Jump to content
BulForum.com

iPhone 4 OS


Botev1912

Recommended Posts

Днес обявиха новата iPhone 4 OS. Най-накрая мултитаскинг! Ще могат да се правят папки и още 100+ новости. Ще може да се сложи лятото на iPhone 3GS и iPod Touch 3 и есента на iPad. Ето линк на английски

http://www.apple.com/iphone/preview-iphone-os/

Link to comment
Share on other sites

мултитаскинга излгежда много добре направен, поне е ясно как се минимизира и как се изключва дадена програма за разлика от други ОС. ето линк на български

http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=15646

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Това дето е писано за Андроид е глупост. Особенно пък за по-новите телефони.iPhone стремглаво губи битката срещу Android и отчаяно се чудят как да възвърнат клиентите, но реално не предлагат нищо ново.Дори и приложенията за Android приближават тези в AppStore-а. Вече растат с по 10 000 на месец и това е само в маркета. Да не говорим, че 60% от 60 000 приложения са безплатни, докато само 25% от 200 000-те приложения в AppStore са без пари. Останалото са демо версии и трайъл. Разработчиците вече започват да пишат програмите си както за iPhone, така и за Android. Паралелно. Да не говорим, че Google-ските приложения са направо нереални. Като Goggles например. Или като безплатната навигация със Street View (която за съжаление е достъпна само в 3 страни за момента).Като се добави и факта, че Android телефоните се увеличават с 2-3 модела на месец и покриват целият ценови диапазон от 400 - 1200лв, битката е загубена.Преди няколко месеца, имаше продадени около 40 000 000 iPhone-a в САЩ. По данни от операторите от миналият месец, телефоните с Android са 46% от активните в мобилната мрежа. А и първият 4G телефон ще е с Android.

Link to comment
Share on other sites

Само 6 приложения едновременно?! Глупости... Аз съм отварял по над 12 без проблеми. Андроид рулз! Сега чакм 2.1 за моят...

Link to comment
Share on other sites

w00x андроид може да има и повече приложения след 1 месец, но не това е най-важното. Качеството на айфон приложенията е много добро и поне на този етап превъзхождат с много качеството на андроид приложенията. Просто този контрол на Apple си казва думата. Не количеството е важно, а качеството

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който някой почне да обяснява противно на нормалната логика нещо започвам да се съмнявам.

 

за аЙФоня малко >

http://gizmodo.com/5520164/this-is-apples-next-iphone

и още малко за Appholes

http://www.businessinsider.com/jon-stewart-apple-2010-4

Link to comment
Share on other sites

Качеството на айфон приложенията е много добро и поне на този етап превъзхождат с много качеството на андроид приложенията.
И по кое по-точно превъзхожда?!
Link to comment
Share on other sites

например skype за iphone е доста по-добре направен, facebook да не говорим (дава ти известия и без да го отваряш), photobucket на андроид изобщо не работеше, каквото и да правех. Дори youtube, която е вградена в андроид не работи както трябва понякога

Link to comment
Share on other sites

например skype за iphone е доста по-добре направен, facebook да не говорим (дава ти известия и без да го отваряш), photobucket на андроид изобщо не работеше, каквото и да правех. Дори youtube, която е вградена в андроид не работи както трябва понякога

Странно. Мобилен скайп не използвам. Timescape-а винаги си ъпдейтва статуса и от фейса, и от туитъра, мейла и т.н. Photobucket също не използвам, понеже имам Пикаса, свързана с таймскейпа, с ютуб нямам никакви проблеми... Впрочем с нито едно приложение на Андроид не съм имал някакви сериозни проблеми, докато една позната с айфон, вече иска да ми го подарява... :) Едит: от любопитство си сложих Fring в който има Скайп и си работи перфектно...
Link to comment
Share on other sites

w00x андроид може да има и повече приложения след 1 месец, но не това е най-важното. Качеството на айфон приложенията е много добро и поне на този етап превъзхождат с много качеството на андроид приложенията. Просто този контрол на Apple си казва думата. Не количеството е важно, а качеството

 

Ами нали ти казвам, че приложенията започват да става 1:1. Те просто ги портват от iPhone към Андройд. И между другото, за какво са ми приложения, щом 3/4 от тях са платени и ако искам да ги ползвам трябва да се ровя по форуми и да ги свалям ръчно?

 

 

 

 

 

@evil_smith: аз сложих 2.1 от Legend на моя Magic, но тук таме има леки бъгове.

