Jump to content
BulForum.com

конфигурация-ново PC


Recommended Posts

колеги, какво ще кажете за това:

Дънни платки :: MA785GMT-UD2H, AM3, 785G+SB710, ATX, DDR3 х1 info в gigabyte

Твърди дискове Serial ATA :: 1000GB Seagate SATA, 16 cashe, 7200rpm х1

Видеокарти - Gigabyte :: SVGA CARD nVidia 9500GT, PCIex2.0, 1Gb GDDR3, 128bit, 2xDVI-I х1

Процесори АМД :: AMD Athlon II X2 240 2.8GHz, 2MB cashe 65W AM3 box х1

Кутии за компютри :: Кутия Gigabyte 4 в 1"A0" +захр. 400W +клавитура +мишка +80мм+120мм вентил. х1 (*ЗАБЕЛЕЖКА: кутията е за частите на сегашния компютър, от който пиша, новите чаркалъци ще ги наблъскам в старата кутия...)

Записващи устройства :: DVD R/W PX-860A/T3, 22x DVD+/-R, 10x DVD+R DL, 6x DVD-R DL PATA х1

Памет за настолни системи :: Памет DDR3 1GB PC10066/1333 64x 8 CL5.0 APACER х2

Мрежови компоненти EDIMAX :: EDIMAX PCI 10/100/1000M card UTP, Realtek chipset 9230TX-32bit х1

някакви отзиви за някой компонент или идеи за смяна на някой от тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Недобре "сложена" система.

Ти сериозно ли 1 ГБ РАМ?

Минимум 4.

Процесора - защо Х2 (е, айде, него можеш да смениш нататък, защото Х4 още идват скъпи).

Харда - добре е, но за storage, за системен си вземи някой WD като моя - 640GB Black! Аз вече без поне 3 диска не мога, с един е малко.

Захранване 400 вата кофти, освен ако не смяташ да ъпгрейдваш. Ако е нонейм, още по-зле. Поне Фортрон.

ДВД - какъв е тоя умрял Плекстор, взимай някой ASUS, даже LG.

Видеокарта - 9500ГТ, че и с 1 ГБ РАМ? Небалансиран избор според мен. По-добре 9600ГТ с 512 или 9800 с 512. Ако пък не е за игри, пак - 1 ГБ закакво ѝ е.

:)

Link to comment
Share on other sites

Що не сложиш повечко рам?

И харда май е по-добре да е с 32 кеш.

плочките са 2 по 1

съгласен съм, че 32 кеш може би ще е по-добре - не съм обърнал внимание на това. мерси

 

 

Недобре "сложена" система.

Ти сериозно ли 1 ГБ РАМ?

Минимум 4.

Процесора - защо Х2 (е, айде, него можеш да смениш нататък, защото Х4 още идват скъпи).

Харда - добре е, но за storage, за системен си вземи някой WD като моя - 640GB Black! Аз вече без поне 3 диска не мога, с един е малко.

Захранване 400 вата кофти, освен ако не смяташ да ъпгрейдваш. Ако е нонейм, още по-зле. Поне Фортрон.

ДВД - какъв е тоя умрял Плекстор, взимай някой ASUS, даже LG.

Видеокарта - 9500ГТ, че и с 1 ГБ РАМ? Небалансиран избор според мен. По-добре 9600ГТ с 512 или 9800 с 512. Ако пък не е за игри, пак - 1 ГБ закакво ѝ е.

:)

както вече казах - 2 ГБ, по-нататък може да взема още 2...

захранването и кутията ще са за други чаркове, за това е такова

захранването, което ще е с тези е фортрон 400 или 450, вече не го помня

съгласен съм че плекстора е умрял.

ще се играят игри, поне докато не изиграя всички, за които съм си викал 'ех да можеше да ми върви... ' и съм затварял арена-та

Link to comment
Share on other sites

Ами да ти кажа, ако не си мноого претенциозен, и 9600ГТ с каквато съм аз, ще ти подкарва много добре всички игри. Разбира се зависи от резолюцията. На 1920 няма да се справя. На 1280х1024 всичко ще върви. На 1680х1050 мааалко може на места да не си доволен, но щом Crysis играя на нея на 1680 доста добре, само накрая леко понакъсва, но не ми пука, значи става. Една 9800ГТ вземи, ако питаш мен, и ако имаш поне 22" монитор.

