стана веднага, само не разбрах със сигурност дали всъщност съм го имал винаги ? Версията на Андроида ми е 3.2.

Просто за пореден път се убеждавам, че хората зад системата са гении.

 

Винаги го е имало. Вградена функция си е. Може и през USB да се пусне, но за повечето устройства трябва отделен софтуер.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Харесал съм си този таблет PRIVILEG MID-7D / GPS има го на цена от 237лв. Трябва ми за браузване и някое клипче . HDMI и GPS са бонус ако ми потрябват . Доста се рових и за тази цена с тези глезотии друго не намерих . Мисля да ме изкара 1-2г и да го смена . Някой да има отзиви от този таблет конкретно ? Ако можете да предложите нещо по-добро за тези пари максимум 250лв. повече не ми се дават .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Харесал съм си този таблет PRIVILEG MID-7D / GPS има го на цена от 237лв. Трябва ми за браузване и някое клипче . HDMI и GPS са бонус ако ми потрябват . Доста се рових и за тази цена с тези глезотии друго не намерих . Мисля да ме изкара 1-2г и да го смена . Някой да има отзиви от този таблет конкретно ? Ако можете да предложите нещо по-добро за тези пари максимум 250лв. повече не ми се дават .

 

този бранд privileg нещо не ми вдъхва доверие още от едно време, когато почнаха с колонки и слушалки ... общо взето доколкото съм чувал от китай можеш да поръчаш всичко и да си го брандираш както си искаш. вътре са едни и същи.

иначе в интерес на истината и аз в последно време разглеждам разни "китайски" таблети в сайтове като pandawill и като че ли може да се спра на някой от моделите на ainol. от отзивите в интернет, клипчетата стигам до заключение, че се купуват, хората са общо взето доволни за парите си. при privileg първото нещо, което ми направи впечатление(от линка) е, че не са посочили какъв тип матрица е, докато китайците вече станаха "модерни" и посочват. примерно IPS се води много добро за този клас ... има и някакви на hyundai, които са малко по-скъпи, но все пак са някаква разпознаваема марка.

та, в морето от китайски джаджи съм решил да се ориентирам по следния начин - колкото повече се говори, снима, показва един продукт, толкова по-добре говори това за него.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия вариант за таблет с Андроид е Google Nexus 7. 32ГБ варианта се продава за $199. Стига да има кой да ви го внесе от САЩ. Тук се продават по 499лв видях.

Четох, че скоро ще направят първия Amazon Kindle Fire - $99, което е без конкуренция, както се досещате.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия вариант за таблет с Андроид е Google Nexus 7. 32ГБ варианта се продава за $199. Стига да има кой да ви го внесе от САЩ.

 

и откъде по-точно ще се закупи 32гб версия за 199$?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...