 

 

Link to comment
Share on other sites

99 цента не са ли пак пари? Че то ако трябва да си плащам всичките програми дето ги качвам на телефона, ще го изплатя още веднъж. Само за изминалата седмица съм инсталирал към 100.

Link to comment
Share on other sites

@evil_smith: аз сложих 2.1 от Legend на моя Magic, но тук таме има леки бъгове.

 

 

E, за X10i ще излиза септември тази година. Сега се очакват още два ъпдейта 1.6.

 

99 цента не са ли пак пари? Че то ако трябва да си плащам всичките програми дето ги качвам на телефона, ще го изплатя още веднъж. Само за изминалата седмица съм инсталирал към 100.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

99 цента не са ли пак пари? Че то ако трябва да си плащам всичките програми дето ги качвам на телефона, ще го изплатя още веднъж. Само за изминалата седмица съм инсталирал към 100.

аз имам доста програми сложени и повечето са безплатни, имам няколко по 99 цента. Най-много да съм дал 10 долара за програми. Разбира се ГПС програмата Navigon я купих за 70$ и е по-добра от на гугъл навигацията. Картите са вградени и не ти трябва интернет връзка и не отстъпва по нищо на отделен ГПС. Също така я сложих на още 3 айфона без да дам нито една стотинка отгоре :)

Link to comment
Share on other sites

аз имам доста програми сложени и повечето са безплатни, имам няколко по 99 цента. Най-много да съм дал 10 долара за програми. Разбира се ГПС програмата Navigon я купих за 70$ и е по-добра от на гугъл навигацията. Картите са вградени и не ти трябва интернет връзка и не отстъпва по нищо на отделен ГПС. Също така я сложих на още 3 айфона без да дам нито една стотинка отгоре :)

Аз пък за безпари си дръпнах Motonav. Също е офлайн GPS... И е идеален. Поне докато не излезе IGO със резолюция достойна за Х10i.

Link to comment
Share on other sites

@evil_smith: Какво е X10i?

 

 

 

 

 

Само за изминалата седмица съм инсталирал към 100.

 

И не си го утрепал? Много ми е любопитно какво толкова си накичил... не ми казвай че са игрички, те не се броят :)

Link to comment
Share on other sites

E, за X10i ще излиза септември тази година. Сега се очакват още два ъпдейта 1.6.

На Xperia-та видях, че може да и се сложи ром от Desire, а може и от Nexus One да може. 2.1 определено е по-добре от 1.6, бил той и с на SE интерфейса.

 

 

 

аз имам доста програми сложени и повечето са безплатни, имам няколко по 99 цента. Най-много да съм дал 10 долара за програми. Разбира се ГПС програмата Navigon я купих за 70$ и е по-добра от на гугъл навигацията. Картите са вградени и не ти трябва интернет връзка и не отстъпва по нищо на отделен ГПС. Също така я сложих на още 3 айфона без да дам нито една стотинка отгоре :)

Още много програми, освен Navigon-а предлагат офлайн навигация. А специално за щатите, надали има нещо по-добро от на гугъл навигацията. Къде другъде ще видиш снимка на пътя пред теб с нанесена стрелка къде да завиеш? Тук до нас на един блок даже има разчертан паркинга! Навигона в частност за Пловдив има 5 булеварда, дето ще ти трябват ако минаваш транзит.

 

 

И не си го утрепал? Много ми е любопитно какво толкова си накичил... не ми казвай че са игрички, те не се броят :)

 

Ами слагам програмки, за да ги видя като функционалност и после ги махам.

 

А колкото до програмите, регулиране на силата на звънене според околния шум, метален детектор, програми следящи за популярни програми, различни аларми, просто програми с интересни имена, конвертори, клавиатури, калкулатори, програми за търсене на тапети и тонове на звънене, програми заместващи дефолтните указатели, съобщения, че дори и програмата, която се отваря като натиснеш зелената слушалка. Каквото ти дойде на акъла и въпреки скрийншотовете, като е на 1 клик разстояние, защо да не го пробва човек?

 

 

:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

точно такива програми за каквито говориш са безплатни за айфон, платени са по-сериозните програми

 

Като например? Явно 75% от програмите са сериозни, защото това е процента платени приложения в AppMarket-а.

Link to comment
Share on other sites

платени са най-вече игрите. Програми като футболни резултати, прогноза за времето, google earth, речници, speed test, skype, facebook, photobucket, yahoo са безплатни

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...