За рам, по-добре 4ГБ отсега, ако ще слагаш Виста или 7, а харддиска, един 640ГБ-ов по-бърз, за системен, а нататък ако не ти стигне, закачаш един по-голям втори. Това ако парите са някакъв проблем сега.

ДВД - вземи си някой по-нормален, Asus, LG.

Тоя Едимакс какъв е, вградения ли? Ако да, ок.

Link to comment
Share on other sites

зависи колко е разликата между 9500 и 9600 - ще я погледна, ама 9600 не беше ли с 512 ?

монитора ще го сменям догодина, сега съм с 19 ама ще сложа 23-24'', просто сега първо искам да сменя комп-а

ще помисля за рам-а да сложа отсега още една плочка (или 2)

какво предлагаш - 2 по 2 гб или 4 по 1, защото чувам, че ако са повече плочките работят по-бързо.

двд-то ми трябва за DL защото доста често ми се налага да записвам концерти DVD-9 ... (знаете предполагам, че основно аз качвам метъл в арена :D )

не е вграден едимакс-а - предпочитам да ползвам външна (НЕ external) мрежова карта заради защитите които имат, а не да ми изгори мрежовата карта на дъното (най-малкия проблем) и покрай нея други чипове, че дори и цялото дъно...

Link to comment
Share on other sites

Видеокартата е слаба ако ще се играят игри. Пак ще затваряш арената и ще си викаш после "еех, да можеше да ми тръгне". Ако искаш да ти вървят работите без проблем, трябва да отделиш поне 200 лева за видеокарта.

 

Процесора - защо Х2 (е, айде, него можеш да смениш нататък, защото Х4 още идват скъпи).

 

Къде го видя тоя Athlon x4? И 4GB рам за домашна система са само проблеми. Ти пускаш 5 приложения, но доста неща имат проблеми с 64бит системите и ако човека не може да се оправи му е спукана работата.

Link to comment
Share on other sites

за сега мисля да седя далеч от 64 бит-а

не видях обаче това дъно дали има възможност за ъпгрейд на процесора...

 

мога ли да ползвам едновременно IDE хард + SATA ?

Link to comment
Share on other sites

зависи колко е разликата между 9500 и 9600 - ще я погледна, ама 9600 не беше ли с 512 ?

.....

какво предлагаш - 2 по 2 гб или 4 по 1, защото чувам, че ако са повече плочките работят по-бързо.

двд-то ми трябва за DL ...

Да, с 512 е. 1ГБ за видеото не ти трябват щом си с 19" монитор пък хич. Само дето 9600 е по-добра. Щом си с 19" (1280х1024) - всичко ще ти върви на нея. Догодина като сменяш монитор, може да смениш и видеото, тогава за по-малко пари ще вземеш по-добра карта. Сега не си струва да наливаш за някаква много бърза.

Аз лично предлагам 2х2 рам. Ако не клокваш, разлика няма в бързодействието. По-малки модули принципно се клоквали по-добре според това, което съм чувал, не съм клокър.

DL вече се поддържа от всички записвачки.

 

Видеокартата е слаба ако ще се играят игри. Пак ще затваряш арената и ще си викаш после "еех, да можеше да ми тръгне". Ако искаш да ти вървят работите без проблем, трябва да отделиш поне 200 лева за видеокарта.

Ако говориш за 9500 да, но като мойта - никакви арени няма да затваря.

Къде го видя тоя Athlon x4? И 4GB рам за домашна система са само проблеми. Ти пускаш 5 приложения, но доста неща имат проблеми с 64бит системите и ако човека не може да се оправи му е спукана работата.

Не разбрах това, което си казал, и което съм болд-нал. Казах само че в бъдеще ще може да ъпгрейдва проца до 4-ядрен атлон.

Не виждам 4ГБ как се свързва с "са само проблеми". Какви проблеми създава наличието на 4ГБ спрямо 2ГБ, само по себе си? Би ли изяснил, моля.

Под 32 бит ОС ще види вероятно 3.2ГБ само, което е по-добре от 2 ГБ, без съмнение. Ще загуби няколкостотин МБ, което се равнява на 5-6 лв. Не виждам никаква причина да стои на 2 ГБ след като може да е с над 3. Освен ако 5-6 лв са критични.

