Jump to content
BulForum.com

Google Wave


Ferante

Recommended Posts

На мен ми изглежда страшна мазаница тва : - ) В смисъл,че по средата на чата добавяш някой...изключваш го...после му пращаш квото е пропуснал,шърваш някви картинки..ама не на всички...едно такова намазно ми изглежда и много много далеч от идеята за чат...тва е направо...чатилище :)

 

Идеята да е опенсорс е интересна дано има успех.

Link to comment
Share on other sites

Абе хрома още има какво да му пипат, ама айде.

забеляза ли на пресконференцията, че preview-то го правиха на FireFox - На главния инженер; на мацката до колкото видях беше MacOS с някъв техен си browser или може би отново firefox за mac : ))) не ти ли се струва малко странно това? Както и финансирането на OPEN SOURCE проект (FireFox) от Google? Има нещо тук, подозирам че FireFox скоро ще е 100% съвместим с всички продукти на Google по такъв начин, какъвто е Chrome...

аз съм за !

Link to comment
Share on other sites

Мен определено ме кефи, като идея, определено ще го ползвам и далеч го предпочитам пред отвратителната алтернатива на Скуре (на тея всяка следваща версия им е по-бъгава от предишната). Само да го стабилизират, че на демото определено прави странности.

Link to comment
Share on other sites

Само да го стабилизират, че на демото определено прави странности.

Аз до колкото разбрах е в много начален стадии, даже няма и BETA на сайта...

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото разбрах е в много начален стадии, даже няма и BETA на сайта...

Йеп, в общи линии, целта на видеото е да ни "зариби". Макар и да е някаква супер пре-алфа или не знам си каква там версия, определено клипа си върши работата. Чуствам се "зарибен" :rofl: . Но за сега единственото, което може да се каже е ... "А дано".

Link to comment
Share on other sites

Аз съм повече на мнение като на ZGAN. Точно се изрази той - мазаница.

Затова, разбира се, аз съм повече скептично настроен към това. Преди няколко месеца гледах цяла конференция по тоя проект, от представители на екипа зад Wave.

Ми не знам, дали аз не съм гледал достатъчно подобни конференции или просто имах по-голяма представа за това, което ще видя, но ми се видя смешна цялата работа. По едно време нададох ухо като споменаха, че добавянето на снимки можело да става с драг-н-дропене от десктопа и explorer. Казах си "ей тва в браузъра да виим ся как са го направили". Имам си представа, че едва ли са го направили, и че без допълнително нещо по-скоро ми напомнят на мистър Сенко и дядо Коледа, но понеже съм си дете в някои отношения и вярвания, реших да послушам с по-голямо внимание тва. Е, оказа се че се инсталира допълнителен софтуер под Windows за целта. Защо ли не бях изненадан. Но отсега съм сигурен, че дори този софтуер, позволяващ тоя draga-drop ще е порядъчно бъгав. Не ме питайте защо, предусещам го.

Както и да е, и тогава ми се видя мацаница и освен да зарибяват хората с неща, които едва ли са им чак толкова нужни, не виждам някаква друга особена нужда. В днешно време потребяващият човек има нужда постоянно от нови блага, които да потребява, и силно ми се струва, че това ще е поредното. Па дори и с идеална цел да се прави това.

Та какви фундаментални човешки потребности ще задоволи това, които са останали незадоволени досега, като оставим настрана скандалния Скуре (хаха, на български звучи добре).. :bgrin:

Ще си има своите фенове (защото идва от Google и презумпцията на доста хора, че всичко тяхно е добро), също както Хроме.

Не съм против подобно нещо, но не искам поредното ала Хроме/GTalk/Пицаса/и т.н. отроче да стане номер 1 ако не е наистина добро. За Wave тепърва ще се види какво е. Дотогава - скептицизъм и само скептицизъм.

С две думи, това че е гоогле продукт изобщо не ме впечатлява като факт. Виждам доста фуннкции, като голяма част от тях едва ли ще се ползват от повечето хора, а основните не предлагат нищо кой знае какво революционно, освен нуждата от... браузър :sick . Аз лично винаги съм мразел приложения в браузър ако може да работят като нативна (или не чак толкова) десктоп програма. Че понякога е по-трудно и трудоемко да направиш уеб базирано нещо отколкото десктоп, дори на мултиплатформа като Java. 2-3 клиента за Win, Mac, Linux и т.н., кво ще ме тормозят пак с тия браузъри и за да работя с тва, трябва да имам пуснат браузър. Че мен лично по ми харесва идеята с gtalk клиента (дето може да се работи не само с GTalk клиента им), отделно като влезеш в уеб акаунта си, и там имаш месинджър.

 

Та Ще си променя мнението ако ми хареса като се появи работещо нормално :) .

Link to comment
Share on other sites

Една цифра хидри срещу няколко цифри марини и гледай каква лютеница настава на екрана... ама пак не може да достигнат тази показана в скрииншота горе. :laughing:

 

Гталк си е добре, от тяхните продукти в близко време този най-много той ми допадна. :)

 

Аз се чудя за какво ли е кръстен гугъл вълна, замислете се малко и ще се усетите. Като те блъсне вълна те отнася и не знаеш за какво става въпрос. Еми с това има верятност да е същото, пускаш го и не може да се усетиш от къде ти е дошло.

:tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Само като гледам видеото и главата ме заболя. Още малко туулбарове да добават и повече картинки трябва а реално фукнкционалните бутони да са по-малки за да може човек да му тегли майните веднага и да не се занимава.

След някоя и друга версия ще има такъв вид най-вероятно.

2678853923_03290db5b2.jpg

Още от отнова недоразумение наречено picasa разбрах че освен търсачка Google нищо добро няма да изкарат.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми изглежда страшна мазаница тва : - ) В смисъл,че по средата на чата добавяш някой...изключваш го...после му пращаш квото е пропуснал,шърваш някви картинки..ама не на всички...едно такова намазно ми изглежда и много много далеч от идеята за чат...тва е направо...чатилище :)

 

Не е баш чат. Идеята е малко по-интерактивен email ужким и по начало да са повече от 2ма хората които си кореспондират ужким + да се вижда кой какво редактира и пише. Ама нещо не съм възхитен от идеята. Много обсебващо ми се струва а и така през браузъра не ме кефи особено.

 

 

ПС: Мен пък ми го активираха вече :P

 

Още от отнова недоразумение наречено picasa разбрах че освен търсачка Google нищо добро няма да изкарат.

 

Не че я ползвам ама не беше кой знае колко зле. Пък и лесно можеше да си share-неш някакви снимки за да ги гледат приятели. Chrome не че е върха на сладоледа ама не е лош browser. Аз поне го ползвам напоследък най-много него защото някак по-пъргаво се пуска... а и синичкото ме кефи (кво да правя - глупавото се радва на шаренкото и аз така) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...