А и 64 бит OS ми кажи какви проблеми създава, пак моля. С такъв съм от 1.5г. на мойята машина, и на лаптопа, който е даже само с 3ГБ. Досега нищо не е запецнало щото видиш ли съм с х64. Е, за игрите не мога да гадая, тях ги играя на друг OS (стар един), който по наследство си е 32 битов, не за друго. Не вярвам и повечето, да не кажа вички, игри да имат проблеми с това.

 

за сега мисля да седя далеч от 64 бит-а

не видях обаче това дъно дали има възможност за ъпгрейд на процесора...

Как да няма възможност :) . Нали затова е на сокет. Дъното е АМ3, има богати възможности за ъпгрейд, особено спрямо базата, с която тръгваш.

мога ли да ползвам едновременно IDE хард + SATA ?

Защо да не. Стига да не слагаш 3-4 сата харда или записвачки, защото доста дъна имат проблеми с повече от 3-4 сата-и, и ако има АТА хард. Но това последното май съм го чувал предимно при Intel платформата и ICH9/10R.

Link to comment
Share on other sites

значи за сега ще си остана с 9500ГТ което съм посочил първоначално за видео карта

процесора и дъното също остават същите, дъното все повече почва да ми харесва

не мога да преценя вграденото видео дали е въщото като това, което съм избрал за външно, защото ако е същото ще е смешно да давам излишни пари и по-добре да ползвам вграденото, а в последствие да сменя видеокартата както каза - заедно с монитора.

 

няма да клоквам, не се занимавам с такива дейности

 

щом мога да сложа АТА, мога да си ползвам единия от двата стари харда - 320ГБ сийгейт - за системен и тоя 1ТБ за сторидж, после ще го сменя с друг за системен, идеята е сега да ми стигнат парите.

 

за рам-а - максимум още една плочка мога да добавя 1 ГБ и да стане 3 ГБ, повече за сега не

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах това, което си казал, и което съм болд-нал. Казах само че в бъдеще ще може да ъпгрейдва проца до 4-ядрен атлон.

Не виждам 4ГБ как се свързва с "са само проблеми". Какви проблеми създава наличието на 4ГБ спрямо 2ГБ, само по себе си? Би ли изяснил, моля.

Под 32 бит ОС ще види вероятно 3.2ГБ само, което е по-добре от 2 ГБ, без съмнение. Ще загуби няколкостотин МБ, което се равнява на 5-6 лв. Не виждам никаква причина да стои на 2 ГБ след като може да е с над 3. Освен ако 5-6 лв са критични.

А и 64 бит OS ми кажи какви проблеми създава, пак моля. С такъв съм от 1.5г. на мойята машина, и на лаптопа, който е даже само с 3ГБ. Досега нищо не е запецнало щото видиш ли съм с х64. Е, за игрите не мога да гадая, тях ги играя на друг OS (стар един), който по наследство си е 32 битов, не за друго. Не вярвам и повечето, да не кажа вички, игри да имат проблеми с това.

 

Ами най-малкото не се знае тоя 4-ри ядрен атлон на какъв сокет ще е.

 

4ГБ сами по себе си - никак, но какво са 4ГБ с 32бит система? Не е ли по-добре да си сложи 3? 64бит система, както и преди съм казвал, прави проблеми. Може да са рядко, но ги прави и ти се иска да скочиш от някъде като ги направи. А и изобщо не съм сигурен, че игрите вървят без абсолютно никакъв проблем, ели пък при положение, че няма да са легални копия, а ще се играят с крак, който един бог знае как работи.

 

Ти сам казваш, че не ползваш 64бит система за игри. От каква гледна точка коментираш тогава съвместимостта? 64бит съвместимост не означава само Майкрософтски приложения/Corel Draw/Photoshop. Има и други малки програми, които имат проблеми ако не са специална 64бит версия. Пачове за съвместимост излизат, но ако ти трябва съвместимост сега и веднага?! Не всеки трябва да си държи 2-3 операционни системи на компютъра. Аз също бях се ориентирал към 64бит, но ще изчакам да се появят пачове за приложенията, които използвам. Иначе е безсмислено и напълно ненужно.

Link to comment
Share on other sites

За процесора - не виждам закакво се заформи спор за сокета. Кое не се знае като взима Х4? Сокета ли?! Като взима процесор, се знае, пише, упоменато е в листите, кой процесор за какъв сокет е. много ясно, че ще вземе АМ3 сокет Х4 някой ден. няма да вземе LGA775 я.

 

За 4-те ГБ. От гледна точка на съвместимост с дъното, двуканалната работа и други такива, 2х2 е по-добре от 2+1. Затова го казах. А и един ден ще иска да сложи повече РАМ,ще се чуди тая 1-ца на кого да я продава, и да сложи примерно 8 ГБ. Освен както казах, ако сега 5-6 лв разлика до 2-ка не са пределно критични.

А и няма да е 3, а може и 3.2 ГБ да има. Той си решава, само изказах мнение.

За 64-те бита - да, игри не съм слагал на такъв. Всъщност как да не съм слагал - на лаптопа имам 2 64 битови, единия е само за игри, на него поне пробваните, вървят без никакви проблеми, вярно, малко по-стари, но..

"От каква гледна точка коментираш тогава съвместимостта"

- Да беше прочел, споменал съм от каква гледна точка по-нагоре.

Говорех за всякакви други програми, повярвай, стотици съм сложил, освен това с тия дето са в vmware пробвани, сигурно вече и хиляди са станали. Не съм засякъл проблеми. И далеч не са само МС, Корел, Фотошоп. За игрите - аз вече го казах, там не знам, но игрите са само един аспект от приложния софтуер. Аз говорех принципно. Щом се ползва за игри, едва ли преинсталациите са му чуджо нещо, аз бих пробвал с х64 и ако някоя игра откаже, просто бих преинсталирал за час-два. Освен ако ползвах компа САМО за игри, тогава слагам х86. Имам си аз софтуер, който е 64 битов, макар и не само в 64-битови версии. Но както и да е.

 

Общо взето съм съгласен, че щом предимно игри ще играе и няма нужда от повече от 4 ГБ рам, ще сложи 32 битов. Аз принципно говорех и оспорвах, че видиш ли х64 създавал неимоверни проблеми и едва ли не все още не е готов за всекидневна работа и ползване с всякакъв софт.

Но между 2х2 и 2+1 РАМ, аз бих избрал непоколебимо първия вариант.

Link to comment
Share on other sites

чак предимно игри - не, ама в началото ще е предимно игри :D

 

съгласих се за 4-те ГБ рам, после ще питам (евентуално в друга тема) дали да ги пусна като 2ГБ, че не съм много наясно ... новите технологии малко са ми далеч вече...

 

мисля, че ще си седя на 32 битов процесор.

Link to comment
Share on other sites

чак предимно игри - не, ама в началото ще е предимно игри :D

Като ти омръзнат, и почнеш да вършиш работа, ще видиш, че 4ГБ е по-добре от 2, особено с Виста :) .

съгласих се за 4-те ГБ рам, после ще питам (евентуално в друга тема) дали да ги пусна като 2ГБ, че не съм много наясно ... новите технологии малко са ми далеч вече...

Това не го схванах много. Ръгаш всичко в слотовете и никакви допълнителни "пускания" не правиш.

мисля, че ще си седя на 32 битов процесор.

Е, това ще е малко трудно в днешно време :) .

Link to comment
Share on other sites

аз и сега върша работа, просто ми писна да чакам illustrator-a да прави pdf по 1 мин ... и за всяко нещо да ми казва "loading images" или "updating image", но че не съм геймър - не съм и годините ми не са. Искам да си върша работа на него, а вечерта или когато почивам и ми се разпуска да мога да си сложа каквото искам и да не не гледам със страх МИНИМАЛНИТЕ изисквания ...

Link to comment
Share on other sites

За процесора - не виждам закакво се заформи спор за сокета. Кое не се знае като взима Х4? Сокета ли?! Като взима процесор, се знае, пише, упоменато е в листите, кой процесор за какъв сокет е. много ясно, че ще вземе АМ3 сокет Х4 някой ден. няма да вземе LGA775 я.

 

Общо взето съм съгласен, че щом предимно игри ще играе и няма нужда от повече от 4 ГБ рам, ще сложи 32 битов. Аз принципно говорех и оспорвах, че видиш ли х64 създавал неимоверни проблеми и едва ли не все още не е готов за всекидневна работа и ползване с всякакъв софт.

Но между 2х2 и 2+1 РАМ, аз бих избрал непоколебимо първия вариант.

 

За процесора - искам да кажа, че такъв процесор (Athlon X4) още няма и ти просто няма как да знаеш дали ще е на AM3 сокет.

 

Не съм казал такова нещо за 64 bit системата. Просто аз съм имал проблеми и на този етап страня от нея.

 

аз и сега върша работа, просто ми писна да чакам illustrator-a да прави pdf по 1 мин ... и за всяко нещо да ми казва "loading images" или "updating image", но че не съм геймър - не съм и годините ми не са. Искам да си върша работа на него, а вечерта или когато почивам и ми се разпуска да мога да си сложа каквото искам и да не не гледам със страх МИНИМАЛНИТЕ изисквания ...

 

За Илюстратор ще ти трябва друг процесор. Тоя не е най-добрия избор. 1И също, ако случайно решиш, под 64бит система, Илюстратора има проблеми и не върви. Както и InDesign-а.

 

Също не съм сигурен и AMD как по-точно използват тия 2 ядра, но не съм останал с добри впечатления от Athlon X2.

 

Като сложиш 4ГБ, Илюстратора ще ти засече 2, Photoshop също. Трябваше да се слагат някакви пачове.

Link to comment
Share on other sites

Illustrator CS3 се инсталира и работи без забележки на х64, даже Windows Server 2008 х64 ;) . Така че и тук е време да преразгледаш мненията си за 64 битовите.

CS4 не съм пробвал, но почти съм сигурен че ако не тръгне, има начин да птоегли. Но едва ли за човека има огромно значение дали е CS3/4. За CS4 вероятно може и да иска примерно някакъв пач, но честно казано си мисля, че по-скоро другаде е проблема. Под Server 2003 примерно много хора бяха СИГУРНИ, че фотошоп ЦС3 не вървял. При мен си вървеше та пушек се дига.

 

Ок, не си казал, като цяло си имал проблеми с х64, но ако е около Адобските продукти, те не са решаващите, защото принципно и с Server чат пат са имали проблеми, въпреки че инсталират ли се, вървят без никакви забележки. Понякога просто е зор да тръгнат.

 

За АМД какво им е на ядрата, Windows-a ползва ядрата, а не АМД :) .

 

За АМ3 4-ядрени процесори има 1 милион, учудвам се че даже не си погледнал някоя ценова листа преди да твърдиш толкова уверено че нямало 4-ядрени процесори, да не говорим за АМ3 :) .

 

ЦС3 Фотошоп при мен засича около 3.3ГБ рам, която може да ползва. Какви пачове, какво чудо. Освен ако не говориш за ЦС4 нещо. Говоря за 2008 х64. И понеже е 32 битов, колко искаш да засече, цялата 8ГБ ли :) .Само дето докато работи фотошоп с неговите 2-3ГБ, мога да пусна и Корел, и още 20 неща, докато ако е с 2 ГБ рам, пуска фотошоп и всичко друго умира. И между другото под ВинХ32 фотошопа даже по-малко памет ще може да ползва, а под х64 -> 3.3.

 

Все повече започвам да се съмнявам, че изобщо си пробвал читава х64-ка някога, че говориш наизуст май. Ако си имал предвид ЦС4, поне споменавай конкретно, защото някой може да си помисли, че х64 има проблем с всички фотошопи и т.н. Но нещо ме съмнява от ЦС4 изведнъж да са махнали поддръжка на х64, след като в ЦС3 адобетата нямат проблеми. Пък и има 64 битов шоп ЦС4 доколкото знам.

Link to comment
Share on other sites

Вие накъде е обърнахте тая тема незнам ....

Аз само неразбрах за какви пари говорим за пц

 

 

А забравих да вметна .... марката си е марка ... по добре да се вземе нещо по слабичко но качествено от колкото уж бързо мощно но незнайно къде правено и от кого ....

Link to comment
Share on other sites

За АМ3 4-ядрени процесори има 1 милион, учудвам се че даже не си погледнал някоя ценова листа преди да твърдиш толкова уверено че нямало 4-ядрени процесори, да не говорим за АМ3 :) .

Все повече започвам да се съмнявам, че изобщо си пробвал читава х64-ка някога, че говориш наизуст май. Ако си имал предвид ЦС4, поне споменавай конкретно, защото някой може да си помисли, че х64 има проблем с всички фотошопи и т.н. Но нещо ме съмнява от ЦС4 изведнъж да са махнали поддръжка на х64, след като в ЦС3 адобетата нямат проблеми. Пък и има 64 битов шоп ЦС4 доколкото знам.

 

Разбира се, че съм погледнал, но говорим за ATHLON X4.

 

И предния път бях споменал, че говоря за CS4. При положение, че няма да плаща така или иначе, защо да не ползва по-новата и по-добра версия? И вместо толкова писане, можеше да питаш дали е CS3 или CS4.

 

Ядрата може да са на AMD и Windows да ги ползва, но нали не искаш да ми кажеш, че един Intel има същата производителност като един AMD със същите GHz при мулти-таскинг?

 

И има 64бита Фотошоп, НО АЗ НЕ ГОВОРЯ ЗА НЕГО, А ЗА ИЛЮСТРАТОР И ИНДИЗАЙН!

 

Айде писна ми едно и също постоянно. Колко добре ти вървяло и как нямало абсолютно никакъв проблем видиш ли.

 

Отвори Windows Compatibility Center и дълби. Може да видиш, че за Vista 64 е нужен пач, за да подкара Illustrator CS4 и InDesign CS4.

 

Edit: Цък 15 страници игри, несъвместими с иначе толкова съвместимата Vista 64. И това е само Action/Adventure категорията.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да влизам в празни пререкания.

Ако ще се хващаме за думата, нямам спомен да съм напилса едно до друго някъде Athlon, и X4 в случа, но дори и да съм се изпуснал някъде, едно че е ясно че съм говорел за X4 като четириядрен, и второ, става дума за АМ3, и трето, ако ще гледаме и ценови листи, в които това е написано така, ето да видим. Та какво пише тук за процесора, и какъв сокет е? :rolleyes:

Както и да е, ти се хвана за тоя атлон (а нямам спомен да съм го споменавал изрично че атлон трябва да вземе, авжното е сокета и броя ядра, но айде, не ми се рови назад за да съм 100% сигурен). И се тръгна спора за процесора.

 

ОК, говориш за ЦС4. Аз колкото и места и форуми да видях е нета, дали съм късметлия, попаднах само на такива, които си споделят колко прекрасно им върви Илюстратор ЦС4 на Виста х64 . Дори за пачове не са споменали. Не ме карай да загубя време да инсталирам един ЦС4 за да сложим точка на безсмисления спор. Дори да трябва пач, значи ще го инсталира, в случая за какво се дърлиш, не разбирам, ЦС4 не вървял на х64, та не вървял....

Както аз продъних форума че всичко ми върви, така ти го продъни че на х64 тва не ти вървяло, онова не щяло...

 

Щото не само на теб ти писна.

 

За игрите пак казвам за 10-ти път че имам опит само с няколко. Възможно е да не вървят всички. Зависи и човека какви игри играе, сам си преценява. Той сам каза, че ще се наиграе, и после основно за работа ще ползва компа. А нямаш представа с над 4 РАМ колко е комфортно. И когато се наиграе, ще се чуди защо не е сложил х64 да се възползва от повечето рам.

Но той си решава. Добре е да си прецени добре нещата.

 

Аз спорех конкретно за коментарите ти относно процесора, 64-битовите ОС и други неща, които на някой може да са се сторили дори като заяждания.

Link to comment
Share on other sites

ОК, говориш за ЦС4. Аз колкото и места и форуми да видях е нета, дали съм късметлия, попаднах само на такива, които си споделят колко прекрасно им върви Илюстратор ЦС4 на Виста х64 . Дори за пачове не са споменали. Не ме карай да загубя време да инсталирам един ЦС4 за да сложим точка на безсмисления спор. Дори да трябва пач, значи ще го инсталира, в случая за какво се дърлиш, не разбирам, ЦС4 не вървял на х64, та не вървял....

Както аз продъних форума че всичко ми върви, така ти го продъни че на х64 тва не ти вървяло, онова не щяло...

 

Четеш повърхностно. 3 пъти казах, че Илюстратора върви на Виста 64, но с пач. А представи си, че ти трябва друга програма, но и за нея трябва пач, който пък го няма? Тогава какво става?

 

Вместо да гледаш места и форуми, можеше да отвориш линка дето ти го дадох и да смениш от игри на графични приложения. Там даже има линк към изявлението на страницата на Adobe за проблема при 64битова система.

 

Нямам нищо против 64бит системите, стига да си струва евентуалните проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Четеш повърхностно. 3 пъти казах, че Илюстратора върви на Виста 64, но с пач. А представи си, че ти трябва друга програма, но и за нея трябва пач, който пък го няма? Тогава какво става?

 

Вместо да гледаш места и форуми, можеше да отвориш линка дето ти го дадох и да смениш от игри на графични приложения. Там даже има линк към изявлението на страницата на Adobe за проблема при 64битова система.

 

Нямам нищо против 64бит системите, стига да си струва евентуалните проблеми.

Поне прословутия Илюстратор върви на х64. Да, видях че си казал с пач. И аз казвам(х): Какво от това, нали върви. Корел Х3 също му трябва пач за да върви на Виста/2008, но общо взето повече по интерфейса оправя неща.

Далеч съм от мисълта, че всички програми на света ще вървят на х64. Аз само казах, че имам доста стотици програми "опит" без засечка. От по-масово ползваните според мен няма да намери дори една, която да няма пач или 64 битова версия. Това исках да кажа.

Инсталира, и пробва софтуера който ползва, това е. Просто вероятността е мноого малка. Според моите скромни наблюдения и опит.

От друга страна си прав, ако с х64 мисли, че ще има проблеми отсега, по-добре да не я слага, аз изобщо не го навивам за нищо, изказвам мнения.

Какво ще спечели от х64 ли... ами:

1. Като сложи повече РАМ в бъдеще (като паднат цените още, да видиш как ще сложи), ще е "готов" на момента. Дори 6 ГБ да сложи.

2. Както споменах при мен фотошоп има достъп до 3.3ГБ РАМ, под х64 32 битовите програми мисля че имаха достъп до повече памет отколкото резервираните 2 (или 3 макс със уговорки) ГБ памет на 32 битов Windows.

3. х64 е бъдещето, новата версия примерно на 2008 е само в 64 битов вариант, вероятно и от Вин8 ще е така при несървър ОС. Ако отсега позагуби малко време в прехода, после няма да го прави, все някой ден ще го направи, дали заради новия ОС, дали заради повече РАМ.

 

Така че той сам си решава. Но явно е решил. Аз не съжалявам и за миг, че загубих няколко дни миналата година, и то не заради прехода към х64, а само заради прехода към Вин2008, на няколко програми трябваше да изтегля нови версии просто. Щото рядко ъпгрейдвам и согтуер.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл на да си товари машина. Това което ще спечели от рамта ще го изгуби от другите компоненти. Да х64 ако имаш конфигурацията за това или пък ти трябва повече от 4 гб рам. Като вземе нещо по-сериозно да слага и Виста аз карам с 2 ОС от доста време и нямам никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

вижте сега, стига сте се карали кой какво как

аз от всичко разбрах, че повече от 3ГБ рам не се поддържа от windows (и 64-bit-овите приложения) и ако искам повече от 3ГБ трябва да съм с 64 битов процесор. Ако е така - това решава много важни неща, като например избора на процесор :D защото аз не мисля сега като дам 600 лв (ето въпроса за парите) и след 3 месеца да се наложи ПАК (както сега) да сменям всичко, защото няма да мога и един ъпгрейд да си направя. Положението сега е такова, че повече няма накъде да пипам, защото всичко е на макс (единствено процесор с още 200 MGHz отгоре, което не си заслужава)

 

Илюстратора беше пример, защото на работа цял ден с него се занимавам и ми е пред очите, за това цитирах него, иначе ползвам и photoshop. Работата ми мога да си върша и на notepad (поне 80% от нея), но когато ми се наложи да ползвам photoshop не искам да си забравям идеята, чакайки да се зареди (ползвам cs4 защото съм фен на ъпдейтването до последната налична, дори и до БЕТА).

 

Обобщавам

4GB RAM DDR3 или повече = х64 така ли е?

щом ще е х64, трябва и да е двуядредн, надявам се да има такъв.

Трябва това да мога да го сложа на дъното (петък е все пак, не ми се рови сега, но ще проверя (!) какви процесори поддържа)

Трябва да мога на това дъно да му сложа друг процесор/друга рам/друго видео в близките 5 години.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...